طریقه استفاده از روغن نارگیل برای پوست و مو

روغن نارگیل
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 73.1K

استفاده از روغن نارگیل یک راه طبیعی بوده و فاقد مواد شیمیایی مضر است. نرم کننده های قوی، کرم های دور چشم و لوسیون های خود را کنار بگذارید. دیگر بیش از این به آن ها نیاز ندارید. یک شیشه روغن نارگیل تصفیه شده خام، همه آن چیزی است که برای نرم کردن انواع پوست و مو لازم است. اگر می خواهید بدانید چگونه از روغن نارگیل بر روی پوست و مو استفاده کنید اینجا را دنبال نمایید.

روش یک از چهار:
موهایتان را نرم کنید

۱- یک لباس قدیمی و کهنه بپوشید

نارگیل

روغن نارگیل کمی چکه می کند، بنابراین یک لباس کهنه یا قدیمی بپوشید و یا یک حوله روی شانه های خود بیاندازید تا از چکیدن روغن روی لباس های زیبایتان جلوگیری شود. بهتر است که درمان نرم کردن مو در حمام انجام شود به این ترتیب شما می توانید در حالی که موهایتان در روغن در حال خیس خوردن است به راحتی به اطراف حرکت کنید.

۲- یک پوشش برای موهایتان انتخاب کنید

خواص روغن نارگیل

می توانید از یک کلاه حمام پلاستیکی و یا یک ملحفه پلاستیکی و یا یک لباس دسته دوم و کهنه برای پوشاندن مو و سرتان استفاده کنید. چیزی را انتخاب کنید که بتوانید چند ساعتی و یا کل شب آن را به راحتی روی سرتان نگه دارید.

۳- ۵ ۳ قاشق سوپ خوری در کاسه ای اندازه بگیرید و بریزید.

روغن نارگیل برای مو

مقدار روغن نارگیلی که احتیاج دارید بستگی به بلندی و ضخامت موهایتان دارد. اگر موهای بلند و ضخیمی دارید از ۵ قاشق و اگر موهای کوتاه و ظریفی دارید از ۳ قاشق سوپ خوری روغن نارگیل استفاده کنید.

 • از روغن نارگیل تصفیه شده که به صورت خام و منجمد بسته بندی شده استفاده کنید (نه روغن تصفیه شده و عصاره محصول آن). روغن نارگیل تصفیه شده شامل مواد افزودنی بوده و در طی فرآیند تصفیه کردن مقداری از ترکیبات مهم آن که برای سلامتی پوست و موهایتان ضروری است از بین می رود. روغن نارگیل تصفیه نشده شامل همه آن ترکیبات خوب سالم و طبیعی است. به علاوه عصاره حلال استخراج شده از مراحل تصفیه شامل مقادیر از هگزان بوده که خطرات زیادی دارد.
 • مطمئن باشید که بیش از حد استفاده نکنید. دقت کنید بیشتر روغن را در قسمت مرکزی و پایین موها پخش کنید. اگر مقدار زیادی استفاده شده بویژه در نزدیکی پوست سر، باعث می شود که موها حتی پس از شسته شدن ظاهر خیلی چربی داشته باشند و نتیجه چربی طبیعی است که از پوست سرتان بیرون خواهد آمد.

۴- روغن نارگیل را گرم کنید.

روغن نارگیل برای پوست

گرم کردن با ماکروویو می تواند همه ترکیبات زیستی فعال را در روغن نارگیل تخریب گند.

 • می توانید روغن نارگیل را در دست های خود ذوب کنید. یک قاشق سوپخوری از روغن نارگیل را به مدت ۱ دقیقه بین کف دست های خود بگیرید و دست ها را به هم بمالید. روغن نارگیل با گرمای خیلی کم ذوب می شود.
 • یک ظرف را روی اجاق گرم کنید روغن را داخل ظرف ریخته بگذارید ذوب شود گرمای ظرف بدون حرارت اجاق نیز می تواند روغن را ذوب کند
 • همچنین می توانید روغن نارگیل را مستقیم روی حرارت گاز ذوب کنید. کمی از آن را در ظرف کوچکی ریخته و آن را روی شعله کم گاز اجاق بگذارید تا ذوب شود.
 • همچنین می توان روغن نارگیل را در شیشه در بسته ای ریخته در سینک ظرفشویی چند ثانیه زیر آب داغ بگیرید تا آب شود.

۵- روغن نارگیل را به موهایتان بمالید

روغن نارگیل

روغن نارگیل را در نواحی بالای سر بریزید و همینطور روی همه مو آن را پخش کنید. می توانید آن را روی پوست سر و ریشه موها نمایید مگر اینکه موهایتان خیلی خشک باشد. از انگشتانتان برای ماساژ روغن روی موها استفاده کنید و به آرامی آن را روی دسته های مو تا نوک آن بکشید. ماساژ موهایتان را ادامه دهید تا جایی که موهایتان به طور کامل در روغن نارگیل خیس بخورد.

 • حتی می توانید از یک شانه برای پخش کردن روغن در موهایتان استفاده کنید. شانه را از بالا تا پایین از ریشه تا نوک موها بکشید.
 • ممکن است تنها بخواهید نوک موهایتان را نرم کنید تا ریشه آن. اگر این مورد را می خواهید، روغن نارگیل را به جای اینکه روی همه موها و پوست سرتان بریزید، تنها به نوک موها آن ها را بمالید. با دست هایتان آن را ماساژ دهید.

۶- موهایتان را بالای سرتان کپه کرده و آن را بپوشانید

فواید روغن نارگیل

یک کلاه حمام، لباس کهنه و یا پوشش پلاستیکی کاملا روی موها کشیده و موها را بپوشانید.

 • می توانید موهایتان را با یک نوار باندی آرام ببندید تا بالای سر شما تا ساعت ها بماند
 • از یک حوله استفاده کنید تا قطره های روغن که ممکن است روی صورت تان بریزد را پاک کنید.

۷- حداقل دو ساعت و یا کل شب را منتظر بمانید.

خواص روغن نارگیل برای پوست

هر چه مدت زمان طولانی تر روغن را در موهایتان نگه دارید نتیجه آن نرمی بیشتر مو خواهد بود. تا آنجا که می توانید برای نتیجه بهتر مدت طولانی تری روی موها مکث داشته باشید.

۸- پوشش را از روی موهایتان بردارید و موها را آبکشی نمایید.

خواص روغن نارگیل برای پوست

از یک شامپو فاقد سولفات برای شستن روغن نارگیل از روی موهایتان استفاده کنید. آن را دو یا سه بار بشویید تا جایی که دیگر احساس چربی زیادی روی موهایتان نداشته باشید.

۹- بگذارید موهایتان خشک شود

طرز تهیه روغن نارگیل

بگذارید در معرض هوا و وزش آن موها خشک شود تا تاثیر درمان با روغن نارگیل را ببینید. بعد از این کاربرد ویژه روغن نارگیل مو می بایستی نرم و براق شده باشد.

روش دو از چهار:
صورت تان را آبرسانی کنید

۱- شستشوی معمولی و روزانه تان را انجام دهید

خاصیت روغن نارگیل

چه صورت خود را با تلپ تلوپ آب بشویید چه با یک برس لایه لایه از صورتتان پاک کنید و یا از یک روغن تمیز کننده استفاده کنید، به هر حال با هر یک از این روش ها صورت تان را تمیز کنید با یک حوله نرم آن را به آرامی خشک کنید. مراقب باشید که حوله را روی پوست صورت نکشید چرا که پوست صورت ضریف و نازک است و کشش زیاد روی آن باعث صدمه خواهد شد.

۲-کمی روغن نارگیل به دور چشم هایتان بمالید

روغن نارگیل

روغن نارگیل یک کرم فوق العاده برای دور چشم، زیر چشم و پلک ها است. به مرطوب شدن لایه های نازک پوست به خوبی کمک می کند، حلقه های سیاه دور چشم را بهبود می بخشد و چروک ها را کوچک نگه می دارد. یک لایه نازک دور چشم تان بمالید و روی جاهایی که بیشتر چروک دارد تمرکز کنید.

 • احتمالا فقط به اندازه یک نخود از روغن برای هر چشم احتیاج داشته باشد مراقب باشید زیادی مصرف نکنید.
 • مراقب باشید روغن نارگیل وارد چشم تان نشود چرا که لایه ای نازک روی چشم ها ایجاد می کند که باعث می شود دیدتان تا مدتی مه آلود و تار شود.

۳- کمی روغن نارگیل برای نواحی دیگر خشک بدن استفاده کنید

روغن نارگیل اصل

اگر اغلب مناطق خیلی خشکی بین ابروها و یا روی شقیقه هایتان و یا نقاط دیگر بدنتان بوجود آید مقدار کمی روغن نارگیل روی این مناطق استفاده کنید و با حرکات دورانی آن را روی مناطق به آرامی مالش دهید.

۴- روغن نارگیل را روی لب های خود بمالید

روغن نارگیل خوراکی

روغن نارگیل تصفیه شده لب های ترک خورده را نرم و مرطوب می کند. این روغن کاملا خوراکی بوده و اگر کمی از آن وارد دهان شد نیازی نیست نگران شوید.در حقیقت خوردن روغن نارگیل برای سلامتی بسیار خوب نیز هست.

روش سه از چهار :
مرطوب کردن بدن

۱- از روغن نارگیل بعد از حمام کردن استفاده کنید

فواید روغن نارگیل برای مو

وقتی که بدنتان هنوز گرم است و به خاطر دوش گرفتن، نرم شده است. روغن نارگیل بهتر جذب آن خواهد شد.

۲- دست هایتان را با یک قاشق سوپخوری روغن نارگیل نرم کنید.

روغن نارگیل

مقداری روغن نارگیل را روی دستتان قرار دهید و از دست دیگر برای مالش آن استفاده کنید تا زمانی که روغن روی پوست آب شود ماساژ دهید تا همه آن جذب شود. برای دست دیگر هم همین کار را بکنید.

۳- پاهایتان را با دو قاشق سوپخوری روغن نارگیل مرطوب کنید.

تاثیر روغن نارگیل بر پوست

۲قاشق سوپخوری از روغن نارگیل را روی ران، زانو، ساق پا و پاهایتان مالیده و تا زمانی که روغن کاملا روی بدن آب شود آن را بمالید.

۴- یک قاشق دیگر از روغن نارگیل برای نرم کردن میان تنه تان به کار ببرید.

روغن را به پشت، شکم، سینه ها، کپل و هر جای دیگر که دوست دارید مرطوب شود بمالید. می توانید از این روغن به جای لوسیون استفاده کنید.

۵- اجازه دهید که روغن نارگیل جذب شود

تقریبا حدود ۱۵ دقیقه طول میکشد که روغن کاملا جذب پوست شود بنابراین اگر نمی خواهید لباس هایتان کثیف و روغنی شود آن ها را در حمام آویزان و یا یک حوله یا پارچه روی خود یا وسایل بیاندازید.

۶- در آب وان با روغن نارگیل خیس بخورید

حدود یک پیمانه از روغن را در آب گرم و تقریبا داغ وان حمام ریخته و به خوبی هم بزنید تا حل شود. سپس برای مدتی در آن خیس بخورید این کار را یک الی دو بار در هفته به مدت چند هفته انجام دهید تا زمانی که متوجه شوید پوست تان دیگر خشک نیست.

روش چهار از چهار:
از روغن نارگیل با روش های دیگر استفاده کنید

۱- از روغن نارگیل به عنوان روغن ماساژ استفاده کنید

می توانید روغن نارگیل را با چند قطره روغن ها و اسانس های گیاهی مانند روغن اسطو خودوس و یا رز قاطی کنید و از آن به عنوان یک روغن بدن خانگی برای ماساژ استفاده کنید.

۲- برای نرم کردن موهای وز خورده و دارای اصطحکاک از آن استفاده کنید

روغن نارگیل

به اندازه یک نخود از روغن را به دست ها بمالید و سپس آن را روی همه قسمت های مو کشیده تا از موهای وز شده و موهایی که اصطحکاک آن ها آزاردهنده است راحت شوید.

۳- از روغن نارگیل برای کمرنگ کردن جای زخم ها استفاده کنید

طرز تهیه روغن نارگیل در منزل

مقدار زیادی از روغن نارگیل را کاملا روی جای زخم بمالید. دو بار در روز تکرار کنید. هر زمان که جای زخم را ببنید، متوجه خواهید شد که کوچکتر شده و بیشتر هم رنگ پوست تان شده است.

۴- از آن برای درمان اگزما استفاده کنید.

روغن نارگیل را روی قسمت های خشک و ملتهب پوست بمالید، خارش آن را تسکین و پوست آن قسمت را نرم کند.

۵- از روغن نارگیل برای ابریشمی ساختن مو استفاده کنید

روغن نارگیل

مقدار کمی روغن نارگیل را در یک ظرف خالی کرده آن را حرارت دهید تا مثل روغن نرم شود سپس سردش کنید.

 • مقدار کمی بین دست ها بمالید
 • آن را روی پوست سر بمالید ماساژ داده و موهایتان را بالای سر ببندید و نگه دارید.
 • این کار را در شب انجام داده و صبح بشویید. موهایتان ابریشمی و قوی خواهد شد.

۶- از روغن نارگیل به عنوان روغن ساقه مو استفاده کنید

روغن نارگیل اصل

دست هایتان را با آب و صابون بشویید. روغن نارگیل را روی ساقه مو بگذارید، در هر دسته مو به اندازه یک نخود روغن کافی است، روغن را روی تنه ساقه و پوست ساقه مو به خوبی ماساژ دهیدتا خوب شود.

۷- آن را با برگ های خشک کاری، گیاه چرش و گل های بامیه ترکیب و قاطی کنید.

روغن نارگیل

این مواد و روغن نارگیل را با هم حرارت دهید، اجازه دهید از دمای اتاق سرد شود، سپس استفاده از توپک های پنبه ای آن را به پوست سر بمالید، یک ماساژ سبک داده و بگذارید کل شب روی موهایتان باشد و روز بعد موهایتان را بشویید. موهایتان فوق العاده نرم و براق خواهد شد.

۸- آرایش را با روغن نارگیل پاک کنید

خواص نارگیل

مانند یک کرم سرد عمل می کند. تنها آن را روی صورت بمالید و بگذارید چند دقیقه بماند سپس آن را با یک پارچه و یا پد پاک کنید و صورت تان را مانند همیشه معمولی بشویید. این کار برخی اوقات بهتر از پاک کننده های آرایشی برای خط چشم ها و ریمیل های لجوج عمل می کند.

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

۱۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید