شنا کردن در زمان پریود

شنا
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 59.2K

دوره عادت ماهیانه شما هرگز نبایستی از لذت بردن یک روزه در ساحل و استخر به همراه دوستانتان، جلوگیری کند. در حقیقت انجام دادن چند حرکت تمرینی در هنگام شنا کردن، زمانی که پریود هستید، دل درد های دوره قاعدگی را کاهش و به بهبود حالات روحی شما کمک می کند زنان از زمان های خیلی دور جسارت شنا کردن در زمانی که پریود بوده اند را داشته اند، و شما نیز می توانید. اگر می خواهید بدانید که چگونه می شود در دوره عادت ماهیانه شنا کرد، مراحل زیر را انجام دهید.

شنا کردن دل درد های دوره قاعدگی را کاهش می دهد

۱- قبل از شنا از تامپون (پنبه قاعدگی) و یا فنجان دوران قاعدگی، استفاده کنید

عادت ماهیانه

در حالی که شنا کردن می تواند موقتا جریان خون پریودی را کاهش دهد، تامپون هم هرگونه خون این دوره را از بین می برد و نمی گذارد به بیرون تراوش کند. از طرفی، شنا کردن در آب بویژه در استخر بدون تامپون و یا فنجان پریودی بهداشتی نیست. اگر هنوز با این ابزار احساس راحتی نمی کنید، می بایستی در ابتدا آن ها را قبل از رفتن به شنا، در خانه امتحان کنید.

 • تامپون: اگر به تازگی از تامپون استفاده کرده اید می دانید که برای شنا کردن در هنگام پریودی عالی هستند و می توانید هیچ نگرانی از بابت تراوش ها تا زمانی که از آن ها استفاده می کنید نداشته باشید. دقت کنید که نخ تامپون را به خوبی در لباس شنای تان جای داده تا معلوم نباشد و برای شنا کردن در آب زلال خوب به نظر برسید. چیز دیگری زیر لباس شنای خود نپوشید و یادتان باشد هر چند ساعت یکبار اگر خونریزی دارید تامپون را عوض کرده و هرگز بیش از هشت ساعت از آن استفاده نکنید.
 • کاپ و یا فنجان پریودی: با اینکه استفاده از کاپ های پریودی هنوز به اندازه تامپون ها رایج نیست تما می توان آن ها را در واژن جای داد تا ده ساعت آنها را نگه داشت که این از مدت زمان حداکثر هشت ساعت نگه داری تامپون بیشتر است. درست مانند تامپون، کاپ پریودی در هنگام کاربرد قابل مشاهده نیست و حتی نیازی نیست مانند تامپون برای مخفی کردن نخ آن نگران باشید.
 • لباس های شنا با تودوزی و شورت های دارای پد که در آن ها جاسازی شده است گزینه مناسبی نیستند. پد و یا لایی که در این لباس هاست در آب خیس شده و نمی تواند تراوشات واژن را به خوبی جذب کند. اگر از آن ها در لباس شنای خود استفاده کنید به طرز قابل توجهی در اثر جذب آب متورم شده و با آن احساس ناراحتی خواهید کرد.

۲- تدارکات بیشتری با خود بیاورید

پریود

اگر به مدت زمان زیادی کنار آب و یا استخر هستید و می خواهید از تامپون استفاده کنید می بایستی تدابیری برای کل روز بیاندیشید که اگر تصمیم گرفته اید با گروه دوستان کل روز را از بیرون بودن لذت ببرید، کمی تدارکات بیشتر با خود داشته باشید. اگر می خواهید پس از شنا به جای تامپون از پد و یا نوار بهداشتی استفاده کنید و از لباس ها و لباس زیرهای معمولی استفاده کنید، می توانید این چیزها را با خود بیاورید:

 • اگر در یک روز سنگین ( از لحاظ دوره قاعدگی) از تامپون استفاده می کنید هر سه یا چهار ساعت آن را تعویض کنید.
 • اگر از کاپ پریودی استفاده می کنید، احتمالا نبایستی نگران تعویض آن تا زمانی که بیرون هستید باشید زیرا کاپ ها تا دوازده ساعت ماندگاری دارند. اگر با خودتان تنها یک عدد بیشتر کاپ بیاورید ضرری ندارد.
 • همچنین ممکن است زنان دیگر در گروه تان به تامپون نیاز پیدا کنند.

۳- هرگز باورهای نادرست درباره اینکه در دوران پریودی نبایستی شنا کنید را نادیده بگیرید.

شنا کردن

دروغ ها و سخنان بی اساس زیادی در مورد زمان پریودی وجود دارد به حرف کسانی که ادعا دارند شنا کردن در زمان پریودی ناسالم و غیر بهداشتی است گوش نکنید و یا اینکه خون پریودی شما هنگام شنا سبب جذب کوسه ها و حمله آن ها در اقیانوس می شود.

ویا اینکه تامپون در هنگام شنا در آب، آب زیادی به خود جذب می کند. این سخنان هیچ گونه حقیقتی ندارند و شما می توانید هر روزی که می خواهید، چه پریود باشید و چه نه شنا کنید.

۴- اگر در استفاده از تامپون دستپاچه می شوید

هر چند این ضروری نیست، اما اگر احساس ناراحتی با تامپون دارید و یا اینکه نخ آن دیده شود عصبی می شوید می توانید برای محافظت بیشتر شورت بپوشید و خیال خود را آسوده کنید. یک مدل جذاب آن را تهیه کنید که خیلی بزرگ و قلمبه به نظر نرسد و آن را روی لباس شنای خود بپوشید. برای خیال راحتی بیشتر رنگ تیره آن را انتخاب کنید.

مدل های مردانه با شورت های موج سواری اغلب با تاپ های لباس شنا مناسب بوده و هیچ گونه حس کنجکاوی و توجهی را جلب نمی کند

 • حتی می توانید با یک دروغ جزئی بگویید شرت لباس شنای خود را پیدا نکرده اید و مجبور شده اید از برادرتان چیزی قرض بگیرید.

۵- اگر به خاطر نشت لکه ها عصبی می شوید از لباس شناهای تیره استفاده کنید

هر چند اگ از تامپون و یا کاپ پریودی به درستی استفاده کرده باشید، احتمال نشت خون بر روی لباس شنای شما وجود ندارد، با این حال می توانید یک لباس شنا با رنگ تیره انتخاب کنید تا خیالتان آسوده شود. یک رنگ زیبا و جذاب مانند آبی یا بنفش تیره انتخاب کنید و برای شنا در یک روز باصفا که پیش رو دارید آماده شوید.

 • همچنین می توانید لباس شنایی را انتخاب کنید که در قسمت پایین کمی ضخیم تر بوده تا نگران مشخص شدن نخ تامپون نباشید.

۶- بدون نگرانی از پریود بودن شنا کنید

با اطمینان شنا کنید!! به طور مدام و با غر زدن هر ۵ دقیقه یکبار اطراف خود و یا لباس شنایتان را چک نکنید. این راز شما را بیشتر فاش می کند . با آوردن بهانه ای از آب خارج شده به دستشویی بروید اگر نگرانید مشکلی وجود دارد، آن جا چک کنید. سعی کنید این مسئله را نادیده گرفته و به خود خوش بگذرانید.

 • یک گروه دوستان بسیج کنید. و از دختران گروه بخواهید اگر متوجه چیزی شدند به شما هشدار بدهند.

۷- خود را در برابر ورم و دل درد محافظت کنید

قاعدگی

هر چند راه حتمی وجود ندارد که در طول دوران پریودی احساس کاملا خوب و معمولی داشته باشید، اما چیزهایی وجود دارد که میتوانید انجام دهید تا دردهای قاعدگی و ورم ناشی از آن را که ممکن است تجربه کنید به حداقل برسانید. از غذاهای سرخ شده، شور، و یا غذاهای ناسالم و همینطور زیاده روی در قهوه پرهیز کنید. اگر واقعا درد دارید می توانید از داروهای مسکن برای تخفیف دادن آن استفاده کنید. گاهی اوقات بهترین کار این است که فقط در آب بروید و هر احساس دردی را که دارید فراموش کنید.

۸- اگر در هنگام پریودی با شنا کردن راحت نیستید می توانید آفتاب گرفتن را انتخاب کنید

شنا کردن

اگر در هنگام عادت ماهیانه شنا کردن برایتان بسیار دشوار است، و یا احساس خوبی ندارید و یا مطمئن نیستید که می خواهید وارد آب شوید، با عزمی راسخ بگویید، فکر نمی کنم الان بخواهم آب بازی کنم و به جای آن در نور آفتاب خیس بخورید!! اگر دخترانی در گروه شما باشند فورا منظورتان را خواهند فهمید و اگر در یک گروه پسر و دختر هستند، پسران از این بابت ناراحت نمی شوند.

 • راه هایی پیدا کنید که با گروه تان در ارتباط متقابل باشید هر چند آن ها در آب باشند و شما در خشکی. می توانید لبه استخر بنشینید و پاهایتان را در آب حرکت کنید و مسابقه و یا رقابت دوستانتان در آب را از کنار ساحل و یا استخر تشویق کنید.
 • به یاد داشته باشید که اگر در زمان پریودی احساس راحتی نمی کنید این راه حل آخر است. شما می بایستی به قدر کافی مطمئن باشید که آیا در هنگام عادت ماهیانه می خواهید به شنا بروید یا نه. عادت ماهیانه یک روند طبیعی است و باید باعث شود به جای شرمنده بودن و خجالت کشیدن به زن بودن خود افتخار کنید.

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

۱۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید