۲۲ حقیقت حیاتی در مورد واژن زنان

واژن زن
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 44.3K

آیا داشتن رابطه جنسی می تواند واژن را گشاد کند؟ آیا باید بو بدهد؟ این جواب ها شما را شگفت زده خواهد کرد. اگر چه ممکن است فکر کنید که واژن زنان را کاملا می شناسید، واژن زن یک مکان کاملا رازآلود است. بنابراین بهتر است که  در مورد نحوه عملکرد واژن، این که چگونه آن را سالم نگه دارید و این که چگونه می تواند آرامش و شادی بیشتری به زندگی شما بیاورد مطالعه کنید.

۲۲ حقیقت حیاتی که باید درباره واژن زنان بدانید

۱- این فقط یک بخش از منطقه پایین تنه شما است

اکثر ما از کلمه “واژن” برای اشاره به نقاط خصوصی بدن مان استفاده می کنیم. اما از لحاظ فنی، کلمه واژن فقط کانال باریکی را که در داخل بدن شما از فرج (یک منطقه قابل مشاهده که حاوی لبه داخلی و بیرونی، کلیتوریس و پرینئوم (یک منطقه بین واژن و مقعد) است) به دهانه رحم (قسمت پایین رحم) توصیف می کند.

۲- کلیتوریس عمدتا پنهان است و قابل مشاهده نیست

اخیرا محققان و پزشکان کشف کرده اند که کلیتوریس یک نقطه کوچک در نزدیکی واژن نیست، بلکه یک ارگان مستقل است که راهش را به داخل بدن پیدا کرده است. بعضی از متخصصان پزشکی اندازه آن را در حدود “یک کدو سبز متوسط” برآورد می کنند.

۳- همه واژن ها در درونشان پرده بکارت ندارند

همه زنان با پرده بکارت متولد نمی شوند، و پرده بکارت می تواند در ضخامت در بدن هر زنی با زن دیگر بسیار متفاوت باشد. بنابراین لزوما تمام این شایعات در مورد خونریزی پس از رابطه جنسی و میزان خونریزی که تجربه می کنید باور نکنید. این اتفاق کاملا برای همه متفاوت است.

۴- واژن های مختلف در درون شان عمدتا شبیه یکدیگر هستند

چیزی که متفاوت است شکل بیرونی مهبل هاست. عرض کلیتوریس معمولا  از ۲.۵ تا ۴.۵ میلی متر است. زنان حتی ممکن است عرض کلیتوریس شان از ۰.۵ اینچ تا ۲ اینچ هم باشد و مطالعات این متفاوت بودن را تایید می کنند. در مورد کلیتوریس ها عمدتا یک سایز نرمال برای همه زنان وجود ندارد. “لب بیرونی نیز می تواند در موقعیت هایی اصلا دیده نشود و یا چند اینچ طول داشته باشد. و لب های داخلی (که شبیه به بال های پروانه هستند) ممکن است پنهان باشند یا از لب های بیرونی آویزان باشند. یا آویزان شدن از لب های بیرونی باشند. لابیا های بیشتر زنان متقارن نیستند و معمولا یک لب بزرگتر از لب دیگر است.

۵- محوطه اطراف واژن می تواند رنگ های مختلفی داشته باشد

رنگ واژن شما عمدتا نباید به رنگ بقیه قسمت های پوستتان باشد. بسیاری از خانمهایی که پوست روشنی دارند لابیا های آنها به رنگ قهوه ای یا بنفش است در حالی که یک خانم با یک پوست تیره تر می تواند لابیا های روشن تری داشته باشد. شما همچنین می توانید رنگ های مختلفی در مناطق مختلف واژن تان داشته باشید. برای مثال، لابیای شما می تواند تیره باشد اما پرینئوم شما روشن تر باشد.

۶- دیوار های واژن پلیسه دار است

معمولا دیوار های واژن در برابر یکدیگر فشرده شده قرار می گیرند. اما هنگامی که آنها نیاز به باز شدن دارند،  برای جای دادن یک تامپون یا آلت تناسلی، دو طرف دیواره ها جدا و گسترده می شوند، همانند باز شدن یک چتر یا باز شدن پلیسه های یک دامن پلیسه دار است. واژن به طور معمول از نیم اینچ تا ۲ اینچ پهن می شود. و این می تواند حتی بزرگتر شود، که یک نوزاد ممکن است از طریق آن عبور کند.

۷- آرام باشید، یک مرد که آلت تناسلی بزرگی دارد نمی تواند واژن شما را گشاد کند

همانطور که در بالا توضیح داده شد، واژن فوق العاده ارتجاعی است و می تواند با یک آلت تناسلی بسیار بزرگ هم به خوبی کنار بیاید، با این وجود همیشه بعد از رابطه جنسی به تنگی قبل از رابطه خود می رسد. اما هنگامی که شما زایمان طبیعی انجام می دهید داستان فرق می کند. با انجام تمرینات خاص می توانید آن را تنگ کنید.

واژن زنان

۸- اگر واژن تان خشک باشد، آن را “بازسازی” نخواهید کرد

یک شایعه وجود دارد که می گوید اگر رابطه جنسی نداشته باشید آنقدر واژن تان تنگ خواهد شد که رابطه دوباره برایتان دردناک خواهد بود. در حالیکه عضلات واژن شما ممکن است در ابتدا سفت شوند، دخول نباید دردناک باشد.

۹- از ورزش منظم سود می برد

درست همانطور که ورزش دادن عضله دو سر بازوی شما را می سازد ورزش دادن عضلات واژن تان می تواند آن را تنگ کند. داشتن یک واژن تنگ تر همچنین اوج گرفتن در رابطه را برای شما راحت تر می کند. باید این طوری عضلات واژن تان را تمرین بدهید انگار می خواهید ادرارتان را متوقف کنید. برای ده ثانیه نگه دارید و سپس رها کنید. دو مجموعه ۲۰ تایی از این حرکت را انجام دهید و در عرض یک ماه نتیجه ش را خواهید دید.

 ۱۰- با باکتری ها خودش را تمیز می کند

حالتان بد نشود. آنها از نوعی هستند که میکروارگانیسم های بد را در بررسی نگه می دارند تا شما عفونت نگیرید. یکی از باکتری های خوب، لاکتوباسیل است، که همچنین در ماست یافت می شود، بنابراین شما نباید بترسید.

 ۱۱- واژن شما خود، تمیز کننده است

بنابراین نیازی نیست دوش بدهید یا داخلش را بشویید، واژن تان با ترشحات خودش را تمیز می کند (بله، این مواد دارای یک عملکرد مفید هستند). ترشحات سلول ها را از دیواره واژن، آب بیش از حد و باکتری ها تخلیه می کند. تنها شستشوی مورد نیاز، مابین لابیا ها و شکاف های آن هاست (از صابون ملایم بدون بو استفاده کنید).

۱۲- اگر واژن شما درد دارد، دو علت عمده وجود دارد.

واژینیسموس، که باعث می شود عضلات واژن به طور غیرمستقیم منقبض شوند که باعث می شود رابطه جنسی، استفاده از تامپون، حتی معاینه شدن توسط پزشک زنان دشوار و یا غیر ممکن شود. این می تواند از طریق درمان فیزیکی یا مشاوره درمان شود، اما اغلب اوضاع بدتر می شود به جای اینکه بهتر شود، زیرا زنانی که از آن رنج می برند قبل از این که توسط پزشک معاینه شوند بسیار می ترسند. احتمال دیگر درد در ورودی واژن است، که به وسیله درد فرج، ضعف و یا حساسیت بسیار شدید به لمس مستقیم است. علائم قابل مشاهده وجود ندارد و اغلب پزشکان زنان تشخیص دیگری می دهند. دیگر شرایط مانند عفونت باکتریایی.

  • دارو های ضد افسردگی اغلب می توانند درد را کاهش دهند. در هر صورت، به پزشک خود مراجعه کنید تا ببینید چه اتفاقی در حال رخ دادن است.

۱۳- بوی آن در طول پریود شما قوی تر می شود

 بوی هر واژن منحصر به فرد است. قبل از پریود شما اسیدی است و پس از آن بوی تندی دارد. بوی واژن شما همچنین ممکن است پس از تمرین قابل توجه تر باشد، به خاطر غدد عرق، و در طول رابطه جنسی، به لطف روانکاری طبیعی که شما تولید می کنید. بوی کم در واژن طبیعی است، اما وقتی که بوی قوی یا ناخوشایند همراه با ترشحات نشان دهنده این است که زمان دیدن پزشک است.”

۱۴- داشتن رابطه جنسی منظم خوب است

داشتن رابطه جنسی منظم و ارگاسم واقعا می تواند باعث کاهش استرس و اضطراب شما شود. “داشتن یک ارگاسم باعث افزایش استروژن می شود که باعث افزایش تولید اکسی توسین می شود که به نوبه خود باعث کاهش تولید کورتیزول (که هورمون اصلی استرس است) می شود.” پس آرامش داشته باشید و ارگاسم داشته باشید یا ارگاسم داشته باشید و آرام باشید یا یکی از این ها.

۱۵- اما داشتن رابطه جنسی بیش از حد می تواند به آن آسیب بزند

در حالی که فعالیت منظم می تواند شما را آرام کند، داشتن رابطه جنسی بیش از حد در یک دوره کوتاه مدت ممکن است شما با عفونت ادراری مواجه کند. خوشبختانه، ادرار کردن پس از رابطه جنسی می تواند عفونت ادراری را از شما دور کند.

۱۶- تغییرات ترشحات در طی چرخه تان

واژن شما ترشح بیشتر، تا ۲ قاشق چای خوری در روز تولید می کند، در طی تخمک گذاری، و در این زمان تمایل به نازک تر و واضح تر بودن دارد. قبل از پریودتان کرمی و ضخیم تر است. “تغییر ترشحات شما در طی تخمک گذاری برای ایجاد یک محیط مهمان نواز برای اسپرم برای سفر به تخمک طراحی شده است.” اگر هرگز خارید سوخت یا بافتی شبیه پنیر داشت به پزشک زنان تان اطلاع دهید.

واژن زنان

۱۷- اجسام نمی توانند در آنجا گم شوند

واژن شما سیاهچاله نیست برای هر چیزی (مانند تامپون یا کاندوم ) غیر ممکن است که در رحم شما فرار کند، گردن رحم این دسترسی را خارج می کند. اما یک تامپون می تواند از دسترس خارج شود. اگر این اتفاق افتاد با یک حرکت اسکوات آن را خارج کنید. اگر این کار چاره ساز نبود با متخصص زنان تان یک قرار ملاقات بگذارید تا به سرعت و بدون دردسر تامپون را خارج کند.

  • توجه: از استفاده کردن محصولات غذایی در رابطه جنسی پرهیز کنید. چون شکر می تواند به عفونت منجر شود.

۱۸- وقتی شما تحریک می شوید، کلیتوریس شما می تواند نعوظ کند

به گفته دکتر اوربچ زمانی که شما تحریک می شوید، کلیتوریس تان با خون پر می شود. اندازه آن از فردی به فرد دیگر متفاوت است، و احتمالا فوق العاده قابل توجه نیست، اما اتفاق می افتد!

۱۹- هنگامی که شما تحریک می شوید، واژن شما واقعا می تواند دو برابر شود

دکتر اوربچ می گوید واژن زنان می تواند در اندازه و شکل در زمان تحریک آنها متفاوت باشد، اما به دلیل چیزی به نام خیمه زنی، که باعث گسترش دو سوم واژن می شود، ممکن است اندازه آن دو برابر شود. اساسا، خیمه زنی به نظر می رسد برای کمک به حرکت اسپرم به داخل دهانه رحم برای باروری تعبیه شده است.

۲۰- پایانه های عصبی خیلی بیشتری روی واژن شما در مقایسه با یک آلت وجود دارد

دکتر اوربچ می گوید که ۸،۰۰۰ انتهای عصب حسی در کلیتوریس وجود دارد، در حالیکه آلت تناسلی تنها ۴۰۰۰ پایانه دارد. این نیز می تواند توضیح دهد که چرا یک ارگاسم کلیتورال عموما بسیار شدیدتر از ارگاسم مرد است.

۲۱- واژن شما مانند یک شراب است

pH طبیعی واژن برای واژن ها از ۳/۸ تا ۴/۵ و بیشترین pH شراب ها حدود ۳.۰ یا ۴.۰ است؛ حدود ۳.۰ تا ۳.۴ برای شراب سفید مطلوب است، در حالی که حدود ۳.۳ تا ۳.۶ بهترین برای شراب قرمز است.

۲۲- جراحی واژن دیوانه وار گران است و شما احتمالا به آن نیازی ندارید

جراحی های مختلف مهبل از G-shot (تزریق کلاژن یا پرکننده طراحی شده برای افزایش اندازه ناحیه G-spot) یا جوان سازی واژن بسیار گران می باشد. عمل جراحی زیبایی واژن به سختی توسط بیمه پوشش داده می شود و عمدتا غیر ضروری است، مگر اینکه یک وضعیت اورژانسی پزشکی داشته باشید.

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید