دندان و چند نکته برای داشتن یک لبخند زیبا

دندان
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 1.77K

دندان و چند نکته برای داشتن یک لبخند زیبا که در این مقاله به آن می پردازیم. بسیاری از مردم آرزوی داشتن دندان های زیبا و سالم را دارند، اما تعداد کمی از آنها جرات استفاده از سفید کننده های شیمیایی را دارند. ما چندین روش قابل اجرا در منزل را یافتیم که به مینای دندان شما آسیب نمی رساند ویا اصلا ضرری ندارند. البته، این شگرد ها جایگزین ملاقات منظم با دندانپزشکتان نخواهد بود. اما اگر شما این توصیه ها را بطور مداوم دنبال کنید سفید شدن دندان هایتان را تا چند درجه مشاهده خواهید کرد و هچنین لثه های سالم تری خواهید داشت.

  • مراحل

خمیردندان های سفید کننده قابل انجام توسط خود

دندان پزشکی

یک قاشق چایخوری زردچوبه همراه میزان یکسان از روغن نارگیل و دو سه قطره روغن نعناع را مخلوط کرده و به عنوان خمیر دندان روزانه از آن استفاده کنید. این مخلوط از مینای دندان شما مراقبت می کند و آنها را سفید می نماید و نفس شما را تازه می کند.

روغن درخت چای

کشیدن دندان

اگر شما پنج قطره از روغن خالص درخت چای را در یک نصف لیوان آب ریخته و دهان خود را هر روز بعد از مسواک زدن با آن شستشو دهید نتیجه را تنها در چند هفته مشاهده خواهید کرد.اگردنبال نتایج قابل توجه هستید دندان های خود را دو یا سه بار در هفته تمیز کنید و نه بیشتر.

رب توت فرنگی

خنده

یک توت فرنگی تازه بردارید و آن را با یک قاشق له کنید.آن را با بهترین نمک دریایی که میتوانید بیابید مخلوط کنید(سعی کنید آن را در یک چرخ قهوه خورد کنید)،و سپس رب به دست آمده را روی مسواک بریزید و برای چند دقیقه دندان هایتان را با آن به آرامی ماساژ دهید.سپس دهانتان را به طور کامل بشویید.برای حفاظت از میناهای دندانتان این روش را دوهفته یکبار بیشتر انجام ندهید.

روغن نارگیل

خمیر دندان

قبل از مسواک زدن مقداری روغن نارگیل را به مدت ۱۵-۲۰ بر روی دندان هایتان بگذارید ،سپس کاملا دندان هایتان را با خمیردندان مسواک بزنید.این روش را ۲ یا ۳ بار در روز انجام دهید.

ماسک زغال فعال

لبخند زیبا

زغال سنگ زمین را با آب مخلوط کنید تا یک بافت نرم کرم مانند به دست آید سپس به دقت بر روی دندان هایتان بگذارید و اجازه دهید ۲ دقیقه بر روی دندانتان بماند و سپس دهان خود را به طور کامل شستشو دهید.سپس مسواک بزنید و این عمل را یک یا دو بار در هفته انجام دهید.

پوست موز به عنوان سفید کننده

دندان عقل

پوست موز شامل موادی است که پلاک های دندانی را حل می کند و یک رنگ عالی را برای دندانهایتان به ارمغان می آورد.قسمت داخلی پوست موز را از دو طرف بر روی دندان هایتان بسایید  و برای ۵ الی ۷ دقیقه صبر کنید سپس دندان هایتان را مسواک زده و دهانتان را بشویید از این روش هر چند بار که مایل بودید میتوانید استفاده کنید.

دهان شویه لیمو

عفونت دندان

این  دهان شویه DIY  میتواند دندانهای شما را رفته رفته سفید کند و تنفس شما را تازه نگه دارد. ۳قسمت آب لیمو و ۱ قسمت نمک خالص را با یکدیگر مخلوط کرده و دهانتان را به طور کامل بعد از مسواک با این محلول شستشو دهید این روش را ۲ یا ۳ بار در هفته انجام دهید

  • هشدار: اگر در دهانتان هر گونه التهابی وجود دارد از این دهان شویه استفاده نکنید.

برگ های ریحان

عکس دندان

برگ های تازه ریحان را چرخ کنید تا یک پوره تهیه کنید و از آن به عنوان خمیر دندان روزانه ی خود برای سفید کردن و سلامت دندانهایتان استفاده کنید. شما می توانید آن را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه قبل از مسواک زدن دندانهایتان همانند همیشه استفاده کنید.

آلوئه ورا

لبخند زیبا

برای به دست آوردن یک لبخند هالیوودی زیبا میتوانید از آب آلوئه ورا تازه استفاده کنید یا از ژل های طبیعی ساخته شده از همین گیاه خریداری کنید.مقداری از آن را بر روی دندان هایتان بسایید و با یک مسواک آن را ماساژ دهید و بعد از چند هفته لبخند شما درخشان خواهد شد و  دندان هایتان سفیدی خیره کننده ای می گیرند.

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید