افزایش پروبیوتیک برای ایمنی بدن

پروبیوتیک
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 1.1K

خیلی دیده شده که افراد تمایل دارند که واکسن آنفولانزا بزنند. این یعنی خیلی ها از آنفولانزا ترس دارند. تصمیم داریم در این مقاله برای مبارزه با آنفولانزا به طور طبیعی و با استفاده از پروبیوتیک راهکارهایی را ارائه کنیم. خوب است بدانید که روده انسان حاوی انواع مختلفی از باکتری ها است که به گوارش بهتر غذاها و خوراکی ها کمک می کند. در اصل این باکتری ها برای بدن مفید هستند و در یک بدن سالم باکتری های مفید غالب هستند. این باکتری های مفید را اصطلاحاً “پروبیوتیک ها” می گویند که ایمنی روده ها را افزایش می دهند. اگر شما در معرض سرماخوردگی یا آنفولانزا قرار بگیرید، وقتی پروبیوتیک ها در بدن زیاد شده باشند به کوتاه تر شدن زمان بیماری کمک می کنند. افزایش تعداد پروبیوتیک ها کار بسیار آسانی است. توصیه می شود به صورت ماهانه به عنوان یک روش پیشگیرانه در مقابل بیماری ها و افزایش سلامتی روده ها و بدن این کار را انجام دهید.

پروبیوتیک چیست

افزایش پروبیوتیک

همان طور که گفته شد پروبیوتیک ها باکتری های مفید هستند (مانند میکروب های مفید، مخمر های مفید و قارچ های مفید) که به بدن ما کمک می کنند. بر اساس آزمایش ها مشخص شده موجودات پروبیوتیک تقریبا ۱۰ برابر بیشتر از سلول های اصلی بدن ما هستند. به همین دلیل است که وقتی تعادل پروبیوتیک ها به هم می خورد بیماری ها بروز می کنند. در اینجا فهرست جالبی از فعالیت ها که پروبیوتیک ها عهده دار آن هستند را در اینجا می خوانید:

 1. بهبود هضم و جذب مواد مغذی
 2. بهبود چشمگیر عملکرد دستگاه سیستم بدن انسان
 3. حفاظت در مقابل حمله باکتری های بیماری زا
 4. منبع خوب ویتامین k
 5. کاهش کلسترول به وسیله سوخت و ساز (متابولیسم)
 6. کنترل مسمومیت روده ها و کاهش خطر ابتلا به سرطان روده
 7. کاهش گازهایی که میکروب های غیربیماری زا تولید کرده اند
 8. تولید اسیدهای چرب زنجیره کوتاه که به انرژی تبدیل می شوند
 9. کمک به جذب ویتامین ها و مواد معدنی مهم
 10. توقف یا کند کردن روند پوسیدگی دندان ها و بیماری پیرادندانی (پریودنتال)

پروبیوتیک ماست

بدن ما نیاز به تعادل مناسبی از پروبیوتیک های مفید (۸۵%) و باکتری های مضر(۱۵%) دارد. موارد بسیاری می تواند این تعادل را از بین ببرد:

 1. رژیم غذایی SAD
 2. قرار گرفتن در معرض سموم شیمیایی که از طریق غذاها و محیط اطراف آن.
 3. مصرف بیش از حد الکل و داروهای تجویزی خاص
 4. سبک زندگی پر استرس
 5. داروهای آنتی بیوتیکی
 6. غذاهایی که روند پخت طولانی دارند و خوراکی هایی که شکر یا جایگزین های شکر دارند.

با یک بار استفاده پروبیوتیک ها مقدار کمی از آنچه لازم است به بدن می رسانیم. توصیه می شود برای حفظ سلامتی روده ها ۴ بار در سال پروبیوتیک مصرف شود. همچنین می توانید در ابتدای سرماخوردگی یا آنفولانزا یا زمانی که بدن در مقابل یک بیماری نیاز به بهبود سریع دارد از پروبیوتیک ها استفاده کنید.

پروبیوتیک

افزایش پروبیوتیک در بدن کار سختی نیست. شما می توانید سه واحد پروبیوتیک را در۸ مرتبه از روز با مصرف کپسول افزایش دهید. این روش را طی ۳ روز ادامه دهید و سپس قطع کنید. و رژیم پروبیوتیک را اجرا کنید.

 • در مورد مقدار پروبیوتیک نگران نباشید.
 • به یاد داشته باشید که این افزایش پروبیوتیک مفید است و همچنین برای عملکرد بهتر آن در طی روز مقدار زیادی آب بنوشید!

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید