نحوه تشخیص علائم یائسگی

علائم یائسگی
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 1.58K

تغییرات فیزیکی و هورمونی ویژه ای وجود دارد که با بالا رفتن سن زنان، نشان دهنده‌ این است که زن، قسمتی از زندگی زنانه اش به نام یائسگی را تجربه می کند. برخی از این ویژگی های یائسگی را می توانید انتظار داشته باشید که تجربه کنید. می توانید برای همگی علائم یائسگی آمادگی داشته باشید، اما خواهید دانست که کدامیک از آن ها روی شما تأثیر می گذارد.مقاله رژیم غذایی در طول دوران یائسگی به شما کمک زیادی خواهد کرد.

تشخیص علائم یائسگی

۱- انتظار تجربه عادت های ماهیانه نامنظم از کم تا سنگین و کوتاه مدت تا بلند مدت تر از حد نرمال را داشته باشید

علائم یائسگی

به دلیل این ناهماهنگی در پریودی های ماهیانه، بارداری غیر قابل پیش بینی خواهد بود، تا زمانی که عادت های ماهیانه شما به طور کامل به مدت ۱ سال قطع نشده باشد، همچنان احتمال بارداری برایتان وجود دارد.

۲- برای برخی حرارت و ایجاد گرما در بدنتان آماده باشید

یائسگی

گرم شدن های ناگهانی معمولاً نیازی به درمان ندارد مگر آنکه در فرد سبب اختلال و ایجاد ناراحتی کند. این دوره های اذیت کننده افزایش درجه حرارت بدن، ممکن است در صبح و یا شب اتفاق بیفتد و چندین دقیقه طول بکشد. خیلی از زنان، احساس ناراحتی در نواحی سر و سینه شان دارند. وقتی این علائم گرم شدن های ناگهانی بیش از ۵ سال طول بکشد احساس می کنید که هرگز علائم یائسگی تمام نخواهند شد. التهابات پوستی، سردرد، بی نظمی های ضربان قلب همراه با گرگرفتگی ها وجود دارند.

۳- در صورت مشاهده تغییرات فیزیکی هیجان زده نشوید

یائسگی زودرس

موی سر یا بدن خیلی از زنان ممکن است نازک شود. موهای صورت افزایش می یابد. افزایش وزن بیشتر در شکم، معمول خواهد بود. پستان ها ممکن است حساس تر و کوچک تر شوند. در طول فعالیت های روزانه، بی اختیاری در دفع ترشحات افزایش می یابد، تمرینات کگل در این زمینه می تواند مؤثر بوده و از این بی اختیاری ها جلوگیری کند.

۴- ممکن است طغیان ها و بی ثباتی های روحی به همراه کج خلقی را تجربه کنید

درمان یائسگی

سایر احساسات ممکن است باعث شود احساس اضطراب و افسردگی کنید. داروها برای کسانی تجویز می شود که تحت تأثیر تغییرات احساسی قرار گرفته باشد.

۵- بی نظمی های خواب در مواردی البته نه همیشه، به دلیل گرگرفتگی ها اتفاق می افتد

علائم یائسگی چیست

خوب نخوابیدن، به نوبه خود می تواند احتمال و شدت نوسانات خلق و خوی را افزایش دهد.

۶- آماده تغییرات جنسی باشید

یائسگی

ممکن است در واژن احساس خشکی داشته باشید و سایر مسائل جنسی مانند کاهش علاقه مندی به رابطه‌ جنسی و یا حتی مقاربت دردناک. این ها به دلیل نازک شدن دیواره‌ واژن، تغییرات در تداوم ترشحات و تغییرات هورمونی می باشد.

۷- یائسگی اغلب همراه با تغییرات هوشیاری ذهنی است

یائسگی زودرس

ممکن است احساس سردرگمی و از دست دادن دوره ای حافظه را تجربه کنید.

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید