۲۰ غذای مفید برای افزایش میل جنسی

افزایش میل جنسی
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 8.53K

روش کلی کار از این قرار است خود را با میوه ها، سبزیجات، پروتئین های لخم، و دانه های کامل سیر کنید و از غذاهایی که باعث مسدودیت شریان های شما می شوند، دوری کنید. علاوه بر این، با اضافه کردن چند غذای کلیدی در وعده های غذایی تان، می توانید رژیم غذایی خود را برای افزایش میل جنسی در سطح آفرودیتی بهینه کنید. به احتمال زیاد، شما در حال حاضر بسیاری از این مواد غذایی (بلغور جو دوسر، موز، اسفناج، کنسرو ماهی تن و …) را در کابینت ها و یا یخچال تان دارید. بنابراین این مقاله را بخوانید و طبق آن تغذیه کنید تا آثار آن را در زندگی جنسی تان مشاهده کنید.

۲۰ غذای مفید برای افزایش میل جنسی

۱- آب انار (برای آقایان)

میل جنسی

مژده آقایان! سرتان را بالا بگیرید. مطالعه ای در ژورنال اورولوژی نشان داده است که آب انار احتمال بروز اختلال نعوظ را در خرگوش های نر کاهش می دهد. برای یادگرفتن دستور ساخت کوکتل های مختلف با این آبمیوه خوشمزه، می توانید به یک آبمیوه فروشی مراجعه کنید.

۲- شراب قرمز (برای خانم ها)

افزایش میل جنسی

خانم ها، شاد باشید! دانشمندان مقدار دقیق شراب مورد نیاز برای تقویت میل جنسی به صورت لحظه ای را پیدا کرده اند. طبق مطالعه ای که در ژورنال پزشکی جنسی منتشر شده است، این مقدار ۲ لیوان می باشد. ثابت شده است که نوشیدن شراب، بیشتر از این مقدار، نه تنها باعث افزایش میل جنسی نخواهد شد، بلکه حتی ممکن است اثر عکس نیز داشته باشد و میل جنسی را کاهش دهد.

۳- سالاد میگو

افزایش میل جنسی

میگو مملو از روی است و سبزیجات سبز حاوی فولات می باشند. همراه یکدیگر، این دو ماده می توانند سطوح تستوسترون و در نتیجه میل جنسی شما را افزایش دهند. می توانید میگو را بر روی باربکیو یا منقل، به صورت کبابی آماده کرده و نوش جان کنید.

۴- بلغور جو دوسر

میل جنسی

جو در هنگام هضم شدن یک ماده شیمیایی تولید می کند که این ماده در خون تستوسترون آزاد می کند و باعث افزایش میل جنسی و شدت ارگاسم می شود. برای اثر مضاعف می توانید به بلغور جودوسر، کمی عسل نیز اضافه کنید (شماره ۶ را در همین صفحه بخوانید). اگر درباره مزایای افزایش هورمون تستوسترون کنجکاو شده اید، به صفحه درمان تستوسترون پایین در مردان، مراجعه کنید.

۵- اسفناج

افزایش میل جنسی

طبق گفته محققان ژاپنی، اسفناج یک منبع غنی منیزیم است که به منبسط شدن رگ های خونی کمک می کند. این بدان معنی است که خوردن این ماده غذایی باعث خواهد شد شما جریان خون معتدل تر و سالم تری داشته باشید که این پدیده برای مردان به معنای نعوظ شدیدتر و برای زنان به معنی راحت تر به ارگاسم رسیدن می باشد.

۶- مرکبات (برای آقایان)

افزایش میل جنسی

آقایانی که روزانه حداقل ۲۰۰۰ میلی گرم ویتامین C مصرف می کنند، تعداد اسپرم های بیشتری دارند و تحرک اسپرم های آنان نیز بهتر است. ویتامین C همچنین از چسبیدن اسپرم ها به یک جا جلوگیری می کند بنابراین اسپرم ها برای رسیدن به مقصدشان و بارور کردن تخمک، شانس بیشتری خواهند داشت.

۷- گوشت گاو تغذیه شده با علوفه طبیعی (برای خانم ها)

میل جنسی

از دلایل اصلی کم شدن رابطه جنسی بین زوج ها و یا خدایی ناکرده، متوقف شدن آن، جمله “امشب نه عزیزم، امشب خسته ام” می باشد. برای زنان یکی از علل شایع خستگی مزمن، کمبود آهن است. با خوردن استیک و همبرگر ،سطوح آهن موجود در خون تان را افزایش دهید. خوردن گوشت گاو تغذیه شده با علوفه طبیعی برای سلامتی شما در اولویت است زیرا این نوع گوشت، چربی کمتری دارد و حاوی مقدار بیشتری از اسید های چرب امگا ۳ مفید برای قلب می باشد.

۸- عسل (هم برای آقایان و هم برای خانم ها)

افزایش میل جنسی

ویتامین B موجود در عسل به تولید هورمون تستوسترون در آقایان کمک می کند و بور موجود در آن به بدن خانم ها کمک می کند بهتر از استروژن، یکی از عوامل اصلی متعادل کردن جریان خون و تحریک جنسی، استفاده از عسل است.

۹- بلوبری (هم برای آقایان و هم برای خانم ها)

میل جنسی

فیبر محلول موجود در بلوبری، کلسترول را قبل از اینکه به شریان ها برسد، از طریق دستگاه گوارشی شما نابود می کند. علاوه بر این، در این میوه ترکیباتی موجود است که در مردان باعث افزایش جریان خون و بروز آثار ویاگرا مانند می شود.

۱۰- تخم کاج (هم برای آقایان و هم برای خانم ها)

افزایش میل جنسی

مانند میگو، تخم کاج یک منبع غنی روی می باشد که این ماده به افزایش سطوح تستوسترون و ارتقای میل جنسی کمک می کند. می توانید این تخم ها را به سس پستوی پاستایتان اضافه کنید و یا به تخم مرغ اضافه کنید و نوش جان نمایید.

۱۱- سیب (هم برای آقایان و هم برای خانم ها)

افزایش میل جنسی

سیب غنی از یک آنتی اکسیدان به نام کورستین می باشد که این آنتی اکسیدان به افزایش طول رابطه جنسی در مردان کمک می کند. اما زنان نیز می توانند از مزایای تقویت میل جنسی سیب بهره مند شوند زیرا این میوه بهشتی دارای مقادیر بالایی از فیتواستروژن ها می باشد که نشان داده شده است این ترکیبات منجر به افزایش لذت جنسی در طول رابطه جنسی خواهند شد.

۱۲- صدف (هم برای آقایان و هم برای خانم ها)

میل جنسی

بله، افسانه ها درست اند. صدف واقعا خاصیت تقویت کننده میل جنسی را دارا می باشد. مانند میگو و تخم کاج، صدف یک منبع غنی برای فلز تقویت کننده میل جنسی روی می باشد.

۱۳- شکلات تیره (هم برای آقایان و هم برای خانم ها)

افزایش میل جنسی

با استفاده از این ماده غذایی شیرین، زندگی عشقی خود را نیز شیرین کنید. شکلات تیره (هر شکلاتی که دارای محتوی کاکائو ۷۰ درصد و یا بالاتر است) پر از آنتی اکسیدان ها است که نشان داده شده است این مواد برای مقابله با استرس و بهبود خلق موثرند. علاوه بر این، طبق مطالعات منتشر شده در ژورنال آمریکایی تغذیه بالینی، شکلات تیره، شریان ها را شل می کند و جریان خون را افزایش می دهد که این پدیده باعث افزایش میل جنسی و بهبود رابطه جنسی خواهد شد.

۱۴- زنجبیل (هم برای آقایان و هم برای خانم ها)

افزایش میل جنسی

طبق یک مطالعه منتشر شده در ژورنال بین المللی قلب و عروق، مصرف تنها یک قاشق چای خوری زنجبیل در هفته می تواند به بهبود عملکرد شریان ها کمک کند. این به معنی آن است که به تمامی قسمت های بدن شما خون بیشتری خواهد رسید. بنابراین، دفعه بعدی که سوشی می خورید، در مصرف زنجبیل مضایقه نکنید.

۱۵- موز (هم برای آقایان و هم برای خانم ها)

افزایش میل جنسی

وجود سطوح بالای سدیم در خون، جریان خون به ناحیه پایین تنه شما را محدود می کند و در نهایت باعث کاهش میل جنسی می شود. بهترین راه برای کاهش سطح سدیم خون بدون بی نمک کردن رژیم غذایی چیست؟ خوردن پتاسیم بیشتر که این ماده مغذی به وفور در موز یافت می شود.

۱۶- سیب زمینی شیرین (هم برای آقایان و هم برای خانم ها)

افزایش میل جنسی

مانند موز، سیب زمینی شیرین نیز یک منبع غنی پتاسیم است که باعث افزایش میل جنسی می شود. افزایش مصرف پتاسیم همچنین می تواند به شما کمک کند که با کاهش تورم غیرقابل اجتناب ناشی از مصرف بالای سدیم، تناسب اندام بیشتری داشته باشید.

۱۷- کنسرو ماهی تن (هم برای آقایان و هم برای خانم ها)

افزایش میل جنسی

طبق یک تحقیق انجام شده توسط دانشگاه هاروارد، کمبود ویتامین B12 باعث کاهش میل جنسی و خستگی مزمن می شود و در مردان می تواند موجب بروز اختلال نعوظ شود. خوشبختانه شما می توانید ویتامین B12 مورد نیاز بدن تان را از طریق یک ماده غذایی موجود در تمامی سوپر مارکت ها تامین کنید: کنسرو ماهی تن، که اتفاقا یکی از پنج منبع برتر این ویتامین می باشد.

۱۸- فلفل تند (هم برای آقایان و هم برای خانم ها)

افزایش میل جنسی

فلفل تند یک منبع عالی از کپسایسین است که آثار آن، بسیار شبیه به تحریک جنسی است. ضربان قلب شما افزایش می یابد، شروع به عرق کردن می کنید، تا جایی که این احساس مشابه تحریک جنسی، ممکن است به تحریک جنسی واقعی تبدیل شود. فقط اطمینان حاصل کنید که دست هایتان را پس از تماس مستقیم با فلفل تند بشویید.

۱۹- سیر (هم برای آقایان و هم برای خانم ها)

افزایش میل جنسی

مصرف منظم سیر می تواند باعث جلوگیری از ایجاد پلاک در دیواره های شریانی شود که این پدیده منجر به ارتقای جریان خون شما خواهد شد. بنابراین، خیلی هم تعجب برانگیز نیست که طبق افسانه، مصری های باستان این غذا را به عنوان یک غذای تشریفاتی برای ارتقای میل جنسی مورد استفاده قرار می دادند.

۲۰- آووکادو (هم برای آقایان و هم برای خانم ها)

افزایش میل جنسی

بله، آووکادو منبعی غنی از ویتامین B12 و سایر ویتامین های گروه B می باشد، اما این میوه خوشمزه همچنین مملو از چربی های سالم و غیر اشباع نیز می باشد. هر دوی این مواد به ارتقاء جریان خون در سراسر بدن شما کمک می کنند.

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

۲ دیدگاه

  • می‌توان ادعا کرد که شیطان بر افکار این نگارنده حاکم است.
    آن میل و آن خوراک، روز گریبان بسیاری از فرزندان آدمی‌زاد را در قیامت و دنیا خواهد گرفت و صد البته نویسنده و تدوین‌گر و ویراستار و بانی و عاملان به این نسخه‌‌های شیطانی، در کنار هم در دوزخ خواهند سوخت……

دیدگاهتان را بنویسید