درمان خانگی خشکی و ترک لب

درمان ترک لب
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 1.44K

ترک لب از آن دسته عارضه‌ هایی است که گریبان افراد زیادی را می‌ گیرد، به همین منظور شاهد محصولات مختلفی در بازار هستیم که وعده درمان ترک لب را می‌‌ دهند؛ اما شما بهتر از ما می‌‌ دانید که روش های طبیعی و خانگی همیشه بهترین راه هستند. در اینجا قصد داریم با هم نگاهی به ۸ درمان خانگی برای ترمیم لب‌ های ترک‌ خورده داشته باشیم.

درمان ترک لب

ترک لب

۱- اسکراب شکر

شکر از آن دسته مواردی است که در هر خانه‌ ای یافت می‌ شود، درست است که این روزها خوردن شکر توصیه نمی‌ شود اما بد نیست بدانید یکی از بهترین اسکراب‌ های خانگی را می‌توان با شکر درست کرد. برای این‌ کار کافی است تا به یک اندازه وازلین و شکر سفید را با هم ترکیب کنید. ماده به‌ دست آمده را به آرامی بر روی لب‌ ها بمالید و سپس با یک دستمال پاک کنید.

  • اسکراب شکر باعث می‌ شود تا پوست لب‌ ها لایه‌ برداری شود و خشکی لب از بین برود؛ در نتیجه شاهد برطرف شدن آثار ترک لب خواهید بود.

۲- ترکیب روغن نارگیل و شکر

یک قاشق چای‌ خوری روغن نارگیل را با یک قاشق چای‌ خوری شکر ترکیب کرده و سپس این ترکیب را بر روی لب‌ های خود بمالید. این ترکیب لب‌ های لعل شما را عاری از هرگونه ترک خواهد کرد و طعم خوبی نیز دارد.

۳- اسکراب نعناع فلفلی

خشکی و ترک لب

این اسکراب عطر خوبی دارد و لایه‌ برداری مناسب برای پوست لب‌ است. دو قاشق غذا خوری شکر را به همراه یک قاشق‌ غذا خوری روغن کرچک، نصف قاشق‌ چای‌ خوری پودر کاکائو، نصف قاشق چای‌ خوری قهوه و ۳ قطره روغن نعناع فلفلی با هم ترکیب کنید و بر روی پوست لب بمالید. مطمئن باشید این اسکراب شما را از شر ترک لب خلاص خواهد کرد.

۴- اسکراب طبیعی لب

یک قاشق چای‌ خوری شکر سفید را با شکر قهوه‌ای ترکیب کرده و به این ماده یک قاشق چای‌ خوری شکر و روغن زیتون اضافه کنید، این اسکراب را بر روی لب‌ ها بمالید. خوردن این اسکراب نیز مانعی ندارد.

۵- اسکراب لب آگار

درمان ترک لب

یک قاشق غذاخوری شکر، نصف قاشق چای‌ خوری روغن زیتون و نصف قاشق چای‌ خوری عصاره گیاه آگار را با هم ترکیب کنید. این اسکراب خاصیت آب رسانی بالایی دارد، از طرف دیگر دیر خراب می‌ شود و می‌ توانید در دفعات بعد نیز از آن استفاده کنید.

۶- اسکراب لب توت‌ فرنگی

مقدار کمی عصاره توت‌ فرنگی را با عصاره لیمو ترکیب کرده به محلول به‌دست آمده یک قاشق چای‌ خوری شکر و روغن زیتون اضافه کنید. توت‌ فرنگی موجود در این اسکراب باعث می‌ شود تا رنگی صورتی به خود بگیرد و طعمی خوشمزه نیز داشته باشد. از طرف دیگر به دلیل وجود آب لیمو در این اسکراب، رنگ لب‌ ها نیز روشن‌ تر خواهد شد.

۷- اسکراب لب با ترکیبی از رژ لب و مواد طبیعی

ترک لب

جالب است بدانید به کمک رژ لب و مواد طبیعی نیز می‌ توان اسکراب لب درست کرد. یک قاشق چای‌ خوری وازلین، یک قاشق غذا خوری شکر و مقداری رژ لب را با هم ترکیب کنید. مواد را به خوبی هم بزنید تا رنگ یکدستی داشته باشد، اسکراب به‌ دست آمده را به راحتی بر روی لب‌ ترک‌‌ خورده خود بزنید، این کار باعث می شود با یک تیر دو نشان زده باشید، از یک طرف لب‌ ها را اسکراب و لایه‌ برداری کرده‌اید و از طرف دیگر رژ لب زده‌ اید.

۸- اسکراب وانیل

عصاره تبخیر شده نیشکر را با روغن وانیل و روغن جوجوبا ترکیب کرده و به محلول به‌ دست آمده روغن نعناع فلفلی اضافه کنید. این اسکراب ترکیبی ایده‌ آل برای برطرف کردن ترک لب است.

  • ترکیبات خانگی مختلفی را می‌ توان برای بر طرف کردن عارضه‌ های پوستی استفاده کرد، اگر شما هم برای از بین بردن ترک لب، ترکیب خانگی خاصی را استفاده می‌ کنید که اثر بخشی خوبی دارند، ما و سایر کاربران را در قسمت نظرات در جریان ساخت این ترکیب ‌دست‌ ساز قرار دهید.

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید