چگونه موهای خود را دم اسبی کنیم؟

دم اسبی
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 4.99K

دم اسبی کردن موها راه بسیار خوبی برای دور نگه داشتن موها از صورتتان است در حالی که می توانید برخی از سبک های دیگری را نیز به خود و آرایشتان اضافه کنید. همچنین او از این سبک مو برای پنهان ساختن آسیب های موهایش استفاده می کند. چندین گزینه برای مدل موی دم اسبی وجود دارد. می توانید آن را همراه با چتری کردن موهای جلو و یا از وسط باز کردن آن ها به کار ببرید. این یک مدل موی بزرگ و حجیم است و می بایستی از اکستنشن یا اضافه کردن مو استفاده کنید که کمی دردسر ساز است.

دم اسبی ساده

۱- موهایتان را حجم دهید

مدل مو

کمی ژل و یا اسپری مو به کل موهایتان زده و قسمت جلوی مو را پوش دهید. پوش دادن روشی است که با شانه زدن مداوم و پشت سر هم یک دسته مو آن را حجیم و روبه عقب نگه می داریم. از وسط قسمت جلوی موی سر شروع می کنیم و پوش داده و سریع به طرف عقب شانه می کنیم به این ترتیب یک برآمدگی قلنبه که دارای حجم است بوجود می آید.

۲- اضافه کردن مو

مدل مو

در صورتی که موهای ضخیم و پر حجمی دارید برای مدل موی دم اسبی نیازی به اضافه کردن مو ندارید. با این حال سبک مدل موی آریانا گرند(هنر پیشه امریکایی) بزرگ و مواج و براق بوده که نیاز به اضافه کردن مو دارد.

 • قسمتی از موی بالای سر خود را که مرکز دم اسبی در آنجا خواهد بود محکم نگه داشته و موهایی که می خواهید اضافه کنید به صورت دایره ای دور آن محکم چفت کنید.

۳- همه موها را با هم به صورت دم اسبی جمع کنید

دم اسبی

همه موها را به طرف عقب جمع و جور کرده و به صورت دم اسبی آن را با کش ببندید.

 • برای مدل آریانا گرند می بایستی دم اسبی را بالا تر، روی سر خود بیاورید.
 • وقتی همه دسته های مو را جمع می کنید آن ها را به خوبی صاف کنید تا برآمدگی ایجاد شود.

۴- استفاده از دسته ای مو برای پنهان کردن کش

موی دم اسبی

پس از درست کردن دم اسبی دسته از مو را جدا کرده و دور کش که دم اسبی را با آن نگه داشته اید بپیچید تا کش معلوم نشود و آن را با یک سنجاق سر نگه دارید.

 • پس از اتمام می توانید از کمی اسپری مو برای نگه داشتن موهای اضافه اطراف استفاده کنید. برخی اوقات موهایتان به اندازه ای بلند نیست که بتوانید به صورت یکدست کش مو ها را مخفی کنید. می توانید برای نگه داشتنش از اسپری کمک بگیرید.

اضافه کردن تغییرات جالب

۱- چتریهایتان را به کنار بزنید

مدل دم اسبی

قبل از شروع به دم اسبی کردن مو، می بایستی قسمت های مختلف آن را جدا کنید. اگر چتری دارید تنها این قسمت را از سایر قسمت ها جدا کنید و اگر چتری ندارید، فقط دو اینچ از قسمت موهای جلوی سر را جدا کنید. و مانند دستورالعمل موی دم اسبی، همانطور که گفته شد عمل کرده، بعد از آن چتری هایتان را مرتب کنید.

 • در صورتی که موهای جلوی سرتان چتری نیست قسمتی از آن را به یک طرف سر برده و پشت گوش با سنجاق نگه دارید.
 • اگر چتری دارید آن ها را اسپری کرده و به یک طرف شانه کنید. سعی کنید آن ها را بالای خط رویش مو نگه دارید تا ظاهر خوبی داشته باشند.
 • دو گزینه برای موهای چتری وجود دارد، اگر چتری هایتان بلند تر از حد معمول است بگذارید راحت روی چشمانتان بیفتد، می توانید آن ها را محکم به طرفین بکشید.

۲- درست کردن دم اسبی دو قسمته

دم اسبی

این روش کمی غیر معمول تر است اما باعث ایجاد ظاهری حجیم تر از دم اسبی خواهد شد. برای شروع، قسمت بالایی موهای خود را دم خرگوشی کرده و ببندید، سپس پشت موها را حجم دهید (پوش دهید).

 • نیمه بالایی می بایستی بی نقص به نظر برسد، بنابراین می بایستی اکستنشن و موهای اضافه را به نیمه پایانی اضافه کنید. کمی پوش داده و موهای خود را در دسته های بزرگ فر کنید.
 • اگر می خواهید ظاهر بزرگتری داشته باشد از موهای اضافه بلند تری که پشت سرتان می افتد استفاده کنید.
 • سه اینچ پایین تر از ریشه مو را با دستگاه فر کنید. موها را دور اتوی فر مو پیچیده و ۲۰-۱۰ ثانیه نگه دارید.

۳- دم اسبی از بالا

مدل مو

دم اسبی را روی نیمه بالایی سر خود درست کنید و به آن حجم دهید و کش آن را پنهان کنید. از آنجایی که مدل کوی حجیم و بزرگی است می توانید با کمی اسپری آن را فیکس کنید.

 • می توانید همانطور که گفته شد از پوش، اکستنشن و فر کردن موها استفاده کنید. برای اضافه کردن مو همانطور که برای دم اسبی ساده گفته شد عمل کنید.
 • موها را برس و شانه بزنید. شانه زدن موهای فر شده باعث می شود ظاهری نرم تر و زیباتر داشته و اجازه می دهد که این قسمت ها با سایر باقی مانده دم اسبی بهتر ترکیب شوند.

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید