پیشگیری از آسیب های ناشی از کار کردن در خانه

کار کردن در خانه
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 371

بدون انرژی بودن یک حالت روحی از خستگی، تحت فشار بودن و استرس داشتن است. می تواند در هر شغلی اتفاق بیافتد و کسانی که در خانه شان کار می کنند، به طور به خصوصی مستعد این اتفاق هستند. کمبود ارتباط با افراد خارج از خانه، محدود بودن به یک ناحیه در تمام روز، انجام دادن وظایف تک بعدی و تکراری و خسته بودن از کمبود پاداش های مالی و تصدیق شدن در مراحل اولیه شروع کار کردن در خانه، همه می توانند به بدون انرژی بودن ختم شود. زمانی که این اتفاق بیافتد، بدون انرژی بودن باعث می شود که کار کردن سخت شود که حتی به خستگی بیشتر نیز می انجامد. یاد بگیرید که چگونه از کار کردن بدون انرژی در خانه، برای افرادی که شغلشان را در خانه شان انجام می دهند، پرهیز کنید و سودمند و راضی باشید.

پیشگیری از آسیب های ناشی از کار کردن در خانه

۱- تصمیم بگیرید سالم باشید

کار کردن در خانه

اگر خسته باشید و مودتان پایین باشد، احتمال آن بیشتر است که انرژی تان تمام شود. سعی کنید مناسب غذا بخورید و خواب کافی داشته باشید. یک عادتِ زمانِ خوابِ آرام کننده، می تواند کمک کند. اگر مشکلات سلامتی دارید که تشخیص داده شده اند، برای رسیدگی به آن ها و مراقبت از خود، زمان بگذارید.

۲- بیشتر از خانه بیرون بروید

کار کردن در خانه

اگر به طور مستقیم از دفتر کاری تان در خانه کار می کنید، تغییر منظره و محل را امتحان کنید. مانند کار کردن در یک کافی شاپ محلی یا پارک.

  • حداقل سعی کنید چند روز در هفته از خانه بیرون بروید، حتی اگر فقط برای دیدن مردم یا ویترین مغازه ها باشد.

۳- یک عادت ورزشی را شروع کنید

کار کردن در خانه

ورزش کردن نه تنها سلامت تان را بهبود می بخشد، بلکه به رهایی از استرس نیز کمک می کند. سعی کنید حداقل ۳ روز در هفته برای یک ساعت، فعالیت های هوازی انجام دهید. به دنبال یک عادت مانند پیاده روی با یک دوست یا شرکت در کلاس های ایروبیک باشید که کمک کند از خانه بیرون بروید.

۴- برای آرام شدن و خلاقیت، زمان بگذارید

کار کردن در خانه

سعی کنید زمان کاری روزانه تان، طبق یک روند کاری استاندارد برنامه ریزی شود. زمان باقی مانده تان را روی یک سرگرمی خلاقانه، یک فعالیت آرامش بخش یا فقط انجام ندادن هیچ کاری، صرف کنید. به مغز و بدن تان زمان دهید تا دوباره شارژ و تازه شوند.

۵- محدودیت ها و اولویت هایتان را ارزیابی کنید

کار کردن در خانه

اگر شغل تان خواسته هایتان را برآورده نمی کند، نیازهای مالی تان را تامین نمی کند یا فقط احساس می کنید که گیر کرده اید، ممکن است زمان آن باشد که تغییری ایجاد کنید. این کار ممکن است به سادگیِ پیدا کردن راه های جدید برای کار کردن، تغییر منظره و محل یا یک زمانبندی و برنامه جدید باشد. تغییرات بزرگتر می تواند شامل محول کردن بخشی از کارتان، استخدام کردن یک دستیار یا پیدا کردن موکل های جدید یا به طور کلی شغلی جدید باشد.

۶- حمایت شوید

کار کردن در خانه

افراد دیگری که مانند شما در خانه کار می کنند یا زمینه کاری شان مانند شما است را پیدا کنید تا با آنها صحبت کنید. اگر کسی را پیدا نکردید، به دنبال گروه های حمایت کننده آنلاین باشید. افرادی که در موقعیتی مانند شما باشند، قادر خواهند بود تا با شما ارتباط برقرار کنند و ایده هایشان راجع به این که چگونه از کار کردن بدون انرژی در خانه پرهیز کنید، را با شما در میان بگذارند.

۷- محیط کارتان را منظم، ارگونومیک و جذاب کنید

کار کردن در خانه

یک فضای کاری بهم ریخته و قادر نبودن به پیدا کردن وسایل، فقط کار اضافه و خستگی ایجاد خواهد کرد. محل کار، پوشه ها و همچنین پوشه های کامپیوتری تان را مرتب نگه دارید. یک صندلی راحت، یک کیبورد ارگونومیک، نور مناسب و هر چیز دیگری که لازم است تا محیط کارتان را راحت و سودمند کند، مهیا کنید. کمی دکوراسیون را تغییر دهید تا محل کارتان را به محلی جذاب برای گذراندن وقت تان در آنجا تبدیل کنید.

رسانه دکتر سلامت

پیشگیری از آسیب های ناشی از کار کردن در خانه
5 (100%) 2 vote[s]
: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید