افزایش میل جنسی با مدیتیشن

مدیتیشن جنسی
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 3.92K

مدیتیشن جنسی راهی است برای افزایش آگاهی از بدن، برای افزایش لذت در طول رابطه جنسی. مدیتیشن جنسی منظم، ممکن است به لذت بخش تر شدن رابطه جنسی، به شما و همسر تان کمک کرده و همچنین راهی برای عمیق تر کردن رابطه تان است. در این مقاله می توانید یاد بگیرید که چگونه مدیتیشن جنسی کنید، حتی اگر قبلا هیچ گاه مدیتیشن انجام نداده اید.

انجام مدیتیشن عمومی پایه

۱- یک مکان آرام، دور از هرگونه حواس پرتی انتخاب کنید

مدیتیشن جنسی

چراغ های اتاق خواب یا اتاق نشیمن تان را کم کرده و هرگونه وسایل الکتریکی مانند موبایل، تلویزیون، و لپ تاپ را از آن بیرون کنید. اتاق را در دمایی متعادل نگه دارید. اگر خیلی سرد یا خیلی گرم باشد، ممکن است باعث حواس پرتی شود.

 • همچنین می توانید تعدادی کوسن روی زمین گذاشته تا هنگام مدیتیشن روی آن ها بنشینید. کوسن ها را طوری بچینید که نزدیک یکدیگر باشند، به این ترتیب فضای کمی بین شما و همسرتان به وجود خواهد آمد.

۲- راحت باشید

افزایش میل جنسی

در موقعیتی قرار بگیرید که برای شما و همسرتان راحت است. می توانید دراز کشیده و یا با پاهایتان در موقعیت لوتوس بنشینید. شما و همسرتان می توانید در حالی که چیزی گشاد و راحت پوشیده اید، و یا اگر ترجیح می دهید، کاملا لخت مدیتیشن کنید.

 • کمرتان را صاف نگه دارید، چه نشسته اید و یا با دست هایی در پهلوهایتان، دراز کشیده اید. در موقعیت نشسته، بازوهایتان را به راحتی در دامان تان بگذارید.
 • اگر نشسته اید، چانه تان را بالا گرفته و سرتان با ستون فقرات تان در یک راستا باشد.

۳- چشمانتان را ببندید

رابطه جنسی

هرگاه آماده بودید، می توانید چشمان تان را بسته و مدیتیشن را شروع کنید. پس از آن، سعی کنید از محیط اطراف تان مطلع بمانید. به بدن، نفس و هر صدایی که می شنوید توجه کنید.

 • سعی کنید افکار ناخواسته را نادیده گرفته و به سادگی بر لحظه کنونی تمرکز کنید. اگر فکری به سرتان زد، آن را تصدیق کرده و بگذارید تا بگذرد. برای مثال، اگر به اتفاقی که سرکار افتاده است فکر می کنید، باید به خودتان بگویید “آره، همچین چیزی اتفاق افتاده است”، و سپس ببینید که این تصورات محو می شوند.

۴- روی محیط اطراف و نفس کشیدن تان تمرکز کنید

افزایش میل جنسی

همانطور که در حال مدیتیشن هستید، روی محیط اطراف و نفس کشیدن تان تمرکز کنید. نفس های عمیق و آرامش بخشی کشیده و به هوایی که وارده بدن تان شده و از آن خارج می شود، توجه کنید. هنگامی که به داخل نفس می کشید، هوا را به داخل شکم تان برده و تصور کنید که با عمل بازدم، استرس از بدن تان بیرون می رود.

 • سعی کنید از خودتان و اینکه چه احساسی دارید آگاه شوید. اینکه هوا در اطراف بدن تان چه حسی دارد و اینکه چگونه همه قسمت های مختلف بدن تان، از دست تا پاهایتان چه احساسی دارند، آگاه باشید.

۵- بدن تان را تجسم کنید

افزایش میل جنسی

با شروع شدن مدیتیشن، بدن خودتان را تصور کنید. به اینکه بدن تان در داخل و خارج چگونه است، و همچنین به اینکه انرژی بدن تان چگونه به نظر می رسد، فکر کنید. به شکل ها، رنگ ها و صداهای احساسات فعلی تان فکر کنید. برای مثال، ممکن است تمایلی که به همسرتان دارید را شبیه یک گوی قرمز تجسم کنید.

 • روی احساسات جسمی تان تمرکز کنید. تا جایی که ممکن است، از بدن تان و تمایلاتی که احساس می کنید، آگاه باشید. هدف از مدیتیشن جنسی، افزایش آگاهی است؛ که می تواند منجر به افزایش میل جنسی شود.

۶- روی همسرتان تمرکز کنید

افزایش میل جنسی

بعد از اینکه خودتان را تجسم کردید، تمرکزتان را بر روی همسرتان بگذارید. در این لحظه سعی کنید به بدن و احساسات همسرتان فکر کنید.

 • به همسر تان نگاه کنید. می توانید چشم هایتان را باز کرده و به چشم های همسرتان نگاه کنید. مطمئن شوید که به تنفس همسر تان نیز توجه می کنید. نیم نگاهی به حرکات بدن همسرتان داشته باشید. برای مثال، ممکن است به شکم و سینه همسرتان نگاه کنید که با هوا پر شده و دوباره خالی می شوند.
 • بدون صحبت کردن، با همسرتان ارتباط برقرار کنید. سعی کنید از صورت، دست ها و چشم هایتان برای اینکه به همسرتان بگویید چه حسی دارید استفاده کنید. حالات همسرتان را نیز مشاهده کنید. سعی کنید ببینید که او نیز چه احساسی دارد.

۷- وارد قسمت مقاربت جنسی شوید

پس از حدود ۲۰ دقیقه مدیتیشن جنسی، شروع به مقاربت جنسی کنید. اگر مقاربت بعد از مدیتیشن جنسی لذت بخش تر است، با همسرتان درباره انجام مدیتیشن جنسی به طور منظم صحبت کنید.

تجربه تان را بهتر کنید

۱- موسیقی طبیعت یا آهنگ های آرامش بخش پخش کنید

افزایش میل جنسی

ممکن است تمرکز کردن با صداهای بیرونی سخت باشد، بنابراین به این منظور که افزایش مدیتیشن، ممکن است در ریلکس کردن به شما و همسرتان کمک کند، آهنگ طبیعت یا موسیقی پخش کنید. سعی کنید صداهای باران، موج اقیانوس یا برخی آهنگ های new age پخش کنید.

 • مطمئن شوید چیزی انتخاب کنید که به اندازه کافی طول بکشد تا هنگام مدیتیشن و رابطه جنسی پخش شود.

۲- مدیتیشن جنسی تائوئیسم را امتحان کنید

رابطه جنسی

هنگامی که شما مدیتیشن جنسی پایه را امتحان کردید، سعی کنید به سراغ مدل های پیچیده تر بروید. مدیتیشن جنسی تائوئیسم نوعی مدیتیشن است که بر شما و همسرتان در حال ادغام تمایلات، تمرکز می کند.

 • نفس کشیدن هایتان را با هم مطابقت دهید. می توانید مدیتیشن تائوئیسم را با نگه داشتن همسرتان و تلاش برای ادغام نفس هایتان شروع کنید. به این ترتیب، سرعت دم و بازدم تان را جوری تنظیم کنید که هر دوی تان بطور همزمان دم و بازدم کنید. به این کار ادامه دهید تا جایی که نفس هایتان یکی شود.
 • تپش های دست. تپش، نوع دیگری از مدیتیشن جنسی تائوئیسم است. به آرامی دست همسرتان را باز و بسته کرده یا با آهنگی آرام و ملایم، آنها را فشار دهید. همسرتان نیز می تواند دست های شما را فشار دهد.

۳- برخی تمرینات تانتریک را امتحان کنید

رابطه جنسی تانتریک راهی برای استفاده از رابطه جنسی برای مدیتیشن است، بنابراین افزودن برخی تمرینات تانتریک ممکن است برای شما و همسرتان لذت بخش باشد. برخی تمرینات جنسی تانتریکی ساده که می توانید امتحان کنید عبارت اند از:

 • به چشم های همدیگر خیره شوید. سعی کنید هنگام رابطه جنسی و همچنین هنگامی که در بالاترین حالت خود هستید، ارتباط چشمی با همسرتان را حفظ کنید.
 • نفس های متناوب. سعی کنید به طور تناوبی با همسرتان نفس بکشید. برای مثال، شما می توانید به داخل نفس بکشید در حالی که همسرتان در حال بازدم است، و بر عکس.

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید