نکات بهداشتی برای پریود نامنظم و غیر منتظره

پریود نامنظم
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 4.55K

خیلی از زنان و دختران می توانند تاریخ دقیق پریود شدن خود را پیش بینی کنند. قاعدگی در بعضی ها مانند ساعت منظم و دقیق است، اما دیر یا زود اتفاق افتادن آن می تواند زنان و دختران را گیر بیاندازد. مواجهه با یک پریود نامنظم و غیر منتظره می تواند دشوار باشد.این گونه مواقع مهم است که خونسرد و با تمرکز باشید و باید بدانید که دقیقا چه کار بایستی بکنید مطالعه داشته باشید تا بدانید این گونه مواقع چه کاری باید انجام دهید. مراحلی که در زیر آمده می تواند شما را به هنگام مواجهه شدن با یک پریود نامنظم و غیر منتظره نجات دهد.

نکات بهداشتی برای پریود نامنظم و غیر منتظره

۱- اگر انتظار پریود شدن دارید، محصولات بهداشتی با خود داشته باشید

پریود شدن

یک لباس زیر یدکی داشته باشید. اگر نزدیک به موعد شماست یک لباس زیر نازک و راحت بپوشید، حتی اگر خونریزی تان کم است یک لباس زیر فوق نازک می تواند از بقیه لباس هایتان محافظت کند. بسته اورژانسی پریود با خود داشته باشید. به یاد داشته باشید همه کاری که شما می بایستی انجام دهید این است که جلوی کثیف کاری های خون روی خود و لباس هایتان را بگیرید، این خیلی کار سختی نیست.

۲- از دستمال توالت، دستمال سفره و یا دستمال کاغذی به جای محصولات بهداشتی می توانید استفاده کنید

درد پریود

این راه خوبی برای مواجه شدن با این وضعیت است. مقدار زیادی از دستمال توالت را مرتب تا زده تا شبیه پد یا نوار بهداشتی شود هر چه ضخیم تر بهتر و آن را در جایی که به طور معمول نوار بهداشتی را قرار می دهید، بگذارید.

۳- محصولات بهداشتی را از فروشگاه تهیه کنید

پریود نامنظم

از دوستانتان بپرسید که آیا می توانند پارچه یا تامپونی به شما قرض بدهند و یا از آن ها پول قرض بخواهید تا محصولات بهداشتی بخرید و اگر در مدرسه، بیمارستان، درمانگاه، باشگاه، هتل، زندان زنان، مرکز شهر و یا ساختمان های عمومی هستید از یکی از کارمندان که ترجیحا زن باشد، بپرسید که آیا جایی هست که بتوانید از آن جا محصولات بهداشتی (تامپون، نوار بهداشتی و …) بگیرید.

۴- سعی کنید مضطرب نباشید، چرا که سبب بدتر شدن وضعیت پریود نامنظم شما می شود

پریود چیست

به محض اینکه احساس کردید دچار پریود نامنظم شدید یا مایع و یا خونی روی پایتان چکید و یا لباس زیرتان لکه شده است، مضطرب نشده کارهای عجیب و غریب نکرده و توجه را به خود جلب نکنید. اگر گرمکن به تن دارید، طوری که اتفاقی به نظر بیاید آن را دور کمر خود گره بزنید تا زمانی که به حمام و یا مکانی خصوصی برسید تا بتوانید لکه را بررسی کنید.

۵- به بزرگترهای قابل اعتماد خود زنگ بزنید

پریود شدن

اگر خوش شانس باشید، مادرتان اولین کسی است که می توانید به او زنگ بزنید نه بهترین دوست و یا برادرتان. اگر مادرتان آن جا نبود، مساله را به دوستانتان بروز ندهید تا راهی را برای حل مشکل پیدا کنید.

۶- خجالت نکشید

پریودی

زمانی که موضوع را به بزرگتر های خود گفته و کمک گرفتید، آن ها دیگر به روی خود نخواهند آورد که چه شده است. این مسئله حداقل ممکن است یکبار برای هر کسی در عمرش اتفاق بیفتد. راست بایستید و به خود افتخار کنید که راه درست را در پیش گرفته اید.

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید