چگونه با میگرن زندگی کنیم؟

زندگی با میگرن
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 928

زندگی با درد میگرن سخت است.بعضی مواقع میتواند مشقت بار باشد و شما را وادار کند که فقط بخواهید در تخت دراز بکشید.اگرچه،این معمولا راه موثری برای کنار آمدن با آن نیست،پس اگر مجبورید با آن زندگی کنید،سعی کنید از عهده ی آن برآیید و به خوبی زندگی کنید.

  • مراحل

۱)محرک هایتان را با دقت شناسایی کنید.

زندگی با میگرن

اگر متوجه محرکهای میگرن تان شوید،میتوانید سعی کنید از آنها بپرهیزید.

  • محرکهای غذایی رایج شامل شکلات،سولفیت(رایج در شراب و پنیر)،مونوسدیم گلوماتامات(MSG)،آبجو،محصولات لبنی،شیرین کننده های مصنوعی مانند آسپارتام و مواد غذایی فرآوری شده اند.
  • محرکهای دیگر شامل رایحه های قوی،نور و صدا،تغییر الگوی خواب،نیکوتین،نوسانات هورمونی(خصوصا زمان قاعدگی)،خستگی فیزیکی،داروهای خاص و استرس هستند.

۲)همه ی داروها را بر اساس دستوراتشان مصرف کنید.

زندگی با میگرن

این مورد شامل میگرن و مشکلات روحی مانند افسردگی است.درد میگرن با کاهش سطح سروتونین مرتبط است،پس اگر برای افزایش این ماده ی شیمیایی در مغزتان دارو مصرف میکنید،ممکن است به میگرنتان نیز کمک کند.داروهای درد و فشار خون نیز میتوانند به این مشکل کمک کنند و باید توسط دستور پزشک مصرف شوند.

۳)به بدنتان توجه کنید و بدانید که چه زمانی میگرن در حال وقوع است.

زندگی با میگرن

معمولا بهترین حالت این است که داروهای مورد نیاز را با اولین نشانه از میگرن مصرف کنید.همچنین میتوانید از درمانهای متفاوتی استفاده کنید تا ببینید به میگرن کمک میکنند تا از بین برود یا خیر.نشانه ی های میگرن میتواند دیدن تشعشع های نور،تهوع،سوزش دستها،مزه ی عجیبی در دهان و درد در یک طرف سر یا حدقه ی چشم باشند.

  • همچنین میتوانید زمانی که حس میکنید میگرن در راه است،کافئین بنوشید.برای بعضی افراد،این کار میتواند به منحرف کردن میگرن کمک کند،پس اگر این کار برای شما جواب میدهد،هنگامی که درد شروع میشود،یک فنجان قهوه،چای،سودا یا داروی سردرد کافئین دار مصرف کنید.

۴)عینک طبی یا آفتابی آنتی رفلکس استفاده کنید.

زندگی با میگرن

حساسیت به نور معمولا بخشی از میگرن است،پس محافظت از چشمهایتان میتواند درد را در بعضی موارد آرام کند.

۵)ورزش کنید.

زندگی با میگرن

فعال بودن اندورفین آزاد میکند که میتواند مواد شیمیایی مغزتان را تغییر دهد.بنابراین سطح سروتونین تان بالا می آید.این عمل میتواند با میگرن مقابله کند.

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید