۶ روش برای محافظت از رابطه زناشویی در فضای اینترنت

تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 1.02K

بدون تردید شبکه‌های اجتماعی درون اینترنت، قوانین دوستیابی و رابطه زناشویی را تغییر داده‌اند. دسترسی به تکنولوژی و امکان ابراز وجود توانسته است بخش بزرگی از مردم شهرهای جهان را در معرض دید غریبه‌ها و افراد بیرون از محیط سنتی قرار دهد.

در این میان، زوج‌ها بد نیست به این ۶ توصیه که ممکن است در پایداری رابطه زناشویی‌شان و اجتناب از وسوسه‌های روزانه توجه کنند.

۱. اطلاعات شخصی خود را به غریبه‌ها ندهید

به جز مواردی که مربوط به شغل و حرفه‌تان است سعی کنید از دادن اطلاعت مربوط به حضور خودتان درشبکه‌های اینترنتی حتی آدرس ایمیل و اسم فیسبوکی به «غریبه‌ها» خودداری کنید. دلیل اصلی این است که شاید ممکن است یک تماس بی‌ضرر و گپ و گفتگوی معمولی باشد ولی چون شروع یک تماس و رابطه است که شریک زندگی‌تان به آن دسترسی ندارد، به طور طبیعی زمینه آشنایی بیشتر در آن وجود دارد.

۲. نسبت به لایک زدن روی تصاویر و یادداشت های شخصی دیگران ملاحظه کنید.

وقتی به عنوان مثال بروی تصویر زیبا و یا نیمه برهنه یک نفر از جنس مقابل توجه نشان می‌دهید و شریک زندگی‌تان نیز آن را می‌بیند به خودی خود تنشی ایجاد می‌کنید که شاید عمدی نبوده است. گفتگوهای شخصی و حتی صحبت‌هایی که در آن ناز و عشوه و احساسات عاطفی وجود دارند نیز در کمترین حالت، باعث برانگیختن احساس حسادت یا حس منفی در شریک زندگی‌تان خواهد کرد. با توجه به اینکه جمع مشترک دوستان‌تان، فامیل و اقوام و دوستان نزدیک هم شاهد این رفتار شما خواهند بود.

۳. حتماً و به طور متناوب، از شبکه‌های اجتماعی فاصله بگیرید

اگر فکر می‌کنید به هر دلیلی، انرژی و وقت بیش از حدی را در اینترنت و دنیای تماس‌ها و دوستان به سر می‌برید بهتر است گاهی از آن فاصله بگیرید. داشتن حساب توئیتر و فیسبوک مشترک با همسر یا دوستی که در رابطه مداوم هستید نیز ایده خوبی است. هم شما و هم سایرین به طور خودکار یاد می‌گیرید حریم‌تان را حفظ کنید و تن به وسوسه‌های فراوان که بالاخره وجود دارد ندهید.

۴. هرگز بر علیه شریک زندگی‌تان در شبکه‌های اجتماعی بدگویی نکنید

طبیعی است که گاهی از شریک زندگی‌تان دلخور می‌شوید یا یکی از خصلت‌هایش آزارتان می‌دهد. یا ناراحت هستید که توجهی به روز تولد شما نداشته است و حتی بخشی از مشکلات زناشویی‌ غیظ‌‌‌‌تان را در می‌آورد ولی این همه دلیل نمی‌شود که آن را با شیپور از طریق اینترنت در سراسر جهان جار بزنید.

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید