باید و نباید های بعد از رابطه جنسی

رابطه جنسی
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 8.37K

اطلاعات زیادی درباره اینکه چگونه می توان شانس اتفاق افتادن رابطه جنسی را افزایش داد وجود دارد. و همینطور اطلاعات زیادی درباره اینکه چگونه بهتر رابطه جنسی داشته باشیم، وجود دارد. با این وجود درباره اینکه بعد از رابطه جنسی چه کارهایی باید کنیم و چه کارهایی نباید کنیم، اطلاعات زیادی وجود ندارد. به همین دلیل ما در این باره تحقیق کردیم و با برخی مشاوران و مربیان صحبت کردیم تا برای شما تمامی باید و نباید های بعد از رابطه جنسی را جمع آوری کنیم. در این مقاله، ۱۰ مورد از کارهای اشتباهی که بعد از روابط جنسی انجام می دهید را خواهید یافت. آشنایی با این نباید ها می تواند به شما کمک کند از چشم معشوقه تان نیفتید و خودتان نیز درباره خودتان احساس بهتری داشته باشید.

باید و نباید های بعد از رابطه جنسی

۱- بلافاصله خوابتان می برد

بسیاری از مردان پس از ارگاسم خود بلافاصله خوابشان می برد. طبق سخنان آریانا هافینگتون، موسس شرکت Huffington Post مردان بعد از نزدیکی به خواب می روند زیرا زنان بعد از نزدیکی به پیتزا تبدیل نمی شوند.
با این وجود اگر بخواهیم جدی باشیم، چندین دلیل وجود دارد که آقایان بلافاصله بعد از نزدیکی خوابشان ببرد:

  • نزدیکی اغلب در تخت خواب اتفاق میفتد، اغلب شب و نزدیک زمان خواب اتفاق میفتد، احتمال دارد از لحاظ جسمی خود را خسته کرده باشیم و… ارگاسم نیز یک کوکتل از مواد شیمیایی در مغز آزاد می کند که اغلب اثر آن مانند یک دوز سنگین از داروی Nyquil می باشد. بهترین راه این است که پس از نزدیکی برای مدت کوتاهی در مقابل خوابیدن مقاومت کنید.

۲- تلویزیون را روشن کنید

ما درباره توجه کامل داشتن به نزدیکی در حین انجام آن، صحبت کرده ایم. طبیعتا داشتن توجه کامل به شریکتان در زمان بعد از رابطه جنسی نیز به همین اندازه مهم است. دبورا فاکس، معاون درمانگر معاونت بهداشت روان، می گوید: روشن کردن تلویزیون و یا برداشتن گوشی تان، برای شریکتان، احساس افسردگی و ناراحتی به وجود می آورد. با نزدیکی کردن با شما، یک زن خود را آسیب پذیر کرده است. اگر ارتباط تان را با او قطع کنید، او احساس ناراحتی و ناامنی خواهد کرد. بررسی فیس بوک برای آخرین بار قبل از خواب، واقعا ارزشش را ندارد، پس این کار را نکنید.

۳- قسمت مرطوب تخت را به شریک جنسی تان می دهید

رابطه جنسی می تواند و برخی می گویند باید یک تجربه مرطوب و وحشی باشد. اما بعد از نزدیکی که این گونه باشد، معمولا لکه ای از مایعات بدنی بوجود می آید که خوابیدن در آن ممکن است ناراحت کننده باشد و اهمیت ندادن به خواسته های معشوقه تان بعد از رابطه قطعا یک نباید است. کریستن لیلا، مشاور سکس می گوید: این کار ناخوشایند، ناراحت کننده و بی ادبانه است. اگر شما هم ناحیه مرطوب را نمی خواهید، پیشنهاد دهید که ملحفه ها را عوض کنید یا یک پتو بر روی تخت بیندازید. اگر شما و همسرتان معمولا رابطه جنسی تان بسیار مرطوب است، در نظر بگیرید که یک پتوی سکس با قابلیت جذب بالا تهیه کنید و آن را قبل از انجام نزدیکی زیرتان بیندازید.

۴- بلافاصله پس از نزدیکی دوش می گیرید

رابطه

همانطور که قبلا ذکر شد، روابط جنسی می تواند فعالیتی پر عرق، و گاهی پربو باشد. (در واقع، این چیزی است که بسیاری از مردم در مورد آن دوست دارند!). البته بعضی از افراد از این جنبه رابطه لذت نمی برند و به حمام می روند تا بلافاصله پس از نزدیکی خود را بشویند. در واقع دلایل بسیار خوبی برای شست و شو بعد از رابطه وجود دارند، اما نباید بیش از حد برای انجام این کار عجله کنید. کانستنس دل گیودیچ متخصص بیماری های جنسی در فلوریدا می گوید: شما نمی خواهید او فکر کند که شما دارید بوی او را از خودتان پاک می کنید. مدتی صبر کردن برای حمام به او یک پیام واضح می دهد که همه جنبه های او را دوست دارید و عجله ندارید که بوی او را از خودتان پاک کنید. (مگر اینکه خود او ترجیح دهد زودتر به حمام بروید)

۵- بدن شریک جنسی تان را نقد نکنید

رابطه جنسی معمولا به معنای برهنه بودن است. در معنای تحت اللفظی کلمه برهنه به معنی بدون لباس، و در معنای استعاری، به معنای بدون تظاهر است. این بدان معنی است که در طول این مدت نقد کردن طرف مقابل تان، احتمالا ایده خوبی نیست. لیلا می گوید: پس از ترشح اندورفین و انتشار اکسی توسین، مردم معمولا احساس آسیب پذیری می کنند. نقد فرد مقابل تان در حالی که برهنه است، نه تنها برای سلامت روان فرد مقابل تان مضر است، بلکه ممکن است باعث شود او دیگر نخواهد با شما تجربیات جنسی جدید داشته باشد.

  • اگر شما واقعا نیاز به نقد کردن او دارید، تا روز بعد منتظر بمانید. این گونه در آن زمان مواد شیمیایی موجود در بدن تان به سطوح عادی بازگشته و هر دو لباس پوشیده اید.

۶- اطلاعاتی که او باید از قبل می دانست را به او بدهید

روابط جنسی

اگر شما مشکوک به داشتن STI هستید، رابطه جنسی با شریک دیگری داشته اید، یا هر اطلاعات قابل توجه دیگری، قبل از اینکه رابطه جنسی داشته باشید، این اطلاعات را با شریک جنسی خود به اشتراک بگذارید. لیلا می گوید: هیچ چیزی بیش از اینکه خود او چیزی را بفهمد قبل از اینکه شما آن را گفته باشید، ناخوشایند نیست. بسته به اطلاعاتی که می خواهید افشا کنید، همسرتان ممکن است احساس خیانت و یا عصبانیت کند. به او احترام بگذارید و قبل از اینکه خود بفهمد، به او بگویید. این گونه شریک جنسی شما می تواند آگاهانه در مورد اینکه آیا می خواهد با شما رابطه جنسی داشته باشد یا نه، تصمیم بگیرد. درست مثل شما که باید آگاهانه در این باره تصمیم بگیرید.

۷- از او می خواهید برود

شاید دلیلی کاملا منطقی داشته باشید که چرا او نمی تواند شب نزد شما بخوابد. شاید شما صبح روز بعد باید زود بیدار شوید یا شاید این که او در تخت شما بخوابد با خوابتان مداخله می کند. همه این ها دلایلی کاملا منطقی اند با این حال، اطلاع ندادن این مساله به شریک جنسی تان قبل از نزدیکی، به هیچ عنوان کار خوبی نیست. یک زن با ما صحبت کرد و به ما گفت که اگر او به این زن می گفت که او نخواهد توانست شب خانه او بماند، او با این مساله کنار می آمد اما این کار را نکرد.

  • او گفت: او بعد از ۹۰ دقیقه خواب، من را بیدار کرد و گفت من مجبورم قبل از اینکه هم خانه هایش از خواب بیدار شوند، بروم. من مجبور شدم در ساعت شلوغ مترو با آرایش صورت خراب شده و لباس نامناسب، سوار مترو شوم. این چیزی نبود که من انتظارش را داشتم و تجربه افتضاحی بود. اگر شما نمی توانید تمام شب با او باشید، انتظارات را مدیریت کنید و به او بگوئید که نمی تواند شب نزد شما بماند.

۸- از لحاظ جسمی از او دور می شوید

رابطه

پس از رابطه جنسی، بدن و مغز انسان از هورمون های لذت که باعث تقویت پیوند میان افراد می شوند، پر می شوند. اگر بعد از رابطه جنسی با شریک جنسی تان فاصله بگیرید، او احتمالا متوجه خواهد شد. دبورا فاکس می گوید: متصل ماندن برای یک زن بسیار مهم است. اگر او را لمس نکنید، بغل نکنید و از او تعریف نکنید، او احتمالا از شما فاصله می گیرد. رابطه جنسی برای او یک رویداد نیست که با به ارگاسم رسیدن پایان یابد. بنابراین برای شما نیز نباید باشد.

۹- سیگار می کشید

سیگار کشیدن در هر زمان طبیعتا ایده خوبی نیست، اما بعد از رابطه، شاید بدترین زمان برای انجام این کار باشد. منظورم این است که بدبو کردن نفس تان بعد از رابطه و استفاده از یک کاندوم استفاده شده به عنوان جاسیگاری، به اندازه ای که فیلم های هالیوودی نشان می دهند جذاب نیست. علاوه بر این، سیگار کشیدن به شدت با اختلال نعوظ مرتبط است، و همچنین خروپف را تشدید می کند.

۱۰- حالات او را در هنگام ارگاسم توصیف می کنید

اگر صادق باشیم، ما این مورد را در نظر نگرفته بودیم، اما به نظر دل گوییدیچ، بسیاری از مردان حس می کنند آنچه در یکی از بی تظاهر ترین و آسیب پذیرترین تجربیات انسانی دیده اند را باید انتقال دهند. که این ایده خوبی نیست، چرا که، خب، به گفته دل گوییدیچ: زنان می خواهند در طول رابطه جنسی از خود بیخود شوند. آخرین چیزی که آن ها می خواهند، این است که فردی با توصیف صمیمی ترین حالات شان با یکدیگر، به آن ها ضربه بزند. من شنیده ام که زنان می گویند: من احساس می کنم یک پروژه علمی ام و از این حس متنفرم و یا این باعث می شود که من نسبت به خودم آگاه باشم.

  • هیچ دلیلی وجود ندارد که باعث شوید فردی که تازه با او رابطه جنسی داشته اید نسبت به خود حس بدی پیدا کند. آن عوضی نباشید. در عوض، با مطالعه مقاله چگونه یک زن را به اوج لذت برسانیم؟، قهرمان او باشید.

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید