صاف شدن مو به صورت طبیعی

صاف شدن مو
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 3.86K

silk press یک روش احیاء و بازسازی و صاف شدن مو بدون نیاز به مواد شیمیایی است. رطوبت رسانی عمیق روند را آسان تر ساخته و با استفاده از یک اثر با کیفیت خوب می توانید چندین مرحله را در یک فاز انجام داده و آسیب گرما را به حداقل برسانید. در این روش صاف شدن مو ، به جای مواد شیمیایی از گرما استفاده می شود و به همین دلیل می بایستی مو را از رطوبت دور نگه داشته و کل شب آن را با چیزی بپوشانید.

شستن و مرطوب ساختن مو

۱- موهای خود را با شامپوهای شفاف کننده دوبار بشویید

صاف شدن مو

قبل از شروع می بایستی همه آلودگی و چربی ها را از روی موهای خود پاک کنید. موهای خود را با شامپوهای شفاف کننده کف مالی کرده و سپس آب بکشید و سپس این کار را یک بار دیگر تکرار کنید تا مطمئن شوید موهایتان تمیز شده است.

۲- به موهای خود نرم کننده بزنید

استفاده از یک نرم کننده همراه با آبکشی در حمام بسیار مهم است چون کمک می کند رطوبت به موها برگردد. مرطوب کننده را به خوبی به موها بمالید و به خوبی آب بکشید تا آب خارج شده از مو تمیز و شفاف شود.

  • از نرم کننده مخصوص این کار (silk press کردن) استفاده کنید. این نرم کننده ها حالت ابریشمی و نرمی بیشتری به مو خواهند بخشید.
  • اگر می توانید به نرم کننده روی سر بخار آب برسانید به این معنا که به مدت ۲۰ دقیقه آن را روی مو بگذارید و در بخار حمام بمانید. اگر نمی خواهید این مدت را در حمام بمانید می توانید با حوله ای روی سر خود را بپوشانید و بگذارید ۲۰ دقیقه نرم کننده روی مو بماند.

۳- از نرم کننده هایی که نیاز زیاد به آب کشی ندارند استفاده کنید

این گونه نرم کننده ها، در موهایتان رطوبت اضافی ایجاد کرده و همچنین به حفاظت از مو در برابر گرمای ناشی از اتو کردن کمک می کند. مو را به دسته های مختلف تقسیم کنید و نرم کننده را روی آن اسپری کنید قبل از آن مو کاملا خشک شود. به جای اینگونه نرم کننده ها می توانید از روغن آرگان نیز استفاده کنید.

احیاء سازی مو برای صاف شدن مو

۱- کراتینه کردن مو

در هنگام کراتینه کردن مو هر قسمت از مو را خشک کرده و مرتبا شانه و برس کنید. تا آنجا که ممکن است برای صاف شدن مو از دست استفاده کنید و به طور صاف و مستقیم شانه کنید تا نیاز کمتری به اتو کردن مو باشد. به این روش از آسیب زیاد گرما جلوگیری خواهید کرد.

۲- از کرم محافظت کننده قبل از گرما دادن استفاده کنید

اگر نگران صدمات ناشی از گرما هستید می توانید از کرم های محافظ به این منظور استفاده کنید. از مقدار کمی به اندازه یک نخود استفاده کنید. ابتدا آن را به کف دست مالیده و سپس به کل مو بزنید سپس با یک شانه آن را سر تا سر مو پخش کنید.

۳- مو را به دسته های بزرگ تقسیم کنید

صاف شدن مو

بیشتر قسمت مو را توسط گیره و یا کلیپس مو بالای سر نگه دارید تا از رها شدن آن در هنگام کار جلوگیری کنید. سعی کنید مو را به دو قسمت تقسیم کرده و هر قسمت را جداگانه بالای سر با گیره نگه دارید و هر بار از یک قسمت مو جدا کرده و با آن کار کنید.

۴- لایه های نازک از مو را هنگام کار بیرون بکشید

از هر یک از قسمت های جدا کرده مو، لایه های نازکی را بیرون آورده به این ترتیب تنها یک بار اتو کردن مو کافی است.

۵- صاف شدن مو را با اتوموی پهن انجام دهید

موهای جدا شده را در دست گرفته و تا آنجا که ممکن است از نزدیک سر مو را اتو کنید. به آرامی اتو را روی مو به حرکت در آورید. آن را به سرعت روی مو بکشید، اما خیلی آهسته نیز بکشید چرا که ممکن است مو بسوزد. اتو را تا نوک مو پایین بکشید و آن دسته از مو را که اتو کردید رها کنید.

  • هر دسته از مو را یکبار اتو کنید تا از آسیب گرما در امان بماند.

۶- تمامی قسمت را به همین شکل ادامه دهید

هر لایه از مو را که اتو کشیدید، لایه های دیگر را نیز جدا و به همین ترتیب عمل کنید و سپس روی دسته های دیگر ول دهید. این کار را تا تمام کردن همه قسمت های جدا کرده ادامه دهید.

۷-باقی موها را نیز اتو کنید

قسمت به قسمت حرکت کرده و با استفاده از اتوی مو همه قسمت های مو را اتو کنید. فراموش نکنید که این کار را لایه به لایه انجام دهید، به این ترتیب در هر لحظه روی قسمت کوچکی از مو کار خواهید کرد.

مراقبت از موهای آرایش شده تان

۱- شب ها یک روسری ابریشمی روی موهای خود کشیده و آن را بپوشانید

با سشوار کشیدن موهایتان شروع کنید، مو را شانه کرده، در این حالت موها دور تا دور پیچ خواهند خورد. به این منظور از یک برس پهن استفاده کنید. موهایتان را بالای سر در روسری ابریشمی بپیچید و هر شب این کار را قبل از خوابیدن انجام دهید.

۲- از شامپو کردن صرف نظر کنید

صاف شدن مو

برای حفظ این آرایش مو، نبایستی مو شامپو شود. در صورت این کار، موهایتان حالتش مثل سابق می شود. می توانید چند روزی آن را شامپو نکنید.

  • به یاد داشته باشید هر نوع بخار آب نیز موها را به حالت اول باز می گرداند. اگر حتما می بایستی دوش بگیرید می توانید روسری را روی سر گذاشته کلاه شنا نیز بگذارید و سپس این کار را انجام دهید. روسری را به این خاطر بپوشید تا راحت تر موها را در کلاه شنا جای دهید. به علاوه این کار باعث می شود رطوبت اضافی که ممکن است از اطراف به موها برسد، جذب شود.

۳- فر کردن موها

ایجاد حالت فرهای فنری روی موها زیبا و خوشایند است اما اغلب این فرها، یک الی دو روز دوام دارند. اگر می خواهید آرایش موی فر بیشتر دوام داشته باشد سعی کنید تنها انتهای موها را فر کنید و قسمت های بالایی را بگذارید صاف بمانند.

رسانه دکتر سلامت

صاف شدن مو به صورت طبیعی
3.3 (66.67%) 3 vote[s]
: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید