چرا سیب بهتر از قهوه در بیدار ماندن به ما کمک می کند؟

قهوه
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 4.05K

همانطور که قدیمی ها می گفتند”خوردن روزانه یک عدد سیب شما را از دکتر بی نیاز می کند”این میوه به عنوان منبع خوب ویتامین c شناخته شده است و همچنین منبع خوبی از فیبر است.اما این سیب قدرتمند چه فواید دیگری دارد؟سیب سبب بهبود سرماخوردگی می شود.این میوه خود را بیشتر ازیک میوه ی سلامتی نشان داده و برای بیدار ماندن شما نیز کمک کننده است.سیب همانند قهوه در بیدار ماندن به شما کمک می کند.سیب به عنوان یک میوه ی گوشتالو به طور طبیعی شامل مواد کافئین دار نیست انها فقط حاوی ۱۳ گرم شکر که شکر طبیعی است هستند و از آن ۴ گرم شیرین کننده ای که در داخل قهوه می ریزید بسیار سالم تر است.

برخلاف میزان قند بالای سیب نسبت به قهوه ، این میوه هنوز هم یک جایگزین بسیار خوب برای قهوه است.این قند یکی از دلایل اصلی شباهت تاثیر آن همانند کافیئن است.ویتامین های موجود در سیب مخصوصا در پوستش کم کم در بدن آزاد می شود و سبب می شود که احساس بیداری کنید.انرژی را جابه جا نمی کند و باعث نوسانات خلقی نمی شود .با این استدلال هرگونه میان وعده ی سالم میتواند ازخواب آلودگی جلوگیری میکند .اسنک های خیلی شیرین یا بسیارچرب میتواند سبب سقوط بدن گردد .پس چرا سیب؟ پس سیب چه کاری می کند که سایر میان وعده های سالم آن را انجام نمی دهند؟

سیب سرخ

اطلاعات گسترده ای در اینترنت وجود داشت که توانستم توضیحی برای این سوال ها بیابم: این در واقع صدای خرد کردن سیب زیر دندان است که شما را بیدار نگه میدارد.سیب دارای مواد شیمیایی به نام متاآمفتامین است.(اگرچه من قادر به مکالمه با یک معتاد مواد مخدر نشدم،ولی در واقع این بهترین پاسخی بود که پیدا کردم)عطر ملایم و طولانی سیب به طور طبیعی سبب بیدار ماندن بدنتان می شود و شامل گلوکز طبیعی است.

پروسه ی هضم گلوکز (قند طبیعی ) به بیدار ماندن بدنتان کمک می کند و این فرآیند ادامه دارد تا زمانی که سیب در حال هضم و جذب است.از آنجایی که قبلا اعلام کردیم پس هر میان وعده ی سالمی سبب بیدار ماندن شما می شود. پس چگونه است که سیب تمام خصوصیات ماده مخدر را دارد؟این در حالی است که موز شامل ۱۴ گرم قند طبیعی و یک پرتقال بزرگ شامل ۲۳ گرم قند است .ممکن است دلیل آن وجود ترکیبی از حس های مختلف است که هنگام خوردن سیب تجربه میکنیم.آخرین باری که صدای خرد کردن موز را شنیدید چه زمانی بوده؟

رسانه دکتر سلامت خانواده

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید