ویدئوی مغز و عملکرد آن در طول روز

مغز
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 440

مغز و عملکرد آن در طول روز

دانلود کنید گزارش مشکلات اشتراک گزاری در تلگرام

عملکرد مغز چگونه است؟

بر خلاف آنچه اکثر افراد تصور می کنند عملکرد مغز باعث پیشرفت نمی شود. مغز انسان به گونه طراحی شده است که دوست دارد وضعیت فعلی را حفظ نماید. یعنی اگر الان در حال خواب هستید دوست دارد همین شرایط را نگه دارد. اگر عادتی را داریم دوست دارد همین عادت را حفظ نماید.

حفظ وضعیت موجود

در واقع باید گفت که عملکرد مغز به این گونه است که دوست دارد وضعیت موجود را حفظ کند. برای مغز مهم نیست که آیا این شرایط مفید است یا خیر. مغز تمام تلاشش را می کند که همین وضعیت را نگه دارد.

%۵ مردم دنیا موفق هستند

حالا میتوانیم متوجه شویم که چرا فقط ۵% مردم دنیا موفق و ثروتمند هستند، به این دلیل که آنها این سیستم مغز را می شناسند و با آن مقابله میکنند. به گونه ای که تغییر کردن و تغییر وضعیت برایشان یک عادت می شود

۱۰ پیشنهاد غذایی برای بهبود عملکرد مغز

۱- به همه ی غذاها ادویه اضافه کنید.

۲- برای بهبود عملکرد شناختی به میزان مناسب از کافئین استفاده کنید.

۳- هر روز ماست بخورید تا سرعت مغز شما بالا برود.

۴- برای افزایش قدرت مغز، از پروتئین های بدون چربی استفاده کنید.

۵- مصرف قند و شکر را کاهش دهید.

۶- برای پاکسازی بدن از غذاهای سرشار از فیبر استفاده کنید.

۷- آب بنوشید.

۸- برای کاهش زوال شناختی، از میوه ها و سبزیجات رنگی استفاده کنید.

۹- از محصولات با کیفیت استفاده کنید.

۱۰- گروه های غذایی اصلی (همچون کربوهیدرات، پروتئین و چربی ها) را در هر وعده ی غذایی مصرف کنید.

تاثیر شکلات بر عملکرد مغز

بر اساس یک تحقیق جدید، خوردن شکلات حداقل یکبار در هفته می‌تواند توانایی شناختی مغز را افزایش دهد. حقیقت دارد، می‌توانید بلند شوید و بروید کمی شکلات بخورید. در گذشته‌های دور، شکلات به عنوان «داروی تب بر، درمان اسهال کودکان، بهبود قوا پیش از رابطه جنسی، کاهش غرولند زنان، افزایش تولید شیر مادران، بهبود خواب و کمک به تمیزی دندان به کار می‌رفته است» در هر صورت این تحقیق جدید تفاوت هایی دارد.

فلاونول قدرت مغز را افزایش می‌دهد

آنچه علم درباره شکلات می‌داند، این است که آنها سرشار از فلاونول هستند. فلاونول ها، به طور طبیعی در کاکائو وجود دارند. به نظر می‌رسد که تاثیر مثبتی روی مغز افراد داشته باشد. بسیاری تحقیقات نشان می‌دهند که مصرف فلاونول می‌تواند تاثیر سن روی توانایی شناختی و حافظه را کاهش دهد. این مطالعه ۹۰ فرد مسن را در یک دوره ۸ هفته‌ای آزمایش کرده و به طور متوسط، افرادی که میزان بالایی فلاونول مصرف کرده‌ بودند، تست ها را سریع تر انجام دادند. طبق مطالعه دیگری در سال ۲۰۱۰، فلاونول قدرت مغز را افزایش می‌دهد. به نظر می‌رسد که فلاونول، مثل قهوه و چای، جریان خون در مغز را افزایش داده و به این ترتیب، توانایی شناختی را بهبود می‌بخشد.

رسانه دکتر سلامت

به این مطلب امتیاز بدین
: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید