نحوه خوابیدن زوج ها و روحیات آن ها

زوج
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 3.71K

پژوهش های روانشناختی اخیر در جشنواره بین المللی علوم ادینبورگ یک واقعیت جالب را کشف کرد:  هر گونه تغییر در رابطه یک زوج عاشق بلافاصله بر موضعی که آنها در خواب داشتند تأثیر می گذارد. مسئله مهم در اینجا  موضعی که آنها در آغوش هم قبل از خواب باشند یا یک نفر که سمت راست را بعد از اینکه خوابیدند می گیرد نیست. موضعی که آنها در تمام طول شب خوابیده اند و صبح از خواب بیدار می شوند تنها چیزی است که اهمیت دارد. با الهام از تحقیقات پروفسور ریچارد وایزمن (دانشگاه هرتفوردشایر) و روانشناس کورین سویت، ما در اینجا تصمیم گرفتیم که یک مقاله جالب راهنمایی در موضع خواب یک زوج تهیه کنیم که به شما امیدواری و درک بهتری از رابطه ای که دارید بدهد.

موضع “آغوش ماه عسل”

زوج های جوان

اگر زوج به تازگی همدیگر را ملاقات کرده اند و یا قبلا مدتی جدا از هم گذرانده اند این موضع تمایل به اتفاق افتادن دارد.

این موضع همچنین در میان زوج های ازدواج کرده که زندگی خانوادگی پر شور و مملو از احساسات و عشق دارند معمول است.

موضع “گفتگو”

زوج

این موضع در افرادی که ارتباط قوی بین همدیگر را حفظ کرده اند بسیار معمول است اما هنوز احتیاج دارند که زمان بیشتری را باهم بگذرانند و بیشتر اوقات باهم ارتباط برقرار کنند.

 موضع “نگاه به ستاره”

خواب

هر دو شریک به پشت می خوابند. معمولا یک شخص به پشت دراز می کشد و شخص دیگر سرش را بر شانه شریک خود می گذارد، و او را بیشتر وابسته به دیگری می کند. این زوج تاثیر عاطفی متقابل بالایی دارند، اما بعضی اوقات یکی از آنها می بیند که کمی ناراحت کننده است که مجبور شود دیدگاه شخص دیگری را بگیرد (و در این حالت، موضع) به آن رسیدگی کند

موضع “گهواره معشوق”

زوج

این موضع بسیار شبیه موضع قبل است، گرچه بیشتر خودمانی است. این بیشتر در زوج هایی است که ترسی ندارند که همیشه احساساتشان را نشان دهند؛ آنها بسیار حساس و مراقب همدیگر هستند. معمولا این موضع بدین معنا است که مرد در رابطه بیشتر ارباب منش و سلطه گرا است.

موضع “شما را گرامی می دارم”

زوجین

معمولا این زوج ها بسیار خوشحال هستند و بدرستی از رابطه ای که دارند لذت می برند. این موضع نشان دهنده احترام متقابل از فضای شخصی است. و تماس پشت آنها بیشتر گواه آن است که برای آنها بسیار مهم است که حس کنند شریکشان در نزدیکی حضور دارد.

موضع “اختیاری”

خواب

این موضع ممکن است نشان دهد که زوج درست بعد از یک درگیری بزرگی که داشتند به رخت خواب رفته اند. هرچند توضیح دیگری وجود دارد: هر دوی آنها احتمالا بسیار مستقل و خودخواه هستند که احتیاج به فضای شخصی زیادی دارند.

 موضع “پادشاه تخت”

زوجین

افرادی که مایلند تا خود را در تمام تخت پهن کنند معمولا افرادی هستند که احساس می کنند از خودشان باید دفاع کنند به جای آنکه احساساتشان را به شریکشان نشان دهند. رفتار آنها در رابطه معمولا بسیار خودخواهانه است، و در عادات خواب خود را نمایان می کند.

موضع “عشق بازی” زوج

زوجین

این موضع نشان دهنده رابطه های هماهنگ و پرشور است. این موضع در چند سال اول ازدواج بسیار معمول است. در چنین رابطه ای یک شریک معمولا در نقش سلطه گر است. شریک دیگر، در مقابل آن، از تحت حمایت بودن لذت می برد.

موضع “عشق بازی شل”

خواب زوج

زوج هایی که راحتی زیادی را در موضع عشق بازی انتخاب می کنند اما برای همدیگر آزادی بیشتری در نظر می گیرند. این نوع یکی از پیچیده ترین موضع ها است که حداقل دو شرح بیان ممکن دارد:

  1. این موضع نشان دهنده یک رابطه بدون علاقه شدید است-حداقل یکی از شریک ها این حس را دارد. او احساس می کند که دیگر نیازی به تماس بدنی ندارد و یا از شریکش ناراضی است.
  2. در نوع دوم، فردی که به سمت پشت گردش کرده فرد دیگر را تحریک می کند که بیان احساسات و توجه بیشتری می خواهد.

موضع “آغوش پا”

خواب

شریک هایی که ترجیح می دهند که با تماس نزدیک به هم نخوابند، اما آنها به طور تصادفی پاهای همدیگر را لمس می کنند. معمولا زوج هایی که بدین صورت می خوابند هماهنگی خانوادگی و اعتماد متقابل را باهم قسمت می کنند. آنها به همدیگر آزادی می دهند در حالیکه یک پل کوچک تماس بین هم را نگه می دارند و همدیگر را حتی در شب حس می کنند.

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید