درمان حالت تهوع و خماری بعد از مستی

خماری بعد از مستی
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 16.3K

بیدار شدن از خوابی که شب قبلش بسیار مشروبات الکلی نوشیده اید می تواند بسیار سخت باشد، مخصوصا اگر در معده تان احساس ناراحتی کنید. اما نگران نباشید، کمی غذا خورده و مقداری آب بنوشید، برخی داروهایی که بدون نسخه فروخته می شوند را مصرف کرده و تا جایی که نیاز است استراحت کنید. به زودی حالتان خوب می شود. در آینده، شاید بخواهید که از خماری بعد از مستی جلوگیری کرده و به حد اعتدال بنوشید، اما حال حاضر، فقط روی بهتر شدن تمرکز کنید.

خوردن و نوشیدن برای کم کردن حالت تهوع بعد از مستی

۱- میان وعده همراه با نان تست و کراکر بخورید

تهوع بعد از مستی

خوردن ممکن است آخرین کاری باشد که بخواهید در حال حاضر انجام دهید، اما یکی از بهترین راه های کمک به کاهش حالت تهوع است. سعی کنید کمی نان تست خشک یا کراکر ساده بخورید. به خوردن میان وعده های کوچک ادامه داده تا جایی که برای خوردن وعده ی کامل احساس خوبی داشته باشید.

۲- به مقدار زیاد مایعات بنوشید

خماری بعد از مستی

از دست دادن آب بدن یکی از بخش های بزرگ خماری بعد مستی است. اگر می خواهید حالت تهوع تان را کمتر کرده و احساس بهتری بکنید، باید مایعات خود را دوباره پر کنید. آبمیوه، آب سبزیجات، یا نوشیدنی های ورزشی بنوشید تا الکترولیت های از دست رفته را دوباره باز گردانید. اگر شکم تان باد کرد، آب را مزه مزه کنید.

  • از نوشابه و نوشیدنی های قندی دیگر جلوگیری کنید.

۳- موز بخورید

خماری بعد از مستی

نوشیدنی های الکلی میزان پتاسیم تان را کاسته و می تواند منجر به خماری شود. سعی کنید چند گاز موز خورده یا موز را با شیر بادام مخلوط کرده و اسموتی درست کنید.

۴- چای نعناع بنوشید

مستی

نعناع برای آرام کردن معده های ناراحت بسیار عالی است. برای خودتان مقداری چای نعناع دم کرده و آن را جرعه جرعه بنوشید. این گزینه ی بسیار خوبی است چرا که همزمان با کاهش ناراحتی معده، به آب رسانی بدن تان نیز کمک می کند.

۵- در بدترین حالت یک فنجان قهوه بنوشید

خماری بعد از مستی

قهوه مدت زمان زیادی است که به عنوان درمانی برای خماری بعد از مستی مطرح شده است، اما این توصیه کمی انحراف یافته است. یک فنجان قهوه می تواند به شما کمک کند تا از خواب بیدار شوید و سردرد را آرام کند، اما می تواند معده تان را نیز بدتر کند. اگر هر روز قهوه می خورید، سعی کنید فقط یک فنجان مصرف کنید. اگر معمولا قهوه نمی خورید، کلا از آن خودداری کنید.

  • اگر از رفلاکس اسید رنج می برید، هنگامی که در حالت خماری هستید، از خوردن قهوه اجتناب کنید. کافئین می تواند رفلکس اسیدتان را بدتر کند.

۶- نوشمک های Pedialyte را امتحان کنید

خماری بعد از مستی

Pedialyte محصولی است که برای بازیابی آب از دست رفته برای بچه ها ساخته شده است، اما می تواند به شما نیز کمک کند. Pedialyte در حالت مایع نیز موجود است، اما مکیدن نوشمک های Pedialyte هنگامی که به شما کمک می کند تا الکترولیت هایتان برگردد، احتمال بیشتری دارد تا معده تان را آرام تر کند.

استفاده از دارو برای درمان حالت تهوع و خماری بعد مستی

۱- اگر بدن درد دارید، Alka-Seltzer بنوشید

حالت تهوع بعد از مستی

Alka-Seltzer ترکیبی از آسپرین (استیل سالیسیلیک اسید)، بی کربنات سدیم و اسید سیتریک بی آب تشکیل شده است. آسپرین دارویی ضد التهاب و ضد درد است، در حالی که بی کربنات سدیم و اسید سیتریک برای خنثی کردن اسید معده عمل می کنند. دو عدد قرص داخل لیوان کوچکی از آب انداخته و به سرعت آن را بنوشید.

۲- اگر علائم گوارشی متعددی دارید، از بیسموت ساب سالیسیلات استفاده کنید

درمان خماری بعد از مستی

بیسموت ساب سالیسیلات (که کاپکتات یا پپتو بیسمول نیز نامیده می شود) می تواند حالت تهوع، اسهال، سوزش معده، سوء هاضمه و ناراحتی معده را درمان کند. اگر بیش از یک نوع ناراحتی شکمی دارید، این محصول می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

  • بیسموت ساب سالیسیلات به فرم مایع، قرص های جویدنی و کپسول موجود است.
  • دستورالعمل بسته را خوانده و راهنمایی های دوز مصرفی را دنبال کنید.

۳- اگر چیزی بدون سالیسیلات می خواهید، سدیم سیترات دی هیدرات مصرف کنید

خماری بعد از مستی

سدیم سیترات دی هیدرات (که Nauzene نیز نامیده می شود) به شکل قرص های جویدنی موجود است. می توانید با دو قرص شروع کرده و هر ۱۵ دقیقه یکبار قرص دیگری مصرف کنید، تا جایی که علائم تان فروکش کنند.

  • ادعا شده است که این محصول در عرض ۴ دقیقه عمل می کند.
  • در مدت زمان ۲۴ ساعت، بیش از ۲۴ عدد قرص مصرف نکنید.

۴- اگر استفراغ کرده اید، از محلول کربوهیدرات فسفری استفاده کنید

خماری بعد مستی

محلول کربوهیدرات فسفری (که امترول نیز نامیده می شود) با آرام کردن عضلات کار می کند. اگر احساس می کنید که نمی توانید استفراغ را متوقف کنید، این محلول انتخاب مناسبی است.

  • محلول کربوهیدرات فسفری به فرم مایع است.
  • دستور العمل ها را خوانده و دنبال کنید.

استفاده از ریلکسیشن

۱- دوش بگیرید

خماری بعد از مستی

گاهی اوقات دوش گرفتن واقعا می تواند به شما کمک کند که خودتان را پیدا کنید. سعی کنید به حمام رفته، خودتان را بشویید و لباس تمیز بپوشید. از بین بردن عطر و بو از شب گذشته ممکن است به آرام کردن معده ناراحت تان کمک کند. به علاوه اینکه دوش گرفتن راه خوبی برای از نو شروع کردن است.

  • از زیاد داغ کردن آب یا از ماندن بیش از حد طولانی در آنجا جلوگیری کنید. اینکار در حقیقت می تواند حالت تهوع تان را بدتر کند.

۲- بسیار استراحت کنید

خماری بعد از مستی

امیدوارم کمی زمان برای خوابیدن داشته باشید. علاوه بر کمبود آب بدن، خماری می تواند به علت خستگی زیاد باشد. سعی کنید دوباره خوابیده یا بعد از ظهر چرتی بزنید. اگر نمی توانید دوباره بخوابید، سعی کنید که روی مبل استراحت کنید.

۳- زمان دهید

درمان خماری بعد از مستی

اگر چه همه این روش ها ممکن است به شما کمک کند تا احساس بهتری داشته باشید، اما حقیقت این است که تنها درمان خماری بعد از مستی، گذشتن زمان است. چند ساعت زمان دهید (یا در بدترین شرایط، یک روز کامل) و دوباره احساس شادابی خواهید کرد.

رسانه دکتر سلامت

درمان حالت تهوع و خماری بعد از مستی
4.1 (81.25%) 16 votes
: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید