تفاوت خونریزی لانه گزینی و قاعدگی

لانه گزینی
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 77K

خونریزی لانه گزینی ممکن است نشانه زود هنگام بارداری در حدود یک سوم از زنانی باشد که حامله بوده اند. تخمک بارور شده در لوله فالوپ به سمت رحم، جایی که در دیواره و داخل آن کاشته می شود حرکت می کند. پس از آن بافت تشکیل شده در اطراف تخم که ترموپلاست نامیده می شوند، ممکن است به برخی از عروق خونی در دیواره رحم آسیب زده و در نتیجه مقدار کمی خون ترشح کرده و به واژن بریزد. آموختن چگونگی تشخیص دادن خونریزی لانه گزینی می تواند برای برخی زنان به معنای این باشد که بارداری آغاز شده است.

علائم خونریزی لانه گزینی را تشخیص دهید

۱- به زمان توجه کنید

لانه گزینی جنین

اینگونه از خونریزی ها معمولا ۱۲ – ۶ روز پس ازبارداری نزدیک به زمان عادت ماهیانه بعدی اتفاق می افتد. از خود بپرسید که آخرین بار که رابطه جنسی داشته اید کی بوده است، اگر بیش از یک یا دو ماه گذشته بوده است پس احتمال آنکه، آنچه را دیده اید خونریزی لانه گزینی باشد کم است.

  • از آنجا که خونریزی لانه گزینی ممکن است با خونریزی عادت ماهانه اشتباه گرفته شود، برخی از زنان از فهمیدن این که حاملگی شان یک ماه جلوتر از محاسبه خودشان است متعجب خواهند شد.از زمانی که بارداری در مطب دکتر تایید شد، پزشکان می توانند با استفاده از آزمایشات دیگر سن دقیق جنین را تعیین کنند. بویژه اگر بتوان توسط خونریزی لانه گزینی برخی سوال ها مانند اینکه آخرین دوره عادت ماهیانه کی بوده است را پاسخ داد.

۲-رنگ و مقدار خونریزی را مورد معاینه قرار دهید

خونریزی لانه گزینی

این روش کمک می کند تا وقوع حاملگی را از شروع دوره بعدی عادت ماهیانه تشخیص دهید. خونریزی لانه گزینی معمولا شباهتی به خونریزی عادت ماهیانه دارد این خونریزی معمولا کمتر و شفاف تر است. گاهی اوقات خونریزی لانه گزینی تنها چند ساعتی طول می کشد و یا حتی فقط یک لکه به جا می گذارد.

  • خونریزی لانه گزینی نوعی خون تصفیه شده با رنگ صورتی و یا قهوه ای مانند است که اغلب تیره تر از خون عادت ماهیانه است زیرا مدت زمانی طول می کشد تا خون از دیواره رحم وارد واژن شود.
  • مقدار خونریزی نسبتا اندک بوده و ممکن است تنها دو روز طول بکشد. در برخی زنان این خونریزی شبیه یک عادت ماهیانه خیلی کم و ملایم است و به این علت گاها بین این رخداد سردرگم شده و اشتباه می کند.اغلب زنان دریافته اند که خونریزی ماهیانه اغلب رنگ قرمز داشته و بیش از یک یا دو روز طول می کشد.

۳- ببینید که آیا دل درد دارید یا خیر

لکه بینی لانه گزینی

خونریزی حاملگی ناشی از کاشت تخم و لانه گزینی ممکن است شامل دل درد های خفیفی به علت جایگزینی تخم و تغییرات دیواره رحم به منظور پذیرش و قبول جنین، باشد. هر چند این دل دردها و چنگک ها معمولا خفیف تر از آن نوعی است که برخی از زنان در دوره عادت ماهیانه تجربه می کنند. نکته جالب اینکه علائم آغاز بارداری شبیه علائمی است که ممکن است قبل از دوره ماهیانه خود حس کنید.

  • اگر دردهای شکمی در حال زیاد شدن باشد ممکن است مربوط به عادت ماهیانه معمولی و یا مشکلاتی در بارداری ، مانند حاملگی خارج از رحم باشد. در برخی موارد، درد به دلایل پزشکی کاملا متفاوت مانند آپاندیسیت و یا عفونت مثانه می تواند باشد.
  • هر دردی که شبیه دردهای عادت ماهیانه معمولی شما نیست و در ظرف دو روز خود به خود از بین نمی رود می بایستی توسط پزشکتان چک شود. بیمارانی که دردشان در حال شدت یافتن است و یا بیمارانی که دارای علائم دیگر مانند تب، احساس سردی و یا خونریزی های شدید هستند می بایستی هر چه زودتر توسط پزشک معاینه شوند.

به دنبال نشانه های دیگر باشید

۱- ببینید که آیا احساس تهوع دارید؟

علائم لانه گزینی

بیماری صبحگاهی یک وضعیت کاملا شایع در زنان باردار است. خیلی از مادران آبستن در قسمتی از روز، بیماری صبحگاهی را حس می کنند که شامل احساس حالت تهوع و بیزاری و نفرت از بوهایی است که سابقا حساسیتی به آن نداشته مانند بوی تند قهوه. حتی ممکن است در صبح استفراغ کنید که علامت این است که چیزی اتفاق افتاده است.

۲- حساسیت و دردناکی در سینه هایتان را چک کنید

پستان های حساس و دردناک علائم عمومی حاملگی هستند. در تمام طول دوره بارداری پستان هایتان بزرگ تر و نوک آن ها ممکن است تیره تر و بزرگ تر شود. هر چند پستان دردناک و حساس می تواند نشانه شروع عادت ماهیانه نیز باشد.

۳- به دنبال علائم خستگی در خود باشید

علایم لانه گزینی

بسیاری از زنان در اوایل دوره بارداری خود احساس فرسودگی و خستگی می کنند. اگر بعد از یک استراحت کافی، احساس خستگی غیر معمول دارید و یا برای هر کار و مسئله ای نمی توانید مانند سابق انرژی صرف کنید، احتمالا این مسائل به دلیل حاملگی شماست.

۴- ببینید که آیا در عادات بیرون روی شما تغییری ایجاد شده است یا خیر

لک لانه گزینی

اگر میزان ادرار شما بدون علت خاصی افزایش یافته و یا ناگهان دچار یبوست شده اید بدون اینکه سابقا دشواری و مشکلی در روده هایتان بوده باشد، ممکن است باردار باشید.

۵- به دنبال حالت های متغیر روحی تان باشید

حاملگی به همراه تغییرات جدی و زیاد در هورمون های بدن است که می تواند تاثیر زیادی روی حالات شما داشته باشد. شما می توانید در یک دقیقه گریه کنید و سپس در یک دقیقه بعد به طرز مضحکی بدون علت احساس خوشحالی کنید. ممکن است با دیدن یک فیلم چرند و یا یک رویداد ناراحت کننده در اخبار شروع به هق هق و گریه کردن کنید. البته این علائم متلاطم بودن حالات روحی می تواند نشانه عادت ماهیانه نیز باشد.

۶- ببینید که آیا احساس سر گیجه دارید

لانه گزینی چیست

اگر زمانی که به سرعت سرپا می ایستید و یا روی پله ها راه می روید و یا اصلا بدون هیچ علتی، دچار سرگیجه می شوید ممکن است که باردار باشید

۷- به پزشک مراجعه کنید

لانه گزینی

ممکن است که شما تعدادی از این علائم را تجربه کرده باشید و با این حال باردار نباشید. بهترین راه اینکه بدانید حامله هستید یا نه و آنچه را که در لباس زیرتان مشاهده کرده اید واقعا خونریزی لانه گزینی بوده است این است که به یک مرکز مراقبت های پزشکی بروید و یک قرار ملاقات با پزشک تان در بیمارستان و یا مطب داشته باشید.

  • همچنین می توانید در خانه اقدام به استفاده از تست های بارداری کنید، اما به طور دقیق تر در بیمارستان و یا مطب پزشک، نتیجه را می توان دنبال کنید.

رسانه دکتر سلامت

تفاوت خونریزی لانه گزینی و قاعدگی
4.2 (83.24%) 105 vote[s]
: این مطلب را به اشتراک بگذارید

۶ دیدگاه

  • سلام من دو بار نزدیکی داشتم دوره پریودم ۲۶روزه بود این دفعه نامنظم بود برای همین من۱مهر پریود شدم روز۱۲و۱۴نزدیکی بدون مقاربت داشتم الان روز۲۶مهر هست و من یکم درد در شکم دارم خونریزی قهوه ای رنگ دارم مقدارش نسبت به پریود کمتره بنظر شما من حامله هستم؟؟سر دلم یکم میسوزه همش خستم.من حامله هستم؟

  • سلام دوره پریود من ۲۸روزه هست روز ۱۲و۱۳و۱۴نزدیکی داشتم بعداز اون دل درد وکمر در هم داشتم سردرد همراش بود یه روز هم به طور کامل بی حس وبی خال بودم تو دلم اخساس میکردم مادر شدم خیلی انتظارشوکشیدم.استرس داشتم حامله نباشم .ماه قبل ۲۶پریود شدم امروز ۲۳ابانه الان یه لک قهوه ای تیره داشتم احساس میکنم مادر نشدم باز .تا یادم نرفته سینه هام یه کم ورم دارن و بی دوسینه احساس درد دارم علائمی که گفتم تو هیچ دوره از بین دوتا پریودم هرگز نداشتم لطفا راهنماییم کنید

  • سلام ببخشید من ۶ اسفند نزدیکی کردیم الانم ۱۶ روزه بعد فکر میکنم حالت تهوع دارم دو روز به مونده به وقت عادت ماهانم خوریزی کردم خونریزی لانه گزینی هستش یا نه?؟؟؟؟؟؟؟؟؟ برنگه قهوه ی است

دیدگاهتان را بنویسید