چگونه با لبخند زدن زیبا شویم؟

لبخند
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 896

آیا دوست دارید شخصی باشید که وقتی وارد اتاق می شود با لبخند خود آنجا را نورانی می کند؟ به نظر می آید که بعضی ها اغلب لبخند به چهره دارند، اما مانند بقیه ی عادات ، لبخند زدن با تمرین راحت تر می شود. با لبخند روحیه شما بالامی رود و باعث خوشحالی دیگران می گردد. لبخند بیان قدرتمند احساسات است.

بهتر کردن نمای لبخند

۱- به طور مرتب لبخند زدن را تمرین کنید

لبخند زندگی

اگر در جلوی آینه لبخند زدن را تمرین کنید، این کار راحت تر می شود، و زمانی که این کار را می کتید کمتر به خود فشار وارد می کنید. آن چیزی که باعث می شود شما بیشترین حس لبخندی جذاب را داشته باشید را تمرین کنید، که در نهایت بیشتر طبیعی بنظر خواهد آمد.

 • به عکس های خود در لبخندهای مختلف نگاه کنید. ببینید که از چه نوع لبخندی بیشتر خوشتان می آید آن را در جلوی آینه تکرار کنید. زمانی که خیالتان از لبخند آسوده شد، آن را بدون آینه تمرین کنید.
 • لبخند زدن را با افراد مختلف غریبه تمرین کنید، به طور ساده یک نگاه مختصر به افراد بزنید و لبخند بزنید. زمانی که این کار را انجام می دهید، به افکار خوش فکر کنید. همه افراد جواب لبخند را نمی دهند، اما زمانی که آنها این کار را انجام دادند توجه کنید که چه حسی دارید.

۲- با چشمان خود لبخند بزنید

طرح لبخند

یک لبخند حقیقی به طور طبیعی چشم ها را در بر می گیرد. و به آن لبخند دوشن (Duchenne smile) می گویند، و چیزی نیست که به راحتی بتوان آن را وانمود کرد. زمانی که لبخند زدن را تمرین می کنید، بر بیان چشم هم کار کنید که لبخند شما حقیقی گردد.

برای اینکه بدانید چگونه با چشم ها لبخند بزنید، جلوی آینه بایستید و لبخند زدن را تمرین کنید، اما تنها روی چشم های خود تمرکز کنید. می توانید از یک کاغذ برای پوشیدن نیمه پایین صورت خود استفاده کنید.

 • زمانی که چشم هایتان لبخند می زند، به یاد داشته باشید که چه حسی دارد، چه عضلاتی را دربر گرفته و چگونه کار می کند. با تمرین، و تکیه بر احساسات و حافظه عضله ممکن است بتوانید با چشمان خود لبخند بزنید.

۳- بهداشت دهان را به خوبی رعایت کنید

لبخند بزن

اگر خجالتی باشید ممکن است برای دندان ها و یا بوی دهان به لبخند زدن بی میل باشید. این نگرانی ها را با برداشتن گام های فعال از بین ببرید تا اطمینان حاصل کنید که دندانها و لثه ای سالم دارید.

 • دندانها و زبان خود را به طور مرتب بشویید، هر جا که می روید نخ دندان را با خود حمل کنید تا بعد از خوردن دندان های خود را تمیز کنید، و همیشه تازه نفس باشید.
 • برای چک کردن دندانها و تمیزی، مرتب به دندان پزشک مراجعه کنید، همینطور اگر برای مرتب بودن دندانها نگرانی دارید برای درمان با دکتر خود مشورت کنید.
 • اگر دندانهایتان رنگش عوض شده، به عادات زندگی که در تغییر دادن رنگ کمک می کند مانند سیگار کشیدن، نوشیدن بیش از اندازه شربت قرمز، قهوه یا نوشیدنی های بدون الکل، رسیدگی کرده و سعی کنید مصرف آنها را قطع کنید. اگر به بالا رفتن اعتماد بنفستان کمک می کند، دنبال درمان های سفید کردن باشید.
 • با بوی بد دهان مقابله کنید. برای بوی بد دهان تمیزی و خوش نفس بودن، باید کافی باشد. البته اگر این روش ها کارساز نبود، ممکن است که علائم یک بیماری باشد، بنابراین برای راهنمایی به دکتر خود مراجعه کنید.

به جا و درست لبخند بزنید

۱- لبخند حقیقی بزنید

لبخند عاشقانه

گاهی این امکان وجود دارد که لازم باشد در مود بد لبخند بزنید، گاهی اوقات در این شرایط لبخند زدن ممکن است باعث محتاط شدن افراد از شما شود زیرا آنها می توانند لبخند نادرست را تشخیص دهند. هر زمان که ممکن بود لبخند حقیقی به دیگران عطا کنید.

 • برای اطمینان حاصل کردن از لبخند حقیقی، زمانی که حسش را ندارید لبخند نزنید. این لبخند به دیگران بیان میکند که به شما نمی توانند اعتماد کنند.
 • به خاطر داشته باشید که لبخند حقیقی چه حسی دارد. سعی کنید با هر بار لبخند دوباره این حس را بدست آورید.
 • حتی اگر در بهترین مود نیستید، قبل از اینکه لبخند بزنید به چیزی فکر کنید که واقعا باعث خوشحالی شما شود. که معمولا به لبخند حقیقی منتهی می گردد.

۲- زمانی که حس خوبی دارید لبخند بزنید

هزاران لبخند

لبخند حقیقی از خوشی و مثبت بودن ناشی می شود. زمانی که با فردی صحبت می کنید اگر همه چیز خوب پیش می رود، یا برای جک خنده دار فردی، یا زمانی که غذای مورد علاقه خود را می خورید، لبخند بزنید.

 • حتی زمانی که حس خوش رویی ندارید، هنوز می توانید دلیلی برای لبخند زدن پیدا کنید. به چیزهای مثبت تمرکز کنید که در زندگیتان در حال انجام است که لبخند بسیار راحت تر خواهد بود.
 • زمانی که باید با شخصی یا موقعیتی روبرو شوید که باعث شود دو دل شوید و مطمئن نباشید که لبخند بزنید یا نه، همیشه جانب لبخند را بگیرید-یک چیز مثبت در فرد یا موقعیت پیدا کنید و از آن برای لبخندتان استفاده کنید.

۳- از روی عشق لبخند بزنید

عکس لبخند

به فردی که برای شما اهمیت دارد فکر کنید، مانند شخص روبروی خود، و یا به کاری را که خالصانه علاقه دارید انجام دهید. زمانی که به افراد یا چیزهایی که به آن علاقه دارید تمرکز می کنید، لبخند زدن بسیار آسان تر می شود.

 • اگر در موقعیتی هستید که لبخند زدن اهمیت دارد و در آن لحظه حسش را ندارید، یک لیست احساسی از افراد و چیزهایی که به آن علاقه دارید تهیه کنید و در این مواقع از ذهن خود عبور دهید تا لبخند زدن را آسانتر کند.

۴- زمانی که حس بازیگوشی دارید لبخند بزنید

لبخند زدن

زمانی که خوش می گذرانید یا تفریح می کنید، همیشه لبخند زدن راحتتر است. زندگی را به صورت ماجراجویی ببینید و کودک درون خود را برای بازی کردن، ورزش کردن یا هر برنامه فعالیتی دیگر فعال کنید.

 • زمانی که بازی می کنید یا در یک فعالیت با دوستان یا خانواده شرکت می کنید، از رقابتی کردن کامل آن پرهیز کنید. به خاطر بیاورید که قرار است خوش بگذرانید، در نتیجه شما موقعیت بهتری برای لبخند زدن دارید.

لبخند زدن را قسمتی از زندگی روزانه کنید

۱- زمانی که عادتا لبخند نمی زنید، لبخند بزنید

متن لبخند

سعی کنید زمان هایی که لبخند نمی زنید، لبخند بزنید. برای مثال در اتوبوس صبح در حال رفتن به مدرسه یا سرکار حتی اگر خسته هستید، لبخند بزنید. لبخند جلب توجه می کند، که   جلب توجه خوبی است و می تواند در مثبت کردن محیط دنیا کمک کند.

 • لبخند زدن در محل کار یا اکازیون های حرفه ای دیگر باعث نمی شود که غیر حرفه ای به نظر آیید. می تواند شما را نرم و نزدیک شدنی کند در نتیجه می توانید با همکاران با تأثیر بیشتری ارتباط برقرار کنید.
 • یک لبخند سبب می شود که صمیمی بنظر آیید. ممکن است حس آسیب پذیری بیشتر بکنید، اما این بدین معناست که شما روی خود را به دیگران باز می کنید، که فرصتی برای ارتباطی بهتر را فراهم می کند.

۲- در بعضی از موقعیت ها انتظار سخت بودن لبخند را داشته باشید

شعر لبخند

لبخند زدن می تواند در عکاسی یا برای خوشحال نگه داشتن مادر زمانی که فامیلهایی که ما حوصله ملاقات آنها را نداریم، مشکل باشد. معمولا این بدین دلیل است که شما یک دلیل حقیقی برای لبخند زدن ندارید. در چنین موقعیت هایی، سعی کنید دلایل قبلی را برای لبخند زدن به یاد بیاورید و روی تکنیک هایی که تمرین کردید تمرکز کنید.

 • برای گرفتن یک عکس، لبخند می تواند از آن چیزی که تصورش را می کنید کمی مشکلتر باشد. ولی لبخند شما خوش عکس بودن را تضمین می کند.
 • اگر ترجیح می دهید که با دهان بسته لبخند بزنید، سعی کنید که زبان خود را بالای سقف دهان قرار دهید. این کار در سفت کردن عضلات صورت و گردن در بیشتر طبیعی شدن لبخند کمک می کند.

۳- از فواید زیاد لبخند زدن لذت ببرید

لبخند زدن

دانستن فوایدی که لبخند زدن به شما می دهد، برای تشویق کردن تان در لبخند زدن به شما کمک می کند. اگر تأثیر لبخند را بر حس خود و دیگران بدانید، بیشتر اوقات لبخند می زنید.

 • لبخند سیمای شما را بهتر می کند. فردی که لبخند بزند معمولا از افرادی که اخمو هستند جذاب تر به نظر می آید.
 • اغلب لبخند بیش از کلمات می تواند تأثیر بگذارد. اگر کسی را آزار دادید، یک اشتباه انجام دادید، یا تنها در مود بد هستید، یک لبخند می تواند کمک کند که دیگران بدانند که شما پشیمان هستید و می خواهید جبران کنید.
 • لبخند اعتماد و سازگاری ایجاد می کند. یک راه ساده ای است که افراد اطراف ما حس راحتی کنند و در نتیجه آن پیوند و ارتباط راحت تر انجام گردد.
 • حتی اگر حس بدی داشته باشید، یک لبخند می تواند حس خوبی به شما دهد. به افکار خوش تمرکز کنید و به خود اجازه لبخند زدن دهید. لبخند می تواند اندورفین آزاد کند که در بهتر شدن مود کمک می کند.
 • لبخند زدن همچنین می تواند حس خوبی به دیگران دهد. لبخند با دهان باز از فاصله زیاد قابل رؤیت است، در نتیجه می تواند به سهولت به فردی که از جلوی شما رد می شوند تأثیر بگذارد.

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید