چگونه آرایش کنیم؟

آرایش کنیم
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 1.57K

ابتدا صورتتان را با مرطوب کننده و کرمهای اولیه آماده کنید،سپس از کرمهای پایه و در صورت نیاز از کرمهای پوشاننده استفاده کنید و آنها را روی صورت مخلوط کنید.سپس با انتخاب رژگونه،رژ،سایه،خط چشم و ریمل ادامه دهید.زمانی که این کارها تمام شد،میتوانید با طراحی کردن، به جلوه دادن به مشخصه های صورتتان کمک کنید.

 • قسمت اول
  آماده سازی صورت

۱)آرایش های قدیمی را پاک کنید.

 آرایش کنیم

زمانی که آرایش میکنید،لازم است که با یک پوست تمیز شروع کنید.آرایشی که ممکن است شب با آن خوابیده باشید یا در طی روز روی صورتتان بوده است را بشویید و پاک کنید.اگر سعی کنید روی آرایش قبلی تان آرایش کنید(شامل درست کردن اشکالات کوچک صورت نمی شود)،در آخر صورتتان قالبی میشود و به جای داشتن صورتی شاداب،چهره تان غیر طبیعی میشود.همچنین لازم است باقیمانده ی آرایشتان را پاک کنید تا مانع از مسدود شدن و حساسیت پوست شوید.میتوانید از یک پاک کننده ی آرایش خوب یا یک روغن بچه ی ملایم،برای پاک کردن کل آرایش باقی مانده تان استفاده کنید.

 • در ذهن داشته باشید که همیشه در پایان روز باید آرایشتان را پاک کنید.خوابیدن با آرایش باعث بسته شدن منافذ پوست،لکه دار شدن و چین و چروک افتادن آن میشود.

۲)صورتتان را بشویید.

 آرایش کنیم

به همان دلیلی که آرایش قبلی تان را پاک میکنید،باید صورتتان را بشویید.از یک پاک کننده ی صورت ملایم برای شستشوی آرام صورت استفاده کنید.تقریبا یک دقیقه به آرامی صورتتان را ماساژ دهید تا همه ی باکتریها و سلولهای پوست مرده داخل منافذ صورتتان از بین بروند و سپس با آب سرد بشویید.سپس،صرف نظر از نوع پوستتان،از یک مرطوب کننده ی صورت استفاده کنید.

۳)لایه ی اولیه صورتتان را آماده کنید.

 آرایش کنیم

قبل از آرایش کردن باید لایه ی اولیه ی صورت را آماده کنید.هدف از انجام این کار افزایش ماندگاری آرایش و جلوه ی بیشتر آرایش است.میتوانید برای استفاده از کرمهای اولیه،با انگشتتان مقدار کمی را روی کل صورت پخش کنید.

۴)از فونداسیون استفاده کنید.

 آرایش کنیم

فونداسیون ها انواع مختلفی دارند،اما معمولا به یک طریق استفاده میشوند.کرمهای مایع و پودرهای فونداسیون همگی یک رنگ یکدست برای درست کردن یک پایه ی یکدست برای آرایش،درست می کنند.از یک قلم موی مخصوص فونداسیون یا پد مخصوص آرایش برای فونداسیون استفاده کنید.اگر لازم است از فونداسیون برای زیر گردن و نرمه ی گوشهایتان هم استفاده کنید.به یاد داشته باشید که رنگ فونداسیون باید با رنگ پوستتان یکی باشد،نه تیره تر نه روشن تر.هماهنگ کردن سینه و گردن با صورت با استفاده از فونداسیون کمک میکند تا صورتتان رنگ متفاوتی از سایر قسمتهای بدن نداشته باشد.

 • میتوانید از یک قلم موی مخصوص کرمهای پوشاننده برای اضافه کردن کمی فونداسیون روی قسمتهای گلگون شدید صورت،استفاده کنید.
 • فونداسیون مایع میتواند با استفاده از نوک انگشتان استفاده شود.هرچند این کار احتمالا باعث تولید باکتری و ایجاد بیماری پوستی در آینده میشود.

۵)از کرمهای پوشاننده استفاده کنید.

 آرایش کنیم

هدف از این کار،برابر کردن رنگ قسمتهای نابرابر پوست مانند قسمت های گلگون و حلقه های تیره زیر چشم است.همچنین میتوانید از پوشاننده برای ایجاد کمی سایه روشن روی قسمتهای تیره ی بالایی پوست صورت استفاده کنید.از یک قلم موی مخصوص پوشاننده یا نوک انگشتان تمیزبرای پخش کردن پوشاننده زیر چشم ها به صورت یک مثلث وارونه،تا پایین پل بینی،چانه،مرکز پیشانی و بالای لبتان، استفاده کنید.برای پوشاندن قسمتهای قرمز،جوش یا جوشهای سرسیاه و هماهنگ تر کردن رنگ پوست، میتوانید از سایه استفاده کنید.مرز بین فونداسیون و پوشاننده را باهم مخلوط کنید.

۶)فونداسیون و پوشاننده را تنظیم کنید.

 آرایش کنیم

این مرحله انتخابی است،اما اگر میخواهید ماندگاری آرایشتان بیشتر شود و آرایشتان بدون چین و چروک باشد،باید از یک پودر برای تنظیم فونداسیون و پوشاننده استفاده کنید.از یک پد مخصوص آرایش برای استفاده از پودر و مالیدن آن زیر چشم ها استفاده کنید.سپس با یک قلم مو قسمتهای اضافه را بتکانید.با یک قلم موی بزرگ پفی،پودر را برای هماهنگ کردن کل صورت استفاده کنید.این قسمت به خصوص اگر از کرم مایع استفاده میکنید،مفید است زیرا کمک میکند تا قسمت های براق و چسبناک صورت را پاک کند.

۷)فونداسیون که تمام شد،به نظر میرسد که صورتتان به خاطر رنگ یکدست،بدون مرز و صاف است.برای ایجاد عمق در صورت،باید توهم سایه روشن روی صورت ایجاد کنید.میتوانید از یک کرم (قبل از اینکه صورتتان را تنظیم کنید)یا پودر برجسته سازی برای براقتر کردن قسمتهای عمیق صورت استفاده کنید:قسمتهای داخلی گوشه ی چشم،زیر ابروها،بین دو ابرو و بالا و اطراف استخوانهای گونه.اینکار صورتتان را سرزنده تر و هوشیارتر میکند.

 آرایش کنیم

 • برای برجسته سازی عالی،روی استخوانهای گونه،داخل ابروها و بالای پیشانی تان، شکل ۳ درست کنید.
 • برای برجسته سازی میتوانید از انگشتانتان یا یک قلم موی کوچک مخصوص سایه روشن استفاده کنید.

۸)با طراحی،عمق درست کنید.

 آرایش کنیم

مخالف برجسته سازی روی صورتتان،طراحی شامل استفاده از یک سایه ی چند درجه تیره تر از رنگ پوستتان(با برنزه فرق دارد)روی قسمتهایی است که میخواهید آنها را محدود یا محو کنید.معمولا باید اینکار را برای گودی زیر استخوان گونه،دو طرف بینی و زیر خط فک تان انجام دهید.همچنین میتوانید با استفاده از این روش کنار خط رشد موهایتان،یک پیشانی بزرگ را کوچکتر جلوه دهید.اینکار صوررتان را لاغرتر و بلندتر نشان میدهد و سایه هایی طبیعی را بدون استفاده از فونداسیون ایجاد میکند.پس از طراحی کردن صورتتان،میتوانید از کرم برنزه استفاده کنید تا به صورتتان رنگ اضافه شود.از یک قلم موی بزرگ مخصوص برنزه استفاده کنید و در قسمتهایی که طراحی کردید از کرم برنزه استفاده کنید.

۹)از کمی رژگونه استفاده کنید.

 آرایش کنیم

قدم آخر برای آماده کردن صورتتان،استفاده ی کمی رژگونه برای گونه هایتان است.گونه ی هرفردی رنگ به خصوصی دارد.روی قسمت گرد گونه هایتان از کمی رژگونه با یک قلم موی بزرگ استفاده کنید.زیادی از رژگونه استفاده نکنید.فقط به قدری استفاده کنید که رنگ طبیعی که باید را نشان دهد.

۱۰)ابروهایتان را پُر کنید.

 آرایش کنیم

این مرحله بسته به میزان پر بودن ابروهایتان انتخابی است اما معمولا برای کسانی که ابروهایی نازک و توخالی دارند،پیشنهاد میشود.رنگی از یک مداد،پودر یا پمادی که نزدیک به رنگ طبیعی موهایتان است،انتخاب کنید.با یکی کردن لبه های ابروهایتان با حرکات سریع رفت و برگشتی روی ابروهایتان،شروع کنید و سپس این حرکات را برای پر کردن قسمت های داخلی ابرو انجام دهید.در جهت رشد موهای ابرو هایتان اینکار را انجام دهید و آنها را با یک ژل ابروی شفاف یا رنگی ثابت کنید تا تمام روز ماندگار باشند.

 • قسمت دوم
  آرایش چشم

۱)از یک سایه ی اولیه استفاده کنید.

 آرایش کنیم

این نیز یک مرحله ی انتخابی است،اما استفاده از سایه ی پایه کمک میکند تا آرایش ماندگاری بیشتری داشته باشد.اگر از آن استفاده نکنید ممکن است متوجه شده باشید که سایه تان پس از چند ساعت،محو یا چرب میشود و پشت پلک و خط بالای چشم جمع میشود.از نوک انگشتتان برای مالیدن سایه ی اولیه از جایی که مژه هایتان شروع میشوند تا بالای پشت پلک،استفاده کنید.با یک پودر آن را ثابت کنید تا پایه ای عالی برای سایه تان درست کنید.

۲)سایه بزنید.

 آرایش کنیم

راههای متفاوتی برای این کار وجود دارند که قدیمی ترین و پایه ای ترینشان،استفاده از یک رنگ برای تمام پلک است.از یک قلم موی سایه برای سایه زدن پلکتان استفاده کنید.از مرکز، کنار خط رشد مژه هایتان شروع کنید و به سمت بیرون بکشید.سایه تان را به رنگ پوست طبیعی تان به سمت پشت پلک و خارج و داخل گوشه های چشم،محو کنید تا از ایجاد خط جلوگیری کنید.اگر آرایش بیشتری میخواهید،میتوانید با رنگ مات تیره تری،یک فُرم C شکل از بیرون گوشه ی خط مژه تان تا بالا،و یک سوم بالای پشت پلکتان،سایه بزنید.در پایان یک سایه ی روشن تر برای گوشه های داخلی و میانی استفاده کنید و آن را با بقیه مخلوط کنید.

 • رنگ اصلی سایه تان نباید هیچوقت تا ابرویتان و خارج از پلکتان ادامه داشته باشد.(مگر اینکه بخواهید آرایشی غلیظ داشته باشید.)
 • هرچند ممکن است بخواهید استخوان ابرویتان(بین ابرو و پشت پلک)را با استفاده از یک سایه ی روشن تر،برجسته کنید.مطمئن شوید که از رنگهای طبیعی مانند شنی،کرمی یا سفید استفاده میکنید حتی اگر رنگ پوستتان پریده است.متناوبا،از یک سایه ی خنثی کمی روشن تر از رنگ پوستتان استفاده کنید.لازم نیست مات باشد اما هر درخششی که دارد باید کم باشد.
 • میتوانید از سایه برای زیر چشمتان نیز استفاده کنید.در راستای خط چشم پایینی و از بیرون به سمت داخل سایه بزنید.به خوبی آن را مخلوط کنید تا مانند خط به نظر نرسد.
 • اگر از رنگهای متفاوتی استفاده میکنید،همیشه مطمئن شوید که آنها را به خوبی با یکدیگر مخلوط میکنید.

۳)خط چشم بکشید.

 آرایش کنیم

هدف استفاده از خط چشم این است که خیال کنیم خط مژه پُرتر است.بنابراین،از رنگی استفاده کنید که به رنگ طبیعی موهایتان نزدیک تر است(یا قهوه ای،اگر بلوند هستید)تا با مژه هایتان همخوانی داشته باشد.برای داشتن آرایشی تیره تر،از مداد استفاده کنید یا برای داشتن آرایشی روشن تر از خط چشم مایع یا کرم خط چشم استفاده کنید.خطی نقطه ای در راستای خط مژه تان درست کنید و سپس نقطه ها را به یکدیگر وصل کنید تا خط کامل درست شود.اگر بخواهید میتوانید انتهای خط چشم را ادامه دهید،در غیر این صورت میتوانید خط چشمتان را از گوشه ی داخلی به سمت گوشه ی خارجی ادامه دهید.

 • خط چشم مژه های پایینی تان باید کم باشد،زیرا یک ظاهر تیره تر و غیر طبیعی تر از زمانی که فقط خط چشم بالایی دارید،بهتان میدهد.
 • اگر احساس راحتی میکنید،میتوانید از خط چشم روی خط آب پلکتان استفاده کنید.

۴)با ریمل زدن تمام کنید.

 آرایش کنیم

برای تمام کردن آرایش چشمتان لازم است از کمی ریمل روی مژه هایتان استفاده کنید.بسته به ظاهری که میخواهید داشته باشید،ریملهای متفاوتی وجود دارند.اگر مژه های کوتاهی دارید،از ریملی استفاده کنید که به آن درازا میدهد،اگر مژه های ریزی دارید،از یک ریمل حجم دهنده استفاده کنید.یکبار فرچه را داخل ریمل کنید و اضافات لبه ی آن را با یک دستمال حوله ای از آن جدا کنید.مستقیم به جلو نگاه کنید و با ضربه هایی رو به بالا،آن را به مژه های بالایی تان بکشید.از قسمت داخلی مژه ها شروع کنید و به سمت خارج ادامه دهید.برای هردو چشم ۲ لایه استفاده کنید و بگذارید خشک شود.اگر دوست داشته باشید میتوانید از ریمل برای مژه های پایینی تان نیز استفاده کنید.

 • قلم مو را بلرزانید تا بتواند میان مژه ها را بعلاوه ی لایه ی پایینی،پر کند.
 • هیچوقت ریملتان را در لوله اش بالا پایین نکنید.زیرا هوا داخل آن میشود.
 • از بیشتر از ۲ لایه ریمل استفاده نکنید.زیرا ظاهری قالبی و غیر طبیعی به شما میدهد.
 • یک راه برای پُرتر به نظر رسیدن مژه هایتان،که بین ۲ لایه ریمل،از یک لایه پودر بچه استفاده کنید.اینکار به طول و حجم مژه هایتان افزوده میکند.

۱)لبهایتان را نرم کنید.

 آرایش کنیم

از کرم لب،کرم اولیه یا چرب کننده استفاده کنید.اینکار باعث میشود تا تمام محصولاتی که روی لبتان استفاده میکنید،ماندگارتر و تازه تر باشند.بعلاوه،چه کسی از داشتن لب های نرم بدش می آید؟استفاده از یک کرم خوب میتواند از پوسته پوسته شدن لب در روز جلوگیری کند.

۲)خط لب بکشید.

 آرایش کنیم

از خط لبی استفاده کنید که رنگ لبتان یا رنگ رژی که میخواهید استفاده کنید باشد.خط لبتان را تیز کنید و روی خط طبیعی لبهایتان بکشید.پس از خط کشیدن لبهایتان،از مداد برای پر کردن لبهایتان استفاده کنید.اینکار ساختار و رنگ لبهایتان را یکسان میکند و استفاده از گلس یا رژ را برایتان آسانتر میکند.

۳)از یک گلس یا رژ( با قلم مو یا مستقیما )استفاده کنید.

 آرایش کنیم

یک گلس یا رژ انتخاب کنید که روی خط لبتان استفاده کنید.برای داشتن ظاهری طبیعی،از یک رنگ خنثی و برای آرایش بیشتر از یک رنگ روشن استفاده کنید.از وسط لبتان شروع کنید و به سمتهای دیگر ادامه دهید.مطمئن شوید تا جایی که از خط لبتان بیرون نمیزند،رژ را ادامه دهید.برای جلوگیری از چسبیدن رژ به دندانهایتان،انگشت اشاره تان را به دهانتان برده و آن را سریعا بیرون بکشید.هر رژ اضافی به آن میچسبد و در آینده نیز از چسبیدن رژ به دندانها جلوگیری میکند.

۴)آرایشتان را تمام کنید.

 آرایش کنیم

با تمام شدن آرایش لب،آرایش شما تمام شده است!یکبار صورتتان را بررسی کنید تا مطمئن شوید قسمتی از آرایشتان غلیظ نباشد یا سایه تان نریخته باشد تا با قلم مو آن را محو کنید.اگر اشکالی در آرایشتان وجود دارد،از یک q-tip که به پاک کننده ی آرایش آغشته شده است استفاده کنید تا آنها را اصلاح کنید.

 • پس از اتمام آرایش از یک اسپری ثابت کننده استفاده کنید.به سادگی اسپری را در فاصله ی ۱۲-۸ اینچی(۳۰.۵-۲۰.۳ سانتی متر) از صورتتان نگه دارید و ۵-۴ بار روی صورت اسپری کنید.حالا آرایشتان بیشتر از همیشه باقی میماند!
: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید