سلامت روانی سلامت فردی

چگونه یک روز سلامت روان را تنظیم کنیم؟

سلامت روان

تنظیم یک روز سلامت روان هرچند وقت یکبار کار خوبی است و میتواند به خالی کردن ذهن و تمرکز دوباره کمک کند.هرچند نباید یک روز صبح بیدار شوید و بگویید:ولش کن! امروز روز سلامت روان است! باید برنامه ریزی شده باشد،در غیر این صورت شما را بیشتر از قبل استرسی میکند.

  • مراحل

۱)روزی که میخواهید روز سلامت روان باشد را مشخص کنید.

سلامت روان

بهترین کار انتخاب روزی است که در آن روزها قرار است همه چیز آرام باشد.انتخاب روزی برای سلامت روان که در آن سرتان بسیار شلوغ باشد احتمالا گزینه ی مناسبی نیست.

۲)در کارتان جلو بیافتید.

سلامت روان

چه مدرسه،کار یا هرچیزی،از آن جلو بیافتید.برای چند روز به سختی کار کنید و مطمئن شوید که از برنامه تان جلو هستید.

۳)مسئولیت پذیر باشید.

سلامت روان

روز سلامت روان را روزی قرار ندهید که میدانید بسیاری کارهای عقب افتاده دارید و باید آنها را انجام دهید.حتی در روزی که اتفاق مهمی نمی افتد،با دوست یا همکارتان هماهنگ کنید تا کارهای عقب افتاده تان را انجام دهند و جای شما را برای انجام کارهای عقب افتاده پر کنند.ضروری است که این اتفاق در روز سلامت روان نیافتد، زیرا همه ی هدف آن را از بین میبرد.

۴)روز آرامشتان را برنامه ریزی کنید.

سلامت روان

به نظر میاید که تضاد داشته باشد.درسته؟خیر.هدف از روز سلامت روان این است که به اندازه ی کافی بخوابید و خانه را برای کاری که نمیخواهید انجام دهید ترک نکنید.(در ابتدایی ترین سطح)برنامه ریزی کنید که چه کاری میخواهید انجام دهید.اینگونه میدانید چه انتظاری داشته باشید.میخواهید آن کاردستی مورد نظر را انجام دهید یا کمدتان را مرتب کنید.خوب است.میخواهید تمام روز روی کاناپه دراز بکشید،تلویزیون نگاه کنید و بستنی بخورید؟خوب است.میخواهید بیدار شوید و تمام روز را به طور خسته کننده ای بگذرانید؟خوب نیست.حوصله سر رفتن برای سلامت روانتان هیچ کاری انجام نمیدهد،فقط شما را اذیت میکند و از انجام شدن هر عمل فیزیکی یا ذهنی جلوگیری میکند.

۵)برنامه ریزی،برنامه ریزی،برنامه ریزی.

سلامت روان

اگر هدف روز سلامت روانتان این است که از خانه خارج نشوید،مطمئن شوید تمام چیزهایی که نیاز دارید داخل منزل دارید تا خود را مشغول،تغذیه شده و راحت نگه دارید.اگر میخواهید مانیکور کنید،به استخر و اسپا بروید،از قبل رزرو کنید.از قبل برنامه ریزی کنید،مطمئن شوید ماشینتان بنزین کافی دارد و سعی کنید هزینه اش را از قبل بپردازید.برای اکثر مردم پرداختن پول آسان نیست.

۶)سعی کنید غذاهای سالم بخورید.

سلامت روان

به طور کلی اینکار کمک میکند تا حس خوبی داشته باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید:
: این مطلب را به اشتراک بگذارید
در صورت مفید بودن مطلب امتیاز دهید :
Rate this post

نظر خود را بیان کنید