نشانه های درد در بدن که نباید از آن غافل شد

درد
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 31.4K

وقتی درد در بدنمان ایجاد میشود، اغلب متوجه می شویم که جایی از بدنمان مشکلی دارد.ما در این مقاله می خواهیم مشخص کنیم که هر دردی مربوط به کدام مشکل و ارگان بدن ربط دارد. لطفاً توجه داشته باشید، این اطلاعات نوعی اطلاعات سطحی است که نباید به عنوان نشانه‌ی حتمی در نظر گرفته شود.

نشانه های درد در بدن

قلب

قلب

اگر قلب مشکلی داشته باشد، شخص معمولاً احساس دردی همراه با فشار در قفسه سینه کرده که در بازوی سمت چپ، شانه ها و گردن پخش می شود. برخلاف انواع دیگر دردها، درد قلبی همراه با جابجایی و یا مشکلات تنفسی نمی باشد.

کلیه ها

کلیه ها

درد کلیه ها می تواند گاهی با دردهای پشت اشتباه گرفته شود و تقریباً شبیه هم هستند، با این تفاوت که دردهای کلیه عمیق تر و زیر دنده هاست در حالی که دردهای عضلانی معمولاً سطحی تر هستند. همچنین درد کلیه ممکن است به پا ها نیز کشیده شود.

روده کوچک

روده

مشکلات روده کوچک معمولاً سبب درد، در ناحیه ناوال در بدن می شود. اگر درد در هنگام قدم زدن و یا خم شدن، باعث ایجاد ناراحتی در شما شد، حتماً به پزشک مراجعه کنید.

روده‌ بزرگ

درمان روده بزرگ

موارد مربوط به این اندام، معمولاً در زیر شکم مخصوصاً طرف راست بدن ایجاد درد می کند. یبوست های مداوم نیز از مشخصه های دیگر است.

شش ها

قفسه سینه

خمود شش ها به دلیل فقدان پایانه های عصبی، درد را احساس نمی کنند. اما گاهی اوقات وجود مشکل در آن ها سبب ایجاد درد،‌ در قفسه سینه می شود. سرفه و سختی در تنفس نیز از نشانه های مشکلات ریه هاست.

آپاندیس

آپاندیست

آپاندیس عضوی از بدن در قسمت پایین، سمت راست شکم است اما درد آن ممکن است در کل ناحیه‌ی شکم پخش شود. همچنین ممکن است درد به سمت ران سمت راست کشیده شود. سایر علائم آپاندیسیست، شامل حالت تهوع، استفراغ، تب، اسهال و یبوست است.

معده

کلیه

مشکلات معده سبب ایجاد درد در ناحیه‌ی میانی شکم، بالای دنده ها و همچنین درست در همان ناحیه اما در پشت می شوند.

  • توجه داشته باشید که دردهای معده ای و یا مری، ممکن است اغلب با دردهای قلبی اشتباه گرفته شود و برعکس. در این مورد تنها پزشک می تواند حقیقت را مشخص کند.

کیسه صفرا و کبد

کبد

کیسه صفرا و کبد می توانند سبب درد، در قسمت بالای شکم در سمت راست بدن شوند. و این درد می تواند به همان قسمت در پشت منتقل شود.

  • موارد کبد به همراه دامنه‌ی وسیعی از علائم است، مانند طعم ترشی و رنگ زرد دهان.

پانکراس

معده

مشکلات پانکراس با درد، در ناحیه‌ی میانی بالای شکم مشخص می شود. با این حال با شدت کمتری ممکن است که به سمت معده هم برود.

  • در صورتی که پس از صرف غذا و یا دراز کشیدن، درد در ناحیه پشت بدتر شود به احتمال زیاد مشکلات پانکراس است.

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

۳ دیدگاه

  • سلام من به راهنمتیی احتیاج راستش من ماه پیش دقیقا عضله کمرم پشت کبدم درد گرفت در حدی که نفس نمیتونستم بکشم.رفتم دکتر امپول و پماد داد خوب شد.دقیقا یک ماه بعد همان جا دردرفت همین الانم با درد دارم مینویسم و واقعا نگران شدم.چون تو عکس مشون داده بود همون قسمت رو کبد و کیسه صفرا لطفا راهنمایی کنید.سپاس

دیدگاهتان را بنویسید