بیماری ها و درمان سلامت فردی

چگونه اسهال بزرگسالان در مناطق خشک را درمان کنیم؟

اسهال در مناطق خشك

اسهال بسیارى افراد را در مناطق خشک،کشورهاى جهان سوم و سایر مناطقى که به تکنولوژى و وسایل مدرن و منابع آب تمیز دسترسى ندارند،کشته است.این مقاله شما را براى حل این مسائل راهنمایى میکند.

  • مراحل

١.بدانید در بدنتان چه اتفاقى در حال رخ دادن است.

اسهال در مناطق خشک

اسهال راه حل بدن براى پاک کردن باکتریها،ویروسها و مواد مضر از بدن است.معمولا نتیجه ى مستقیم وارد شدن یک ارگانیسم خارجى به سیستم بدن،مثل نوشیدن از منابع آب تصفیه نشده است.

٢.تحت مراقبت هاى پزشکى قرار بگیرید.

اسهال در مناطق خشک

همه ى تلاشتان را بکنید تا از آنجا خارج شوید و از یک پزشک کمک بگیرید.ممکن است به آنتى بیوتیک یا درمان دیگرى براى رفع مشکلتان نیاز داشته باشید.

٣.آب بدنتان را تامین کنید.

اسهال در مناطق خشک

اگر مراقبتهاى پزشکى در دسترس نیست،مطمئن شوید که آب کافى به بدنتان میرسد.در قرن ١٩ بسیارى از مردم آمریکا به اسهال مبتلا شدند و اولین عامل مرگ آنها کم آبى بدن بود.مقادیر زیادى آب تمیز بنوشید.براى تصفیه،از فیلتر،قرص هاى ید یا مقدار کمى بلیچ استفاده کنید.جوشاندن نیز ممکن است عمل کند.از آنجایى که تا حد خطرناکى مایعات از دست خواهید داد،سعى کنید روزانه حداقل یک گالن بنوشید.مواظب باشید که کم آبى ممکن است در کمتر از ٣ روز به مرگ ختم شود.

۴.دستهایتان را تمیز نگه دارید.

اسهال در مناطق خشک

همیشه دستهایتان را بعد از دفع مدفوع و قبل از غذا درست کردن بشویید.۵ مورد را به یاد داشته باشید:حشرات،مدفوع،مایعات،انگشتان و غذا.اگر در محلى گیر افتاده بودید،براى مدفوعتان محلى حداقل ١٠٠ متر دورتر از محل استقرارتان انتخاب کنید.این کار از کثیفى بیشتر و عفونت مجدد جلوگیرى میکند.

۵.استفاده از داروهاى بدون نسخه را در نظر بگیرید.

اسهال در مناطق خشک

اگر این داروها را دارید،استفاده از آنها میتواند باعث احساس راحتى شود.اگرچه بدانید که بدنتان به دلیلى اینگونه واکنش نشان میدهد.بسیارى از داروهاى بدون نسخه فقط علائم را از بین میبرند و نه مشکل اصلى را.یعنى ممکن است کمک کنند راحت تر باشید اما مشکل اصلى را درمان نمیکند.

ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید:
: این مطلب را به اشتراک بگذارید
در صورت مفید بودن مطلب امتیاز دهید :
Rate this post

نظر خود را بیان کنید