پای رباتیک تویوتا به کمک بیماران با مشکلات حرکتی می آید

تویوتا
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 411

شرکت تویوتا موتور به تازگی از یک پای رباتیک پوشیدنی رونمایی کرده است که به افراد با مشکلات حرکتی جدی برای راه رفتن کمک می کند. بیمارانی که با مشکل معلولیت در یک طرف از بدن خود مواجه بوده یا از یک بیماری که راه رفتن آن ها را تحت تأثیر قرار می دهد رنج می برند، با این دستگاه توانایی راه رفتن مجدد می یابند. این دستگاه رباتیک که Welwalk WW-100 نام دارد، از یک چهارچوب مکانیکی موتوردار تشکیل شده است که در اطراف زانوی فرد قرار گرفته و می تواند تنها برای یک پا استفاده شود.

تویوتا برای ساخت این دستگاه با ایچی سایتو، متخصص پزشکی و معاون بیمارستان فوجیتا همکاری کرده است. به گفته ی سایتو این دستگاه می تواند در طی پروسه توان بخشی بسیار مؤثر باشد. او می گوید حس گرهای رباتیک حساس در این وسیله برای حفظ تعادل بهتر با وضعیت بیمار هماهنگ می شوند. این دستگاه همچنین به پزشکان برای کنترل روند بهبودی بیمار یاری می رساند.

پای رباتیک

همان طور که تصویر نشان می دهد که این پای رباتیک به قسمت ران، زانو، مچ و پای بیمار متصل شده است. بدن بیمار از بالا توسط یک نگهدارنده حمایت شده و یک موتور نیز به خم و راست شدن زانوی بیمار کمک می کند. سنسورهای موجود در این دستگاه راه رفتن بیمار را کنترل کرده و بر اساس نیاز فرد تنظیم می شوند. توشیوکی ایزوبه، مدیر ارشد تحقیقات تویوتا، می گوید:

تویوتا به دنبال ساخت نمونه ی سیار از این دستگاه برای همه ی افراد است. ما در حال ساخت ربات های صنعتی برای تولید خودرو هستیم و تلاش می کنیم تا از این تکنولوژی برای برطرف کردن نیازهای اجتماعی افراد و بهبود زندگی آن ها استفاده کنیم. تویوتا قصد دارد تا در سال جاری صد نمونه از این دستگاه را به مراکز پزشکی در ژاپن اجاره دهد.

پای رباتیک

Welwalk نمونه ای از تلاش های تویوتا برای استفاده از ربات ها در صنعت پزشکی و بهبود رفاه اجتماعی است. این شرکت اخیراً اقدام به ساخت ربات هایی کرده است که قادر به نواختن آلات موسیقی بوده و برخی از آن ها توانایی هم صحبت شدن با افراد را دارند.

رسانه دکتر سلامت خانواده

به این مطلب امتیاز بدین
: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید