عمل جراحی زیبایی واژن

عمل جراحی زیبایی واژن
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 10.3K

هدف از عمل جراحی زیبایی واژن این است که واژنی که از زایمان واژینال یا پیری رنج می برد یا گشاد شده است را بهبود ببخشیم. برخی از جراحان ادعا می کنند که حتی می توانند حساسیت به لمس واژن را افزایش دهند، ادعایی که اخیرا توسط انجمن متخصصان زنان و زایمان آمریکا به چالش کشیده شده است. در حالی که این درست است که بافت های واژن می توانند کشیده شوند، جراحی تنگ کردن واژن نمی تواند یک واکنش جنسی را افزایش دهد، زیرا میل، تحریک و ارگاسم پیچیده هستند و واکنش های بسیار شخصی هستند که به لحاظ زیبایی شناختی عوامل احساسی، معنوی و بین فردی بر زیبایی غلبه می کنند، حساسیت جنسی به طور خودکار منجر به لذت بیشتر نمی شود، در واقع می تواند منجر به درد شود. لابیاپلاستی عمل جراحی پلاستیک بر روی لابیا (لب های اطراف واژن) می تواند به تنهایی و یا با واژینوپلاستی انجام شود. جراحی می تواند بر روی لابیای بزرگ (لب بزرگتر و بیرونی واژن) یا لابیای کوچک (لب کوچکتر، لب های داخلی واژن) صورت بگیرد. لابیا پلاستی اندازه یا شکل لابیاها را تغییر می دهد، معمولا آنها را کوچکتر می کند یا نامتقارنی های بین آنها را اصلاح می کند.

تفاوت جراحی بازسازی و عمل جراحی زیبایی واژن

عمل جراحی زیبایی واژن

برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا شما باید واژینوپلاستی یا لیپوپلاستی را انتخاب کنید، مهم است که تفاوت بین جراحی ترمیمی و جراحی زیبایی را درک کنید. جراحی ترمیمی عملکرد یک بخش بدن را بهبود می بخشد، در حالی که جراحی زیبایی زیبایی شناسی آناتومی طبیعی بدن را تغییر می دهد. شما می توانید این جراحی را مانند یک عمل جراحی بینی تصور کنید. یک جراح می تواند حفره های داخل بینی را بازسازی کند تا به شما کمک کند که بهتر نفس بکشید یا شکل بینی را تغییر دهید، فقط به خاطر ظاهر زیبا داشتن.

 • این یک تمایز حیاتی است، زیرا کالج متخصصان زنان و زایمان آمریکا، جراحی ها و نتایج را برای رفع مشکلات عملکردی مانند بی اختیاری ادرار ارزیابی می کند. اما این موسسه با توجه به خطرات و عدم اطمینان علمی در مورد ایمنی و اثربخشی عمل جراحی زیبایی واژن همچنان شک و تردید دارد.
 • بعضی از جراحی های واژینوپلاستی، به عنوان مثال، در ابتدا به عنوان جراحی های بازسازی برای اصلاح نقایص مادرزادی واژن زمانی که ناقص،خیلی کوچک یا غیرواقعی بود انجام می شد، به طوری که یک دختر می توانست رشد کند تا ادرار، پریود و مقاربتی طبیعی داشته باشد.

جراحی های مربوط به واژینوپلاستی و لابیاپلاستی

عمل جراحی زیبایی واژن

به تازگی، واژینوپلاستی به گروهی از جراحی های زیبایی تبدیل شده است که به صورت جوان سازی واژن و طراحی های واژن تبدیل شده اند. جراحان پلاستیک و متخصصین زنان از عمل جراحی طراحی واژینوپلاستی بازاریابی می کنند، که همانند دیگر جراحی های زیبایی مانند زیبایی، اعتماد به نفس و خودباوری زنان است.

 • در حقیقت، انجمن متخصصان زنان و زایمان آمریکا می گوید، اندام های زنانه به طور طبیعی طیف وسیعی از ظاهر طبیعی دارند که از لحاظ آناتومیکی صحیح هستند. تنها یک شکل واحد برای واژن و لابیا وجود ندارد.
 • به تازگی، تکنولوژی لیزر توسط برخی از جراحان برای جوان سازی واژن و سایر جراحی های واژینال برای جایگزینی جراحی های سنتی معرفی شده است.
 • پزشکان جراحی های مختلف بازسازی واژن را ارائه می دهند، اما جراحان پلاستیک عمل جراحی خاصی را تأیید نمی کند و هشدار می دهد که عمل جراحی زیبایی واژن ممکن است نیاز به تحقیقات علمی بیشتری برای تعیین اثربخشی و موفقیت آن داشته باشد. هیچکدام از جراحی های واژینوپلاستی تایید شده توسط انجمن جراحان پلاستیک در نظر گرفته نمی شوند.

چند نمونه از روش های جوان سازی واژن و طراحی واژن

عمل جراحی زیبایی واژن

بازسازی پرده بکارت، بافت نازکی در ورودی واژن، به طور معمول در اولین باری که یک زن دخول را تجربه می کند پاره می شود. یک عمل جراحی به نام هایمنوپلاستی پرده بکارت را به گونه ای اصلاح می کند که یک زن قبل از اینکه از نظر جنسی فعال بوده باشد تبدیل شود. از آنجا که اعتقادات مذهبی قوی تر بعضی از نقاط اهمیت زیادی به پرده بکارت می دهند، این یکی از بحث برانگیزترین جراحی های زیبایی واژینال است.

۱- برداشتن پوشش کلیتوریس

بعضی از جراحان جراحی هایی را به نام برداشتن پوشش کلیتوریس انجام می دهند که بافتی را که معمولا کلیتوریس را پوشش می دهد حذف می کنند.

۲- تقویت نقطه G

بعضی از کارشناسان بر این باورند که دیواره جلویی واژن یک مکان بسیار تحریک آمیز برای تحریک و ارگاسم زن است. جراحی تقویت نقطه G شامل تزریق کلاژن به دیواره جلویی واژن، به لحاظ نظری برای افزایش لذت است.

خطرات واژینوپلاستی و لابیاپلاستی

عمل جراحی زیبایی واژن

رضایت و تعریفات درازمدت زنان و میزان عوارض واژینوپلاستی و لابیاپلاستی هنوز ردیابی نشده است. علاوه بر این، چون این جراحی ها در مجله های پزشکی در مقایسه با دیگر جراحی ها بررسی نشده است بعضی از جراحی ها اختصاصی و تجاری هستند که انجمن متخصصان زنان و زایمان آنها را اثبات نشده می داند.

خطرات عمل جراحی زیبایی واژن شامل موارد زیر است:

 • عفونت
 • تغییرات دائمی در حساسیت تماسی
 • درد مداوم
 • تشکیل شدن اسکار

بهترین توصیه برای زنانی که به انجام دادن عمل جراحی زیبایی واژن فکر می کنند:

با پزشک خود صحبت کنید و درباره احساسات و نگرانی هایتان درباره اندام تناسلی خود و همچنین انتظاراتتان برای عمل جراحی زیبایی واژن و گزینه های غیر جراحی احتمالی صحبت کنید. تمرینات مبتنی بر ورزش کگل می توانند ضعف عضلات واژن را از بین ببرند و باعث افزایش تحریک جنسی شوند. و مشاوره می تواند مسائل مربوط به  اعتماد به نفس شما و خودباوری جنسی تان را مورد توجه قرار دهد.

برخی از سوالاتی که از جراحتان باید بپرسید عبارتند از:

 • خطرات و عوارض کوتاه مدت و بلند مدت عمل جراحی زیبایی واژن چیست؟
 • مزایای آن چیست؟
 • آیا بعد از جراحی حساسیت واژن و کلیتوریس من کاهش خواهد یافت؟
 • آیا جراحی بر توانایی من برای داشتن یک ارگاسم تاثیر می گذارد؟
 • آیا پس از جراحی هیچ محدودیتی در استفاده از محصولات بهداشتی زنانه مانند تامپون ها وجود دارد؟
 • آیا جراحی بر حاملگی و زایمان آینده من تاثیر می گذارد؟
 • آیا انتظارات من برای جراحی واقعی است؟
 • گزینه هایی که شامل جراحی نمی شوند چیستند؟

آیا واژینوپلاستی یا لیپوپلاستی تحت پوشش بیمه قرار دارد؟

اکثر بیمه های درمانی واژینوپلاستی، لابیا پلاستی یا جراحی های پلاستیک دیگری را که از نظر پزشکی غیر ضروری هستند را پوشش نمی دهد. فقط گاه به گاه، انجام لابیاپلاستی از نظر پزشکی ضروری است، مثلا هایپرتروفی لابیا (رشد بیش از اندازه لابیاها) که ناشی از ترشح تستوسترون بیش از حد است یا شرایط مادرزادی یا التهاب مزمن.

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

۱ دیدگاه

 • با توجه به اینکه چیزی به نام پرده بکارت وجود نداره و تخیلاتی بیش نیست باید بگویم ذاتا فرم دهانه واژن در هر سنی بسته به فعالیت یا ترشحات زنانه یا عوامل محیظی و فکری و بیماری و تغذیه و بدون رابطه جنسی هم تغییر شکل دارد اون چیزی که کلمه هایمن گذاشته شده پرینه است که هنگام زایمان برای تسهیل خروج نوزاد پاره و سپس بخیه می شود افرادی که اعتقادات مذهبی دارند باید باکرگی پسر را در نظر بگیرند چون در قرآن یکی از شروط ازدواج را باکره بودن پسر گذاشته و هیچ تأکیدی روی باکرگی دختر نداشته و اعمال و اعتقادات این چنینی در قرآن جرم و نشانه تجاوز و بی حرمتی و مزاحمت برای زنان است که مجازاتی به غیر از قتل افراد مزاحم برایش ذکر نشده و تهمت به زن را ۸۰ ضربه شلاق گذاشته و حتی رابطه جنسی را نیز باید بدون ضرر به زن و بدون خشونت انجام شود وگرنه موجب مجازات مرد می شود و زن نیز نباید در ازدواج با اکراه و آزار ازدواج کند پس کلا شروط ازدواج هم برای زن حرام و ممنوع است.

دیدگاهتان را بنویسید