چگونه یک آرایش بی عیب داشته باشیم؟

آرایش صورت
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 3.58K

هر شخصی می تواند آرایش بی عیب داشته باشد اگر که از محصولات درستی استفاده کند. ابتدا، پوست تان را با شستن صورت و مرطوب کردن آن آماده کنید. سپس، فوندانسیون و پودر زده تا پوست تان صاف شده و رنگ چهره تان بی عیب شود. در آخر به اعضاء صورت تان با رژگونه، سایه چشم، خط چشم و رژ لب بهبود بخشید.

ایجاد پوستی شفاف برای آرایش

۱- صورت تان را بشویید

صورت تان را بشویید تا هرگونه چربی ناخواسته یا آرایش قدیمی را از صورت تان پاک کنید. از پاک کننده ای استفاده کنید که ملایم یا با PH مطلوب باشد. این پاک کننده ها پوست شما را خشک یا تحریک نخواهد کرد. همچنین می توانید از تمیزکننده هایی استفاده کنید که متناسب با نوع پوست تان باشد. برای مثال:

 • اگر پوست خشک دارید، از پاک کننده های کرم مرطوب کننده استفاده کنید.
 • برای پوست های معمولی، از پاک کننده ملایم بدون هرگونه میکروبید یا لایه بردار استفاده کنید.
 • اگر پوست چرب دارید، از پاک کننده مبتنی بر روغن استفاده کنید. این پاک کننده ها باعث کاهش تولید چربی پوست تان می شوند.

۲- پوست تان را مرطوب کنید

همیشه باید بعد از شستن صورت تان، آن را مرطوب کنید. انواع بسیار مختلفی مرطوب کننده وجود دارد که می توانید آن را انتخاب کنید. برای مثال، اگر زمان زیادی را بیرون سپری می کنید، از نرم کننده ای استفاده کنید که در آن ضد آفتاب وجود داشته باشد تا از پوست تان محافظت کنید. دیگر ملاحظات شامل:

 • اگر پوست چربی دارید، از ژل مرطوب کننده بدون چربی استفاده کنید. این مرطوب کننده پوست تان را بدون تحریک تولید چربی نرم خواهد کرد.
 • اگر پوست خشکی دارید، از کرم مرطوب کننده سبکی استفاده کنید.
 • اگر مشکل آکنه دارید، از مرطوب کننده ای استفاده کنید که اسید سالیسیلیک داشته باشد.

۳- به پوست تان پرایمر بزنید

پرایمر محصول آرایشی است که منافذتان را پر کرده و پوست تان را برای آماده سازی برای فوندانسیون، صاف می کند. برای استفاده از پرایمر، مقدار کمی از آن را روی گونه، پیشانی و چانه تان بزنید. پرایمر را با سرانگشت هایتان یا قلم فوندانسیون روی پوست تان درآمیزید. پرایمرهای رنگی می توانند برای اصلاح مشکلات رنگ یا هر رنگ پوستی استفاده شوند. برای مثال :

 • اگر پوست تیره ای دارید، از پرایمر صورتی روشن استفاده کنید تا به پوست تان درخششی سالم بدهید.
 • اگر پوست تان زرد رنگ به نظر می رسد، از پرایمر بنفش رنگی برای خنثی کردن هرگونه رنگ ناسالم استفاده کنید.
 • پرایمر سبز رنگ قرمزی های نابرابر یا لکه های آکنه را خنثی می کند.

۴- در آرایش یک لایه فوندانسیون بزنید

فوندانسیون رنگ پوست تان را برابر کرده و درخشش زیبایی به شما می دهد. برای زدن فوندانسیون، مقدار کمی از آن را روی گونه، پیشانی، چانه و پل بینی تان بزنید. برای پوشش سبک، از سرانگشت هایتان برای آمیختن فوندانسیون به طرف لبه های صورت تان استفاده کنید. برای پوشش های سنگین تر، از یک اسفنج زیبایی مرطوب برای آمیختن فوندانسیون به پوست تان استفاده کنید.

 • مطمئن شوید که از رنگ درست فوندانسیون استفاده می کنید. سایه درست باید در نور روز کامل روی چانه و گردن تان معلوم باشد.
 • اگر صورت و گردن تان سایه های مختلفی دارد، فوندانسیون را با گردن تان متناسب کنید. درغیر اینصورت، به نظر می رسد که ماسک زده اید.

۵- از کانسیلر استفاده کنید تا هرگونه لکه ای را پاک کنید

کانسیلر می تواند برای پوشاندن آکنه ها، نواحی قرمز یا دایره تیره زیر چشم هایتان استفاده شود. برای پوشش های سنگین، از فوندانسیون مایع استفاده کنید و آن را با قلم آرایش کوچکی بزنید. برای پوشش های سبک تر، از قلم کانسیلر استفاده کنید. لبه های کانسیلر رابا فوندانسیون تان ترکیب کرده تا پوشش بدون عیبی به خود دهید.

 • می توانید از سرانگشت هایتان، یک گوش پاک کن یا یک برس آرایش برای آمیختن کانسیلر استفاده کنید.
 • کانسیلری بخرید که دقیقا با فوندانسیون تان مطابقت داشته باشد. در صورت امکان، از یک برند خرید کرده تا مطمئن شوید که رنگ ها با یکدیگر مطابقت داشته باشند.

۶- پودر زمینه شفاف بزنید

آرایش صورت

پودر زمینه شفاف، پودر روشنی است که در فوندانسیون قفل شده و هرگونه چربی اضافی را که پوست تان تولید می کند را به خود جذب می کند. یک لایه نازک پودر زمینه را با یک قلم آرایش کرکی بزرگ روی تمام صورت تان بزنید. مطمئن شوید که ناحیه دور چشم و دهان تان را نیز آمیخته تا از هرگونه آرایش نامناسب جلوگیری کنید.

 • برای پوشش های سبک تر بجای استفاده از پودر های فشرده، از پودر های سبک تر استفاده کنید.

اعضاء صورت تان را بهبود بخشید

۱- ابروهایتان را پر کنید

اگر شما از قبل ابروهای تیره و مناسبی داشته اید، می توانید از این قسمت بگذرید. در غیر اینصورت، از مداد ابرویی استفاده کنید که خیلی نزدیک متناسب با رنگ مویتان باشد تا ابروهایتان را با آن پر کنید. از ضربه های کوتاه و کج مانندی استفاده کنید تا موهای کوچکی روی پوست تان ایجاد کنید. سپس از یک قلم آرایش خشک استفاده کرده تا به آرامی مداد ابرو را به خط ابرو طبیعی تان ترکیب کنید.

 • پس از این که آن ها را پر کردید، ابروهایتان را با آمیختن ژل ابرو رنگی یا واکس شکل دهید.
 • می توانید برای رنگ موی تان، کیت ابرو خریداری کنید. این کیت ها معمولا شامل یک مداد ابرو، یک قلم ابرو و ژل یا واکس شکل دهنده خواهند بود.

۲- مقداری رژگونه بمالید

از یک برس رژگونه برای زدن رژگونه روی گونه هایتان استفاده کنید. از حرکات طولانی و صاف برای آمیختن رژگونه به طرف شقیقه هایتان استفاده کنید. بر روی محو کردن کناره رژگونه و ایجاد کردن درخششی طبیعی تمرکز کنید. در آرایش از رژگونه ای استفاده کنید که متناسب با رنگ پوست تان باشد. برای مثال :

 • اگر پوست روشنی دارید، از رژگونه صورتی روشن یا هلویی استفاده کنید.
 • رنگ پوست های متوسط باید رژگونه های زردآلویی و بنفش بزنند.
 • اگر پوست زیتونی رنگی دارید، رنگ نارنجی هلویی یا صورتی گل رزی بزنید.
 • پوست های تیره رنگ در بنفش کشمشی تیره و قرمز آجری بهتر نمایان می شود.

۳- سایه چشم بزنید

برای ظاهری ساده، در حد فاصل بین چشم و مژه تان رنگ تیره تری بزنید و آن را بر روی پلک هایتان درآمیزید. سپس، روی مرکز پلک هایتان رنگ سبک تر و براق تری بمالید. سایه های چشم با کیفیتی بخرید تا در طول روز از بین نروند. علاوه بر این از سایه هایی استفاده کنید که متناسب با رنگ چشم و رنگ پوست تان باشد. برای مثال:

 • چشم های آبی با رنگ های صورتی و مرجانی می آید. چشم های سبز با رنگ های زمینه قرمز مانند خرمایی یا زردآلویی می آید. چشم های قهوه ای می تواند هر رنگی را به خود گیرد اما به خصوص با بنفش تیره خوب به نظر می آید.
 • سایه هایی انتخاب کنید که متناسب با رنگ پوست تان باشد. رنگ های پوست سرد با رنگ های زمستانی می آید در حالی که رنگ پوست های گرم با رنگ های خاکستری بهتر به نظر می رسند.

۴- در آرایش از خط چشم استفاده کنید تا چشم هایتان را بهبود بخشید

ابتدا، خط چشم های با کیفیت بالا خریداری کرده تا در طول روز نریخته یا از بین نروند. سپس، مقدار کمی به هر کدام از چشم ها زده و آن ها را برای تفاوت هایشان بررسی کنید. جایی که لازم است خط چشم بیشتری اضافه کنید تا متناسب با چشم هایتان شود. خط چشم می تواند به روش های مختلفی استفاده شود. برای مثال :

 • خط نازکی از خط چشم را در امتداد خط مژه تان کشیده تا مژه هایتان ضخیم تر به نظر برسند.
 • از خط چشم های مایع برای کشیدن چشم های به مانند گربه دراماتیک استفاده کنید.
 • از خط چشم های فیروزه ای روشن یا طلایی برای آوردن طنینی از رنگ به چهره تان استفاده کنید.

۵- ریمل بزنید

سرتان را به پشت خم کرده و به جلو نگاه کنید تا مژه هایتان را از صورت تان دور کنید. قلم ریمل را نزدیک پایه مژه هایتان نگه دارید. قلم را از طرفی به طرف دیگر حرکت داده تا موهای قلم بین مژه هایتان فشار داده شود. قلم را به سمت بالا در طول مژه هایتان کشیده تا تمام طول آن را بپوشاند.

 • برای ظاهری طبیعی، ریمل قهوه ای تیره ای انتخاب کنید. برای ظاهری اسموکی و برجسته، ریمل مشکی کربنی انتخاب کنید.
 • پس از خشک شدن ریمل، پوشش دیگری لحاظ کرده تا مژه هایتان مشخص تر شوند.

۶- رژ لب یا براق کننده لب را به آرایش اضافه کنید

رنگ روشنی انتخاب کرده تا آن ها را بزرگ تر کنید. برای پوشش لبی برجسته و سنگین، از رژ لب استفاده کنید. برای رنگی درخشان و روشن تر، از براق کننده استفاده کنید. اگر نگران رفتن رژ لب یا براق کننده تان هستید، قبل از استفاده از رنگ لب، لب هایتان را با مداد لبی خط کشی کنید.

 • برای جلوگیری از مالیدن رژ لب به دندان هایتان، به آرامی انگشت اشاره تان را بمکید. اینکار باعث از بین رفتن هرگونه رژ لب داخل دهانتان می شود.
 • از قلم آرایش برای زدن رژ لب استفاده کنید. اینکار باعث می شود که رنگش بیشتر مانده و کنترل بیشتری روی کاری که دارید انجام می دهید خواهید داشت.

محصولات مختلف را امتحان کنید

۱- از فوندانسیون معدنی استفاده کنید

اگر نگران هستید که فوندانسیون های معمولی پوست های خشک یا مشکلات آکنه را بدتر می کنند، فوندانسیون های معدنی می توانند جایگزین مناسبی باشند. فوندانسیون های معدنی منافذتان را مسدود نکرده و از فوندانسیون های معمولی ملایم تر هستند. با این حال، اگر آن را با قلم فوندانسیون درنیامیزید، ظاهری نامنظم و به صورت پودر خواهد گرفت.

 • از حرکات دایره ای کوچک برای آمیختن فوندانسیون به پوست تان استفاده کنید.
 • فوندانسیون های معدنی مایع برای افرادی با پوست خشک مناسب هستند. متناوبا اگر پوست چربی دارید، فوندانسیون معدنی مایع را امتحان کنید.

۲- کرم BB استفاده کنید

کرم BB یک لوازم آرایشی همه جانبه است که بعنوان مرطوب کننده، پرایمر، SPF و فوندانسیون عمل کرده باعث کاهش زمانی می شود که برای آرایش صرف می شود. علاوه بر این، پوشش روشنی دارد که می تواند نسبت به دیگر فوندانسیون ها طبیعی تر جلوه کند. با این حال، کرم BB معمولا پوشش کافی برای پاک کردن لکه ها یا نقاطی که در معرض خورشید است ایجاد نمی کند.

 • بعضی از افراد از کرم BB بعنوان پرایمر زیر فوندانسیون معمولی شان برای کمک به پوشاندن زخم و مشکلات آکنه شدید استفاده می کنند.

۳- آرایش کانتور را امتحان کنید

کانتور کردن یک تکنیک آرایشی است که به شما اجازه می دهد شکل چهره خود را تغییر دهید. برای انجام اینکار، فوندانسیون هایی از سایه های روشن و تیره برای اضافه کردن سایه ها و برجستگی ها در مکان هایی که در حقیقت آنها را ندارید، بزنید. با این حال، کانتور کردن زمان زیادی می برد و به طور کلی مشکل بزرگی برای استفاده روزانه به حساب می آید.

۴- برنزه کنید

آرایش صورت

برنزه کننده محصول آرایشی است که می تواند گونه هایتان را به رنگ آفتاب سوخته در بیاورد. علاوه بر این، برنزه کننده می تواند زمانی که برای ایجاد سایه های طبیعی زیر استخوان گونه تان کانتوره می کنید، استفاده شود. برنزه کننده معمولا با یک برس گرد و پرزدار استفاده می شود.

 • می توانید برنزه کننده را به شکل پودر یا به صورت فشرده شده خریداری کنید.
 • برنزه کننده ای را انتخاب کنید که یک یا دو سایه از رنگ پوست طبیعی تان تیره تر باشد.

۵- از پودر برجسته کننده در آرایش استفاده کنید

برجسته کننده می تواند به پوست تان درخششی سالم داده و اعضاء مورد علاقه تان را برجسته تر کند. اکثر مردم برجسته کننده را در طول استخوان گونه شان کشیده تا ساختار طبیعی استخوان شان برجسته تر شود. با این حال، می توانید از برجسته کننده روی پیشانی و چانه تان استفاده کنید تا به پوست تان اتمام تر و تازه ای بدهید.

 • از برس آرایش بزرگ و پرزداری برای اعمال لایه نازکی از برجسته کننده روی صورت تان استفاده کنید.
 • بجای برجسته کننده نقره ای، برجسته کننده ای با ته رنگ طلایی انتخاب کنید. اینکار به چهره شما درخشش صاف و روشنی خواهد داد.

۶- از اسپری زمینه استفاده کنید

اسپری زمینه آرایش تان را برای مدت زمان بیشتری در جای خود نگه می دارد.

۷- کار به اتمام رسید

آرایش صورت

رسانه دکتر سلامت

چگونه یک آرایش بی عیب داشته باشیم؟
5 (100%) 2 votes
: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید