آشنایی با طب فشاری

طب فشاری
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 1.84K

طب فشاری یک روش درمان بدنی و آسیایی با ریشه هایی باستانی طب چینی است. طب فشاری از قواعد پایه chi استفاده می کند. این انرژی در بدن جریان می یابد و خطوطی را که نصف النهار نامیده میشود را دنبال می کند.این نصف النهار در نقاط خاصی در دسترس است و سبب جریان پیدا کردن انرژی در آن نقاط میشود.

۱- درک مفهوم این نوع طب

درمان طب

طب فشاری یک درمان آسیایی مخصوص بدن است که بیش از ۵۰۰۰ سال پیش توسعه و ایجاد گردید.این نوع طب بر قرار گیری انگشت ها و فشار دادن نقاط فشاری در بدن وابسته است.

  • این نقاط در اطراف کانال (کانال مهره ها) وجود دارند و نصف النهار نامیده میشوند.تحریک این نقاط سبب آزاد شدن درد و افزایش جریان خون میگردد.
  • برخی از مردم معتقدند که این نوع طب و دیگر درمان های آسیایی سبب تصحیح نامیزانی ها و بسته بودن جریان های انرژی لازم درون بدن میگردد.

۲- کابرد طب فشاری را یادبگیرید

طب کار

این طب برای انواع بیماری ها کاربرد دارد.یکی از مهم ترین کاربردهای آن آزادکردن درد است. همانند سر درد ، گردن و پشت درد .برخی از مردم طب فشاری را برای درمان حالت تهوع و استفراغ ، خستگی ، استرس های ذهنی و جسمی و کاهش وزن و حتی اعتیاد استفاده میکنند.طب فشاری سبب ریلکسیشن عمیق و کاهش فشار ماهیچه ها میگردد.

  • بسیاری از پزشکان ، دکترها و طرفداران بهداشت همگانی معتقدند که این روش طب تاثیرات مثبت و شفابخشی بر بدن دارد.UCLA  یک مرکز برای درمان های شرق -غرب دارد که علوم پایه طب فشاری در آن مطالعه میشود.آنها در تلاشند که توضیح و کاربردهای موفق این تکنیک را پیدا کنند و در دسترس مردم قرار دهند.
  • برای دریافت مدرک این طب شخص باید وارد یک برنامه ی سخت درمدارس طب فشاری شود آنها هم چنین قادر خواهند بود از برنامه های ماساژ درمانی نیز بهره مند شوند. این برنامه ها شامل مطالعه آناتومی و مجموعه قواعد تئوری طب چینی است.این برنامه نیازبه ۵۰۰ ساعت حضور در مدرسه جهت تعلیم دارد.

۳- وقتتان را به طب فشاری اختصاص دهید

طب فیزیکی

اگر شما تمایل به استفاده از این نوع طب را دارید ، شما در طول زمان نیازمند تکرار گام های آن هستید.این تکنیک ها تاثیر زیادی بر بدن دارد.هر گاه شما این نقاط را فشار میدهید بدنتان متعادل خواهد شد.

  • برخی از مردم ممکن است به سرعت نتیجه را کسب کنند، برخی دیگر نیازمند درمان های متعدد دارند.اگرچه آزاد سازی درد ممکن است به سرعت انجام گیرد اما درد میتواند بازگشت کند.البته این قضیه نرمال است.طب فشاری یک درمان قطعی فوری نیست.این یک تکنیک برای کمک به آزادسازی درد به وسیله کاهش انسداد و برگرداندن بدن به حالت تعادل خود است.
  • شما میتوانید هر چند باری که تمایل داشتید از طب فشاری استفاده کنید.چند بار در روز یا چند بار در یک ساعت.اگر شما به طور مکرر یک نقطه را فشار دهید ممکن است درد آن شروع به بهبودی کند.
  • بیشتر مردم انجام طب فشاری را هر روز پیشنهاد میکنند.اگر این کار برایتان دشوار است حداقل ۲ تا ۳ بار در هفته انجام دهید.

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید