ده دلیل برای خوردن هویچ و آب هویچ

هویچ
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 4.02K

هویج سبزی ای شیرین ، خوشمزه ، اشتها آور ، ادرارآور و از بین برنده یبوست است .درمان کننده خوبی برای بیماری اسهال خونی و بیماری های ناشی از ورود کرم و انگل به بدن است و همچنین برای درمان زخم های عمیق مصرف میشود .هویچ و آب هویچ دارای فواید زیادی هستند که ما در این مقاله به ده مورد از خواص هویچ و آب هویچ اشاره کرده ایم.

فواید هویچ

۱.بهبود بینایی:

هویج سرشار از بتا کاروتن است که در کبد به ویتامین A تبدیل می شود. همچنین ویتامین A در شبکیه تبدیل به رودوپسین می شود که این ماده رنگدانه بنفش برای دید در شب را تامین می کند. بتاکاروتن موجود در هویج برای محافظت چشم از آب مروارید حتی در افراد سالخورده بسیار عالی است.

۲. جلوگیری از سرطان:

مطالعات نشان داده هویج می تواند خطر ابتلا به سرطان ریه، سرطان پستان، سرطان روده بزرگ را کاهش دهد. فالکارینول ماده ایست که ریشه های بیماری های قارچی در بدن را از بین می برد.

۳. کاهش روند پیری:

بتاکاروتن یک آنتی اکسیدان قوی است که از آسیب های سلولی را کاهش می دهد و از این رو جلوی پیری سلول ها را می گیرد. بر خلاف آنچه که عموم مردم تصور می کنند هویج پخته نسبت به هویج خام بیشتر آنتی اکسیدان دارد. اما بتاکاروتن با پخته شدن هویج تقریبا از بین می رود.

۴. سلامت پوست و ترمیم سطح آن:

ویتامین A و آنتی اکسیدان از پوست در برابر آفتاب جلوگیری می کند و مانع چروک زودرس پوست، آکنه، خشکی پوست و ناهمواری پوست می شود. خود هویج هم می تواند مثل یک ماسک ارزان اما بسیار موثر عمل کند و پوست شما را خیلی زود ترمیم کند.

۵. جلوگیری از عفونت:

هویج گیاه شناخته شده ای برای جلوگیری از عفونت است. آن را می توان به شکل خرد شده، رنده شده، خام یا پخته مصرف کرد.

خواص هویچ

۶. تقویت مو:

این گیاه ارزشمند در تحقیقات نشان داد که تاثیر عجیبی بر ضخامت مو و رشد آن دارد. جلوی ریزش مو را می گیرد و ریشه آن را تقویت می کند. ویتامین C و E موجود در هویج از سفید شدن مو جلوگیری می کند و آن را شفاف تر می کند.

۷. جلوگیری از بیماری های قلبی:

بتاکاروتن، لوتین و کاروتنوئید موجود در هویج خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد. مصرف منظم آن سطح کلسترول خون را کاهش می دهد چون فیبرهای موجود در هویج با اسیدهای صفراوی مرتبط هستند.

۸. تصفیه بدن:

ویتامین A سموم موجود در کبد را از بدن دفع می کند. صفرا و چربی موجود در کبد را کم می کند و به فعالیت روده بزرگ در دفع مواد زائد سرعت می بخشد.

۹. محافظت دندان ها و لثه ها:

باورشسخت است اما هویج دندان و دهان را تمیز می کند. هویج پلاک و ذرات غذا را مانند مسواک و خمیر دندان می تراشد و پاک می کند. هویج لثه را تحریک می کند و باعث ترشح بزاق می شود و همین فضای دهان را قلیایی می کند که باکتری ها را از بین می برد. مواد معدنی موجود در هویج جلوی بیماری های لثه و دندان را هم می گیرد.

۱۰ جلوگیری از سکته مغزی:

از تمام فوایدی که گفته شد عجیب تر این موردآخر است. در یک مطالعه که دانشگاه هاروارد انجام داده مشخص شده که افرادی که پنج بار در هفته یا بیشتر هویج مصرف می کنند، کمتر احتمال سکته وجود دارد نسبت به افرادی که یک ماه یا کمتر هویج مصرف می کنند.

هویچ

چطور هویج را مصرف کنیم؟

مواد مغذی هویج در کیسه های محکم پروتئین جمع شده اند. در اثر گرما (پخت و پز) و یا عمل فیزیکی (آسیاب کردن، گرفتن آب هویج و درست جویدن) این کیسه ها از شکل فشرده خارج می شوند.

پختن هویج به شکل پوره، سرخ شده یا آب هویج کاروتنوئیدها را تا حدود ۶۰۰ درجه افزایش می دهد. چربی همچنین به جذب کاروتنوئید در خون حدود ۱۰۰۰ برابر کمک می کند، چربی ها حلال کاروتنوئید هستند بنابراین پوره هویج با روغن زیتون بسیار توصیه می شود.

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید