نحوه استفاده از کاندوم

استفاده از کاندوم
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 7.06K

استفاده از کاندوم درروابط جنسی سلامتی اون رابطه را تضمین می کند. اگر شما برای اولین بار در یک رابطه جنسی قرار می گیرید باید بدانید که قبل از هر رابطه ای استفاده از کاندوم ضروری است و اگر بتوانید به طور صحیح از آن استفاده کنید می تواند از انتقال بیماری های جنسی از جمله ایدز جلوگیری کند. ما در این مقاله نحوه استفاده از کاندوم را برای شما عزیزان توضیح داده ایم.

۱- کاندوم مردانه را در آلت تناسلی قرار دهید.

شما باید قبل از داشتن رابطه جنسی کاندوم را در آلت خود قرار دهید. زمانی این کار را کنید که آلت شما در حالت نعوظ(ایستاده) باشد. پاکت کاندوم را پاره کرده و آن را با احتیاط در بیاورید. خود کاندوم را پاره نکنید.

 • چک کنید که کاندوم از سمت درستش بیرون در آمده باشد. اگر شما پوست آلتی که در ختنه بریده می شود (foreskin) را دارید، آن را بیرون بکشید. کاندوم را در بالای آلت خود قرار دهید. در صورتیکه یک پستانک در انتهای کاندوم وجود دارد، از انگشت شست و اشاره خود کمک بگیرید و با فشار دادن هوای داخل آن را خارج کنید.
 • با احتیاط کاندوم را در بیاورید تا برای آلت خود مصرف کنید، زمانی که کاندوم در آلت شما جای گرفت، شما می توانید کارتان را شروع کنید.
 • اگر کاندوم بیرون نیامد، احتمالا داخل مانده است. شما باید بیرونش بیاورید و دور بیندازید، و با یک کاندوم جدید دیگر دوباره امتحان کنید. این کار باعث می شود که شما مطمئن شوید که منی در داخل کاندومی که استفاده می کنید وجود ندارد.

۲- کاندوم زنانه را داخل کنید.

کاندوم

اگر شما از کاندوم زنانه استفاده می کنید، باید آن را قبل از داشتن رابطه جنسی داخل مهبل و یا مقعد کنید. این کاندوم لوله شکلی است که در هر  دو انتهای آن حلقه دارد.  قسمت حلقه درونی آن را در نزدیکی انتهای مهبل خود و یا مقعد قرار دهید و اجازه دهید قسمت بیرونی آن در انتهای بیرونی آن در بیرون مهبل و یا مقعد بنشیند.

 • و بعد از آن آلت شریک شما داخل انتهای باز کاندوم می گردد، و یک مانع بین مهبل یا مقعد خود با منی او ایجاد کرده اید.
 • شما باید تنها از کاندوم مردانه و یا کاندوم زنانه استفاده کنید. استفاده هر دو در یک زمان می تواند منجر به ساییده شدن شود، که در نهایت می تواند باعث پارگی کاندوم گردد.
 • کاندومهای زنانه به راحتی یافت نمی شوند و کمتر مورد استفاده قرار می گیرند، اما یک گزینه ماندگار هستند.

۳- برای استفاده از کاندوم از روغن مایع اگر لازم بود استفاده کنید.

عکس کاندوم

روغن می تواند به پیشگیری پارگی کاندوم در حین سکس کمک کند. همچنین از سوزشی که با ساییده شدن پوست ها در طول سکس ایجاد می شود نیز جلوگیری کند. تنها از روغنی استفاده کنید که در تبلیغ آن گفته شده باشده که برای استفاده در طول سکس است. اغلب اوقات  این روغن ها را می توانید در همان مکان و یا جایی که کاندوم هستند تهیه کنید.

 • از روغن های نفتی مانند وازلین، روغن نفتی کوچک، کرم بدن و یا روغنهای گیاهی استفاده نکنید. این روغن ها باعث ضعیفی کاندوم شده و می تواند منجر به پارگی آنها گردد.
 • داروخانه ها می تواند بهترین جایی باشد که این روغن ها را خریداری کرد، اما فروشگاههای خاصی روغن های مختلفی دارند، و بعضی از این روغن ها خیلی بیشتر لذت بخشند.

۴- بعد از استفاده از کاندوم ، کاندوم را در بیاورید و دور بیاندازید.

بعد از اینکه رابطه جنسی داشتید، باید کاندوم را سریعا در بیاورید. هر کاندوم را تنها یک بار برای رابطه جنسی مصرف کنید.

 • اگر شما از کاندوم مردانه استفاده می کنید، آلت خود را هنگامی که ایستاده است در بیاورید. کاندوم را در ابتدای آلت خود نگه دارید و بعد با احتیاط آن را بیرون بکشید. منی را نریزید و یا اجازه ندهید که آلت شما به مهبل شریک شما تماس پیدا کند.
 • اگر شما از کاندوم زنانه استفاده می کنید، باید با احتیاط حلقه درونی کاندوم را از مهبل خود به بیرون سر دهید. کاندوم را از محیط مهبل خود خارج کرده، مطمئن شوید که منی بر خود و یا شریک خود نریخته باشد.
 • همیشه کاندوم را در سطل زباله دور بیاندازید. کاندوم را با فلش تانک در توالت نیندازید.

۵- کاندوم را در مکانی سرد و خشک نگه داری کنید.

کاندوم زن

همیشه باید کاندوم را دور از گرما و رطوبت نگه داری کنید. مطمئن شوید که کاندوم در جعبه خوب بسته بندی شده باشد. شما می توانید کاندومها را در یک مکان قابل دسترس بگذارید، از این رو شما قبل از داشتن سکس می توانید به راحتی به آن دست یابید، مثلا مکان هایی مانند کشوی کنار تخت خود می تواند باشد.

 • قبل ازاستفاده کاندوم تاریخ انقضای آن را چک کنید زیرا که شما نباید از کاندومهای تاریخ مصرف گذشته استفاده کنید.

۶- اگر کاندوم پاره شد باید جلوگیری از بارداری های اضطراری را مصرف کنید.

عکس از کاندوم

بعضی وقتها کاندوم پاره می شود، به بیرون سر می خورد و یا درست کار نمی کند. اگر چنین اتفاقی افتاد، شما باید اقدامات لازم برای حفاظت از خود و شریک خود از بیماری های مقاربتی و حاملگی ناخواسته را انجام دهید.

 • زن شریک می تواند قرص طرح B را مصرف کند، یک هورمون پروژسترون که شما می توانید آنرا بدون نسخه دریافت کنید. این قرص می تواند به ضدحاملگی اورژانسی و کمک در جلوگیری از حاملگی ناخواسته کارساز باشد. شما باید بعد از اینکه متوجه شدید کاندوم به درستی کار نمی کند سریعا و یا تا حداکثر پنج روز بعد از سکس اقدام کنید.
 • شما و شریک شما باید همچنین برای بیماریهای مقاربتی آزمایش شوید. قبل از اینکه دوباره سکس داشته باشید برای جلوگیری از گسترش بیماری های مقاربتی از سالم بودن جواب آزمایش خود مطمئن شوید.
 • با دکتر خود در مورد طرح B و بیماری های مقاربتی مشورت کنید. کاندوم ها شما را از تمام بیماری های مقاربتی شما حفظ نمی کنند اما بهترین انتخاب هستند.

رسانه دکتر سلامت خانواده

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید