برای زودتر پریود شدن چه بخوریم؟

پریود چیست
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 699.5K

در طول زندگی هر خانمی سوالاتی پیش می آید که ممکن است جواب دقیق آنها را به درستی نداند مانند: برای پریود شدن چه بخوریم؟ علائم بارداری قبل از موعد پریود چیست؟ علت لخته شدن خون پریود یا عقب افتادن پریود نشانه چیست؟ عقب افتادن پریود تا چند روز طبیعی است؟ و دلیل زود پریود شدن یا لکه بینی بعد از پریود نشانه چیست؟ علت دوبار پریود شدن در ماه یا چند روز بعد پریود باردار می شویم؟ چیکار کنم پریود شم؟ خوردن قرص اورژانسی یا قرص ال دی برای عقب انداختن پریود؟ علت پریود زودتر از موعد چیست؟ بهداشت فردی در دوران قاعدگی چگونه است؟ چگونه با بوی بد پریود مقابله کنیم؟ ما به در این مقاله به شما سه روش آموزش خواهیم داد که چه بخورید تا زودتر پریود شوید و به سوالات خود برسید. دلایل متفاوتی وجود دارند که ممکن است بخواهید زودتر پریود شوید. ممکن است از سندرم پیش از قاعدگی خسته شده اید و آماده هستید که هرچه زودتر پریود شوید. شاید می خواهید هفته ی دیگر به مسافرت بروید و می خواهید تا آن موقع پریودتان تمام شده باشد. یک دلیل جدی تر می تواند آن باشد که نگران هستید که حامله اید و فقط مدرکی می خواهید که ثابت کند، نیستید. متاسفانه، هیچ راه قطعی برای زودتر پریود شدن وجود ندارد. این یک روند طبیعی است و تحت کنترل شما نیست. هرچند، انتخاب های شیوه زندگی مانند کاهش استرس، خوردن ویتامین C و استفاده از گیاهان می تواند بدنتان را تحریک کند تا به صورت طبیعی قاعدگی تان را آغاز کند.

درمان های خانگی برای زودتر پریود شدن

۱- در استفاده از درمان های گیاهی احتیاط کنید

دارو گیاهی برای پریود

بسیاری از گیاهان قرن ها به عنوان ادویه ای برای تحریک قاعدگی استفاده می شده اند. مردم اغلب باور دارند که گیاهان مضر نیستند، اما گیاهان می توانند عوارض جانبی داشته باشند که مانند عوارض جانبی هر داروی دیگری قابل توجه است. اگر می خواهید از گیاهان برای زودتر پریود شدن استفاده کنید، بهترین کار این است که ابتدا با پزشک صحبت کنید. تحقیق کنید و مطمئن شوید که بیشتر از اندازه توصیه شده مصرف نمی کنید زیرا استفاده از بعضی گیاهان به مقدار زیاد می تواند سمی باشدو مضر باشد.

 • بعضی گیاهان تحریک کننده قاعدگی می توانند باعث سقط جنین شوند. اگر احتمال می دهید دلیل پریود نشدنتان بارداری است، از استفاده از گیاهان برای زودتر پریود شدن پرهیز کنید. اینکار می تواند بسیار خطرناک باشد.
 • اگر در حال حاضر مشکل پزشکی دارید، بسیار مراقب باشید. گیاهان می توانند مشکلتان را تشدید کنند یا باعث عوارض جانبی خطرناکی شوند.

۲- ویتامین C بخورید

لخته خون در پریود

ویتامین C به عنوان یک داروی تحریک کننده قاعدگی در نظر گرفته می شود. تصور می شود ویتامین C به افزایش ریزش رحم کمک می کند و شانس پریود شدنتان را افزایش می دهد. بعضی متوجه شده اند که خوردن مکمل های ویتامین C یا غذاهای سرشار از ویتامین C باعث انقباض رحم و پریود شدن می شود.

 • مصرف روزانه ویتامین C،۶۰ میلی گرم پیشنهاد شده است. اگر می خواهید از مکمل استفاده کنید، مطمئن شوید که بیشتر از مقدار پیشنهاد شده مصرف نکنید.
 • سعی کنید مقدار زیادی پاپایا، فلفل دلمه ای، بروکلی، کیوی، مرکبات، سبزی و گوجه فرنگی بخورید.

۳- به رژیم غذایی تان جعفری اضافه کنید

رژیم غذایی در پریود

با توجه به گفته های قدیمی، جعفری می تواند برای تحریک پریود استفاده شود. جعفری مسطح و دارای برگهای مجعد، حاوی apiol و myristicin است که موادی هستند که تصور می شود باعث انقباض آرام رحم می شوند. هیچ تحقیق علمی از این ادعا پشتیبانی نمی کند اما بعضی زنان متوجه شده اند که نوشیدن چای جعفری سودمند است. برای لذت بردن از چای جعفری:

 1. یک چهارم پیمانه جعفری تازه بشویید و خرد کنید. جعفری تازه حاوی مواد مغذی بیشتری از جعفری خشک شده است و طعم بهتری دارد.
 2. یک پیمانه آب بجوشانید.
 3. جعفری و آب را مخلوط کرده و هم بزنید و بگذارید برای ۵ دقیقه دم بکشد.
 4. جعفری ها را خارج کنید و چای را بنوشید.

۴- زردچوبه بخورید

چکار کنم پریود شوم

تصور می شود که زردچوبه دردهای قاعدگی را کاهش می دهد و منظم بودن پریودتان را بهبود می بخشد. زردچوبه یک ریشه طعم دار است که معمولا به عنوان ادویه ی غذا استفاده می شود. همچنین می توان از آن یک نوشیدنی سالم نیز تهیه کرد. محققان تائید نکرده اند که می تواند باعث زودتر پریود شدن شود اما اگر پریودتان عقب افتاده است، ارزش دارد آن را امتحان کنید.

 • می توانید از زردچوبه روی برنج، در سبزیجات بخارپز شده و سایر غذاهایی که می پزید برای زودتر پریود شدن استفاده کنید.
 • برای تهیه نوشیدنی زردچوبه، ۱ قاشق چای خوری زردچوبه را به یک پیمانه آب اضافه کنید. به آن لیمو یا عسل اضافه کنید و سپس به آن یخ اضافه کنید.

۵- از مکمل های گیاهی استفاده کنید

مکمل گیاهی برای پریود

تصور می شود که مکمل های گیاهی متفاوتی پریود را تحریک می کنند. به این دلیل که مکمل ها توسط سازمان غذا و دارو کنترل نمی شوند، باید با احتیاط مصرف شوند. قبل از استفاده از مکمل ها، با پزشک مشورت کنید. راهنمای روی بسته بندی را بخوانید و بیشتر از اندازه پیشنهاد شده مصرف نکنید. تصور می شود این مکمل ها برای تحریک پریودتان سودمند هستند:

 • گیاه دونگ کوئی: درمان گیاهی درجه یک برای این مسئله است. این مکمل، جریان خون در رحم را بهبود می بخشد، جایی که پریود عقب افتاده یا نامنظم را تحریک می کند.
 • گیاه توت مار: این گیاه صدها سال است که برای زودتر پریود شدن استفاده می شود. این گیاه چرخه کلی قاعدگی را بهبود می بخشد و مخصوصا در ریزش دیواره رحم همکاری دارد.
 • گیاه دم شیر: این گیاه، به طور ملایم به تحریک رحم و عملکرد موثر آن کمک می کند و در نتیجه در شروع پریود همکاری می کند.
 • گیاه صد تومانی: این گیاه، خون را در ناحیه لگنی به چرخش در می آورد که پادزهری برای “رکود” رحم در غیاب پریود است.

تغییر در شیوه زندگی

۱- استراحت کنید و استرس نداشته باشید

خون ساه در پریود

استرس زیاد باعث می شود تا پریودتان عقب بیافتد. استرس عملکرد هیپوتالاموس تان، بخشی از مغز که هورمون هایتان را تنظیم می کند و باعث پریود می شود را تغییر می دهد. اگر فکر می کنید استرس باعث عقب افتادن پریود تان شده است، منابع استرس در زندگی تان را ارزیابی و آنها را کاهش دهید.

 • اگر می توانید چند روزی از کار یا مدرسه مرخصی بگیرید. از این زمان برای آرام شدن، خوب غذا خوردن و ورزش کردن استفاده کنید.
 • تعهدات اجتماعی تان را که ممکن است باعث استرسی شدن تان شود را لغو کنید. زمانی را برای خلوت با خودتان اختصاص دهید.
 • مدیتیشن یا یوگا را امتحان کنید.
 • اگر استرس تان مزمن است، با فردی که می تواند کمک کند صحبت کنید. ملاقات کردن با یک درمانگر که می تواند در پیدا کردن یک راه حل خوب به شما کمک کند را در نظر بگیرید.

۲- حمام آب داغ بگیرید

چگونه پریود شوم

هیچ توضیح علمی برای این که چرا حمام آب داغ باعث زودتر پریود شدن می شود وجود ندارد، اما بسیاری آن را سودمند می دانند. احتمالا به این دلیل سودمند است که آب گرم، بدن و همچنین استرس های فیزیکی و احساسی تان را آرام می کند. زمانی که می خواهید پریود شوید، به خودتان زمان دهید و به آرامی در وان آب گرم به مدت طولانی دراز بکشید.

 • اضافه کردن روغن های آرام کننده به وان را امتحان کنید. روغن اسطوخودوس، علف لیمو و رُز به شما کمک می کنند تا هنگام حمام کردن آرام شوید.
 • روی رها کردن بدنتان و آرام شدن آن تمرکز کنید. پاها، دست ها، صورت و پوست سرتان را ماساژ دهید تا چرخش خون تان را بهبود بخشید.

۳- وزن مناسبی داشته باشید

عکس های پریود شدن زن ها

اگر وزن بدن تان نسبت به قدتان ۱۰ درصد کمتر از حالت طبیعی است، ممکن است در چرخه قاعدگی تان اختلال ایجاد کند. بسیاری افراد متوجه شده اند که کمی اضافه کردن وزن باعث شده است که چرخه قاعدگی شان منظم تر شود.

 • با صحبت با پزشک متوجه شوید که وزن مناسب برای شما چه وزنی است. همچنین می توانید از شاخص BMI استفاده کنید اما آگاه باشید که محققان با درست بودن این شاخص برای تعیین میزان سلامتی یک فرد، مخالف هستند.
 • اگر اختلال غذایی مانند بی اشتهایی یا پرخوری دارید، فورا آن را درمان کنید. درمان این اختلالات توسط خودتان بسیار سخت است. این مشکلات علاوه بر اختلال در چرخه قاعدگی تان، می توانند باعث ایجاد مشکلات سلامتی طولانی مدت دیگری نیز شوند.

۴- بررسی کنید که زیاد ورزش نکنید

پریود نامنظم

بسیاری از ورزشکاران که روزانه تمرین می کنند، عقب افتادن پریود یا نامنظم بودن آن را تجربه می کنند. تمرین بیش از اندازه می تواند به کاهش استروژن در بدن و متوقف کردن پریود بیانجامد. پایین بودن استروژن می تواند عوارض جانبی منفی مانند شکننده شدن استخوان ها داشته باشد. اگر فکر می کنید مشکلتان، تمرین بیش از حد است، لازم است که سریعا این عادتان را تغییر دهید.

 • راجع به برنامه ی تمرینی تان با پزشکتان صحبت کنید تا تعیین کند که مشکلتان چیست. دونده های مسافت های طولانی، وزنه برداران و سایر ورزشکارانی که ورزش های سنگین روزانه انجام می دهند، در معرض بیشترین خطر هستند.
 • اگرچه ممکن است دلیلی برای سخت تمرین کردن وجود داشته باشد، مهم است که اگر بیش از اندازه ورزش می کنید، برای سلامتی تان آن را کم کنید.

۵- استفاده از داروهای ضدبارداری هورمونی را در نظر بگیرید

کاهش درد پریود

استفاده از قرص های ضد بارداری هورمونی می تواند کنترل کامل چرخه قاعدگی تان را به شما بدهد و همچنین می توانید برای چند ماه از پریود شدن جلوگیری کنید. داروهای ضد بارداری هورمونی معمولا برای درمان نامنظمی های قاعدگی، پریود های دردناک یا طولانی استفاده می شوند. با پزشکتان راجع به این که آیا استفاده از این داروها برایتان مناسب است، صحبت کنید.

پیدا کردن دلیل اصلی عقب افتادن پریود

۱- ارزیابی کنید که حامله نباشید

درزمان پریود چی بخوریم

دلایل زیادی برای پریود نشدن وجود دارند. اگر بارداری در صدر لیست نگرانی هایتان است، باید تست بارداری بگیرید و بعد تصمیم بگیرید. بیشتر تست های بارداری تا ۵ روز یا بیشتر از روزی که پریودتان باید شروع می شده است، جواب درستی نمی دهند.

 • اگر بیشتر از ۱۲۰ ساعت (۵روز) از آخرین رابطه جنسی تان نگذشته است، قرص های ضدبارداری اورژانسی یک انتخاب برای شماست. این دارو حاوی مقدار زیادی پروژسترون است. این هورمون با متوقف شدن رهایی تخمک از تخمدان و جلوگیری از لقاح، عمل می کند. هرچه زودتر از آن استفاده کنید، موثرتر است. برای این دارو نسخه لازم نیست.
 • اگر بیشتر از ۱۲۰ ساعت گذشته است یا تست بارداری تان مثبت شده است، این قرص عمل نمی کند. به یک درمانگاه محلی بروید تا راههای دیگری را بررسی کنید. چه تصمیم به سقط و چه تصمیم به ادامه دادن بارداری تان بگیرید، به حمایت فوری نیاز خواهید داشت.
 • خودتان اقدام به سقط جنین نکنید. اینکار به شدت خطرناک است و می تواند به آسیب دائمی یا مرگ منجر شود. به یک بیمارستان یا مرکز درمانی بروید تا راههای ایمن این کار را یاد بگیرید.

۲- علل طبیعی دیگر برای عقب افتادن پریود را بدانید

پریود

برای بعضی ها داشتن چرخه قاعدگی نامنظم کاملا طبیعی است. بدن هر فردی متفاوت است و بعضی ها پریودشان هرچند وقت یکبار عقب می افتد یا چندماه پریود نمی شوند. شیردهی و یائسگی علل طبیعی دیگری برای اختلال در چرخه قاعدگی هستند. اگر مطمئن نیستید که علت عقب افتادن پریودتان با تغییرات هورمونی طبیعی در ارتباط است، با پزشک صحبت کنید.

 • به چرخه تان توجه کنید و الگوی آن را دنبال کنید. اکثر زنان چرخه ی ۳۵-۲۱ روزه دارند. زمان بین ۲ پریودتان می تواند با گذشت زمان ،همانطور که بدنتان رشد و تغییر می کند، عوض شود. فقط به این دلیل که یک پریودتان عقب افتاده است، دلیل نمی شود مشکلی داشته باشید. هرچند اگر بیشتر از ۱ بار تکرار شد، باید با پزشک صحبت کنید.
 • یائسگی معمولا حدود ۵۰ سالگی اتفاق می افتد اگرچه می تواند زودتر اتفاق بیافتد. سطح هورمون ها در بدنتان اُفت می کند، باعث می شود پریودتان نامنظم شود و در آخر به طور کلی متوقف شود.
 • بعضی ها در دوره شیردهی پریود می شوند اما بعضی دیگر نمی شوند. بستگی به این دارد که چندبار به نوزاد شیرداده می شود، چقدر شیر تولید می کنید و می تواند به موارد دیگری نیز بستگی داشته باشد.

۳- بررسی کنید اگر داروهایتان باعث عقب افتادن پریودتان شده اند

عکس پریود شدن

داروهای خاصی می توانند باعث اختلال در چرخه قاعدگی شوند. ممکن است از دارویی استفاده می کنید که بدون آن که متوجه شوید، یکی از عوارض جانبی آن عقب افتادن پریودتان باشد. اگر از یکی از موارد زیر استفاده می کنید، ممکن است دلیل عقب افتادن پریودتان این مورد باشد:

 • داروهای ضد روان پریشی
 • داروهای ضد افسردگی
 • داروهای فشار خون
 • داروهای آلرژی
 • شیمی درمانی

۴- اگر مشکل پزشکی دارید، آگاه شوید

عکس پریود شدن

طبیعی است که هرچند وقت یکبار پریودتان عقب بیافتد، اما اگر ماهها از آخرین پریودتان گذشته است، مهم است به پزشک مراجعه کنید تا از سلامتتان مطمئن شوید. مشکلات اساسی خاصی می توانند باعث اختلال در چرخه قاعدگی تان شوند. مشکلات زیر می توانند یکی از دلایل باشند:

 • سندرم تخمک گذاری چندتایی (PCOS) که باعث می شود بدنتان در عوض نوسانات طبیعی که باعث پریود شدن می شود، مقدار زیادی هورمون تولید کند.
 • نقص عملکرد تیروئید یا هیپوتیروئیدیسم که می تواند روی نظم چرخه قاعدگی تان تاثیر بگذارد.
 • وجود یک تومور خوش خیم در غده ی هیپوفیز نیز می تواند با هورمون هایتان تداخل کند.
 • بعضی افراد یائسگی زودرس را تجربه می کنند، (یائسگی که قبل از ۴۰ سالگی اتفاق بیافتد).
 • مشکلات ساختاری در دستگاه تولید مثل تان نیز می تواند باعث عقب افتادن پریود شود. زخم در رحم، کمبود یک عضو تولید مثلی یا سایر اختلالات نیز ممکن است دلیل این مشکل باشند.

مقاله های مرتبط:

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

۵۱۲ دیدگاه

 • سلام اگه امکان داره دلیل اینکه در ماه دوبار پریود شدن را بگید من مجرد هستم و الان در ماه دوبار پریود شدم داروی خاصی هم مصرف نمیکنم و ۲۲سالمه ممنون

  • با سلام و احترام

   علت متداول موردی که فرمودید، مشکلات تیروئید و نوسانات هورمونی است. که خطرناک نیست مگراینکه جدی و شدید باشند. عوامل دیگری مثل گر گرفتگی و نفخ هم می‌تواند با آن در ارتباط باشد در کل اگر خیلی حاد نیست لازم نیست نگران باشید.

   موفق و پیروز باشید.

   • با سلام… من باکره هستم ولی چون احتمال دادم کمی از منی روی بکارتم بریزه نیم ساعت بعد رابطه دو تا قرص اورژانسی خوردم منتها به جای دو تا ۷۵ اشتباهی دو تا ۱/۵ خوردم.الان ۱۶ روز از وقت پریودم میگذره ولی هنوز پریود نشدم…. خیلی نگرانم احتمال بارداری هست یا بخاطر قرصه? چه قرصی بخورم که پریود شم?

   • صلام من مجرد هستم و پانزده سال مه من هفت ماهه پریود میشم ولی سینه عام رشد نکردن چرا؟؟!
    و رحم من جمع نیست مثل نوزادی مه تازه به دنیا اومده عایا این طبیعیه؟؟؛

    • سلام این طبیعی هست و مشکلی نداره احتمالا بخاطر فصلی هست و اینکه شاید باز اول خونریزیتون کامل نشده. هیچ نگران نباشید

   • سلام من ۱۶ سالمه و مجرد هستم من حدودا ۴ ماهه که پریود نشدم تو این ۴ ماه یه سری مشکلات پیش اومد که استرس زیادی داشتم باید چیکار کنم لطفا کمکم کنید

  • منظورتون از دوماه پریود شدن چیه اگر یکی اول ماه ویکی اخر ماه مشکلی نداره درغیراین صورت باید سونو بشی عزیزم

  • سلام اگر قبل رسیدن به روز شروع دوباره ی پریودی آمپول پروژسترون دوتا باهم تزریق کنیم ک بخواهیم زودتر پریود شویم ممکنه مشکلی ایجاد کنه؟!
   واینک اگرشک ب بارداری داشته باشیم چطور؟!

   • سلام وقت بخیر ، من دو ماهه پریود نمیشم و دارم وارد ماه سوم میشم ۱منا حامله هم نیستم و ۴۵ سال دارم ، ممکنه یائسه شده باشم ؟

 • سلام من از ماه پیش اقدام به بارداری کردم پریودهام همیشه ۳۰روزه بودولی بعد از اقدام ۲۸ روز شد، بعد از پریودیم هم اقدام کردم،باید اول ماه پریود بشم راهی هست که زودتر بشه فهمید که باردار هستم یا نه؟!

  • با سلام و احترام

   تنها راه آزمایش دادن است اما برای محاسبه زمان زایمان می‌توان ۳ ماه از آخرین روز آخرین پریود، کم و ۷ روز به آن اضافه کنید. روز تخمینی به دنیا آمدن فرزندتان به دست می‌آید.

   • پاسخ
    دکتر کامرانی
    بهمن ۱۹, ۱۳۹۵ در ۴:۰۵ ب٫ظ
    با سلام و احترام

    علت متداول موردی که فرمودید، مشکلات تیروئید و نوسانات هورمونی است. که خطرناک نیست مگراینکه جدی و شدید باشند. عوامل دیگری مثل گر گرفتگی و نفخ هم می‌تواند با آن در ارتباط باشد در کل اگر خیلی حاد نیست لازم نیست نگران باشید.

    موفق و پیروز باشید.
    پاسخ
    مریم
    بهمن ۱۹, ۱۳۹۵ در ۱۰:۵۵ ب٫ظ
    ممنون از توضیحتون
    پاسخ
    دکتر کامرانی
    بهمن ۱۹, ۱۳۹۵ در ۱۱:۳۹ ب٫ظ
    خواهش میکنم موفق باشید
    پاسخ
    زهراداودی
    تیر ۶, ۱۳۹۶ در ۸:۵۶ ق٫ظ
    منظورتون از دوماه پریود شدن چیه اگر یکی اول ماه ویکی اخر ماه مشکلی نداره درغیراین صورت باید سونو بشی عزیزم
    پاسخ
    titi
    مرداد ۱۳, ۱۳۹۶ در ۱:۲۳ ب٫ظ
    دیدگاه شما در انتظار بررسی است.

    سلام اگر قبل رسیدن به روز شروع دوباره ی پریودی آمپول پروژسترون دوتا باهم تزریق کنیم ک بخواهیم زودتر پریود شویم ممکنه مشکلی ایجاد کنه؟!
    واینک اگرشک ب بارداری داشته باشیم چطور؟!

   • سلام
    ببخشید من یک روز بعد از پریودیم با نامزدم رابطه داشتم اینم بگم که من باکره ام رابطه ما در حد ل.ا پا بود و ایشون وقتی ارضا شدن رو واژن من خالب کردن و من با دستمال پاک کردم و بعد از چن ساعت با اب شستم الان تقریبا یه ماه از اون روز میگذره و من هنوز پریود نشدم ایا احتمال باردار شدن وجود دارع؟ خواهشا زودتر جواب بدین خیلی استرس دارم ممنون

  • سلام خسته نباشید من ۸ هفته پریود نشدم و الان شروع قرص دوفاستون می خورم ولی خیلی درد و سردرد دارم میتونم جایگزین کنم با قرص دیگری. ممنونم

 • سلام ممنون ازکانال بسیارخوبتون بامطالب آمزنده.من چندوقتی هست که پریودیم بصورت لخته های بزرگ خارج میشن چندسال پیش هم که مجردبودم همینجورشدم دکترسونوگرافی تجویزکردکه کیست نداشته باشم که چیزی دیده نشدامادوباره اینطورشدم میخواستم بدونم دلیلش چی میتونه باشه.درضمن قصدبارداری هم دارم میخواستم بدونم مشکلی ایجادنمیکنه؟

   • من ده سالمه میخوام پریود شم
    چون
    قراره بریم مهمونی
    من حس میکنم موقع مهمونی برای ااولین بار پریود میشم من وگمی مامانم خیلی فک کردیم
    چی بخوره چیکار کنم می خوام طی یک روز دیگه پریود بشم
    خواهش میکنم ازتون
    دکتر
    و شما
    دوستان عزیز توجه. داشته باشین که من عجله دارمو میشه یکی زود تر جوابشو بده خواش

 • واقعا ازتون ممنونم بابت این مقاله مخصوصا قسمت نقص عملکرد تیروئید که خیلی کمک کرد به من که بفهمم مشکلم چیه

   • سلام اقای دکتر من ۱۷ سالمه و تو دوران نامزدی هستم از پشت با شوهرم رابطه داشتم حس میکردم باردارم ۱۰ تا بی بی چک زدم منفی بود ازمایش خونم منفی بود بعد رابطه پریود شدم و ماه های بعدشم پریود شدم اما حس میکنم شکمم بالا اومده پریود نامنظم دارم الانم حس کردم پریودم اما کمه حالت لکه بینی داره

 • سلام خسته نباشید.بدلیل پلی کستینگ pcoدرسونوگرافی ۱ماه و نیم متفورمین مصرف میکنم.هنوزپریودنشدم نمیدونم تاکی طول میکشه چیکار کنم زودتر پریود شم.۲۰سالمه و مجردم.

  • با سلام ، سندروم pco مربوط به تنبلی تنخمدان است و احتمالا باید ۲ عدد آمپول پروژسترون با تجویز پزشک استفاده کنید، بدون نسخه پزشک نمیتوانید تهیه کنید

 • سلام خسته نباشید.بدلیل تشخیص پلی کستینگ pcoدرسونوگرافی ۱ماه و نیم متفورمین مصرف میکنم.هنوزپریودنشدم نمیدونم تاکی طول میکشه چیکار کنم زودتر پریود شم نگرانم.۲۰سالمه و مجردم.

  • سلام از شما خواهش میکنم کمکم کنید من ۱۰ روز از پرید شدنم گذشته دوست ندارم بار دار شم چکار کنم اگه بار دار باشم برای سقط چکار بآید کرد. با تشکر از شما دکتر کامرانی عزیز

   • با سلام، شما اول باید تست BhCG بدین، اگر تستتون مثبت شد ، باید جواب را نزد پزشک ببرید و بر اساس تعداد هفته و ماهی که هستید با تشخیص پزشک میتوانید این کار را انجام دهید

 • سلام از شما خواهش میکنم کمکم کنید من در حدود ۱۰ روز از پریودم گذشته من نمیتوانم بار داربشم یه راه کار برای سقط بهم بدید البته آگه می شه جواب بدید خواهش میکنم

   • سلام ببخشید من تقریبا ۱۵ سالمه یه خورده چاقم الان نزدیک هفت ماه یا هشت ماه هست که من پریود نشدم
    اضافه وزن دارم احتمال دیابت رو هم میدم
    میشه لطفا منو راهنمایی کنید؟؟
    ممنون

  • یک پیاز درشت رو رنده کنید با سه یا چهار مشت زرشک و یک قاشق مربا خوری زعفران و چند تکه نبات در ظرفی با دو لیتر آب حدود ۲۰ دقیقه بجوشانید بعد از خنک شدن در ظرفی در دار در جای خنک نگه دارید و هر چهار ساعت یکبار یک لیوان از آن بنوشید . این کار را تا زمانی که به درد و خونریزی بیفتید باید ادامه دهید.تذکر و هشدار شدید میدم موقع انجام اینکار حتما کسی باید مراقب و مواظب شما باشد چون ممکن است دچار افت شدید فشار خون شوید برای همین باید کسی باشد مواظب و مراقب شما باشد و یا احیانا سریعا شما را به بیمارستان برساند.ولی چون در محلول نبات هم هست احتمال آن کمتر است ولی در کل دچار افت فشار خواهید شد. میتوانید از آب نبات استفاده کنید ولی زیاد نخورید چون چیزی که باعث سقط جنین خواهید پایین آمدن فشار خون است پس با با خوردن زیاد آب نبات تاثیر آن را کم خواهید کرد. تاثیر این روش در تا ۸ هفتگی قطعی است.

   • من ۲۲اردیبهشت قرص اورژانسی استفاده کردم ۲۴همون ماه لکه بینی دیدم ۳روز بعد۱۴خرداد بازم بمدت ۴روز پریود شدم الان ۱۴تیرماهه که باید پریود بشم امانشدم رفتم آمپول پروژسترون زدم اماهیچ دردی ندارم بی بی چکم منفی بود از این جوشونده درست کردم دارم میخورم ایشالله پریود بشم تاعمردارم دعاگوتونم

   • راه دیگه ای رو بلدین کمکم کنین تا پرید بشم سینه هامم خیلی درد میکنن …هرروز دوش آبگرم هم میگیرم الان موندم چیکارکنم

   • عزیزم خوردن این جوشونده چن روزه جواب میده؟چقدباید بخورم منکه دولیوان دولیوان هر۱ساعت به ۱ساعت میخورم

 • سلام من ۱۶ اسفند پریود شدم الان ۲۵ فروردین که هنوز پریود نشدم خیلی نگرانم چی بخورم که سریعتر پریود شم ۲۶ سالمه مجرد هستم

 • سلام خسته نباشید پریدیم منظومه ازمایش قبل ابزارهای دادم خوبه ‘نمیدونم چراباردارنمیشم ۲سال ونیم اقدام ب بارداری کردم ایا دلقش میتونه تغذیه شوهرم باشه اخه فستیوال‌های بود میخوره

 • سلام خسته نباشید من ۱۷ سالمه مجرد هستم میخواستم ۳ روز پریودیم رو جلو بندازم اما چون محصل هستم و همیشه استرس امتحان همراهمه نمیتونم ریلکس باشم تا زود تر پریود بشم به نظرتون استفاده مناسب از زعفران و رازیانه میتونه راه حل مناسبی باشه ممنون میشم کمکم کنید

   • آقای دکتر سلام من چی بخورم تا راه پریودم بازبشه من تیروئیدم دارم اماآزمایش دادم دکترگف وضعیتت خوبه الان هرروز ناشتا۱ونیم قرص لووتیروکسین مصرف میکنم این اختلال از تیروئید یا قرص اورژانسی میتونه باشه

 • سلام من همیشه ۲۵هرماه پریودمیشدم امادفعه پیش۲۷اسفندپریود شدم تا۷روزبعدش اما دوباره بعداز۶روزپاک بودنم بمدت ۳روز لک قهوه ای تیره دیدم اما باید۲۵فروردین هم پریودمیشدم اماهنوز تاب امروز ک۲اردیبهشته پریودنشدم!متاهلم هستم اما کاری نکردیم ک احتمال بارداری باشه!ممنون میشم جواب بدین

 • سلام من باید ۲۰فروردین پریود میشدم،تاالان عقب افتاده،دو دوره هم کاملا علایم قبل از پریودی داشتم ۱ و ۲۰فروردین ولی خونریزی نداشتم الان حتی علایمشم ندارم بنظرتون طبیعیه؟چیکار کنم ک پریود بشم،بنظرتون دکتر برم؟
  ۲۴سالمه مجردم

  • سلام زمان زیادی نگذشته است، اگر این ماه پریود نشدید به پزشک مراجعه کنید که اول باید سونوگرافی تخمدان و رحم انجام دهید که علت آن مشخص شود

 • سلام من سه روز از قرص ال دی استفاده کردم برای جلوگیری از پریودی الان سه روز هم قطع کردم ولی خیلی اذیت میشم حالت تهوع وسرگیجه دارم به نظرتون باید جیکار کنم

  • سلام دوست عزیز، وقتی این عوارض دیده میشه یعنی به شما نمیسازه و باید به پزشک زنان مراجعه کنید تا قرص های دیگر را برای شما تجویز کنند

   • آیا این صحت داره؟؟؟
    من هر روز دارم رازیانه میخورم صبح ها بخاطر اینکه پریود شم، از طرفی هم عاشق لیمو هستم و روزانه ۲تا لیموهم میخورم😐

 • سلام خسته نباشیدمن تقریبا دوماهی میشه ک پریود نشدم قرص اورژانسی مصرف کردم امکان داره بخاطر قرص باشه یاامکان حاملگی هست؟تستم گرفتم منفی بود دلیلش چیه لطفاجواب بدید مرسی

  • ایا خوردن لیمو مانع پریود شدن میشه؟خواهشا ج بدید . من ۲ماه هس پریودم عقب افتاده و لیمو زیاد میخورم . ی راهکار بدید زودتر پریود سم ۲۵سالمه . مجردم . و امپول پروژسترون رو ۶.۷ روز پیش زدم اما هنوز خبری نیس. کمک کمک

 • سلام.وقت بخیر.من ۲۸ ساله و مجردم.تابحال همیشه پریودم منظم بوده.زمانه پریود قبلیم رو واقعا یادم نیس. الان باید یه مسافرت کاری برم و ۸روز طول میکشه.دقیقا ۶روز دیگه حرکت میکنم.استدعا دارم کمکم کنین و بگین چیکارکنم زودتر پریودشم که تموم شه تا اون روز . خواهش میکنم راهنماییم کنید. پیشاپیش از راهنماییتون سپاسگذارم

 • سلام خسته نباشید من بدنسازی کارمیکنم وپریودای نامنظمی دارم ازهفت فروردین که پاک شدم هنوزپریودنشدم بی بی چک استفاده کردم ولی منفی بود ایالازمه دوباره استفاده کنم یا بازم صبرکنم

  • با عرض سلام و خسته نباشید،
   اولا اینکه بدنسازی هیچ مشکلی ندارد و حتی باعث تنظیم بهتر قاعدگی هم میشود،
   و اینکه امکان بارداری وجود دارد برای اطمینان خاطر آزمایش BHCG بدهید

 • سلام و عرض خسته نباشین
  من میخوام قبل ماه مبارک رمضان پریود شم هفت روز پریودم طول میکشه این مطالب این مقاله رو خوندم حداقل چندروز طول میکشه به نتیجه برسم؟؟؟

   • سلام من ازاخرای اسفندتاالان پریود نشدم ودوبار بی بی چک گرفتم منفی بود و ازمایش خون بارداری هم دادم واونم منفی بود البته ازمایش معمولی بارداری بود یعنی تیترحاملگی نبود ولی هنوزم پریود نشدم ب نظورتون بارداری منتفی؟
    و چیکارکنم پریود بشم والبته دارو گیاهی هم چندروزی مصرف میکنم.
    لطفا جواب بدین

    • سلام،ازمایش خون معمولی با تیتراژ ان زیاد تفاوت خاصی ندارد، تیتراژ فقط رنج مثبت و تیتر ان را نشان میدهد، و ازمایش خون معمولی هم صحیح است، البته بستگی به این که چه زمانی ازمایش را گرفته باشید دارد، داروهای گیاهی مانند عرق رازیانه و زعفران موثر هستند.

 • سلام خسته نباشین من با دوستم رابطه داشتم ولی ابشو داخل نریخته ولی پریودم عقب افتاده و یکبار هف ت روز بعد بی بی چک استفاده کردم و یکبار ۱۴ روز بعد هردو بارم منفی بود ولی هنوز پریود نشدم البته استرسم دارم بنظرتون احتمال بارداری هست یا نه

 • سلام خسته نباشین من با دوستم نزدیکی داشتم ولی ابشو داخل نریخته قرصم مصرف نکردم ولی پریودم عقب افتاده یبار هفت روز بعد از نزدیکی و یبارم ۱۴ روز بعد بیبی چک استفاده کردم منفی بود ولی هنوز پریود نشدم لطفا جواب بدین توروخدا امکان بارداری هست یا نه؟

   • سلام وقت بخیر ، من دو ماهه پریود نمیشم و دارم وارد ماه سوم میشم ۱ما حامله هم نیستم و ۴۵ سال دارم ، ممکنه یائسه شده باشم ؟

 • سلام . خسته نباشید .دکتر جان .من یک ماهه که ازدواج با نامزدم رابطه داشتم و هنوز نامزدم باکره س .. از اخرین رابطمون الان ۱۰ روز میگذره و وقت پریودیشم الان ۷ روز گذشت کمر درد عجیب داره ولی پریود نمیشه .. ایا نشونه ی بارداری داره ؟با حالت باکرگی باردار میشه ؟ ممنون میشم کمکم کنید

 • سلام با عرض خسته نباشید از صفحه ی عالیتون
  من هرماه ازشدن پریودیم تا شدن بعدیش ٣٠ روز میکشه ولی ایندفعه ده روز عقب افتاده و عفونت دارم ازطرفی دردوحالت های پریودی را دارم ولی هرکاری میکنم هرچی مصرف میکنم نمیشم میشه راهنماییم کنید خیلی عذاب اوره ممنون
  من متاهلم اما تست بارداریم دادم و حامله نیسم

  • با عرض سلام و تشکر از همراهی شما دوست عزیز

   برای اطمینان خاطر از عدم بارداری حتما آزمایش BCHG را بدهید

 • سلام خسته نباشید من زمان پریودشدنم خیلی بهم ریختس هیچ وقت سرماه نمیشم چندین بار هم دکتر رفتم اما بازم همونطورم چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟ الانم ۲۰روز عقب انداختم عقد هستم کاریم نکردم لطفا راهنمایییم کنید ؟؟؟؟هرچی چیز گرم میخورم بی فایدست))))))):

 • سلام خانم دکتر خسته نباشید. من حدود ۱۶روز پیش اقدام برای بارداری کردم. دیروز ازمایش بتا دادم و هورمون بارداری ۲.۰بود و جواب منفی بود و هنوز پریود نشدم. من حدود ۵ماهه ک ب خاطر تنبلی تخمدان دوفاستون میخورم و الان یک ماهه ک قطع کردم .میخواستم بدونم که ایا پریود نشدنم ب خاطر نخوردن قرص هاست یا بارداری. در صورتی ک جواب سونوگرافی کاملا طبیعی و نرمال بود. ممنون میشم راهنماییم کنید.

   • با نظر پزشک قرص هارو قطع کردم. چون گفتن برای باردار شدن دوفاستون نخورم
    حالا الان ۱۰روز گذشته و پریود نشدم ولی همه ی نشانه های پریود اعم از دل درد و کمر درد رو دارم. قبلا هم سابقه داشته و ۴تا پروژسترون زدم و پریود شدم آیا اینبار هم همین کار را انجام بدم؟؟
    با تشکر از پاسخ دهیتون

 • سلام وقت بخیر میخواستم بدونم ایا غیر گل زعفران چه داروهای گیاهیه دیگری برای زود تر پریود شدن وجوددارد؟؟؟اگه غیر گل زعفران خودش رومصرف کنیم‌چطور؟؟؟

 • با سلام ۲۷ماه قبل یه رابطه داشتم منی داخل مریخت ولی به خاطر ترس کمتر از ۲۴ ساعت قرص لونزیل خوردم…من عادت ماهانم منظم نیس ولی بین ۴تا ۸هر ماه هستش…۸ماه جدید لک قهوه ای دیدم و همینطور فرداش…روز سوم خونریزی داشتم و کمر درد شدید تا ۴روز این خونریزی ادامه داشت ولی به نظرم رقیق تر بود….این خونریزی برای عادت بوده?الانم حالت و دردهای عادت ماهانه رو دارم و مقداری تهوع…ولی هنوز نشدم ممنون میشم جواب بدین

 • سلام من بیست فروردین پریود شدم و اردیبهشت پریود نشدم الانم خرداده.متاهلم میترسم بازدار باشم اما بی بی چک زدم باردار نبودم میگم شاید بی بی چک اشتباه گفته خیلی استرس دارم کمکم کنید.قبلن هم هر چند ماه پریودیم مرتب بود یه ماه نمیشدم دوباره میشدم.رفتم ازمایش گفتن کم خونی اما قرص اهن خوردن مرتب شده بود الان باز پریود نشدم چکار کنم بشم خواهشا سریع ج بدید ممکنه باردار باشم تنم خیلی گرم شده ولی قبلن تنم خیلی سرد بود

    • باسلام خیلی ممنون از پیج عالیتون میخواستم بگم ک من ۸ماه پیش زایمان کردم و از بعده زایمانم هیچگونه رابطه زناشویی نداشتم بدلیل جداشدن از همسرم اوایل مرتب پریود میشدم ولی الان دوماهه ک نشدم کمردرد و سردرد و همینطور حالت تهوع شدید دارم خیلی گیجو بیحالم تورووووخدا راهنماییم کنین ممنون میشم❤

 • سلام منبیست بیست فروردین پریود شدم و اردیبهشت پریود نشدم الانم متاهلم میترسم بازدار باشم اما بی بی چک زدم باردار نبودم میگم شاید بی بی چک اشتباه گفته خیلی استرس دارم قبلن هم هر چند ماه نمیشدم دوباره رفتم ازمایش گفتن کم خونی اما قرص اهن خوردن مرتب شده بود الان باز پریود نشدم چکار کنم بشم خواهشا سریع ج بدید ممکنه باردار باشم تنم خیلی گرم شده ولی قبلن تنم خیلی سرد بود

 • سلام.من ۲اردیبهشت پریود شدم ولی الان پنج روزه که عقب انداختم با اینکه خیلی کاره سنگین کردم دوش اب داغ گرفتم پلهاری میدوام.از چهار پای پریدم ولی پریود نمیشم نمیدونم علتش چیه؟ ایا میتونه از عفونت باشه یا بارداری؟خارش یا سوزشم ندارم.من ۲۲سالمه متاهلم.خیلی نگرانم اخه میخواستم برای بارداری اقدام کنم ولی برنامهام بهم ریخته..

 • سلام دکتر من ۲۲اردیبهشت پریود شدم وتا۸روز لکه بینی داشتم و۳۰اردیبهشت با نامزدم فقط از پشت بدون اینکه ایشون لباس داشته باشه از روی لباس من التش رو بهم مالید ولی من اصلا احساس خیسی نکردم دو روز بعد از این رابطه یک قرصhdخوردم وشب بعدشم یکی خوردم ودوباره شب بعد یکی دیگه ولی چون استرس داشتم روز بعدش دوتا خوردم والان دوروزه قرص قطع کردم جمعا من ۵تا اچ دی خوردم امکان بارداری هست چون من با کره ام ،تورو خدا جواب بدین ،فردای رابطه من از مایش بتا دادم ولی معلوم میکنه

 • سلام من دانش اموز هستم و یک ماه دیگر هم کنکور میدم خیلی استرس کنکور و امتحانات خرداد را دارم من هر سال دی و خرداد پریود نمیشم و الان هم دو ماه نشدم چیکار کنم

 • سلام من ۱۸ سالمه.مجردم و۶ ماهه پریود نشدم دکتر رفتم گفتن تنبلی تخمدان دارم. چیکار کنم پریود شم؟ ممکنه هیچوقت نتونم بچه دار شم؟

   • سلام من فروردین ۲ بار پریود شدم ولی اردیبهشت پریود نشدم دقیقا ۱۴ روز گذشته ولی نشدم ۷ روز بعد از تاخیر بی بی چک گذاشتم منفی بود آزمایش خونم دادم باز منفی بود اونم بعد ۷ روز الان ۱۴ روز گذشته بی بی چک منفی بود بازم باید چکار کنم که پریود شم ؟امکان داره حامله باشم ؟لطفا جوابم رو بدین چون تو سفرم و نمیدونم باید چیکار کنم.

 • سلام خسته نباشید با تشکر از مطالب اموزندتون
  من هیجده سالمه و مجردم الان تقریبا یک ماهه که پریود نشدم یعنی اخرین پریودیم ۱۳فروردین بوده !قبلشم پریودیم نامنظم شده بودو در ماه دوبار پریود میشدم ,به نظرتون مشکلم چی میتونه باشه ؟!چ کار کنم پریودبشم الانم شرایطی ک ب دکتر برم و ندارم با تشکر

 • سلام من ۲ماه پریودیم افتاده عقب قرص لاغریم استفاده میکنم .کارمم یجوریه که استرسم زیاده ایا اینا باعث عقب افتادن میشه

 • با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
  من ۸ اردیبهشت پریود شدم ، ۱۹ اردیبهشت لونژیل خوردم و ۲۵ اردیبهشت ۴ روز خونریزی داشتم، مجددا ۴ خرداد، ۲۰ دقیقه بعد از نزدیکی، مجبور شدم لونژیل مصرف کنم و ۹ خرداد هم دو عدد آمپول پروژسترون تزریق کردم. از اونجایی که دانشجوی دکترا هستم امکان بارداری در حال حاضر ندارم. میخواستم بپرسم تا کی باید منتظر پریود باشم. دو سه روزه که کمر درد و درد زیر شکم خفیف دارم ممنون از شما

 • سلام خسته نباشین
  من همیشه پریود منظمی دارم
  ۱۰خرداد نوبت پریودم بود
  از ۳۱ اردیبهشت هرشب LD خوردم به مدت ۱۵ شب…بعد از اون رابطه داشتم…منی رو داخل واژن ریختن همون موقع واژنم رو با اب پرفشار شستم و ۴ تا LD خوردم…دوازده ساعت بعدش ۴تا دیگه خوردم…..چند روز طول میکشه تا پریود بشم؟ ایا این روشی که امتحان کردم جز روش های پرخطره؟ یعنی احتمال بارداری چند درصده؟

  • سلام با این روش هایی که انجام دادید احتمالش خیلی کمه ولی اگر بعد از ۱۰ روز (بعد از زمان مقرر) پریود نشدید حتما ازمایش بتا بدهید

 • سلام خسته نباشید من چند روزی هست پریودیم عقب افتاده وتمام علائم پریود رو دارم ولی پریود نشدم دلیلش چی هست؟ البته استرسمم زیاد هست به خاطر امتحانا میتونه بخاطر استرس باشه؟

 • سلام خسته نباشی من دختری هستم ۴۳ ساله مجرد پریود نشدم آخرین پریودم۱۵فروردین بوده واز از اون زمان پریود نشدم خیلی ناراحتم لطفأ راهنماییم کنید.

  • سلام و خسته نباشید لطفا چک کنید ببینید علایم یائسگی در بدنتون وجود دارد یا خیر (مانند گرگرفتی، رشد بیش از حد موهای زائد بدن، کلفت شدن صدا و … )

 • سلام وقت بخیر من خانمی متاهل و ٣٠ساله هستم و دارای سیکل ماهانن مرتب. ۵روز از موعد پریودم گذشته و هنوز پریود نشدم ۴روز قبل از موعدم قرص لونژیل ١/۵ مصرف کردم و بعدازظهرش مقداری خونریزی داشتم و دیگه هیچ.ایا امکان بارداری وجود داره؟؟؟با توجه به اینکه کودک ١ساله دارم نمیخوام باردار بشم چه چیزی استفاده کنم تا سریع پریود بشم؟؟؟؟؟
  باتشکر

  • با سلام بله احتمال بارداری وجود داره، برای اینکه خیالتون راحت بشه آزمایش بتا (btchg) بدهید و در روابطتون حتما از کاندوم استفاده کنید

 • باتشکر از اطلاعات جامعی که در اختیار مردم میذارید میخواستم بپرسم از آخرین پریودم ۵ ماه میگذره کلا یه ساله این مشکل برام به وجود اومده نزد پزشک رفتم و تمام آزمایشات و سونوگرافی ها رو انجام دادم و هیچ مشکلی مشاهده نشد و دکترم گفتن که از استرسه و دوماه خوردن قرص یاسمین و تجویز کردن اما چون سرطان سینه در خانواده مادریم وجاد داره خوردن قرص جلوگیری بیش از دوماه به صلاحم نیست و الان هم ۵ ماهه پریود نشدم خیلی نگرانم نمیدونم چی کار کنم درضمن سابقه زود یائسته شدن هم در خانواده م وجود نداره و زیر ۵۰ سال کسی از خانواده م یائسته نشده اگر راهنمایی م کنین ممنون میشم

   • سلام، وقتی مشکل کیست یا فیبروم ندارید احتمالا pco یا سندروم پلی کیستیک دارید، ( تنبلی تخمدان) ، اگه دچار اضافه وزن هستید باید لاغر کنید،

    • سلام دکتر خسته نباشید من یه کیست داشتم به اندازه ی ۴سانت و نیم قرص یاز خوردم دوماه اکی شد به محض قطع کردن پریود شدم و ماه بعد ١٠ روز مونده به تاریخ لک بینی داشتم به مدت یک هفته الان یک روز مونده هنوز پریود نشدم مشکل کجاست راهنماییم کنید ممنون میشم

 • سلام من تازه عروس هستم تویه روزدوباررابطه جنسی داشتم باهمسرم قرص اورژانسی دوقلوروهم خوردم یکی بعدازرابطه یکی هم دوازده ساعت،بعدااز٧٢ ساعت بازم رابطه داشتیم یه بارکه اونم طبق الگوش خوردم ایااحتمال بارداری هست

  • سلام خسته نباشید ممنونم از راهنمایی های خوبنتون لطفااا جواب منم بدید من مهر ماه دو بار پریود شدم یک بار ١٣ هم و یک بار ٣٠ اخر ماه و الان ٢١م ابان هست پریود نشدم و ۵ روز پیش هم رابطه داشتم و منی داخل نریخت و کاملا مواظب بودیم و بعد از اونم ٢ تا ٣ تا LDخوردم و الان استرس دارم امکان بارداری هست؟؟؟؟

 • سلام من ۳ روز بعد شب عروسیمه و این ماه دیرتر پریود شدم ۲ روزه،اگ بخوام تا ۳ روز بعد پریودمو قطع کنم باید چیکار کنم؟ اگه روش خانگی هم بگین خوب میشه ؟

 • سلام .من ماه پیش مه باهمسرم رابطه داشتم کاملا محافظت نشده در ۴مین روز پریودم بود.بعد پریود هم رابطه داشتیم .من در بین این روزا ۴تا قرص اضطراری مصرف کردم.بعد دوباره ٢روز خون قهوه ای تیره ازم خارج شد.من ١٠هم ١١هم هر ماه پریود میشم الان ٢۶م شده هنوز نشدم.استرسم دارم ورزشم میکنم.حس پزیودی هم دارم اما هنوز نشدم.دربازم دمنوش زغفران خورددم

 • سلام بالابودن هورمون ادرنال فوق کلیه ارتباطی با تاخیر پریودی داره من الان ۴روزه عقب انداختم وکم کاری تیروییدم دارم

 • سلام. من ۲۳ سالمه و مجردم. ۳ ماه هست که پریود نشدم. تا الان فرصت نکردم به دکتر مراجعه کنم. در حال حاضر هم در ایام امتحانات هستم و دوست دارم سریع تر پریود بشم به خاطر ماه رمضون . ۴ روزه که مرتب دمنوش زعفرون با رازیانه و آویشن خوردم ولی فقط درد و علایمش رو دارم و خبری نیست! یه قرص ال دی بخورم تاثیر میذاره؟

 • سلام
  من تازه پریود شدم از ۲۲ تا پاک شدنم ۲۷ خرداد طول کشید و ۱۶ تیر میخام عروسی کنم استرس دارم که توی این مدت دوباره پریود بشم برای عقب افتادن تا اخر ماه چی بخورم بهتره ؟

 • سلام وقت تون بخیرببخشیدمن ۳۶سالمه مجردم تازه فهمیدم لخته خون ببینم خطرداره من بیشترپریودام لخته خون داشته بعدالان یه دوره پریودم عقب افتاده هرماه ۲۰یا۲۵میشدم الان یک ماه پریودنشدم لطف میکنیدراهنمایی کنید

  • به طور طبیعی خون فاکتورهای ضدانعقاد خونی تولید می کند که غلظت خون را حفظ می کند و اجازه نمی دهد که خون لخته شود، اما گاهی وقتی جریان خون سنگین است، این فاکتورهای ضدانعقاد خون، زمان کافی برای عمل کردن ندارند و در نتیجه لخته های خونی شکل می گیرند. هرچند این اتفاق در دوره عادت ماهانه پدیده ای طبیعی است.
   اما لخته های خون زمانی باعث نگرانی می شود که بالاتر از مشت یک زن باشد در تمام دوره عادت ماهانه بیش از حد اتفاق بیفتد و پس از دوره عادت ماهانه هم رخ بدهد و همراه با درد نیز باشد.

 • سلام من۱۶سالمه و تا حالا دو بار بیشتر پریود نشدم لاغرم هستم فاصله هر پریودیم حدودا۴یا۵ماهه ۲۴فروردین پریود شدم ولی هنوز پریود نشدم تو رو خدا بگید مشکلی دارم

 • سلام من۱۶سالمه تا حالا دو بار بیشتر پریود نشدم پریود دومیم ۲۴فروردین بود و من حدودا سه و خورده ماه رو پریود نشدم لاغرم قدمم بلنده تو رو خدا کمکم کنین من مشکی دارم عایا؟

 • سلام.ببخشید من ۲خرداد پریود شدم و ۸خرداد تموم شد.من باید ۲۰ روز بعد از پاک شدنم پریود میشدم یعنی ۲۸خرداد ولی امروز ۱تیر هنوز نشدم:( خیلی نگرانم.آخه بعد از تموم شدن پریودیم با یه نفر رابطه داشتم.یعنی احتمال داره که باردار شدم؟؟! ۱۵سالمه.ممنون میشم راهنمایی کنید

 • سلام من۱۶سالمه تا حالا دو بار بیشتر پریود نشدم پریود دومیم ۲۴فروردین بود و من حدودا سه و خورده ماه رو پریود نشدم لاغرم قدمم بلنده تو رو خدا کمکم کنین من مشکی دارم عایا؟

  • آمنوره (فقدان قاعدگی) می تواند در طی بلوغ یا پس از آن اتفاق افتد. آمنوره اولیه وضعیتی است که در آن تا سن ۱۶ سالگی هیچ عادت ماهیانه ای نداشته باشید. آمنوره ثانویه زمانی اتفاق می افتد که شما سابقا عادت ماهیانه داشته اید اما اکنون متوقف شده است. با قطع عادت ماهیانه ممکن است اولین فکر شما وقوع حاملگی باشد. اما دلایل متعددی وجود دارد که شما عادات ماهیانه منظمی ندارید.
   بسیاری از علل شایع آمنوره ثانویه شامل موارد زیر است:
   وزن کم بدن: کمبود وزن شدید بدن می تواند عملکرد بسیاری هورمونها را در بدن دچار آشفتگی کند و به طور بالقوه تخمک گذاری را متوقف نماید. زنانی که دچار اختلال خوردن مانند بی اشتهایی عصبی یا پرخوری عصبی هستند، غالبا به دلیل این تغییرات غیر طبیعی هورمونی دچار قطع قاعدگی می شوند.
   استرس: استرسهای روحی به طور موقت می توانند عملکرد هیپوتالاموس (ناحیه ای در مغز که هورمونها را کنترل می کند و چرخه قاعدگی را تنظیم می کند) را مختل می کنند. در نتیجه تخمک گذاری و قاعدگی ممکن است متوقف شوند. قاعدگی های منظم بعد از کاهش استرسها باز می گردد.

 • سلام من چندروزه دیر کردم فک میکنم باردارم ولی جلوگیری میکنیم و یه بچه یساله دارم چکار کنم سریع پریود بشم چون خیلی میترسم باردار باشم

 • سلام من ٢۶اردیبهشت پریود شدم الان ده روز عقب زده با توجه به اینکه دوران امتحانام بوده و بعدشم ماه رمضون ممکنه برا ضعف بدنی باشه؟؟؟البته درد و علائم پریود رو دارم ولی خونریزی ندارم ..لطفا راهنماییم کنین مشکلی که ندارم ؟

 • سلام،خسته نباشید،من متأهل هستم ولی هنوز باکره هستم و دوران عقد هستیم.چند شب پیش با همسرم در حین رابطه،همسرم ارضا شدن و مایع منی از جلو وارد بدنم شد.البته یک مقدارش از بدنم خارج شد.بنظر شما ممکنه که با وجود باکره بودن باردار بشم؟البته یک قرص اورژانسی بارداری ۱.۵تقریبا ۱۰ساعت بعد رابطمون خوردم
  باید امروز پریود میشدم ولی نشدم و اصلا علائم پریود رو ندارم،ممکنه از عوارض قرص باشه

 • سلام .من ۳۵سالمه و مجردم.باید روزای ۱۹ ۲۰ ماه رمضون پریود میشدم که نشدم تا الان .اما تو اون تاریخش حالتای پریودی رو داشتم .کمی درد رحم و ترشحات سفید که معمولا قبل و بعداز پریود هست !احساس گر گرفتگی داشتم گاها .۲روزم هست که سردرد و تهوع دارم .و سرم سنگینه.کلافم فقط میخوام سیکلم منظم شه دارم اذیت میشم

 • سلام من الان دوماه پریودم نا منظم هر دفعه ده یا هفت روز عقب میوفته نمیدونم دلیلش چیه لطفا راهنمایی کنید. من سه ماه پیش با نظر دکتر برای عقب انداختن پیودم قرص مارولین خوردم میتونه دلیلش این باشه؟ من ۱۶سالمه

 • سلام. من پس فردا کنکور دارم و پریودیم یه هفتس عقب افتاده. البته کلا چرخه ی منظمی ندارم و علائم پریودی رو هم ندارم.(معمولا یه هفته قبل علائمش رو حس میکنم) چیزی باید بخورم که عقب بیفته یا که کاری نکنم؟ نگرانم سرجلسه و بخاطر استرسم مشکلی ایجاد نکنه…

 • سلام من۱۶ سالمه و مجردم . از دو سال پیش پریود شدم اما هر دو ماه یک بار پریود می شدم ولی الان از ۵ فروردین که اخرین بار پریود شدم چهار ماه می گذره در این صورت نیازه به دکتر مراجعه کنم راهنماییم کنین ممنون

 • سلام خسته نباشید.ببخشیدمن۵/۲۰عروسیمه.پریودمم منظمه تقریبا بیشتر مواقع.ولی خیلی استرس دارم.ومیترسم پریودبشم براعروسیم.چیکارکنم ی چندروز زودتر پریودبشم؟بهم گفتن قرصای جلوگیری روچندتا بخورم ول کنم تاپریودبشم آیابنظرتون این کار اثرداره؟ضرری نداره؟

 • سلام خسته نباشید کم باید ده تیر پریودم میشدم و نشدم الان ۲۲تیر هست خیلی استرس دارم که چرا نشدم، سه ماه پیش دوماه قرص ال دی خوردم (دکتر تجویز کرده بود و میگفت مشکلات پریودیم واسه استرس بوده) البته همیشه استرس ندارم الان که نشدم بیشتر نگرانم میکنه اخه ۸مرداد نوبت جراحی بینی دارم و میخوامش تا اون موقع قبلش پریود بشم وتموم شه خیالم راحت بشه چیکار کنم زود پریود شم توروخدا جواب بدین لطفا راه حل بدین……

 • سلام من مجردم ٢٣ سالمه پریودیم نامنظمه الان ۵ ماهه پریود نشدم یعنی الان ۵ ساله اینجوریه دکتر هم رفتم همش قرص ضد بارداریرمیداد منظم میشد بعد تموم شدن قرص دیگه پریود نمیشدم نمیدونم چیکار کنم کیست ریز داشتم فقط

 • سلام خسته نباشید.من با شوهرم رابطه داشتم ولی ۸ روز مونده بود به پریودیم الان پریود نشدم امکان بارداریم هست .میشه کاری کرد که زودتر پریود بشم ممنون میشم جواب بدین

 • سلام دکتر کامرانی عزیز خسته نباشید، من ۲۴ سالمه متاهل هستم پریودم تنظیم نیست از سندرم پیش از قاعدگی خیلی اذیت میشم نفخ میکنم احساس سنگینی میکنم یبوست دائمی هم دارم این خودش آزارم میده چه راهی رو برای تنظیم پریودم پیشنهاد میدین ؟ حرارت بدنم خیلی بالاس در حد داغی

 • با سلام من بیست و شش سالمه دو هفته مونده به پریودیم من رابطه داشتم یک ساعت بعد قرص اورژانسی لونژیل مصرف کردم و دومین قرص, رو دوازده ساعت بعد الان علایم درد زیر شکم و پاهام رو دارم ولی هنوز هیچ خونریزی اتفاق نیفتاده امکان داره که باردار شده باشم؟

 • سلام دکترجان من یه مدت ازقرص ترامادل روزی۲تا۲۰۰استفاده میکنم حدودأ۴ماه نشدم بد۴ماه۲ماه پیش شدم دوباره۲ماهی هست ک نشدم توروخدابگیدچیکارباید بکنم ازقرص ارژانسیم چند باری استفاده داشتم:(

 • سلام منوقتی پریود میشم دوروز جلو تر لک میزنم بعد ازدوروز خونریزیم شروع میشه سه روز طول مکشه بعداز اون تا پنج روز بودن استفاده از نوار بهداشتی خونریزی دارم می خواستم راهنماییم بکنی با تشکر

 • سلام آقای دکتر من۲۳سالمه مجردم از اول سال هرماه یکم پریود میشدم الان ده روزه نشدم لازمه پزشک مراجعه کنم یاطبیعیه؟راه کارش چیه؟لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

  • سلام من ماه پیش بخاطر سفر ۱۵ تا قرص روکین خوردم وبعد از قطع قرص پریود شدم ولی این ماه ۵ روزه عقب انداختم و حامله هم نیستم دلیلش چیه

 • سلام
  من قائدگی نامنظمی دارم ۱۵ سالمه اما دفعه ی پیش تو چرخه ی ۳۵ روزه پریود شدم اما الان ۱۰ روزه که از وقتم میگذره به خاطر مسافرت میخوام زودتر پریود شم کمکم کنید؟
  در ضمن تو یه سایتی خوندم که اسپرم ممکنه که تو دستشویی یا حمام که مردا هم ازش استفاده کردن وارد بدن شه این حقیقت داره؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!

 • سلام من باید ۱۵مرداد پریود میشدم که نشدم تا حالا ، روز ۲۰مرداد رابطه داشتم با نامزدم که مطمعنم مایعش اصلا وارد نشده ، ولی از روش اورژانسیم استفاده کردم محض اطمینان ، ایا پریود میشم ؟

 • سلام من پریودیم خیلی نامنظم بود به پزشک مراجعه کردم سونوگرافی دادم گفتن که کیست های ریز تو تخمدان سمت چپم دارم و همچنین تنبلی تخمدان دارم . خیلی میترسم که واسه باردار شدنم مشکلی پیش بیاد . قرص دیان بهم دادن و گفتن ۶ ماه استفاده کنم

  • عشقا همه می گن ممکنه باردار نشیم ولی باتجربه ای که من دارم باید همسرت پردتوپاره کنه اما اگر توجونی پرود نشودی باید بر مامایی

 • سلام خسته نباشین من همیشه پریودای نامنظمی داشتم الانم اخرای تیر پریود شدم و هنوز نشدم پریود کلا استرس هم دارم خیلی درد سینه و بعضی اوقات کمر درد شدید و دلدرد میگیرم و احساس میکنم الان پریود میشم ولی نشدم بنظرتون علتش چیه مجرد هستم تا کی پریود میشم ؟

 • سلام خواهش میکنم سریعا راهنمایی بکنین
  من یک هفته بعد از پریودم شروع کردم قرص ضدبارداری خوردن . تو همون روزم با همسرم رابطه داشتم بعد اینکه اولین قرصو خوردم خیلی اذیت شدم تصمیم گرفتم که قرص اورژانسی بخورم روز بعد از اینکه اولین قرص ضدبارداری رو بخورم دوتا اورژانسی با هم خوردم . حالا سوالم اینه که قرص اورژانسی سریعا باعث پریود شدنم میشه یا اینکه باید سر موقع خودم پریود بشم؟ خیلی اضطراب دارم که حامله نشم .حالا هم یه هفته از مصرف قرص اورژانسی هم میگذره باید چیکار بکنم؟

 • سلام ممنون از سایتتون من یه سفر زیارتی درپیش دارم و دنبال این بودم که زودتر پریود شم از دور روز پیش شیر و عسل خوردم و میوه هایی رو انتخاب کردم که ویتامین سی بیشتری داشتن گوجه هم خوردم امروزم پریود شدم یعنی سه روز زود تر از موعد ممنونم فقط اومدم تشکر کنم.

  • سلام خسته نباشید
   خواهش میکنم جواب این سوالمو بدید دکتر
   من ماه پیش ۱۲مرداد پریود شدم و یک هفته بعد اتمام پریود رابطه سطحی با نامزدم داشتم که منی ایشون هیچ تماسی با من نداشت و انزال دور از من انجام شد هیچ پیشابی هم احساس نکردم و نامزدم میگن که قبل اینکه آبی بیاد از من جدا شدن،من یه هفته بعد اون رابطه لکه بینی قهوه ای به صورت لخته خون و ترشحات قهوه ای داشتم تا چند روز پیش،از چندروز پیش ترشحات سفید طبیعی دارم خارش خفیف هم دارم،پریودمم هنوز نیومده آخه از وقتی لکه دیدم تا به امروز همش استرس شدید دارم،الان ترشحات زرد رنگ و حالت عفونی دارم،زیر دلمم درد داره حالتای قبل پریود هم دارم اما نمیاد،بنظرتون ممکنه بارداری باشه یا مشکل دیگه دارم؟در ضمن پریودامم نامنظمه بین ۲۸تا ۳۷روز،اولین باری که ۲۸روزه شدم همین دوره قبل بوده بقیه دوره هام بالای سی روزه بوده،الان صورتمم خیلی جوش زده مث دوران قبل پریود
   خواهش میکنم جواب بدید خیلی نگرانم

 • سلام خسته نباشین من ۲۱ سالمه اط ۱۶ سالگی مریود شدم باکره هستم نامزد دارم دوماه پریود نشدم میخواستم ببینم با وجود پرده وانجام ندادن دخول امکان بارداری هست تروخدا جواب بدین

 • سلام من با نامزدم رابطه داشت ولی بلافاصله قرص اورژانسی خوردم و ۱۲ ساعت بعد هم خوردم چند روز بعدم پریود شدم ولی پریود نشدم چند روز من تموم علائمو دارم ایا ممکن باردار باشم

 • سلام خسته نباشید
  خواهش میکنم جواب این سوالمو بدید دکتر
  من ماه پیش ۱۲مرداد پریود شدم و یک هفته بعد اتمام پریود رابطه سطحی با نامزدم داشتم که منی ایشون هیچ تماسی با من نداشت و انزال دور از من انجام شد هیچ پیشابی هم احساس نکردم و نامزدم میگن که قبل اینکه آبی بیاد از من جدا شدن،من یه هفته بعد اون رابطه لکه بینی قهوه ای به صورت لخته خون و ترشحات قهوه ای داشتم تا چند روز پیش،از چندروز پیش ترشحات سفید طبیعی دارم خارش خفیف هم دارم،پریودمم هنوز نیومده آخه از وقتی لکه دیدم تا به امروز همش استرس شدید دارم،الان ترشحات زرد رنگ و حالت عفونی دارم،زیر دلمم درد داره حالتای قبل پریود هم دارم اما نمیاد،بنظرتون ممکنه بارداری باشه یا مشکل دیگه دارم؟صورتمم خیلی جوش زده مث دوران قبل پریود
  خواهش میکنم جواب بدید خیلی نگرانم

 • در ضمن. من قاعدگی نامرتب هم دارم
  از ۲۸تا ۳۷روز متغیره،البته دوره ۲۸روزه م فقط دوره قبل بود و گرنه بقیه دوره هام بالای ۳۰روز بودن
  خواهشااااااا کمکم کنید بگین چه مشکلیه

 • سلام ۲۲سالمه مجرد باکرم ولی از پشت مقعد رابطه داشتم از جلو به هیچ عنوان برخورد نداشت ولی پریودم عقب افتاده دلیلش چیه؟؟؟؟نگرانم

 • سلام
  من پریشب با نامزدم نزدیکی داشتم ولی نه دخول کامل انجام شده نه آبش داخل ریخته و هنوزم باکرم
  علایم پریودیو الان دارم ولی پریود نمیشم قبلانم پریودیه نامنظم داشتم…چیکار کنم زود پریود شم؟؟؟

 • سلام.من ۳ ماهه پریود نشدم.باردار نیستم ولی بدنم یه کم ورم داره و حساسیت فصلی هم دارم گاهی سیتریزین مصرف میکنم.فعالیتم کمه پشت میز میشینم

 • سلام ببخشید سوالی داشتم من من یکشنبه از قرص های ضد بارداری استفاده کردم و ۲روز پیش باید پریود میشدم ولی این اتفاق نیفتاد میخواستم بپرسم ایا مشکل خاصی هس؟قبلا ک از این قرصا استفاده میکردم زمان قاعدگی جلومیفتاد ولی الان دو روزم دیر شده ایا تاثیر قرص هاس؟درضمن خیلی هم استرس دارم ممکنه باردار باشم؟

 • سلام.من عقدهستم.باشوهرم رابطه داشتم تا۴روز نتونستم از قرص استفاده کنم روزچهارم ۲تاقرص ال دی خوردم.این اتفاق ۲بار افتاد.بعداز دفه ی اول پریود شدم اما بعداز دفه ی دوم نشدم الان بیشتر از ۱۰ روزه پریودم عقب افتاده.بنظرتون امکان بارداری هست؟؟

 • سلام ممنون ازمطالب مفیدتون
  همیشه پریودم منظم بود اما الان چندوقتی میشه که نامنظم شده وخنریزی هم کم شده این ماه فقط یک روزپریود شدم وبعدش تموم شد لطفا کمکم کنید چرا این اتفاق افتاده برام
  ممنون

  • سلام.۴۲ سالمه.تا حالا سیکل قاعدگیم کاملا منظم بوده.برا اولین باره که دوهفته هست پریودم عقب افتاده.علائم تعریق شبانه و گرگرفتگی شدید دارم.بتا منفی و تو سونو تخمکها بسیار کوچیک بود.اگه علائم یائسگی باشه چیکار باید بکنم؟من قصد بارداری دارم.توروخدا زودتر جوابمو بدید

 • سلام ایا خوردن شربت زردچوبه باعث پریودی میشه؟
  میخواستم بدونم رابطه معقد از پشت اگ بعداز ۱۰دقیقه از معقد خارج بشه و لباس زیر خیس کند احتمال بارداری وجود دارد؟البته بعداز سکس خودمو شستم

 • سلام خسته نباشین
  من مجرد هستم
  ۱۴روزه پریودیم عقب افتاده
  معمولا قاعدگیم منظمه دیگ خیلی عقب بیفته۱روزه
  نزدیک۱۶روزهم هست ک پودره جینسیگ واسه چاقی میخورم
  بنظره شمااین عقب افتادگی بخاطره پودره جیسینگه ک میخورم؟
  زعفرانم هم دم کردم استفاده کردم ولی فایده نداشت
  بنظره شما ۱۴روز افتاده عقب خطرناکه؟مشکلی واسه تخمدانم پیش نیاد!؟

 • سلام وقت بخیرمن الان ۴روزه پریودیم عقب افتاده خیلی نگرانم واسترس دارم چون عقدم .ایا بیبی چک الان جواب میده که استفاده کنم

 • سلام متن عالی و آموزنده بود. من از قبل ماه رمضان پریود نشدم و دکتر رفتم گفتم به دلیل آب و هوا و فسفود هستش .چیکار کنم ؟

 • با سلام دختری ۲۹ ساله هستم حدود ۴ روز پیش با نامزد خود رابطه داشتم…ولی دختر هستم هنوز و چون طبق مطالعات درسایتها امکان بارداری حتی در حالت ویرجین نیز هست و اینکه الان موعد پریودمه درد کمر را دارم ولی اصلا لکه بینی ندارم…امکان بارداری هست و آیا استفاده روزانه من طی این چند روز از آویشن پونه دارچین زرشک و زعفران در صورت بارداری احتمال سقط را زیاد میکنند!؟!

 • سلام خسته نباشید اگه ممکنه جواب من رو بدید چون دکتر که تحت نظرشان هستم رفتن سفر .من بدلیل تنبلی شدید تخمدان باید آی. وی اف بشم با اهدای تخمک.دکتر بهم کپسولهای تقویتی انرژی کمپلکس، اوابوست و اپتی وومن دادن و حدود بیست روز دیگه باید آزمایش بدم واسه عمل.ولی پریودیم بیست روزه عقب افتاده فقط چند تا لکه قهوه ای دیدم علائم پریود رو دارم اما خبری نیس و مطمئنم باردار نیستم .من واقعا مشکلم اورژانسی هست خواهش میکنم به محض آنلاین شدن جواب بدید که چیکار کنم.ممنون میشم ازتون.

  • با سلام، یک دوره عقب افتادن پریود و لکه بینی کاملا طبیعی است و ممکن است برای هر خانمی اتفاق بیفتد، مطمئن باشید که مشکل جانبی با توجه به بیماریتان همچون مقاومت به انسولین
   نداشته باشید و در اولین فرصت به یک پزشک متخصص زنان مراجعه کنید. سعی کنید رژیم غذایی متعادلی را رعایت کنید، مرتب ورزش کنید و از استرس تا حد ممکن دوری کنید.

   • سلام خوب هستین من ۴/۲۷پریودشدم باید۵/۲۶پریودمیشدم اماهنوزنشدم.علائمش رودارم ولی نمیشم توروخداراهنماییم کنین مجردهستم ورابطه ندارم.اولین بارمم هس ک پریودیم عقب افتاده

 • سلام و خسته نباشید. میخواستم بپرسم خوراکی طبیعی هست که تخمک گذاری رو دو سه روز عقب بیندازه؟ آخه دوران تخمک گذاری من همزمان با قمر در عقرب هست

 • دکتررر تورو خدا ج بدین دیگه مردم
  من ۱مهر با نامزدم رابطه داشتم که اصلااااا دخول نداشتیم یعنی ایشون اصلا وقتی ارگاسم شدن به من نخوردن
  منم ۷مهر پریود شدم
  بعد ۲۷مهر هم بازم رابطه داشتیم که دخول هم نشد که هیچ حتی ارگاسمم نشدن و اصلا حتی بهم نخوردن
  ولیی من خیلی میترسم الان ۱۱روزه که پریود نشدم هرچقدرم فکر میکنم که آخه با لباس خودشم حتی مایع منی ازش خارج نشده با این حال ممکنه باردار باشم؟
  تورو خدا جواب بدین دیگه مغزم نمیکشه ۲تا تست گرفتن که اگه تا جمعه پریود نشم تست کنم
  ابنم بگم که پریودام منظم نیست و ماه پیش هم با تاخیر ۱۰روزه شدم ولی احساسش بود ولی الان نیست
  ۲هفتس هم درد کمر بسیاااااار شدید و حالت تهوع گرفتم
  نمیدونم چیکار کنم خیلی تحقیق کردم که با اسن شرایط میشه باردار شد یا نه
  و جواب همه منفی بود و همسرم هم دانشجوی پزشکی هستن و میگن که نمیشه بدون دخول امکانش هست ولی کمه ولی اون امکان هم در صورتیه که به قسمت مرطوب بخوره
  کمک کنین و البته من قبل ۲۷ام سونوگرافی رفتم هیچی نگفت
  کمک کنین ممکنه باردار شم؟

 • سلام خسته نباشبد من مجردم ۲۲ سالمه پریودیم وحشتناک نا منظمه گاهی وقتا تا ۴ ماهم نمیشم دکتر رفتم با سوزن پریود شدم و فرص سپترون کامپاند برام تجویز کرد ولی هنوز نا منظمه الان حدور دوماه پریود نشدم.کمک کنید

 • سلام وقتتون بخیر.لطفأ کمکم کنین
  من با نامزدم در زمان تخمک گذاریم رابطه داشتیم.البته نه به صورت کامل ولی ایشون کاملأ روی واژن من خالی کردن و بعد از حدود یک ربع با آب تونستم بشورم.پریودهای خیلی منظمی دارم و امکان نداره حتی یه روز هم پریومدم عقب جلو شه.تا حالا تو این چندین سال حتی یه بار هم نشده پریودم نامنظم شه.من برای قرص اورژانسی ۴ تا قرص ال دی ( دو بار با فاصله ۱۲ ساعت و دو تا) خوردم.الان حدودأ ۵ روز از زمان پرویمدم میگذره و من هنوز پریود نشدم.روزی که باید پریود میشدم فقط به اندازه یکی دو قطه لکه داشتم ولی دیگ پریومدم شروع نشد.خیلی میترسم اتفاقی افتاده باشه.از تو سایت ها هم دیدم که دارچین خیلی کمک میکنه برای زودتر شروع شدن پریود و کلی چای دارچین خوردم.میشه لطفأ راهنماییم کنین؟چیکار کنم پریود شم زودتر؟

 • سـوال : باسلام من ۱۴ آبان ماه باید طبق روال همیشه پریود میشدم ولی فقط تا ۳ روز چند قطره لکه بینی داشتم در حد خون ابه.بعد از یک هفته بیبی چک زدم و منفی بود و بعد از ۸ روز تاخیر آزمایش خون دادم که باز هم جواب بارداری منفی بود و عدد ۳۰ رو نشون میداد حالا من باز هم ترس از بارداری دارم چون ۱۵ روز گذشته و پریود نشدم از طرفی ترشحاتم نسبت به ماهای قبل بیشتر شده و عفونتی شبیه پنیرک دارم .آیا امکان داره دلیل پریود نشدنم عفونت باشه ؟آیا با وجود ازمایش خون منفی امکان بارداری وجود داره؟

  • با سلام. امکان بارداری با آزمایش خون منفی امکان پذیر نیست و برای اطمینان از داشتن عفونت باید توسط پزشک متخصص معاینه شوید

 • سلام
  وقت بخیر
  من ی چند ماهی هست پریود نشدم
  ازمایش هم دادم
  مشگلی نبوده
  الان چکار کنم که پریود بشم
  من متاهل هم هست

 • سلام روزتون بخیر من ۶ماهه که تایم پریودم ٢۵ هر ماه بوده اما یک ماهه که ورزش trx مى رم و ٢۵ این ماه تا الان که ۴ آذر هست عادت نشدم در صورتى که کمر درد و دل درد دارم اگر راهنمایی فرمایید ممنون مى شم

 • سلام.من متاهلم دو ماهه پریود نشدم .بی بی چک انجام دادم منفی بود .تخمدانم تنبله قرص اتیسترون میخوردم قطع کردم چون خیلی چاق شده بودم .حالا همش شکم درد میگیرم و خیلی سنگینم نمیدونم چیکار کنم دوباره پریود بشم

  • با سلام. قطع ناگهانی داروهایتان کار درستی نیست و می تواند به بدنتان آسیب زیادی وارد کند. پس برای تنظیم دوباره داروهایتان به پزشک مراجعه کنید

 • سلام من با شوهرم‌رابطه داشتم و از کاندوم‌استفاده شده اما ترشحات قبل از منی هم باعث بارداری میشه؟ الان ۶ روزه از پریودیم گذشته ایا داشتن عفونت هم باعث ب عقب افتادن پریود میشه؟

  • با سلام. در مورد سوال اولتون که ترشحات قبل از منی هم باعث بارداری میشه؟ بله در ترشحات قبل از منی هم اسپرم وجود دارد. و در مورد سوال دوم شما که داشتن عفونت باعث عقب افتادن پریود میشه؟ خیر امکان اتفاق افتادن چنین چیزی بسیار پایین است

 • سلام .ببخشید من دوماهه ک پریود نشدم.قبلش پریودام منظم بود ولی چن ماه پیش ب خاطر معده دردم خیلی ضعیف شدم و قرصای زیادی مصرف کردم.الان دل درد های پریودی رو دارم ولی پریود نمیشم.میخاستم بپرسم میشه از عوارض قرصا باشه ک پریود نشدم؟

  • با سلام احتمال خیلی کمی وجود دارد که وجود این مشکل بخاطر مصرف قرص ها باشد، اما برای چکاپ دقیق تر به پزشک خود مراجعه کنید.

 • سلام ممنون از مطالب خوبتون
  من پریودیم منظم هست ولی میخوام این ماه چن روز زودتر پریود شم ,آیا امکانش هست ؟اینایی که گفتین تاثیر داره ؟

 • سلام.من ۱۳ آبان پریود قبلیم بود.امروزم ۱۳ آذره ولی پریود نشدم.در صورتیکه زمانیکه پریودم تموم میشد ۲۰ روز بعد پریود میشدم.

 • سلام مرسی ازتوضیحات خوبتون…
  ی مدت پریودم عقب افتاده حجم افسردگی داره منو میکش😢😢😢حال روحی خوبی ندارم
  از ی طرفم بخاطر پوستم قرص میخورم میدونم بخاطر قرصا عقب افتاده ولی حال روحیم داره داغونم میکن….

 • سلام.خسته نباشید
  من با همسرم ۳۰ آبان رابطه داشتم اب منی ایشون روی واژن من ریخته شد من ۲۵ ساعت بهد ۲تا قرص اچ دی و ۱۲ ساعت بعدش ببازم ۲تا قرص اچ دی خوردم و هنوز پرید نشدم از بیبی چک استفاده کردم منفی بود
  آیا با این وجود احتمال بارداری هست?

  • با سلام،احتمال بارداری بسیار بسیار کم است، و طبق گفته شما که منی ایشان روی واژنتان ریخته است بارداری امکان پذیر نیست. در صورتی که در طی چند روز آینده پریود نشدید یک آزمایش بتا بدهید.

 • سلام وقتتون بخیر من دوماه پریود نشدم سونو رفتم و نشون داد که تنبلی تخمدان دارم آمپول پروژسترون زدم نشدم قرص مدروکسی هم خوردم تافاقی نیفتاد و من در این دو ماه لکه بینی فقط دارم تیروئید هم نرماله چیکار کنم پریود شم من قصد بارداری دارم

 • سلام
  من علائم pms رو داشتم ولی پریودم شروع نشده و از طرفی در همین ایام pms رابطه ولی بدون دخول داشتم و پریود شدنم به تاخیر افتاده
  ایا طبیعی است و اینکه احتمال بارداری وجود داره؟
  علاقه ای به بارداری هم ندارم
  ممنون میشم توضیح بدین

  • سلام،احتمال بارداری بسیار بسیار کم است،نگران نباشید و اگر طی چند روز آینده پریود نشدید به پزشک زنان خود مراجعه کنید.

 • با سلام و خسته نباشید…
  من دختری۱۶سالم و چن روزی هست ک از پریودیم عقب افتاده
  ۱۳ ابان پریود شدم الان ۱۷ اذره ک هنوز نشدم…یه رابطه هم با نامزدم داشتم ولی بدون دخول بود و باکره هستم
  یه تستم زدم منفی بود
  خواستم ببینم مشکلی نداره ک از پریودیم گذشته؟؟
  امکان بارداری هست یا ن؟؟
  لطفا جواب بدین

  • با سلام،نگران نباشید. به احتمال زیاد از استرس و یا فشار عصبی زیاد است که پریود شما عقب افتاده است،اگر یک ماه دیگر طول کشید و پریود نشدید،به پزشک زنان خود مراجعه کنید.

 • سلام.بنده مجرد هستم و ۲۷سالمه.کیست تخمدان ۶انتی متری دارم.دکتر قرص یاز دادن بهم کفتن از روز سوم پریودی بخورم.منتها ۱۰ روز از زمانی که باید پریود بشم گزشته ولی پریود نشدم.چه زمان قرص یاز و مصرف کنم؟
  ممنون میشم سریع حواب بدین

 • ببخشید من از همون اول که پریود شدم همیشه عقب میزدم میشد دوماه هم نمیشدم دکترم رفتم اما. فقط بخاطر استرس زیادم بود . الانم علایمشو دارم اما پریود نشدم

  • با سلام. صبر کنید و تا حد ممکن استراحت کنید. از فعالیت های استرس زا بپرهیزید و از دمنوش های گیاهی استفاده کنید

 • سلام من دختری پانزده ساله هستم و دو ماه و خورده ای که از تاریخ پریودم گذشته و هنوز هم پریود نشدم و امکان اینکه دکتر هم برم نیست و مامانم میگه بخاطر زیاده روی در خوردن لواشک و ترشیجات بوده،راستی کم خونی هم میتونه تاثیر داشته باشه .
  پیشاپیش از پاسخ شما متشکرم.

  • با سلام. اتفاق خاصی نیست و برای هر کسی ممکن است پیش بیاید. اما ربطی به خوردن ترشیجات و کم خونی ندارد.

 • با سلام
  حدود سه هفته از زمان پریودیم میگذره جواب بی بی چک مثبت بود. متاسفانه شرایط باداری رو ندارم امکان سقط وجود داره؟ آیا پزشک متخصص میتونه کمکم کنه برای سقط؟ آیا بعد از سقط میتونم مجددا باردار بشم؟
  ممنونم

 • با سلام
  ببخشید من با نامزدم نزدیکی داشتم والان دو سه هفته ای میشه پریودیم عقب افتاده خیلی نگرانم باید چیکار کنم ؟؟؟

 • سلام روزتون بخیر من حدود پنج روز هستش که از زمان پریودیم گذشته کمر درد و همه حالات پریودی رو دارم اما فقط ترشح سفید میاد و رنگ ادرارم خیلی زرد شده .
  و توی آخرین رابطه با همسرم اصلا نزدیک به واژن نبوده
  الان نگرانم با توجه به این که این علائم علائم بارداری هست امکان بارداری هست
  یا قاعدگیم چرا عقب افتاده وقتی همه علائمش هست و نمیشم ؟
  نیازی هست به دکتر مراجعه کنم
  ممننون میشم راهنماییم کنید

 • سلام میشه لطفا جوابمو بدید من خیلی نگرانم من با نامزدم قبل قاعدگی رابطه داشتیم اما اصلا نزدیک به هم نبوده الان ۷روز از زمان قاعدگیم گذشته همه علائم قاعدگی رو دارم اما خون ازم نمیاد فقط ترشح سفید میادش و رنگ ادرارم خیلی خیلی زرد اما پریود نشدم و فقط ترشح دارم
  همچنین کمر درد دارم
  الان باید چی کار کنم؟
  احتمال بارداری هستش؟
  چرا عادتم عقب افتاده

  • سلام احتمال بارداری بسیار بسیار کم است اما برای احتیاط یک تست بیبی چک بدهید.و نگران نباشید.اما اگر بیش از یک ماه گذشت و پریود نشدید به پزشک زنانتان مراجعه کنید

 • سلام.
  یه سوال که ذهنمو درگیر کرده….
  من ۱هر ماه پریود میشدم از قرص ال دی استفاده میکنم. اما الان ۲ روزه به جای پریودی تنها چند تا لکه اونم به فاصله هر چند ساعت یکبار دیدم. علت چی میتونه باشه؟

 • سلام وقت بخیر من مجرد هستم و چند ماهیه خیلی پریودم نامنظم شده طوریکه این ی ماه نشدم یونو ک دادم هیچ علائمی نداشتم و فقط گفت فولیکول های تخمدانت ریزه و چند ماه ب ضرب قرص دزوسپتیو پریود شدم ولی این ماه مجددا نشدم دلیلیش چی میتونه باشه ممنون میشم خیلی نگرانم راهنمایی کنین مرسی

 • سلام من ماه قبلی ۳۰ ام پریود شدم الان این ماهی هنوز نشدم تو این یک ما با همسرم دوبا نزدکی با کاندوم داشتم ولی میترسم حامله باشم چون هنوز عقدم راهنماییم کنید آیا احتمال حاملگی با کاندوم هست

 • سلام من ۱۸سالمه و مجرد هستم همیشه پریود میشدم آذر ماه اصلا نشدم الان ۱ماه و۹ روزه ک پریود نشدم دلیلش چی میتونه باشه میتونه دلیلش استرس باشه چون یکی دو روز بود خیلی استرس داشتم و خوب شدم لطفا راهنمای کنید

 • سلام…۲۱ سالمه و نامزد دارم
  ما رابطه ی جنسی داریم ولی هیچوقت منی رو داخل نریختیم از آخرین رابطمونم ۱۵ روز میگذره
  ماهه پیش ششم پریود شدم ولی الان دهم هستش و هنوز پریود نشدم همه ی علائم پریودم دارم ازجمله: سینه هام سفت شده و درد میکنه، دل درد، کمردرد، تغییر رنگ ادرار، ترشح بسیار زیاد…
  میترسم که حامله شده باشم در حالی که منی داخل ریخته نشده
  میشه بگین احتمال بارداری هستش یا نه؟

 • سلام خسته نباشید من ١٧سالمه و مجردم الان ٣ماهی میشه پریود نمیشم البته قبلا هم ١بار این اتفاق برام افتاده بود ب دکتر مراجعه کردم و گفتن که تا ١٨سالگی پریودهای نامنظم طبیعیه ولی الان خیلی نگرانم چیکار باید کنم

  • با سلام. استرس بدترین دشمن برای عقب افتادن پریودست، لطفا نگران نباشید و فعالیت روزانه تان را افزایش دهید.

 • دکتر ۳تا چک استفاده کردم اونم ناشتا هرسه تاش منفی بوده و الان ۱۵ روز پریود به تاخیر افتاده استرس هم دارم به نظر شما مشکلی نیستش احتمال باردار بودنم هست؟۱۶سالمه

  • با سلام. احتمال بارداری وجود ندارد. ولی برای اینکه نگرانی شما برطرف شه برای آزمایشات بیشتر به پزشک زنان مراجعه فرمایید.

 • باسلام خسته نباشید..من حدود ۳ ماه پریودم مرتب بوده. قبل این ۳ سه ماه ۵ روز یا کمتر عقب انداختم… این ماهم طبق همون ۵ هر ماه پریود میشدم ولی الان ۷ روزه علائم پریودی رو دارم ولی نشدم وفقط ترشح هم زیاده رابطه با همسرمم دارم و همیشه از جلو بوده ولی منی داخل نمیشده… احتمال بارداری هست…؟؟؟ واینم بگم بخاطر زلزله خیلی تو بدنم ترس و استرس هست.الانم عقد هستم احتمال بارداری هست؟

  • با سلام. احتمالا به این خاطر که اخیرا استرس داشته اید پریود شما نامنظم شده است. اما محض خاطر احتیاط حتما یک تست بارداری خانگی بدهید و نگران نباشید.

 • سلام خانم دکتر خسته نباشین،
  بنده حدود ۶ ماهه که نامزد کردم، به دلیل شرایط تحصیلی و دانشگاه، قراره سال آینده ازدواج کنیم، من همیشه پنجم هر ماه به طور منظم پریود میشدم، و مشکلی نبود، این ماه با اینکه امروز ۱۵ امه اما هنوز پریود نشدم، و ۱۰ روزه که پریودم عقب افتاده، ۵ روز پیش یعنی تقریبا ۹ام این ماه، با نامزدم تا حدودی رابطه داشتیم اما بدون داخل شدن بود ولی آبشو روی شکمم ریخت، میخواستم ببینم با ریختن روی شکم احتمال حامله شدن هست؟ یا از استرس هست که عقب افتاده؟
  تو روخدا راهنمایی کنید الان با توجه به شرایط دانشگاه و پایان نامه اصلا فرصت بچه و … نیست. احتمالش هست با ریختن روی شکم حاملگی اتفاق بیفته؟

 • البته اینم بگم به خاطر امتحان و پروپوزال و پایان نامه خیلی استرس دارم، اما قبلنا هم استرس زیاد داشتم اما هیچوقت انقدر پریودیم عقب نیفتاده بود…
  باید چیکار کنم؟؟؟

 • سلام وقت بخیر و خسته نباشید
  من پریودیم نامنظمه و هر ماه چند روز جابه جا میشه یعنی ۲ یا ۳ روز دیرتر پریود میشم این ماه باید ۱۳ دی پریود میشدم ولی امروز ۲۵ هنوز پریود نشدم و عقد کردم و با همسرم دخول نداشتم و باکره هستم ولی امکان داره ترشحات قبل از منی با واژنم تماس داشته در این صورت امکان بارداری وجود داره؟ دیروز ۲ بار و ۲ شب قبلشم هر شب ۱ فنجون زعفران خوردم ولی اتفاقی نیفتاده

 • سلام خسته نباشید من با همسرم تقریبا ۲سه روز قبل از زمان‌پریودیم رابطه داشتم ایشون میگن ب هیچ ‌وجه جای شک‌نیس اما من نگرانم الان پریودیم هقب افتاده و‌نفس‌تنگی دارم و فقط ترشح دارم‌و علایم پریودی ندارم میشه دلیلشو‌بگید؟ و البته من قبل پریودیم‌از پماد واسه عفونت رحم‌استفاده کردم قبلا هم سابقه عقب افتادن داشتم ولی خیلی استرس دارم ب حدی ک‌میترسم دیگه بیبی چک‌بدم
  قبلا دوتا دادم منفی بوده ب فاصله ی دوسه روز بعد رابطه

 • سلام ببخشید من ی ماه هست پریودیم عقب افتاده دیشب بی بی چک زدم جواب ی خط افتاد تو تی جواب منفی شد ولی صب ی هاله خیلی خیلی کمرنک داخلش افتاده بود نمیدونم بار دار هستم یا خیر مشکل دیر شدن پریودیمم نمیدونم چیه سابقه عقب انداختنم داشتم

  • با سلام.بیبی چک ده دقیقه پس از خواندن جواب دیگر معتبر نیست.از یک بیبی چک دیگر استفاده کنید،و بر آن جواب تکیه کنید.

 • سلام
  ببخشید من مجرد هستم و عادت ماهیانه ام منظم نیست و حدودا یک هفته بعد از زمان اصلیش پریود میشم لطفا بهم بگید چیکار کنم که عادت ماهیانم منظم بشه

 • سلام ۱۹سالمه و مجردم . از اولین پریودم همیشه نامنظم میشدم و رفتم دکتر آزمایش تیروئید و کم خونی و هورمون شناسی دادم و سونو از رحم و تخمدان. هیچ مشکلی نبود . دکتر امپول پروژسترون داد زدم و شدم. ازون ب بعدم گفتن قرص دیان مصرف کنم. تا ۶ماه مصرف کردم و سر تایم شدم. اون قرصا تأثیر بدی روی پوست و اعصابم گذاشت. مصرفشو سر خود قطع کردم. پس از قطع مصرف اون قرصا تا سه ماه سر تایم پریود شدم ولی الان نزدیک ۶ماهه ک نا منظمه. و هر بار ک میشم تا دوره ی بعدی داره فاصلش بیشتر میشه. الان نزدیک ۳ماهه پریپدخ نشدم. میترسم باردار نشم بعدا ک ازدواج کردم. همش استرس نازایی دارم. مادرم و خاله هام ارث دیر پریود شدن دارن و هنوزم خاله هام خیلی عقب میندازن. چکار کنم؟ مرسی

 • نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟…سلام چند روزه از وقت پریودم میگذره قبلا از قرص بارداری استفاده میکردم این یک ماهه طبیعی جلو گیری کردم ورعایت کردم حلت تهوع دارم دلیلش چیه

 • سلام ممنون از مقاله خوبتون من ۱۴ سالمه و از اولین دوره پریودیم ۶ماه میگذره فاصله دوره اول تا دوم ۳۵ روز و دوم تا سوم ۷۳ روز بود اما الان نزدیک به یکماهه که عقب افتاده مشکلی نداره یا باید به پزشک مراجعه کنم و این که امکانش هست پزشک بخواد معاینه داخلی انجام بده یا نه ممنون میشم پاسخ بدین

 • سلام من یه دختر ٢١ ساله هستم اخرین نزدیکم تقریبا ٣ سال پیش بود که از پشت بود و مایع منی رو تو پشت خالی کرد بعد از اون که پریود شدم رنگ پریودیم مثل همیشه نبود کلا بعد از اون نزدیکی روزای اول رنگش به قهوه ای تیره تبدیل شد خیلی میترسم چرا اینجور شدم هنوزم بعد از گذشت چند سال اینجورم لطفا کمکم کنید

  • با سلام رنگ خون قهوه ای یعنی خونی که برای چند روز در رحم مانده و سپس توسط واژن دفع شده.حتما به یک پزشک مراجعه کنید

 • سلام, وقت بخیر
  من متاهلم و فعلا قصدبارداری ندارم پنج ماهه قرص یاسمینا مصرف میکردم, ماه پیش قرصمو عوض کردم چون داروخونه نداشت یاز دادن بهم, حالا ۸بهمنه, من تاریخ پریودم ۲۵ دی بوده.. همسرم هم جلوگیری داشتن و اجازه ندادن منی داخل بره, بیبی چک انجام دادم پنج بار ولی منفی بود, رفتم ازمایش خون هنوز موفق نشدم برم جوابو بگیرم دل تو دلم نیس که باردارم یا نه, بنظرتون باردارم؟؟ یا ممکنه بخاطره قرص یاز باشه؟؟ البته فشار روحی داشتم فکروخیال..

   • من چرا پریود نمیشم چن وقت پیش سه ماه پریود نشدم اما یهویی پریود شدم بعدازاون دوباره سه ماهه پریود نمیشم واسترس دارم..۱۸سالمه مجردم

 • با سلام من۳ روز از زمان پریود شدنم گذشته خیلی استرس دارم که نکنه باردار باشم وپیشگیری طبیعی میکنم ولی اصلا آبش نرفته چکار کنم ترخدا کمکم کنیداصلا موقعیت باردار شدنو نداری در ضمن ادرارم رنگش زرده عفونت دارم و شکمم بعضی اوقات درد میکنه

 • سلام خسته نباشید من بافقط نامزدم یماه پیش نزدیکی داشتم ولی. مایع منی داخل ریخته نشده،ماه پیش ۴ام ماه پریود شده بودم و قبل اونم هم ۱۹ام،ولی الان ۵روز میگذره پریود نشدم بیبی چک هم استفاده کردم یدونه خط افتاد،احتمال بارداری هست؟؟؟

 • سلام و ممنون برای وقتی که می گذارید
  من برای اولین بار لتروزول خوردم برای بارداری .دکتر گفت که از روز سوم شبی دو تا ۵ روز به اضافه اسید فولیک و یودوفین و ب کمپلکس بعد ۱۳ پری هم برم برای سونو اما دقیقا بعد از مصرف دو قرص آخر یعنی روز ۸ خونریزی داشتم .روشن تر از پری و کم بود به مدت دو روز .الان روز سیزدهم هست از روز ۱۰ تا حالا تست تخمک گداری هم گذاشتم تک خط بود .الان تو این ماه احتمال بارداری دارم ؟چطور علایم تخمک گذاری نداشتم ؟ و چرا خونریزی داشتم؟۳۴ سالمه .

 • سلام
  من یه دختر مجرد نوزده ساله ام. ماه پیش با وجود داشتن علائم پریود نشدم و این ماه هم هنوز اتفاقی نیوفتاده با اینکه احساس میکنم علائمش رو دارم،باید چیکار کنم؟؟؟
  البته من گاهی نامنظم پریود میشم و ماه آخر مدت زمانش کمی بیشتر از همیشه بود.

 • سلام من این ماه قرص فمارا خوردم و با سونو مشخص شد که هر دو تخمدان تخمک گذاری کرده و الان روز ٣٠ دوره هستم و چند روز است که لکه بینی قهوه ای دارم ولی پریود نشدم . امکان داره حاملگى خارج از رحم باشه؟

   • سلام خسته نباشید معذرت میخوام من ۸ماهه زایمان کردم و فقط یبار پریود شدم اونم ماه اول تست گرفتم منفی بوده بنظرتون چیکارکنم که پریود شم ممنون میشم جواب بدید

 • سلام پربودم ۳ ماهه عقب افتاده دکترم رفتم گفتن باید سومین روز پریود ازمایش پلاکتین بدم اما هنوز پریود نشدم که ازمایشو بدم .دکتر ازم سونو داخلی گرفت راجب رحم و تخمدانام توضیح داد که گفت یکم تخمدانات تنبل شده .ایا اگه باردار بودم از سونو داخل واژینالی میگفتن .استرس دارم برای بارداری .اگه باردار شدم چه کار کنم سقط بشه من اصلا نبایدباردار بشم .چجور میشه همیشه مراقب باشم برای باردار نشدن من خیلی پریود عقب جلو میزنه ولی نه ۳ماه نشم .لطفا جواب رو به ایمیلم بفرستید ممنونم

  • سلام با توجه به اینکه پریود شما برای سومین ماه است که عقب افتاده با احتمال خیلی زیادی باردار هستید.لطفا تمامی آزمایشات را انجام داده با پزشک خود مشورت کنید

 • سلام دکتر …..خواهش میکنم کمکم کنید من همیشه پریودی های نامنظم دارم و حدوا توی ۲ ماه گذشته ۶ بار پریود شدم ….۱۹ سالمه و مجردم و تابحال سابقه عفونت رحم و واژینال داشتم و اما متاسفانه رابطه جنسی داشتم دقیقا در روز ۱۵ دی ماه ۹۶ …و الان ۱۷ بهمن ماه هست اما من پریود نشدم ….ممکنه که حامله شده باشم؟؟؟؟ میخوام بعد از تست بارداری….از محلولی که گفتین میشه درست کرد و تا ۸ هفتگی عمل سقط رو انجام داد درست کنم و بخورم …..خیلی استرس دارم….لطفا راهنماییم کنید…. من دارم میمیرم از درگیری فکری و استرس…..از یه طرف حس میکنم شاید حامله نیستم و کیست دارم ….نمیدونم

 • سلام خسته نباشیددلیل پریودنشودن من چیه من هرماه زودبه زودپریودمیشودم ولی این ماه یک هفته هستش عقب انداختم

 • سلام لطفا منو راهنماى کنید که چه کارى باید انجام دهم من یک دوره از امپول ضد باردارى سه ماه استفاده کردم و دوره امپول تمرم شده الان پنج ماهه پریود نشدم دکتر استفاده از امپول هورمونى توصیه کرده ولى میترسم استفاده کنم لطفا راهنمایم کنید

 • سلام من دو ماه پیش برای جلوگیری از پریودیم قرص ال دی مصرف کردم اما بازم پریود شدم ماه قبل ۱۴روز از پاکیم میگذشت که مجددا پریود شدم اما این ماه۳۰روزاز پاکیم میگذرد اما هنو پریود نشدم چیکار کنم

 • سلام . من ۲۵ ساله و مجرد هستم و چند سالیه که تنبلی تخمدان دارم . چندین بار با قرص های جلوگیری مختلف دوره های درمانی داشتم . اما حجم خون قاعدگیم رو بسیار کم می کرد . در حد لکه بینی . الان مدت ۱ سال و نیمه که با داروهای گیاهی مثل پنج انگشت ، بومادران ، افسنتین ، گل گاوزبان ، رزماری ، سیاهدانه ، زعفران ، دارچین و … تنبلیمو درمان می کنم . که خدا رو شکر خیلی خوب تو این مدت جواب گرفتم . حجم قاعدگیم خیلی بیشتر شد و همیشه سر موعد می شدم . ولی این دو ماه آخر رو خوب استفاده نکردم . ماه پیش ۱۲ روز تاخیر داشتم و این ماه هم هنوز نشدم و باید ۱۲ بهمن میشدم ، با این که حسابی دارم داروی گیاهی مصرف میکنم . آیا دوباره کیست پیدا کردم که پریودیم عقب افتاده ؟ البته علایمشو دارم . اینم بگم که وزنم ۷۵ هست . چاقی دور شکمی دارم . بسیار جوش میزنم . گاهی موهای زاید در صورت در می آورم . ریزش موی شدید دارم . گاهی افسردگی های شدیدی میگیرم . لطفا کمکم کنید . نظرتان چیست ؟ چه کنم که زودتر پریود شوم ؟؟؟
  در ضمن چند ماه پیش برای اینکه بفهمم تخمک گذاری انجام شده یا خیر و اینکه آیا تخمک بالغ هست یا نه سونو دادم که گفتن اندازه ی تخمکم در روز ۱۴ قاعدگی ۱۵.۶۰ بود . آیا این عدد خوبه ؟؟؟
  با تشکر و خسته نباشید .

 • سلام وقتتون به خیر
  من ۲۰سالمه مجرد هستم برای درمان تخمدان پلی کیستیک دکترم قرص یاسمین تجویز کرد ۶ ماه خوردم و پریودم زمانی که قرص میخوردم به فاصله ی یکی دو روز و هر ماه منظم بود؛(مثلا زمان پریود شدنم یک ماه بیست و ششم، ماه بعد بیست و چهارم، ماه بعد بیست و دوم،…) الان ماهه هفتم هست و من دیگه قرص نمیخورم و با توجه به تاریخ هایی که توی شش ماه اخیر پریود شدم نباید من تا الان و تا این تاریخ پریود میشدم؟ دیر نشده پریودم؟ یا عادیه؟
  فردا میخوام برم مسافرت به خاطر پریود نشدنم تا الان یه ذره نگران هستم ممنون میشم راهنمایی کنین

 • سلام ببخشید این سوالو میپرسم من باشوهرم ۳ روز پیش از مقعد رابطه داشتم ولی یدفه تعادلشو از دست داد و ب واژنم محکم خورد ایا من تو نامزدی هستم و خانواده شوهرم خیلی سنتی و پردم حلقویه ایا امکان داره باهمون ضرب من بکارتمو از دست داده باشم

 • سلام، خسته نباشید. من متاهلم و ۲۴ سالمه. ماه پیش که دی ماه بود ۱۵ پریود شدم. امروز که ۲۵ بهمنه هنوز پریود نشدم. باردارم نیستم. چیکار باید بکنم؟ حتما باید پیش پزشک برم یا تا یکماه مشکلی نداره؟

 • سلام من هر ماه ۱۷ پریودم میشدم اما الان ۱۰ روزه که نشدم از اخرین نزدیکیم دو روز میگیره برای جلوگیری از بارداری زودتر قرص از داروخانه بگیرم بخورم
  نمیخوام باردار بشم تا حالا عقب ننداختم
  زیر دلم و کمرم خیلی درد میکنه چیکارکنم

 • سلام خسته نباشید
  من برای مشکل کیست داروی ضد بارداری بمدت ۳ماه مصرف میکردم ولی بدلیل بوجود اوردن مشکل معده برام هر ماه قبل تموم شدن بسته ولش میکردم یعنی همشو مرتب نمیخوردم یکبار ۱۶ اذر پریود شدم یکبار۷ دی از اون به بعد دیگه پریود نشدم درضمن نامزد هستم خیلی میترسم بنظرتون مشکلم چیه بخاطر مصرف اون قرصاس یعنی؟

 • سلام خسته نباشید من چن روز دیگه میخام برم مشهد ۱ اسفند باید پریود بشم ولی معمولا پریودم عقب میفته،میخام ب موقع پریود بشم چیکار کنم؟ البته متاهل هستم قصد بارداری هم نداشتم راهنمایی کنید ممنون

 • من تقریبا ۱۰ روز از پریودم گذشته ، ۶ تا هم بی بی چک امتحان کردم منفی بوده. .. خیلی اذیت دارم میشم هم بدنم ناراحته هم اعصابم چی کار کنم؟

  • سلام من سه ماه دیگه وارد هیجده سال میشم
   هیچ رابطه ای نداشتم
   تمام ازمایشاتی مثل تخمدان پلی کیستیک هم دادم
   اما تجربه پریودهای خیلی دردناک و نامنظم رو دارم چرا ؟

 • امکانش هست که بی بی چک نتونه درست جواب بده ؟ نگران هستم که نکنه باردار باشم و بی بی چک نشون نداده باشه … ممنون از پیج خوبتون.

 • سلام.من پریود نامنظمی داشتم یه دوره قرص بلارا مصرف کردم توی زمان مصرف قرص بانامزدم رابطه داشتم امامنیشون داخل نریخت ی هفته بعدازاتمام قرص پریودشدم ک ازهمیشه زمانش کمتربودامااین ماه ۶روزعقب افتاده پریودیم دلیلش میتونه بارداری باشه؟؟؟؟

 • سلام.من پریودنامنظمی داشتم بخاطرهمین یه دوره قرص بلارامصرف کردم وتوی زمان مصرف قرص بانامزدم رابطه داشتم امامنیشون داخل نریخت یک هفته بعدازاتمام قرص پریودشدم امازمانش ازهمیشه کمتربود ولی الان که ماه دومه ۶روز پریودم عقب افتاده امکان داره ک باردارباشم؟؟؟

 • سلام من پریودنامنظمی داشتم بخاطرهمین یه دوره قرص بلارامصرف کردم توزمان مصرف قرص بانامزدم رابطه داشتم امامنیشون داخل نریخت یک هفته بعدازاتمام قرص پریودشدم ک ازهمیشه زمانش کمتربوداماالان ۷روز پریودم عقب افتاده ممکنه ک من باردار باشم؟؟؟؟؟

 • سلام ممنون میشم به سوال منم پاسخ بدید.من۲۳ساله هستم.به دلیل مشکلات هورمونی برای ریزش مو زبرنظرپزشک سه ماه قرص یاز مصرف کردم.دراین سه ماه هرروز خونریزی به صورت لکه بینی گاهیم بیشترداشتم.وقتی قرصم تموم شد بعدسه روز پلیودعادی شدم ۵بهمن پریودم تموم شد.اما ازاون موقع تاالان که حدود۳۵روزگذشته ولی من همجنان پریودنشدم. رابطه هم داشتم اما دخوله جدی نبوده که باعث نگرانی از بابت بارداری باشه.ایا عادی هست مشکلم؟ ممنون میشم پاسخ بدید خیلی نگرانم

 • سلام
  هفت روز از پریودیم میگذره ولی پریود نشدم.ماه قبل اول بهمن شدم و ۱۵ بهمن هم برای اولین بار ۲روز لک بینی داشتم. با شوهرم رابطه داشتم و محافظت شده. ممکنه باردارباشم؟

 • سلام خسته نباشید
  من ۲۵بهمن سکس داشتم،باید دو یا سوم اسفند پریود می شدم اما تا امروز نشدم بی بی.چک استفاده کردم منفی بود،چیکار کنم پریود شم

 • سلام خسته نباشید
  من اخر ماه بهمن باید پریود میشدم الان ۹ روز گذشته هنوز پریود نشدم بیبی چک استفاده کردم منفی بود.
  حتی درد پریودیو دارم (درد کمر ضعف پا درد شکم حتی حسشو دارم اما نشدم) میخواستم ببینم دلیلش چیه .
  ممنون از سایت خوبتون

 • سلام
  من همیشه ۶ ام ماه پریود میشدم،ماه پیش ٨ ام شدم،این ماه یک هفته قبل از ۶ ام رابطه داشتم اما آب داخل ریخته نشد،الان ۵ روز از ۶ ام و ٣ روز از ٨ ام گذشته و هنوز پریود نشدم،از زعفرون هم استفاده کردم،استرس ام خیلى زیاده و قرص لاغرى هم مصرف میکنم،امکان باردارى وجود داره؟

 • سلام.با نامزدم رابطه سطحی داشتم و پیشاب ایشون احتمال میدم ب واژنم برخورد کرده باشه. فردای اون شب دوتا قرص اورژانسی خوردم. دخترم و باکره هستم. نگرانم آیا ممکنه حامله شده باشم
  ؟

 • دخول اصلا صورت نگرفته و منی هم ریخته نشده. فقط احتمال میدم پیشاب با بکارتم برخورد کرده باشه. قرص اورژانسی خوردم دوتا. نگرانم

 • سلام با نامزدم‌ رابطه سطحی‌ داشتم فقط امکان‌میدم‌که پیشاب با واژنم برخورد کرده باشه الان ۵ روزی از زمان پریودم میگذره و من‌پریود نشدم امکان داره باردار باشم؟؟؟؟

 • س.من ده روز از زمان پریودیم میگذره ولی آب به طور کامل ریخته نشده واحتمال میدم با واژنم برخورد کرده باشه بگین احتمال پریودی هست خیلی نگرانم.

 • سلام خسته نباشید
  من پریودیم هر ۳۰ روز یا ۳۱ روز یکبار اتفاق میافتاد ولی این ماه ۷روز گذشته و پریود نشدم ،قبلا که مجرد بودم هم سابقه کیست داشتم و ممکن بود که یک ماه رو پریود نشم ولی بعد از ازدواجم قرصهای جلوگیری که دکتر پوست برای صورتم داده بود باعث شده بود پریودی منظمی داشته باشم و دوماه پیش قرصم رو قطع کردم و اون ماه که پریود شدم هم درد داشتم هم خیلی خونریزی داشتم و ماه بعدش که این ماه باشه هنوز نشدم
  در نزدیکی هم روش جلوگیریمون طبیعی بوده و مواظب بودیم و مایع منی هم به واژنم برخورد نکرده
  میشه بگین چیکار کنم که زودتر پریود بشم که باردار نباشم؟یعنی احتمال داره باردار باشم؟لطفا راهنماییم کنید

 • سلام من متاهل هستم و اصولا ۲۱ روز یک بار پریود میشم. وای گاهی اوقات ۲ هفته ای هم پریود میشم. این ماه میخوام زودتر مری بشم چون ۲۴ اسفند مسافرت دارم یعنی هفته ی دیگه چهارشنبه الان دقیقا ۱۴ روز از پاک شدنم میگذره، چی بخورم که امروز یا فردا مریض بشم. اگه دوتا ال دی بخورم امکانش هست؟ الان ۲۸ سالمه و فکر کنم تو سن ۱۸ سالگی فقط ال دی مصرف کردم و تقرریبا ۷ ماه پیشم دکتر یه قرص شبیه همین ال دی برام نوشت چون کیست داشتم (منظور از این توضیح که بدنم به این قرص ها مقاوم نیست)، ممنون میشم راهنمایی کنید

 • سلام
  من چند ماه هست ک پریود نمیشم ۱۸سالمه و دختر هستم و اینکه وقتی عرق بوی مادران میخورم پریود میشم
  دکتر هم رفتم سونو هم انجام دادم گفتن مشکلی نیس
  بنظر شما چیکار کنم

 • سلام خسته نباشید من همیشه در دوره پریودی عقب میوفتم
  الان میخوام دیگه مریض بشم اگه دو روز ال دی بخورم و ول کنم چقدر وقت بعدش مریض میشم؟

 • باسلام وعرض ادب ….بنده ۶ماه از ازدواجم میگذره و پریود منظمی داشتم اما آخرین پریودم ۲۹ دی بودش .بعد از اینکه ده روز عقب افتاد دکتر رفتم آزمایش خون دادم منفی بود و حدود ۲۴ روز گذشت بیبی چک گذاشتم ولی بازم هم منفی بود میشه راهنماییم کنید امکان داره تغییرات فصلی باشه البته من علائمش رو دارم خیلی نگران هستم چون ازدواج فامیلی هم هستم پسر خالمه شوهرم وما روش پیشگیریمون طبیعی بود .ممنون

 • باسلام وخسته نباشید خدمت شما.بنده ۶ماه از عروسیم میگذره تو این مدت پریودم منظم بود .آخرین پریودم ۲۹ دی بودش ۱۰ روز ک عقب افتاد به دکتر مراجعه کردم آزمایش خون دادم اما منفی بود و ۲۳ روز ک گذشت بیبی چک استفاده کردم بازم منفی بود .الان ۲۵ روزه که عقب افتاده علائمش رو دارم .خیلی نگران هستم چون ما پسر خاله ودختر خاله هستیم وخیلی زوده برام .روش پیشگیرمونم طبیعی هستش چون من ی مشکلی دارم نباید بدنم ضعیف بشه وحاملگی بدن رو ضعیف میکنه .من اصأا ب بچه دار شدنم فکر نمیکنم…تورو خدا راهنماییم کنید ممنون از شما .

 • سلام خسته نباشید من اللن یک ماهه ک پریود نشدم و چندبارم تست بارداری دادم منفی بوده میخواستم بدونم چیکار کنم ک پریود بشم اللانم هیچ دکتری نیست دیگه شب عیده لطفا جواب بدید

 • سلام من پریودیم منظم هستش وهمیشه۲۳هرماه پریود میشم اما این ماه نشدم و چندین بار تست بی بی گرفتم وجواب منفی بوده واخرین نزدیکیم سه روز قبلش یعنی بیستم بوده الان۴روزه رد شده از وقتش دلیلش چیه وباید چیکار کنم درضمن شوهرم از اسپری تاخیری استفاده کرده بود.ممنون از سایت خوبتون لطفا سریعتر جواب بدین چون خیلی برام مهمه

 • سلام، وقتتون بخیر، ببخشید من نزدیک پریودم بود، حتا صبحش درد شکمی داشتم، ولی خونریزی هنوز نبود، شب نزدیکی داشتم، منی هم داخل ریخت، ۲ ساعت بعد ۲تا اورژانس باهم خوردم. ۱۲ ساعت بعد هم یکی دیگه، ۱۲ ساعت بعد هم یکی دیگه. در مجموع ۴تا، الان ۲ روز میگذره هنوز پریود نشدم، احتمال بارداری هست؟

 • سلام من یک ماهه عقد کردم و با همسرم رابطه داشتم اما دخول صورت نگرفته اما برای پیشگیری در این مدت چند قرص صدبارداری خوردم و پریودم بهم ریخته علتش خوردن این چندتا قرصه یاممکنه چیز دیگه ای باشه چیکار کنم؟

 • سلام خسته نباشین دختر ١٨ساله هستم و حدود ٣ماه دیگه کنکور دارم همچنین دقیقا روز کنکور و روز پریود شدنم یکی هست با توجه به درد های شدید روز اول قاعدگیم ،به نظرتون قرص استفاده نکنم ؟

 • سلام ۲۳ سال سن دارم مجرد هستم ۴۵ روزه پریود نشدم ایا ممکنه طبیعی باشه این اتفاق اولین باره میفته .
  بعد از چند مدت ممکنه مشکلی باشه و بهتره که به دکتر مراجعه کنم ؟

 • سلام من پریودیم منظمه الان دوماهه ک عقب میزنم و قرار بوده ۳پریود بشم ولی هنوز پریود نشدم حامله هم نیستم چون یه ماه و نیمه رابطه ی دخول نداشتم لطفا راهنماییم کنید

 • دقیقا ماه پیش یه هفته قبل پریودیم دخول داشتم ک بعدش چهار روز عقب زدم یعنی همش ۱برج میشدم ولی ماه پیش۴برج شدم از اون موقع تا الان دخول هم نداشتم و قرار بوده ۱بشم هنوز پریود نشدم یعنی امکان داره حامله باشم چیکار کنم

 • با سلام
  ابتدا یک سوالی داشتم ایا ممکن زوجی رابطه داشته باشند که منجر به بارداری شود اما در حین انجام دادن رابطه، خانوم متوجه نشود مثلا در خواب باشد یا هرچی؟
  دوم اینکه استرس داشتن تا چقدر پریود رو عقب میندازه؟
  لطفا زود جواب بدید

 • سلام .دکتر تو دوران نامزدی هستم.متاسفانه باهمسرم به مشگل برخوردیم …پنج شنبه یه اخر سال رابطه یه مقعدی داشتم وایشون سریع ارضا شدن.من بایستی ۵-۶ام پریود میشدم ولی امروز ۱۲هستش ولی همچنان عادت نشدم.هم دل درد دارم وهم استرس شدید. کمکم کنید. امکان بارداری که نیستش درسته؟؟

 • سلام من سه روز از تاریخ پریودیم رد میشه دخول صورت نگرفته ومنی هم ریخته نشده .خیلی استرس دارم که باردار باشم چون تو عقدم .چی کار کنم

 • سلام من سه روز از تاریخ پریودیم رد میشه خیلی استرس دارم تو عقدم .دخول صوزت نگرفته ومنی هم ریخته نشده سابقه هم نداشتم عقب ببفته پریودیم

 • سلام من ۱۴ سالمه با وزن ۴۰ kg
  و تا به حال پریود نشدم ولی خیلی ترشحات سفید رنگ دارم ولی پریود نمیشم میخواستم ببینم آیا مشکلی دارم؟
  من خیلی نگرانم
  مامانم میگه تو سن ۱۳ / ۱۴ سالگی پریود شده ولی من دیگه آبان میرم تو ۱۵

 • سلام دختر من ۱۰ سالشه وسینه هاش برجسته شده و وقتی دست میزنه میگه یه توده زیرشه که با دست زدن بهش درد میگیره تو سایتا نوشته این برای هفته های قبل از پریود شایع هست میترسم به این زودی ها پریود شه

 • سلام من همیشه پریودنامنظم دارم این دوسال اقدام به بارداری کردم به پزشک مراجعه کردم هم فایده نداشت به نظرتون چکارکنم قرص متفورمین هم استفاده میکنم برای نظمی پریودم منظم نمیشه خواهش میکنم جواب بدین

 • سلام من ١٩سالمه و رابطه نداشتم ولى همیشه زمان پریودیم منظم نبوده یعنى حتى تا ۶ماهم شده که پریود نشدم بنظرتون من دیگه بچه دار نمیشم در اینده 😑😐

 • سلام دکترخسته نباشید من چندماهه اقدام به بارداری کردم وتقریبا هرماه یا سروقت پریودشدم یا اگه تاخیرداشته علایم پریودی روداشتم این ماه با اینکه یک روز تاخیرداشته هنوز هیچ علایم بارداری ندارم روز پریودیم دقیقا آز خون دادم که ۳.۱ بود بتام ممکنه باردار باشم وآزمو زود انجام داده باشم؟؟؟؟

 • تقریبا دوسال از پریود شدنم میگذره تا الان پریودام تقریبا منظم بوده ولی دو ماه است که با تاخیر زیاد پریود میشم میخواستم بدونم چه کار کنم تا منظم بشه پریودم

 • سلام من با نامزدم رابطه داشتیم ولی دخول صورت نگرفت و آب ایشون بین پاهای من ریخته شد و اینکه من باکره هستم و پریودم چند روزه عقب افتاده و خیلی نگرانم، آیا احتمال بارداری وجود دارد و چکار باید بکنم که بفهمم باردارم یا نه؟ خواهشا کمکم کنید

  • سلام من ۱۰قرص اووسیز انداختم بعد ۱۰روز اینا پریود شدم کامل ۵روزمو شدم این یعنی پریوده دیگه؟؟جای نگرانی که نیس یعنی پریود شدم‌دیگه جای نگرانی حاملگی نیس؟

 • سلام وقت بخیر من ۷سال ازدواج کردم و ماهه اول بعد ازدواجم یه سقط داشتم و بعدش تا الان ال دی مصرف کردم.و قصد بچه دار شدنم.ندارم به هیچ وجه و بر اثر یه اتفاق مجبور شدم دو بسته قرص بدون استراحت بخورم و الان بعد بسته دوم پریود نشدم چیکار کنم ؟

 • سلام ببخشید من یک فروردین پریود شدم الان از وقت پریودم گذشتہ و ھنوز پریود نشدم رازیانہ ھم مصرف کردم یکی دوروز علایم و درد قبل قاعدگے رو داشتم اما الان نہ چیکار باید بکنم؟چنوقت پیش بانامزدم رابطہ سطحے ھم داشتم اما دخول نداشتیم اصلا حتے مایع منی ھم روبدنم نریختہ تست ھم چندروز پیش ناشتا گرفتم سہ دفعہ ھرسہ بار منفے بود امکان باردارے میتونہ باشہ؟لطفا راھنمایی کنید ممنون

 • باسلام . ۲۳ساله و متاهلم. اسفندماه قرص اورژانس خوردم . ۴ فروردین حدود دوروز پریود ولی این ماه هنوز پریود نشدم. درضمن قرص گیاهی برای چاق شدن استفاده کردم . میخواستم بدونم مشکلی پیش آمده یا باردار هستم؟

 • سلام من ۱۴سالمه و با دوستم رابطه از مقعد داشتم و قتی هم رابطه رو بر قرار کردیم اخرای پریودم بود و الان یک ماه و نیم هست پریود نشدم از مشاور هم پرسیدم گفت ک درصد بارداریش خیلی کمه و احتمال کیست هست میشه راهنماییم کنین پریودم بیاد خیلی نگرانم

 • با سلام
  من ۱۴ام فرودین پریود شدم حدود ی هفته بعدش با نامزدم رابطه بدون دخول داشتم البته من باکرم که فکرکنم مقدار خیلی کمی منی وارد واژنم شد حدود ی هفته بعد نزدیکی لکه بینی های قهوه ایی داشتم که کم کم قرمز شد مثل پریودی که حدود ۴ روز طول کشید (آیا ممکن لانه گزینی باشه؟)ایا ممکن من باردار باشم؟لطفا جواب بدید

 • سلام.من ۱۲فروردین پریود شدم…ولی برای این ماه علائمشو دارم ولی هنوز اتفاق نیافتاده.و اینکه معمولا پریودی نامنظمی دارم…گاهی اوقات یک ماه اتفاق نیوفته ..ولی دوباره منظم میشه…لکه قهوه اواخر پریودی میبینم..نامزددارم…احتمال بارداری صفر..

 • ببخشید من در طول این ماه سه بار قرص اورژانسی و هر دفعه دوتا دونه قرص خوردم پریودیم قبلا نامنظم بوده ولی یه دوره منظم شده بود بعد از منظمی من قرص اورژانسی مصرف کردم و پریودم به تاخیر افتاده دوباره و این تاخیر الان شده ۵روز …دکتر هم رفتم برام چهار قرص پروژسترون تجویز کرده و الان دو روزه گذشته و من هنوز پریود نشدم باید چیکار کنم که سریعتر پریود شم

 • سلام من هر ماه پریودیم حدودا ۳ تا ۱۰ روز عقب می افته همیشه . هر ماه یک روزه متفاوته الانم ۱۲ روز عقب افتاده باید چیکار کنم معمولا هم نزدیک پریودی چایی نبات یا زعفران میخورم

 • سلام.من هفده سالمه و پریودام همیشه با یک ترتیب خاص و منظم بوده.اما الان دوماهه که نشدم و این اتفاق تا به حال نیفتاده بود.به نظر شما ممکنه به چه خاطری باشه؟

 • باسلام،من با نامزدم ۶هفته پیش رابطه داشتم ولی دخول نداشتیم و من باکره هستم.ماه پیش با دو روز تاخیر روز٩پریود شدم.ماه قبلشم ١۴پریود شدم.این ماه دو روز از زمان پریود میگذره ولی هنوز پریود نشدم.احتمال بارداری وجود داره؟؟خواهش میکنم جواب بدید

 • سلام من نامزد هستم تا دکتر نرم پریود نمیشم تا قرص پریود آور نده نمیشم اگ شش ماه هم نرم نمیشه چن بار پشت سرهم رفتم دکتر ولی فرقی نکرد دلیلش چیه لطفا جواب بدین دکتر خواهش میکنم میترسم بعد عروسی بچه دار نشم

 • سلام خسته نباشید ببخشید دو هفته پیش یه رابطه سطحی داشتم که حتی التشون با بدن من برخورد نکرد باید چهارم این ماه پریود میشدم امروز۷ هستش وپریود نشدم خیلی استرس دارم چیکار کنم زود پریود شم؟

 • با سلام من زمان اخرین پریودم ١٣ اردیبهشت بوده بیستم تمام شده و ٢١ یک رابطه بدون جلوگیری داشتم ٣٠ ام لک دیدم باز چند روز خوب بودم و مجدد چهارم خرداد لک دیدم و ازون ببعد لکه بینی ادامه داره بمقدار کم فعلا هم پریود نشدم البته یکی دو روز دیگه وقت دارم بنظرتون دلیلش چیه

 • سلام ببخشید من ۲۹فروردین پریود شدم والان ۱۰خرداد هست پریود نشدم یکبار بی بی چک در تاریخ ۴خرداد استفاده کردم منفی بود رازیانه با نبات خوردم زعفران و گلاب هم خوردم پریود نشدم امکان بارداری وجود داره یا نه ؟؟؟؟ چیکار میتونم کنم بچه نمیخوام شرایطتش نداریم برا سقط چیکار باید کرد

 • سلام من ۱۴ سالمه نزدیکِ دو ساله دارم پریود میشم ولی اصلا حتی یه بار هم منظم نبود بعضی اوقات دو ماه یه بار هم بوده
  و این ک من وقتی ک پریود هم نمیشدم لک بینی تیره داشتم
  رفتم دکتر سونو گرف گف چیزی نیس و گف باید روزه سومه پریودت ازمایش بدی
  ولی الان بار عقب افتاده چیکار کنم(پریودم هم ۱۰ روزس)

 • سلام من ۴ خرداد باید پریود میشدم اما ۱۰ روزه که نشدم و چیزیم نخوردم اما از علائم پریودی رو دارم اما اتفاقی نمیوفته میشه راهنمایی کنین

 • سلام خسته نباشی ۵ روز قرص ال دی خارجی استفاده کردم روز ششم اسپرم اگه وارد شده باشد احتمال داره باردار بشم و بعد از رابطه جنسی که داشتم قرص اورژنسی استفاده کردم در واقع ۴ عدد قرص اورژنسی در دو روز استفاده کردم چون ترسیدم چون نمیخواستم باردار بشم ممنون میشم راهنمایی کنید از نگرانی در بیام

 • من مجرد هستم و ۳۲ سال دارم همیشه پریودیم به موقع بوده، چند روز زودتر یا دیرتر، ولی حالا تقریبا ۱۵ روز گذشته استرسم زیاد شده همش بهش فکر میکنم چرا، روزه هم میگیرم و شبها هم دیر میخوابم و دیر بیدار میشم فقط تو ماه رمضان چیکار کنم زودتر بیاد حس پریودی رو البته دارم و نیست

 • من مجرد هستم و ۳۲ سال دارم همیشه پریودیم به موقع بوده، چند روز زودتر یا دیرتر، ولی حالا تقریبا ۱۵ روز گذشته استرسم زیاد شده همش بهش فکر میکنم چرا، روزه هم میگیرم و شبها هم دیر میخوابم و دیر بیدار میشم فقط تو ماه رمضان چیکار کنم زودتر بیاد حس پریودی رو البته دارم و نیست

 • سلام من حدود دو هفته پیش رابطه داشتم و دخول داشتم ولى اصلا آب نامزدم داخل ریخته نشد و اون روى ارضا شدنش کنترل کامل داره من همون شب دو تا قرص جلوگیرى از باردارى سمپترون کامپاد اگه اشتباه نکنم خوردم و اینکه قرص ضد الرژى مصرف میکنم الان ٢روزه پریودم عقب افتاده ماهه پیش هم منظم نبود احتمال حاملگى است ؟

 • سلام میشه لطفا ج اب پنو بدید من چهاراردیبهشت پریود شدم تا الان که ۱۷ خرداد است پریود نشدم اون ماه اقدام به بارداری داشتم الان بیبی چکم منفی است ایا احتمال باردلری هنوز است اگر نه مشکلم برای پریود نشدن چیست…

 • سلام خسته نباشیم

  من ۲۰سالمه و مجرد هستم
  حدود۳مع پریود نشدم قبلش تایم پریودیم منطم بوذ اما الان ۳ماع نشدم…چیکار کنم ممنون میشم جواب بدین

 • سلام… من بارداریم تقریبا منظمه و متاهلم… ولی ۴روزه که پریودیم عقب افتاده. دل درد و ضعف شدیدی مثل همیشه دارم… چیکارکنم پریود بشم… استرس دارم خیلی… کمکم کنید

 • عالی بود این مطلب ببخشید من سوال مهمی داشتم من چند وقت پیش سکس لاپایی درحالی ک پریود بودم و شلوارک پام بود با نامزدم داشتم و سریعم دوش سرپایی گرفتمو لای پامو پاک کردم الان دو سه روز از پریودیم عقب افتاده شده ….ممکنه دلیلش بارداری باشه؟
  خواهش میکنم جواب بدین توروخدا

 • باسلام.من یه دختر۱۹سالم ازدواج کردم .ولی رابطه جنسی نداشتیم هنوز باهمسرم،اولین پریودیم سوم راهنمایی اتفاق افتاد.ولی پریودیام خیلی کم بود ینی سالی یکی دوبار میشدم…یا تا ۴یا۵ماه پریود نمیشم هنوزم همینطوره و اصلا منظم نیست،ب پزشک هم مراجعه نکردم تا حالا .چیکار کنم بنظرتون؟؟؟

 • سلام من یه دختر ۱۶ ساله ام با نامزدم عشق بازی داشتم دودخول صورت نگرفته ۱۰ روز از پریودیم گذشته ولی پریود نشدم چیکار کنم تورو خدا راهنماییم کنین ممنون میشم…

 • سلام خسته نباشید ببخشید من قرار بوده ۶ م پریود بشم هنوز نشدم یکمم عروسیمه نمیدونم بخاطر آب و هواس یا استرس ، چکار کنم که پریودیم نیوفته روز عروسیم ؟

 • سلام..دختر ۱۹ساله هستم..با نامزدم حدودا ۱۷روز پیش رابطه مقعدی داشتیم!من باکره هستم و الان ۸روزهه که پریود من عقب اقتاده و کاملا نگران شدم..احتمال بارداری هست؟چی کار باید کنم؟

 • سلام من یه دختر ۱۴ ساله هستم . از ۲۵ اسفند تا الان یعنی خرداد پریود نشدم . فکر کنم در فروردین لکه های خونی داشتم . سه ماه قبل اسفند تقریبا منظم بودم . البته هرماه درد شکم و تغییر رفتارو اخلاق و بوی نا مشروح دارم اما پریود نمیشم . باید چیکار کنم ؟ آیا عادیه؟

 • سلام من ۱۸ سالمه مجردم.پریودهای منظمی داشتم اما ماه قبل ۴ روز دیرتر پریود شدم واین ماه هم پریود نشدم
  ایا مشکلی هست یا طبیعیه؟

 • باعرض سلام وخسته نباشید
  دکتر من ٣٠سالمه وبخاطرجلوگیری از بارداریم آمپول ٣ماهه ضدبارداری زدم بعداز اون دیگه جلوگیری نداشتم ولی الان ١٧،١٨روزه عقب انداختم میشه بخاطر آمپول تنظیمات پرئودیم بهم خورده باشه توروخدا راهنماییم کنید خیلی میترسم😔

 • سلام خسته نباشین
  من تنبلی تخمدان خفیف دارم و مجرد هستم.
  پزشک مراجعه کردم ک قرص هورمونی دادن ولی نمیتونم مصرف کنم تا وقتی ک قاعدگی صورت نگرفته. وباتوجه به این تنبلیو استرس بیش ازاندازه ای ک الان بخاطرشرایط کاری دارم عقب افتادنش تشدید شده چه داروگیاهی میتونم مصرف کنم ک زودتر پریود بشم؟