پاره شدن پرده بکارت بدون درد

پرده بکارت
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 99.3K

از دست دادن پرده بکارت ممکن است ترسناک به نظر برسد و باور های نادرست در مورد آن کمکی نمی کند. با اینکه برخی خانم ها ممکن است در اولین تجربه خود احساس درد کنند، ولی به شما بد نخواهد گذشت. صحبت کردن با شریک جنسی و فهمیدن اینکه رابطه جنسی چگونه است، باعث می شود شما پیشاپیش راحت باشید. با نشستن در حالت صحیح و استفاده از وسایل درست، می توانید اولین تجربه خود را مثبت و حتی لذت بخش کنید.

آماده شدن برای رابطه جنسی

۱- اطمینان حاصل کنید که آماده برقراری رابطه جنسی هستید

احساس اضطراب در اولین رابطه طبیعی است. اگر شما زمانی که به رابطه جنسی فکر می کنید حس اضطراب و ناراحتی دارید، ممکن است نشانه ای باشد که باید صبر کنید. اگر زمانی که حس خوبی ندارید، رابطه جنسی برقرار کنید، کمتر از رابطه جنسی لذت می برید و در طول آن مضطرب و عصبی خواهید بود.

 • طبیعی است که حس نامطمئنی یا ناراحتی در مورد بدن خود داشته باشید، اما اگر به این خاطر که نمی دانید چگونه به نظر می آیید، می ترسید یا نمی توانید آماده شوید، شما آماده بودن با شریک جنسی خود نیستید.
 • از گرایشات جنسی خود خجالت نکشید. فقط شما هستید که تصمیم می گیرید چه نوع رابطه جنسی می خواهید.

۲- با شریک جنسی خود گفتگو کنید

عکس پرده بکارت

صحبت کردن با شریک جنسیتان علاوه بر ایجاد حس اعتماد، کمک می کند حس مثبت تری به رابطه جنسی داشته باشید. شریک جنسی شما باید به فکر حال خوب شما باشد و در طول رابطه به شما کمک کند. اگر شریک جنسی شما، شما را در فشار قرار داد و یا اینکه احساس خوبی نداشتید، می توانید در رابطه جنسی تجدید نظر کنید.

 • راجع به جلوگیری از حاملگی و محافظت، قبل از رابطه جنسی صحبت کنید. ممکن است بگویید که در کنترل هستید اما شما باید از کاندوم استفاده کنید.
 • اجازه دهید شریک جنسیتان بداند که ترس های شما چیست و چه توقعاتی دارید و حستان چیست.
 • اگر تمایل دارید که چیزی را امتحان کنید یا کاری را اصلا نمی خواهید انجام دهید، به شریک تان بگویید. برای مثال که رابطه جنسی نمی خواهید یا اصلا نمی توانید رابطه مقعدی داشته باشید.
 • اگر مضطرب یا عصبی هستید اجازه دهید شریک جنسیتان آن را بداند. اگر این احساسات برطرف شدند بدانید که نگرانی شما جدی نیست.

۳- یک فرد بزرگسال قابل اعتماد را پیدا کنید

پرده بکارت

ممکن است که از صحبت کردن با یک فرد بزرگسال حس بی دست و پا بودن یا ناشی بودن داشته باشید، اما در نهایت باید کسی رو برای کمک گرفتن پیدا کنید. این فرد می تواند از والدینتان باشد یا دکتر یا پرستار یا مشاور یا خواهر بزرگتر شما باشد. این فرد شما را راهنمایی می کند و شما را آماده خواهد کرد.

 • اگر در انجام رابطه جنسی احساس فشار می کنید، با یک فرد بزرگسال معتمد برای کمک گرفتن صحبت کنید. یادتان باشد تا زمانی که شما نخواهید، رابطه جنسی برقرار نمی کنید. هیچ کس شما را به انجام کاری که دوست ندارید مجبور نمی کند.

درباره بدن و پرده بکارت خود بدانید

۱- یاد بگیرید که رابطه ی جنسی چگونه است؟

پرده بکارت حلقوی

دانستن آناتومیتان کمک می کند که احساس راحتی بیشتری داشته باشید. دانستن اینکه رابطه جنسی چگونه است، چه چیزی طبیعی است کمک می کند سطح استرستان کاهش یابد.

۲- پرده بکارت خود را پیدا کنید

پرده بکارت یک پرده نازک که دهانه واژن را اندکی پوشانده است که در طول زمان با انجام برخی فعالیت ها مانند ورزش، استفاده از تامپون، عادت ماهانه یا حرکات طبیعی دچار ساییدگی می شود. برخی مردم معتقدند که پارگی پرده بکارت رابطه جنسی را برای افراد باکره دردناک می کند که این عقیده نادرست است.

 • تا چند ساعت بعد از انجام رابطه جنسی ممکن است لکه های روشن خون ببینید. برخی دختران اصلا خونریزی ندارند. اگر شما دچار خونریزی شدید، این خونریزی نباید خیلی زیاد باشد و خونریزی آن مشابه با خونریزی دوران قاعدگی نیست.
 • پاره شدن پرده بکارت خیلی دردناک نیست. درد در طول رابطه جنسی به خاطر اصطکاک و سایش است که می تواند به خاطر نداشتن روان کننده یا عدم تحریک کافی باشد.
 • در برخی موارد ممکن است پرده بکارت اصلا پاره نشود. ممکن است پرده بکارت مرتجع شود یا ممکن است بزرگ تر از آن باشد که با رابطه جنسی پاره شود.

۳- زاویه واژن خود را اندازه گیری کنید

اگر می توانید به شریک جنسی خود کمک کنید که با زاویه صحیح دخول را انجام دهد. باعث می شود از اشتباهات دردناک جلوگیری کنید. بیشتر واژن ها زاویه با شیب رو به جلو نزدیک شکم دارند. وقتی شما بایستید واژن شما زاویه ۴۵ درجه با زمین دارد.

 • اگر از تامپون استفاده می کنید، توجه کنید که چگونه تامپون را قرار می دهید. سعی کنید آن زاویه را هنگام رابطه جنسی بازسازی کنید.

 ۴- محل کلیتوریس خود را مشخص کنید

خانم ها به ندرت فقط با دخول به ارگاسم می رسند. به جای آن، تحریک کلیتوریس معمولا باعث تحریک آن ها می شود. رابطه جنسی دهانی یا تحریک کلیتوریس قبل از دخول باعث می شود عضلات در حالت راحت تری باشند.

 • سعی کنید قبل از رابطه جنسی مکان کلیتوریس را پیدا کنید. این کار می تواند کمک کند که شریک جنسیتان را درطول رابطه جنسی، راهنمایی کنید.
 • ارگاسم قبل از دخول کمک می کند که در طول رابطه جنسی درد کمتری حس کنید. رابطه جنسی دهانی را درپیشنوازی و قبل از دخول امتحان کنید. شریک جنسی شما می تواند کلیتوریس شما را تحریک کند.

لذت بردن از رابطه جنسی

۱- یک موقعیت خالی از استرس را برگزینید

پرده بکارت

اگر شما نگران هستید، لذت نخواهید برد. با انتخاب زمان و مکان مناسب، آن را برای خودتان و شریک جنسیتان آسان تر کنید.

 • یک سطح امن و راحت برای دراز کشیدن پیدا کنید و زمانی که نگران هیچ برنامه ای نباشید را برگزینید.
 • به این فکر کنید که آیا شما در آن مکان برای ایجاد رابطه جنسی راحت ترید یا شریکتان.

۲- یک حالت راحت داشته باشید

عکس پرده بکارت

با تمیز کردن محیط از هر چیز مزاحمی، جو را آرام کنید، تلفن همراهتان را خاموش کنید و هر چیز دیگری را که ممکن است شما را عصبی کند یا شما را از تمرکز روی شریک جنسیتان دور کند، از بین ببرید.

 • نور کم، موزیک آرام و هوای متعادل اتاق می تواند کمک کند که حس امنیت و آرامش بیشتری داشته باشید.
 • قبل از آن زمانی را صرف آراستن خود کنید، این گونه حس اعتماد به نفس و راحتی خواهید داشت.

۳- راضی و موافق باشید

مطمئن شوید که شما و شریک جنسیتان کاملا موافق با رابطه جنسی هستید. اگر مطمئن نیستید که شریک جنسیتان چه حسی دارد، قبل از پیش رفتن از او سوال کنید. صرفا گفتن “نه” معنی رضایت شما را نمی دهد؛ او باید با گفتن یک “بله” مطمئن، عکس العمل دهد.

 • اگر شریک جنسی شما رابطه جنسی نمی خواهد، او را تحت فشار قرار ندهید. اگر شما هم مخالف رابطه باشید، او باید عقب نشینی کند.
 • موافقت به این معنا نیز می باشد که شما نباید هیچ چیزی که شریکتان به آن علاقمند نیست را انجام دهید.

۴- از کاندوم استفاده کنید

انواع پرده بکارت

کاندوم ها شما را در برابر حاملگی و انتقال عفونت های جنسی محافظت می کنند. استفاده از آن به شما کمک می کند که اگر نگران بارداری یا بیماری هستید، حس راحتی بیشتری داشته باشید. باقی روش های کنترل بارداری، شما را در برابر انتقال عفونت های جنسی محافظت نمی کند. بنابراین کاندوم یک لایه محافظتی اضافه به شما می دهد. اگر شریک جنسیتان از استفاده کاندوم خودداری کرد، شما می توانید از رابطه جنسی با او صرف نظر کنید.

 • کاندوم های زنانه و مردانه هر دو وجود دارند.
 • مهم ترین نکته در مورد استفاده از کاندوم ها، این است که کاملا اندازه باشند. شما باید انواع مختلف کاندوم ها را بخرید و امتحان کنید و ببینید که کدامیک بیشتر اندازه است. اگر شریک جنسیتان به لاتکس آلرژی دارد بهتر است از کاندوم های نیتریل استفاده کنید. کاندوم باید قبل، حین و بعد از دخول استفاده شود. این کار محافظت در برابر بارداری و انتقال عفونت های جنسی را افزایش می دهد.

۵- از روان کننده استفاده کنید

پرده بکارت ارتجاعی

روان کننده با کاهش اصطکاک، درد را به مقدار زیادی کاهش می دهد. روان کننده را به آلت بزنید.

 • اگر از کاندوم لاتکس استفاده می کنید، از روان کننده های بر پایه روغن استفاده نکنید. چون ممکن است کاندوم نازک شده و پاره شود. به جای آن از روان کننده بر پایه آب یا سیلیکون استفاده کنید. اگر از کاندوم های نیترین یا پلییورتن استفاده می کنید، می توانید از هر نوع روان کننده ای استفاده کنید.

۶- زمان بگذارید

سعی کنید به جای عجله برای اتمام، از زمان خود لذت ببرید. زمانی را صرف متوجه شدن اینکه شما و شریک جنسیتان از چیزی لذت می برید، بکنید. با بوسیدن شروع کنید و ادامه دهید.

 • پیشنوازی کمک می کند برای تحریک شدن حس راحت تری داشته باشید. همچنین باعث افزایش روان کننده طبیعی بدنتان می شود و دخول بدون درد را برای شریک جنسیتان راحت تر می کند.
 • به خاطر داشته باشید شما می توانید در هر نقطه ای از رابطه جنسی دست بکشید. شما حق دارید هر موقعی که خواستید از آن صرف نظر کنید.

۷- در مورد نیاز هایتان گفتگو کنید

از گفتن نیازهایتان نترسید. اگر چیزی به شما حس خوبی می دهد، اجازه دهید شریک جنسیتان بداند. اگر چیزی باعث درد یا ناراحتی شما می شود ، به او بگویید. او باید کارهایی را انجام دهد که شما به جای درد، حس خوب داشته باشید.

 • اگر حس درد دارید، سرعت را پایین بیاورید و آرام تر حرکت کنید و یا از روان کننده بیشتری استفاده کنید. برای مثال اگر درد دارید می توانید بگویید: “اشکالی ندارد اگر کمی سرعت را پایین بیاوریم؟ من احساس درد دارم.”
 • اگر پوزیشن و حالتی که از آن استفاده می کنید راحت نیست، از شریک جنسی خود بخواهید که یکی دیگر را امتحان کنید.

۸- بعد از رابطه، خود مراقبتی کنید

پرده بکارت

اگر درد یا خونریزی دارید، قبل از آن که طاقت فرسا شود به آن رسیدگی کنید. یک داروی مسکن که نیاز به نسخه ی پزشک ندارد را بگیرید، خون را تمیز کنید و برای چند ساعت از پد و نوار استفاده کنید. اگر دردتان خیلی شدید است با یک فرد بزرگسال قابل اعتماد یا یک پزشک صحبت کنید.

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

۳۵ دیدگاه

 • سلام من چنددفعه ای میشه که خودارضایی میکنم که چنددقیقه بعد یکم مایع منی قرمز خیلی کمرنگ اومد دفعه آخر لخته خون خیلی کوچیک اومد که دل درد داشتم بعدش یکم خون روشن کش دار اومد بعد یه مایع سفید کش دار حالا میترسم نکنه پردم پاره شده و همه چی تموم دارم میمیرم اصلا نمیتونم درس بخونم کمکم کنید.درضمن من فقط کلیتوریس رو ماساژ میدادم و چیزی اصلاو ابدا وارد واژن نکردم سریع جوابموبدین

 • سلام متاهلم و وقتی همسرم میخواد پرده مو پاره کنه خیلی درد دارم حس میکنم واژنم تنگه هرچی فشار محکم میده اصلا داخل نمیره و من فقط درد رو حس میکنم خواهشا کمکم کنید

 • سلام ببخشید من باخانومم نزدیکی کردم و یک خونی امده نمی دونم که مال پریودی ایشان است یا مال پرده واینکه اگر پرده پاره نشود ممکن است حامله شود شخص

 • سلام ببخشید من الان تازه بعدازدوسال ازدواج نزدیکی کردم باشوهرم تازه ودرد فوق العاده شدیدی داشتم
  ودوبار بیشتر نزدیکی نکرد اونم ن برای ارضاشدن من هردوبار رو درد شدید و خونریزی زیادی داشتم لطفا راهنماییم کنید الان میخاییم برای بارسوم نزدیکی کنیم من خعلی میترسم از دردش😔😔

 • سلام من ۱۳ سالم بود انگشتمو وارد واژنم کردم الانم نامزد دارم میترسم پردم اسیب دیده باشه نه خونی امد نه دردی داشت تورو خ ا جوابمو بدید خیلی استرس دارم

 • باسلام …
  دوستم چند سال پیش چندین بار خودارضایی کرده و الان میخواد ازدواج کنه …
  میترسه پردش داره شده باشه
  تو ازامیش نشون میده ک پاره شدن پرده براثر دخول الت تناسلی نبوده؟!

 • سلام خسته نباشید.من ۲۰سالمه درشرف ازدواجم ولی خیلی میترسم از ازدواج چون من چندین بارخارش های خیلی زیادی داشتم جوری که دیگه نمیتونستم تحمل کنم میخاروندم خودموتواینه معاینه کردم که واژنم چندتاخراش داشت…حالامن پردم پاره شده؟ یا اگه واژنم خراش داره دکتربرگه سلامت بهم میدن؟

 • سلام خسته نباشید
  منو نامزدم چندبار همدیگرو ارضا کردیم امشب که برام اینکارو کرد اومدم خونه چند لکه خون دیدم نه دردی حس میکنم نه چیزی فقط اون فاصله بین کلتوریس و قسمت پایین ک ازاده که میشه پرده یه پیوستگی داشت اللن نداره ممکنه به پردم اسیب رسیده باشه؟؟؟؟

 • سلام من سه ساله که ازدواج کردم ولی خانومم خیلی درد میکشه تاحالا پرده رو پاره نکردم میشه کارش کرد جواب زود حتی اگه بهم زنگ بزنی دکتر

 • سلام من یک هفته است که ازدواج کردم،همسرم وقتی میخواد پردمو بزنه حتی تو اوج هوسم احساس ترس و وحشت میکنم و پاهامو نمیتونم باز نگه دارم و عضله هام منقبض میشن و فشارم میفته و گاهیم گریه میکنم این حالتم اصلا ارادی نیست و خودم دلم میخواد همسرم این کارو انجام بده ولی ترس میاد سراقم لطفا کمکم کنید

 • سلام خسته نباشید من چن روزه عروسی کردم وقتی شوهرم میخواد پردمو بزنه درد میکنه میترسم چیکارکنم خیلی ناراحتم کمکم کنید خواهشا

 • سلام ۱۰روز ازدواج کردم و پرده بکارتم زده شده نوع پرده ام ارتجاعی هست ولی الان ک میخوایم نزدیکی داشته باشیم درد و احساس میکنم برای پرده هیچ نوع دردی را احساس نکردم میشه راهنماییم کنید

 • ما ده سال هست ازدواج کردیم و هنوز بخاطر ترس شدید خانمم نتونستیم یه سکس کامل داشته باشیم و هنوز پرده بکارت پاره نشده. لطفا یه راهنمایی بفرمایید

 • سلام…
  توروخدا به منم کمک کنید.خودم مشاورم ولی تو مشکل خودم موندم.الان یه ساله ازدواج کردیم هر دفعه با کلی نوازش و….سکس رو شروع میکنیم ولی لخظه دخول نمیره تو..درد شدیددددی داره که نفسم بند میاد همسرم فشار وارد کنه باز نمیره داخل..دکتر زنان هم رفتم گفتن مشکلی نیست و مدلش حلقویه…
  الان موندم چی کنم

  • با سلام تلاش کنید زیر دوش کم کم یک انگشتتان را وارد واژنتان کنید و سپس انگشت دوم و سوم، این کار خیلی کمک کننده خواهد بود‌.

  • پرده حلقویا مدلس اینطوریه زاویه مناسب سکستون رو پیدا کنید و از روان کننده ها استفاده کنید . اصلا نگران نباشید .

 • سلام خسته نباشی من نزدیک یک ماه ک عروسی کردم و هر دفعه ک برای این امر نزدیک می شویم من خودمو منقبض میکنم و نمیزارم دخول صورت بگیره بخاطر درد شدید از بی حس کننده لیدوکائین هم استفاده کردم جواب نگرفتیم واقعا از این وضعیت خسته شدم شما چه بی حس کننده ای رو پیشنهاد میدید چه راه حلی رو پیشنهاد میدید

 • سلام منم تقریبا یک ماه شده که ازدواج کردیم ولی هنوز پردم پاره نشده
  هردفعه نزدیکی میکنیم خیلی دردم میاد وتحملشو ندارم
  فکر میکنم داره میسوزه و داغ شده ودیگه نمیتونم ادامه بدم
  لطفا کمکم کنید شوهرم خیلی ناراحت ناراضیه😔😔

 • سلام من ۳ ماه هستش که ازدواج کردم .و هنوز موفق نشدیم که بکارت من برداشته بشه شوهرم ناراضیه خیلی اذیت میشه ولی من به دلیل ترس زیاد اجازه دخول کامل نمیدم و عضلاتم سفت میکنم از هر بی حس کننده و روان کننده ای هم که دکتر داده استفاده کردیم ولی ترس و فوبیا از درد دارم واقعا خستم و احتیاج به کمک دارم .میشه قرص خواب آور یا بیهوشی استفاده کنم که اینکار زودتر انجام شه؟!

 • سلام خسته نباشین خواهش میکنم جوابموبدین من امروز رفتم دکتر زنان گفت که پردم حلقویه ولی یه تیکه از پردم اسیب دیده و عفونت دارم ولی شاید بخاطر عفونت باشه و بعد از خوب شدنم پردمم سالم بنظر بیاد یعنی امکانش هست پردم سالم باشه و فقط بخاطر عفونت اینجوری معلوم شده؟

 • سلام من ۶ماهه عروسی کردم ولی هنوز دخول کامل نداشتم چون درد شدیدی دارم البته پاره شده ولی نه انقد ک آلت ب طور کامل رفته باشه داخل دکتر زنانم رفتم گفت که پردت کلفته نمیدونم چیکار کنم توروخدا کمکم کنید شوهرم خیلی عذاب میکشه از هرنوع ژل روان کننده و انواع بی حسی ام استفاده کردم جواب نگرفتم میشه کمکم کنید اسم یه اسپری بیهوشی چیزی بگید ک چند دقیقه ای بیهوش باشم تابتونه انجامش بده بعدش بهوش بیام

دیدگاهتان را بنویسید