درمان آکنه با نمک دریایی

تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 5.46K

آکنه یک وضعیت پوستی که توسط جوش های قرمز بر روی پوست، به ویژه صورت، به علت غدد لوزالمعده ملتهب یا ملتحمه آلوده شده است و بیشتر در بین نوجوانان وجود دارد. آکنه می تواند به شکل سیاه و سفید، سر سفید، جوش، و یا کیست باشد. نوجوانان به علت تغییرات هورمونی که با بلوغ به وجود می آیند، آکنه دارند. ما در این مقاله روش های درمان آکنه با نمک دریایی را به شما آموزش خواهیم داد.

درمان آکنه با نمک دریایی

۱- چگونگی درمان آکنه با نمک دریایی را بدانید

درمان آکنه

کارشناسان عملا نمی دانند که چگونه نمک دریا آکنه را کاهش می دهد. ممکن است که غلظت بالای نمک به کشتن باکتری ها کمک می کند و یا اینکه نمک دریا دوباره مواد معدنی را پر می کند که کمک به ترمیم پوست است. نمک دریا ممکن است به حل چربی پوست (sebum) نیز کمک کند.

 • این روش، بدون دارو هایی که مصرف می شود به خیلی از افرادی که آکنه خفیف تا متوسط داشته اند کمک کرده است.
 • باز هم همیشه بهترین کار این است که اگر به دنبال متخصص پوست هستید، از کارهایی که در منزل انجام می دهید او را در جریان بگذارید تا به خود کمک کنید.
 • مراقب باشید در مصرف نمک دریایی زیاده روی نکنید، که ممکن است پوست شما را خشک کرده و تولید چربی پوست را تحریک کند.

۲- پوست خود را برای درمان آماده کنید

درمان آکنه صورت

همیشه ابتدا صورت خود را با پاک کننده بدون الکل به آرامی پاک کنید. پاک کننده را بر روی نوک انگشتان خود بگذارید و از آن به آرامی و با حرکت چرخشی استفاده کنید تا لکه ها شل شوند. در حدود یک دقیقه بمالید، سپس با آب سرد یا ولرم آن را بشویید. با یک حوله تمیز برای خشک شدن نوازش دهید و بعد از درمان با پاک کننده یکی از متد های نمک دریایی که در زیر آمده است را بکار ببرید.

۳- ماسک نمک دریایی را مخلوط کنید

بیماری آکنه

ماسک در صورتی مفید است که هدف شما بر روی صورت آکنه باشد. یک قاشق چای خوری نمک دریایی را در سه قاشق چای خوری آب داغ مخلوط کنید. آب باید به اندازه ای داغ باشد که نمک دریایی را به طور کامل حل کند. در این روش، یک قاشق غذا خوری از این ها اضافه کنید:

 • ژل آلوئه ورا (برای کمک به التیام)
 • چای سبز (برای آنتی اکسیدان ها)
 • عسل (برای اقدامات ضدباکتری و برای تسریع در بهبودی)

۴- ماسک را قرار دهید

درمان خانگی آکنه

با نوک انگشتان مخلوط را در تمام صورت خود پخش کنید، یادتان باشد که خیلی شلوغش نکنید. از زدن مخلوط در نزدیکی چشم پرهیز کنید. برای ده دقیقه بگذارید بماند (طولانی تر نشود). نمک دریا آب را به بیرون جمع می کند و می تواند پوست را سریع تر خشک کند.

 • پس از ده دقیقه، برای برداشتن ماسک، صورت خود را با آب سرد یا ولرم بشویید، و برای خشک شدن آن را با یک حوله تمیز نوازش کنید.
 • در نهایت مرطوب کننده ضد جوش زا را استفاده کنید.
 • اگر تمایل داشتید، روزی یک بار به حمام بروید و یا تنها صورت خود را بشویید. در غیر این صورت، ممکن است صورت شما حتی با استفاده از مرطوب کننده بیش از حد خشک شود.

۵- می توانید برای ماسک یک اسپری نمک دریایی درست کنید

آکنه

مواد اسپری همان مواد ضروری ماسک هستند. البته ده قاشق چای خوری از نمک دریایی را در سی قاشق چای خوری آب داغ، و ده قاشق غذا خوری از ژل آلوئه ورا / چای سبز / و عسل به کار ببرید. زمانی که محلول خود را ساختید، آن را داخل یک بطری اسپری بریزید.

 • این مخلوط را در یخچال نگه داری کنید.

۶- مخلوط اسپری را به صورت خود بزنید

نمک دریایی

هر زمان که پوست خود را با هر چیزی درمان می کنید، همیشه باید آن را با آب ولرم و پاک کننده ملایم بشویید. چشمان خود را ببندید تا از سوزش آب نمک در امان باشید، سپس مخلوط اسپری را به صورت و گردن بزنید.

۷- روش خیساندن تمام بدن در حمام نمک

نمک دریا

اگر آکنه در قسمت زیادی از بدن تان بروز کرده است، فرو بردن تمام بدن در آب تصفیه شده می تواند گزینه بهتری نسبت به ماسک یا اسپری باشد. حالا اگر نمک عادی به پوست شما آسیب نمی رساند، ولی مزایای مواد معدنی دیگر که در نمک دریایی یافت می شود: کلسیم، منیزیم، سدیم، کلر، ید، پتاسیم، روی و آهن را نیز ارائه نمی دهد. در واقع حمام با استفاده از نمک عادی ارزش چندانی ندارد.

 • دو فنجان نمک دریایی را در آب گرم الی داغ که در وان پر می کنید بیفزایید. این کمک می کند که نمک دریایی حل شود.
 • به مدت ۱۵ دقیقه (نه بیشتر) در آن فرو بروید. طولانی تر از آن ممکن است باعث خشک شدن زیادی پوست گردد.
 • اگر در صورت خود جوش دارید، یک لیف حمام را در آب وان قرار داده و به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه روی صورت خود قرار دهید.
 • آب نمک دریایی را با آب سرد بشویید
 • با نوازش پوست خود را خشک کرده و به بدن تان مرطوب کننده بزنید که از خشک شدن بیش از حد بخاطر نمک دریایی جلوگیری گردد.
 • بیش از یک بار در روز حمام نمک دریایی نگیرید.

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید