آرایش و زیبایی تکنیک آرایش

با ساختار رژ لب بیشتر آشنا شوید

ساختار رژ لب

مواد اصلی همه ی رژ لب ها، صرف نظر از مقدار موادی که استفاده می شود، از موم به دلیل حالت پذیری آن و روغن  که عموما از روغن های کرچک، روغن نباتی و لانونین است، تشکیل می شود و با توجه به کیفیت این موم ها قیمت رژ لب ها متفاوت از یکدیگر است و اگر از موم مرغوبی در آن ها استفاده شود، انعطاف پذیری بالاتری داشته و گران تر است.

ساختار رژ لب

این روغن ها عموما دارای مرطوب کننده بوده و به جذب ویتامین ها کمک کرده و با توجه به آنتی اکسیدانی که دارند، از تغییر رنگ رژ لب جلوگیری کرده و به لب ها آسیب نمی رسانند.در واقع، موم و روغن از مهم‌ ترین اجزای تشکیل دهنده رژلب ها هستند و حدود ۶۰ درصد وزن آن ها  را شامل می ‌شوند.

  • این مرطوب کننده های سبک به ماندگاری بیشتر رژ ها روی لب شما کمک می کنند ؛ به این شکل که رنگ دانه ها را جذب پوست شما کرده و رطوبت اضافی تبخیر می شود.
  • همچنین در صورت داشتن روغن کافی، رژ لب های مرغوب در برابر آب هم مقاوم می شوند و رنگ دانه های آن ها به صورتی جذب لب های شما می شوند که به سختی پاک می شود.
  • آنچه موجب براق شدن رژ لب  به خصوص در رژ های مایع می شود، وجود ترکیباتی به نام  های میکا و سیلیکا است که در معرض نور، بیشتر خودنمایی می کند.
  • رژ لب های مات و خشک عموما موم بیشتر و روغن کمتری دارند ، به همین دلیل کمرنگ تر یا با درخشش کمتر به نظر می رسند.

ساختار رژ لب

رنگ رژ لب از مواد طبیعی یا صنعتی تشکیل شده و برای آن که رنگ رژ لب ها در فرایند تولید و برخورد با تجهیزات مختلف تغییر نکند، دستگاه هایی وجود دارند که رنگ آن ها را مرحله به مرحله مورد سنجش قرار می دهند تا در طی این مراحل رنگ آن ها نسبت به نمونه ی اولیه تغییر نکند.

ساختار رژ لب

غیر از موادی که در بالا به آن ها اشاره کردیم، در ساخت رژ لب ها ممکن است از مواد طبیعی مانند ویتامین E، روغن جوجوبا، روغن آفتاب گردان، بابونه و یا رنگدانه هایی دیگر نیز استفاده شود.

ساختار رژ لب

بهتر است برای آنکه ماندگاری رژ لب تان را بیشتر کنید، قبل از استفاده از آن از یک کانسیلر روی لب هایتان استفاده کرده و آن را به خوبی روی همه جای لب ها پخش کنید، سپس کمی پنکک روی آن بزنید تا تغییر رنگ های طبیعی روی لب هایتان و خطوط ایجاد شده روی آن ها یکدست شود.

  • اگر لب های خشکی دارید، حتما به همان اندازه که از رژ لب استفاده می کنید، از مرطوب کننده های مخصوص لب ها به خصوص قبل و بعد از آرایش استفاده کنید.
  • دور لب ها را برای منظم شدن رژ لب و تشخیص محدوده ی کشیدن رژ، با مداد مشخص کنید و سپس از آن ها استفاده کنید.
ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید:
: این مطلب را به اشتراک بگذارید
در صورت مفید بودن مطلب امتیاز دهید :
Rate this post

یک دیدگاه

نظر خود را بیان کنید