6 نکته مهم برای حفظ سلامت بدن

سلامت بدن
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 488

ما اغلب باید عادات و شیوه زندگی خود را ارزیابی کنیم و تغییراتی را که می تواند سلامت بدن ما را بهبود ببخشد، را در نظر بگیریم. اما دقیقا چه کاری باید برای سلامت بدن انجام دهیم؟ بر طبق گفته پزشکان دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس، 6 مرحله وجود دارد که به ما کمک می کند، تا سطح تندرستی و سلامت بدن خود را بالا ببریم.

شما همچنین می توانید مقاله های رازهای کنترل سلامتی شما، مواد غذایی برای تقویت سیستم ایمنی بدن و فواید رابطه جنسی برای سلامت بدن که توسط سایت رسانه دکتر سلامت تهیه شده است، را مطالعه کنید.

6 نکته مهم برای حفظ سلامت بدن

سلامتی بدن

1- یک تقویم سلامت فردی داشته باشید.

در زندگی پر مشغله امروز، همه ما می خواهیم توجه زیادی به سلامت بدن خود داشته باشیم. حال بیشتر مسائل مربوط به سلامتی با علائم دقیقی شروع می شوند که ما در دنبال کردن آن ها موفق نیستیم.

  • دکتر آپارنا اسریدهار پروفوسور یار زنان و زایمان: در واقع بیشتر بیماران نمی توانند اشاره دقیقی به زمانی که علائم آغاز شده اند و ارتباطاتی که ممکن است با سایر حوادث زندگی شان داشته باشند، بکنند. با داشتن تقویم سلامت و ثبت علائم، داروها و تغییرات خلقی، بیماران می توانند سریع تر متوجه ناهنجاری ها شده و به دنبال درمان آن ها باشند.

سلامتی بدن

2- میوه و سبزیجات بیشتری بخورید.

دکتر دانا هونس متخصص تغذیه در این دانشگاه می گوید: تعدادی از بیماری های مزمن مانند چاقی، دیابت، بیماری های قلبی عروقی و سکته مغزی ارتباط بسیار مشخصی با رژیم غذایی دارند. اگر ما بیشتر به سمت رژیم غذایی گیاهی برویم مثل سبزیجات، میوه ها، غلات، حبوبات، دانه ها و مغزیجات، نه تنها می توانیم خطر ابتلا به این بیماری ها را کاهش دهیم، بلکه می توانیم سالم تر باشیم و طبیعتا زندگی طولانی تری داشته باشیم.

  • دکتر تاکید می کند که رژیم غذایی با پروتئین حیوانی کم طول عمر را افزایش خواهد داد.

زندگی سالم

3- بیشتر در خانه آشپزی کنید.

دکتر ارین مورس متخصص تغذیه ارشد: افرادی که در خانه آشپزی می کنند، رژیم غذایی سالم تر و با ارزش غذایی بالاتری دارند. با تشدید چاقی و عواقب جدی ناشی از آن مانند بیماری قلبی، دیابت و فشار خون بالا، آشپزی در خانه یک راهکار بسیار کم مصرف برای رسیدن به اهداف تغذیه ای است. غذاهای سرو شده در رستوران ها عموما دارای فیبر کمتر و نمک، چربی، قند و کربوهیدرات های فرآوری شده بیشتری در مقایسه با غذاهای خانگی هستند.

سلامت بدن

4- از باکتری های مفید روده نگه داری کنید.

دکتر ژاوپین لی مدیر مرکز تغذیه انسان: برای حفظ سلامت بدن، شما علاوه از بر اینکه سلول های خود را تغذیه می کنید، نیاز دارید که تمام میکروب هایی که در بدن شما زندگی می کنند، مانند میکروب مفید روده را نیز تغذیه کنید. بهترین غذا برای این میکروب های خوراکی ها و نوشیدنی های گیاهی است.

بهداشت فردی

5- مزایای تغییرات سبک زندگی سالم را نادیده نگیرید.

دکتر جان مافی پروفسور علوم دارویی می گوید: انتخاب برخی شیوه های سبک زندگی سالم به مراتب بیشتر از ویزیت هر پزشک در سلامت بدن شما موثر است. ترویج سلامت عمومی خیلی دور از توصیه های مادرانه نیست:

  • سبزیجات تازه، میوه و غلات بیشتری بخورید.
  • شب ها 7 تا 8 ساعت بخوابید.
  • استرس کاری خود را کم کنید.
  • زندگی سالم با ورزش کردن را فراموش نکنید.
  • زمانی را رفتن به بیرون از خانه اختصاص دهید و با دوستان نزدیک و خانواده خود وقت بگذرانید.

زندگی سالم

6- راه های سینوسی خود را فراموش نکنید.

دکتر ماریلن وانگ پرفوسور جراحی گردن و سر: بیمارانی با آلرژی و مشکلات سینوسی باید به طور مرتب سینوس های خود را با آب و نمک بشویند، که روشی موثر در کنترل علائمی است که می توانند مشکلات دیگری را ایجاد کنند. شستشو با آب و نمک، ذرات و سایر محرک ها مانند دانه گرده و دود را از بینی و راه های سینوسی پاک می کند و به بهبود علائمی چون احتقان و تورم کمک می کند و رقیق شدن موکوس و مرطوب شدن فضای داخل بینی می شود.

  • بسیاری از داروخانه ها سرم های شستشو سینوس را بدون نسخه می فروشند.

سلامت بدن

رسانه دکتر سلامت

6 نکته مهم برای حفظ سلامت بدن
3 (60%) 2 vote[s]
: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید