چروک ها از نابسمانی در سلامت بدن خبر می دهند

تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 424

همه ما روی صورتمان چروک، خال و خطوطی داریم که بخشی طبیعی از زندگی هستند و متأسفانه باید با آنها کنار بیاییم.

چندی پیش در مطلبی گفتیم که جوش زدن هر قسمت از صورت نشان از وجود مشکل در کدام عضو بدن است. اما آیا می‌دانستید چین و چروک‌ها به غیر از فاش کردن سن ما چیزهای دیگری را نیز برملا می‌کنند؟ همانطور که رنگ چشم شخصیت‌مان را نشان می‌دهد، چروک‌های صورت نیز جزئیات زیادی را درمورد بدن و سلامتی بازگو می‌کنند.

متخصصان می‌گویند صورت با بقیه بدن مرتبط است. بدن ما به وسیله خطوط و علائم روی صورت و چشم‌ها، پیغام می‌فرستد که سلامتی‌مان در خطر است و باید این موضوع را جدی بگیریم.

خیلی جالب است که صورت اینقدر دقیق وضعیت سلامتی را نشان می‌دهد. با دانستن اینکه چروک‌های هر قسمت به کدام عضو بدن مربوط می‌شود، می‌توانیم از مشکلات جدی پیشگیری کنیم.

آیا دوست دارید مفهوم چروک‌های صورتتان را بشناسید؟ .

۱. چروک‌های افقی روی پیشانی

وجود خطوط افقی روی پیشانی نشان می‌دهد که شما استرس زیادی را به دوش می‌کشید. این خطوط می‌گویند که شما به استراحت، آرامش سفر یا کمی تنهایی احتیاج دارید. آنها همچنین به طور مستقیم به معده مربوط بوده و گواه آن هستند که چربی و شکر زیادی مصرف می‌کنید اما آب کافی نمی‌نوشید. اگر روی پیشانی‌تان خطوط افقی دارید مراقب رژیم غذایی‌تان باشید.

۲. خطوط نزدیک به ابروی راست

وجود خط افقی بین ابروها نشان می‌دهد که اعضای داخلی‌تان ضعیف هستند. اگر این خطوط نزدیک به ابروی راست باشند یعنی کبد با مشکل مواجه است. برخی غذاها مانند سبزیجات، میوه‌های شیرین و غلات سبوس‌دار سلامت کبد را افزایش می‌دهند. برای مبارزه با کبد ضعیف مصرف قهوه و غذاهای پرادویه را کاهش دهید و در صورتی که از مشکلات کبدی شدیدی رنج می‌برید حتماً به پزشک مراجعه کنید.

۳. خطوط نزدیک به ابروی چپ

همانطور که خطوط نزدیک به ابروی راست با کبد مرتبط هستند، خطوط نزدیک به ابروی چپ به طور مستقیم با طحال در ارتباط هستند. خطی عمیق در این قسمت می‌تواند نشان از ضعیف بودن یا وجود مشکل در طحال باشد. اگر به این قضیه مشکوک هستید مشورت با پزشک را فراموش نکنید. اما برای درمان این خطوط می‌توانید طحال را تقویت کنید. طحال مانند پانکراس با غذاهای شیرین تحریک می‌شود. بنابراین مصرف شکر را کاهش دهید. همچنین خوردن برخی میوه‌های شیرین یا خشک، روش طبیعی و مؤثری برای درمان طحال است.

۴. خط روی برآمدگی بینی

در امتداد برآمدگی بینی برخی افراد یک خط وجود دارد. اغلب اوقات این خط نشان می‌دهد که شما مستعد حساسیت‌های فصلی و غیرفصلی هستید. اما به طور عجیبی این خط می‌تواند با تمایلات جنسی شما در ارتباط باشد. اگر روی بینی‌تان خط دارد به احتمال زیاد تمایلات جنسی‌تان از حد نرمال کمتر است. این موضوع روی روابط احساسی‌تان تأثیرات مخربی می‌گذارد و نشانه‌ای است برای اینکه اوضاع را تغییر دهید.

۵. چروک‌های اطراف چشم

در حالی که این خطوط می‌توانند حاکی از زیاد خندیدن باشند (که البته خیلی هم خوب است)، با بینایی هم در ارتباط هستند. اگر برای دیدن اشیاء چشمانتان را جمع می‌کنید، در حقیقت به طور غیر عمد موجب عمیق‌تر شدن این خطوط می‌شوید. به علاوه، خطوط اطراف چشم‌ها با اندام‌های داخلی از جمله معده، کلیه‌ها و کبد در ارتباط بوده و نشان از ضعیف بودن آنها است. برای تقویت این اندام‌ها غذاهای سالم مصرف کنید و از ورزش غافل نشوید.

چروک‌های صورت

۶. گودی زیر چشم

هنگامی که به اندازه کافی نمی‌خوابیم زیر چشم‌هایمان گود می‌شود. این گودی با کلیه‌ها نیز مرتبط می‌باشند و نشان از ضعیف بودن آنها است. برای درمان به اندازه کافی مایعات مصرف کنید و میوه و سبزیجات میل کنید. یکی دیگر از دلایل گودی زیر چشم گردش خون ضعیف بوده که می‌توانید با یوگا و ماساژ آن را برطرف کنید. توجه داشته باشید که اگر این مشکل جدی شد حتماً به پزشک مراجعه کنید.

۷. حساس شدن قسمت‌هایی از گونه

حساس شدن گونه و وجود لک‌های قهوه‌ای یا سفید در این قسمت، نشان می‌دهد که شما در هضم غذا مشکل دارید و باید در مورد غذاهای مصرفی خود تجدید نظر کنید. لک، قرمزی و دیگر تغییرها در رنگ گونه از وجود مشکل در شش‌ها نیز خبر می‌دهند. شش‌ها اندام‌هایی حیاتی هستند بنابراین باید تمرین‌های تنفسی و ورزش‌هایی مانند دویدن که نیاز به کنترل تنفس دارند را بیشتر انجام دهید. اگر در تنفس خود دچار اختلال می‌شوید گزینه مشورت با پزشک همیشه روی میز است.

۸. قرمزی نوک بینی

شاید قرمزی بینی عادی به نظر برسد اما باید بدانید که بینی به طور مستقیم با قلب مرتبط است. قرمزی نوک بینی می‌تواند بیانگر مشکل فشار خون باشد. برای بررسی فشار خون خود به پزشک مراجعه کرده یا خودتان این کار را انجام دهید. قلب عضو بسیار مهمی است بنابراین اگر بینی‌تان قرمز است از خوردن غذاهای پرادویه، الکل و قهوه پرهیز کنید. غذاهای حاوی مقادیر بالای اسیدچرب‌های ضروری مثل آووکادو برای شما مفیدتر هستند.

۱۰ خاصیت بی‌نظیر آووکادو را با دقت بخوانید.

۹. خطوط کنار دهان

خیلی از افراد خطوط افقی در کنار دهانشان دارند؛ این خطوط با روده بزرگ مرتبط هستند. با اینکه اغلب به سلامت روده توجهی نمی‌کنیم اهمیت آن بعدها در زندگی برایمان روشن می‌شود. اما خوشبختانه به راحتی می‌توانید با مصرف فیبر، ویتامین د، نوشیدن آب کافی و ورزش به سلامت روده بزرگ کمک کنید.

۱۰. خط خنده

خطوط خنده دو معنی کاملاً متفاوت دارند. اگر از آن دسته افرادی هستید که زیاد می‌خندند، به این کار ادامه دهید و اجازه دهید این خطوط عمیق‌تر شوند. اما اگر فکر می‌کنید این خطوط به خاطر خنده نیستند، به احتمال زیاد پانکراس شما ضعیف است. خوردن بلوبری، گیلاس، انگور، سیر و اسفناج به رفع این مشکل کمک می‌کند بنابراین از مصرفشان غافل نشوید.

چروک‌های صورت

۱۱. خطوط عمودی بالای لب

تعداد خیلی کمی از افراد خطوط عمیق عمودی در بالای لب خود دارند. اما یکی از عوامل غیرطبیعی سیگار، ظاهر شدن این خطوط در بالای لب است. این خطوط با طحال نیز مرتبط اند، بنابراین توصیه می‌کنیم در رژیم غذایی خود ریشه سبزیجات مانند کدو، شلغم و هویج را بگنجانید. همچنین تعداد وعده‌های غذایی خود را زیاد و مقدار آنها را کم کنید.

۱۲. لک‌های روی لب

وجود لک روی لب می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد. یکی از دلایل گردش خون ضعیف است که برای درمان یوگا و تمرینات فیزیکی را پیشنهاد می‌کنیم. اما یکی دیگر از دلایل، مشکل در روده بزرگ است که مصرف غذاهای حاوی فیبر زیاد برای درمان بسیار مفید است. همچنین می‌توانید با پاک‌سازی روده به سلامت این عضو کمک کنید.

۱۳. غبغب

داشتن غبغب بسیار شایع است و امکان دارد به دلیل وزن زیاد باشد. اما این خطوط روی گردن می‌توانند با غده تیروئید نیز مرتبط باشند. با مصرف قرص زینک و پرهیز از گلوتن، تیروئید خود را تقویت کنید. حل مشکلات تیروئیدی به کاهش وزن نیز کمک می‌کند.

۱۴. حلقه سفید دور عنبیه چشم

علاوه بر بررسی چروک‌ها و خطوط روی صورت، نگاهی هم چشم‌هایتان بیاندازید. اگر اطراف عنبیه چشمتان یک حلقه سفیدرنگ وجود دارد، به احتمال زیاد کلسترول‌تان بالا است. کلسترول بالا می‌تواند موجب مشکلات جدی مانند حمله قلبی یا بیماری‌های قلبی شود. برای کاهش آن سبزیجات بیشتری میل کنید، مصرف چربی‌های ترانس بالا را کاهش دهید و سویا و آجیل را به وعده‌های خود اضافه کنید.

۱۵. رگ‌های برجسته در ناحیه گیجگاه

اگر رگ‌های قسمت گیجگاه‌تان برجسته است، احتمال دارد که مبتلا به فشار خون بالا باشید. به شما اطمینان می‌دهیم که با کاهش استرس می‌توانید فشار خونتان را کاهش دهید. همچنین توصیه می‌کنیم حرکات یوگا انجام دهید، پیاده‌روی کنید یا چند روز مرخصی بگیرید. به کمک راه‌های طبیعی دیگر مانند مصرف موز، کاهش مصرف نمک و انجام تمرینات ورزشی بیشتر نیز می‌توانید فشار خون خود را کاهش دهید.

چروک‌های صورت

۱۶. خط زیر لب

در صورتی که بین لب پایین و چانه‌تان یک خط وجود دارد به احتمال زیاد دارید با احساسات منفی دست‌وپنجه نرم می‌کنید. نگه داشتن این احساسات در دراز مدت تأثیرات مخربی بر سلامتی می‌گذارد. سعی کنید از شر تمام ناامیدی‌ها و خشم‌هایتان خلاص شوید.

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید