سلامت روانی سلامت فردی

چگونه بپذیریم که به یک بیماری روحی مبتلا هستیم؟

بیماری روحی

به تازگی یک بیماری روحی در شما تشخیص داده شده است.ممکن است احساس سردرگمی،ترس و گیجی داشته باشید.طبیعی است.خوب خواهید شد.

  • مراحل

۱)تشخیص داده شوید.

بیماری روحی

قبل از این که توسط روانشناس،پزشک یا روانپزشک، بیماری روحیتان تشخیص داده شود،ممکن است مشکوک شده باشید که از نظر روحی مریض هستید.داشتن فردی در زمینه ی پزشکی که این مسئله را تائید کند،مرحله ای دلهره آور و قدمی بزرگ است.

  • ممکن است به یکباره چند بیماری روحی در شما تشخیص داده شود.طبیعی است-همیشه اتفاق می افتد.

۲)دستورات پزشکتان را دنبال کنید.

بیماری روحی

این کار برای این مهم است که باید تا جایی که میتوانید،خوشحال ترین و سازنده باشید.دستورات داروها را دنبال کنید و بدون مشورت با پزشک تغییری (توقف،شروع دُز جدید)در آنها ایجاد نکنید.

  • پزشکتان ممکن است درمان و مشاوره پیشنهاد دهد.درمانگران نزدیک به محل زندگیتان را شناسایی کنید و با چند نفر از آنها ملاقات اولیه ترتیب دهید.سپس کسی را که بهترین درمان را برایتان انجام میدهد انتخاب کنید.

۳)درباره ی شرایطتتان تحقیق کنید.

بیماری روحی

درک صحیح از بیماریتان میتواند به غلبه کردن بر آن کمک کند.از پزشک،خانواده یا معلمتان،اگر در مدرسه هستید،برای جمع آوری اطلاعات کمک بگیرید.درک نشانه هایتان میتواند به شما کمک کند تا آنها را متوجه شوید و کنترل کنید.

۴)جامعه ی اختلالات روانی را ملاقت کنید.

بیماری روحی

بیماران روحی نوشته های آنلاین زیادی مینویسند.میتوانید برای نظر گرفتن،به شراکت گذاشتن قصه ی زندگیتان و دادن و گرفتن حمایت احساسی،بیماران دیگری که مثل شما هستند را ملاقات کنید.آنها واقعیت زندگی با این اختلالات را میدانند و میتوانند با شما احساس همدردی کنند.

۵)حمایت پیدا کنید.

بیماری روحی

زمانی که بیماریتان تشخیص داده شد،ممکن است از گفتن آن به دیگران بترسید.زیرا فکر میکنید ممکن است شما را رها کنند.این موضوع قابل درک و طبیعی است.با این که سخت ترین کار ممکن است اما مهمترین کار است که به کسانی که دوستشان دارید،بگویید.
داشتن افراد زیادی که حمایتتان کنند،به شما حس بهتری می دهند و حتی ممکن است زندگیتان را نجات دهد.

۶)کسی را پیدا کنید که در روزهای سخت بتوانید به او دسترسی داشته باشید.

بیماری روحی

کسی که برای حمایت شما وجود دارد باید کسی باشد که از نظر احساسی قوی باشد و برای دیدن شما در بدترین شرایط آماده باشد.با آنها صحبت کنید و ببینید که آیا میخواهند این نقش را داشته باشند یا نه.هر زمان با بیماریتان به سختی خوردید،نزد این فرد بروید.آنها شما را دوست دارند و میخواهند و قادرند که به شما کمک کنند.

  • شما بار روی دوش آنها نیستید!آنها ترجیح میدهند الان به شما کمک کنند تا زمانی که احساساتتان لبریز و اوضاع بدتر شود.

۷)تغییر محل زندگیتان را در نظر بگیرید.

بیماری روحی

شما یک بیماری روحی دارید.زمان آن است که اوضاع برایتان راحت تر شود.چگونه میتوانید منابع استرس زای زندگیتان را حذف کنید؟در چه مکانی میتوانید برای انجام دادن یا ندادن کارها کمک بگیرید؟

  • مدارس و محلهای کار باید محلهای اقامت برای افرادی که اختلالات روانی دارند،بسته به نوع مریضیتان،پیشنهاد دهند.این محلها شامل فضایی ساکت برای انجام تست ها و کارها،فضای آرامتر بسته به بیماری،اتاق تک نفره ی خوابگاه(در کالج) و .. است.

۸)وقت بیشتری برای سلامت فیزیکی تان بگذارید.

بیماری روحی

هر شب حداقل ۸ ساعت بخوابید،حداقل یک سوم ظرفتان را از میوه جات و سبزیجات پر کنید،استرستان را کم کنید و راههایی برای ورزش کردن پیدا کنید.قدم زدن،شنا،گردش یا بازیهایی که میشود در حیاط انجام داد،با خانواده یا دوستان انجام دهید.

۹)روی تشخیص سیگنالهای استرستان کار کنید.

بیماری روحی

زمانی که یک علامت بیماریتان شروع میشود چه اتفاقی می افتد؟چه افکاری دارید و بدنتان چه حسی دارد؟اگر زمانی که مشکل شروع میشود بتوانید تشخیص دهید،میتوانید از روشهای آرامش بخش و سایر روشها برای متوقف کردن آن استفاده کنید.

  • اگر فردی به طور بخصوص شما را میشناسد و میتواند علائمتان را تشخیص دهد،میتوانید از آنها بخواهید زمانی که استرس یا مشکل دارید به شما بگویند.

۱۰)به یاد داشته باشید که شما بیماریتان نیستید.

بیماری روحی

بیماریتان ممکن است موقتی باشد و بتوانید برآن غلبه کنید.نیاز خواهید داشت که کمی تغییر ایجاد کنید اما زندگیتان را خراب نخواهد کرد.

  • به خودتان بگویید”من افسرده نیستم” یا “من شیزوفرنی نیستم” تا آن را باور کنید.
  • بعضی افراد مناظره با افکار بد در ذهنشان را مفید میدانند.تصور کنید افکار بد از قسمت مریضی از ذهنتان می آیند نه از شما و جواب آنها را بدهید.به افکار غیر منطقی تان واقعیت دهید(یا به آنها ریشخند بزنید) و ببینید که احساس بهتری دارید یا نه.

۱۱)برای آرام شدن به خودتان زمان بدهید.

بیماری روحی

تطابق پیدا کردن و کنار آمدن زمان نیاز دارد.به خودتان سخت نگیرید.از حمام کف استفاده کنید،یک کتاب خوب بخوانید،یک نقاشی رنگی بکشید یا یک فیلم خنده دار ببینید.به خودتان اجازه دهید تا کارها به جریان بیافتند.شما استرس زیادی تحمل کرده اید.وقت آن است که با خودتان صبور باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید:
: این مطلب را به اشتراک بگذارید
در صورت مفید بودن مطلب امتیاز دهید :
Rate this post

نظر خود را بیان کنید