چگونه سردرد را بدون استفاده از دارو درمان کنیم؟

سردرد
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 404

سردرد داشتن به اندازه ی کافی بد است،اما بعضی مواقع ترجیح میدهید از عواقب جانبی داروهایی که برای آن تجویز میشود بپرهیزید.در این جا چند کار ساده و غافل گیر کننده پیشنهاد میشود که میتواند برای رهایی از سر درد کمکتان کند.

  • مراحل

۱)سرتان را شامپو بزنید!

سردرد

کار ساده ی بردن سرتان زیر جریان آب گرم،در حالی که به آرامی با شامپو پوست سرتان را ماساژ میدهید،میتواند حس فوق العاده ای باشد-و ممکن است همه ی چیزی باشد که برای رهایی از سردرد نیاز دارید.با انتخاب یک شامپو با رایحه ای که دوست دارید،از رایحه درمانی استفاده کنید و تا جایی که ممکن است به ماساژ پوست سرتان ادامه دهید.

۲)دندانهایتان را مسواک بزنید!

سردرد

دندانهایتان(مخصوصا لثه هایتان) و سینوسهایتان بسیار به هم نزدیک هستند.ماساژ دندانها و لثه هایتان میتواند گرفتگی سینوس هایتان را کاهش دهد و سردرد های سینوسی را آرام کند.

۳)یک لیوان آب بنوشید.

سردرد

سردردتان ممکن است به علت کم آبی باشد،.به سادگی نوشیدن یک لیوان آب خنک ممکن است طی چند دقیقه حالتان را بهتر کند.

۴)به چشم پزشک مراجعه کنید!

سردرد

اگر از عینک طبی استفاده میکنید،و معمولا سردرد دارید،ممکن است زمان آن باشد که نسخه تان را بررسی کنید.

۵)کامپیوترتان که شامل این دستگاه نیز میشود،خاموش کنید!

سردرد

اگر در حال خواندن این مطلب هستید و سردرد دارید،ممکن است متوجه قدرت تشعشعات نور صفحه ی کامپیوتر و- اثرات مخربی که روی چشم هایتان دارد-نشوید.از تمام دستگاه های الکترونیکی تان-کامپیوتر شخصی،ipad،گوشی های هوشمند و …- فاصله بگیرید و بیرون بروید و کمی قدم بزنید.کمی هوای تازه تنفس کنید و برای چند لحظه زیر نور آفتاب استراحت کنید.

۶)تاریکی را در آغوش بگیرید!

سردرد

نور قوی میتواند موجب خستگی چشم شود که به سادگی به سردرد منجر میشود.یک حوله ی تمیز بردارید و با آب خنک خیسش کنید.سپس دراز بکشید و حوله را روی چشمهایتان بگذارید.رادیو را روی موج مورد علاقه تان تنظیم کنید و برای نیم ساعت استراحت کنید.

چگونه سردرد را بدون استفاده از دارو درمان کنیم؟
به این مطلب امتیاز بدین
: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید