چگونه زندگی مشترک شادی داشته باشیم؟

زندگی
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 2.49K

اظهار عشق می تواند یک دوره راحت و رمانتیک باشد، اما شما ممکن است نگران باشید که این جرقه اولیه معاشقه شما از بین رفته باشد. با این حال، اگر شما می خواهید یک زندگی شاد و شیرین داشته باشید، شما باید در حفظ زندگی عاشقانه و ادامه رشد زندگی عاشقانه با معشوقه خود را ادامه دهید و به عنوان فردی نیز این کار را انجام دهید. اگر چه این همیشه آسان نیست، شما می توانید زندگی زناشویی خود را رشد دهید اگر شما و شریک زندگی خود، تلاش کافی داشته باشید.

به فکر یک زندگی شاد باشید

۱- احترام گذاشتن به همسر خود

زندگی

اگر می خواهید یک ازدواج سالم داشته باشید، شما باید همسر خود را به عنوان معشوقه خود بگیرید و احساسات خود را در هر زمان که تصمیم گیری می کنید و یا فقط در مورد روز هایی که در نظر گرفته اید، نسبت به او ابراز کنید. اگر با همسرتان همانند نظرات او رفتار کنید یا واقعا مهم نیست و دوست دارید همیشه حرف آخر را  بزنید، شما مجبورید که در ازدواج خود ثباتی داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که نظرهای همسرتان را همانطور جدی تلقی می کنید که خود را وقف او می کنید و وقت خود را برای گوش دادن به حرفای همسر خود بگذارید و موجب شوید که او احساس آرامش کند.

 • نسبت به همسرتان مهربان باشید، به او عشق بورزید و او را درک کنید. اگر روز بدی دارید و به او ضربه ای می زنید، حتما عذرخواهی کنید؛ اگر می خواهید به حرفا شما گوش کند، به او احترامی را که سزاوار اوست، به او بگذارید، به خاطر اینکه ازدواج کرده اید.
 • شما همچنین باید به حریم خصوصی همسر خود احترام بگذارید. اگر انتظار دارید او به شما احترام بگذارد، به خاطر تلفن یا رایانه خود او را کم اهمیت نکنید.

۲- برای حفظ رابطه خود به اندازه کافی کار کنید

زندگی شاد

اگر مراقب همسر خود هستید و می خواهید رابطه سالم و مولد داشته باشید، پس باید از اشتباهات گذشته که هر دو ساخته اید و به یاد همسر خود از شکست های خودتان اجتناب کنید؛ در عوض، در تقویت رفتار مثبت، با بهره گیری از زمان حال خود با هم، و افکار خود را به هم منتقل کنید. اگر واقعا به همسرتان احتیاج دارید، گذشته های او را به یاد یکدیگر نیندازید چرا که باعث می شود نسبت به هم واکنش دهید.

 • اگرچه همیشه اجازه رفتن به گذشته را ندارید، اما نباید آن را از بین ببرید. به خاطر داشته باشید که همسر شما یک فرد زنده است و نفس می کشد و نباید گذشته را فقط برای آسیب زدن به او به یاد بیاورید.

۳- یک زمان را برای گوش دادن بگذارید

زندگی کردن

گوش دادن یکی از بهترین راه های توجه به همسر شما است. زمانی که همسرتان در مورد روز خود صحبت می کند، فقط وقت خود را صرف نکنید و صبر کنید تا او به صحبت خود ادامه دهد، شما می توانید به او گوش دهید و بجای اینکه بگویید چه چیزی می خواهید بگوید، تلاش کنید تا واقعا او را بشنوید و به آنچه که به شما میگوید توجه کنید. هنگامی که شما با هم دیگر مکالمه دارید، گوشی خود را کنار بگذارید، مخاطبین دیگررا ببندید و به اندازه کافی دقت کنید تا واقعا گوش کنید.

 • مطمئنا، همه ما از زمان و مکان خود خارج می شویم. اگر در طول مکالمه اتفاق افتاد، تظاهر نکنید که دنبال کننده بحث هستید؛ عذرخواهی کنید و از همسرتان بخواهید که دوباره بحث را تکرار کند.
 • از همسر خود سوال بپرسید تا نشان دهید که شما واقعا اهمیت می دهید؛ و شما نمی خواهید او احساس کند که شما از او خسته هستید.
 • گاهی اوقات همسرتان بعد از یک روز سخت نیاز به کسی دارد که به او گوش دهد. شما مجبور نیستید که در همه زمان به او مشاوره دهید.

۴- به همسرتان اولویت بدهید

اگرچه لازم نیست که زندگی خود را به طور کامل در اطراف همسر خود بگذرانید، شما باید به یاد داشته باشید زمانی که شما و همسرتان تصمیم به ازدواج گرفتید، می خواستید اولویت زندگی های دیگران باشد. شما باید اطمینان حاصل کنید که این تصمیم را به عهده بگیرید و همه تصمیمات بزرگ خود را با همسرتان در میان بگذارید، و مطمئن شوید که سعی می کنید بهترین کار را برای خود و همچنین برای فردی که ازدواج کرده اید، انجام دهید.

 • اگر خانواده یا دوستان شما همراه با همسر شما نیستند، حتی اگر شما فکر می کنید که همسر شما غیر منطقی است، طرف مقابل همسرتان را نگیرید؛ به او اطمینان دهید که شما در مورد احساسات همسرتان محتاط هستید و او را با عشق شایسته ای حمایت می کنید.

۵- برقراری ارتباط قوی

زندگانی

اگر می خواهید ازدواج شما یک ازدواج شاد باشد، ارتباطات کلیدی را باید داشته باشید. شما و همسرتان باید قادر به گفتگو با یکدیگر در مورد افکار خود باشید، مخصوصا در مواردی که دو نفر شما موافقت می کنند تا با هم کار کنند. انجام این کار به صورت روزانه باعث تقویت ارتباطات و حفظ اعتماد بین شرکا می شود تا ازدواج شما سالم و قوی باشد.

 • هرگز خشم خود را عمدا بروز ندهید زیرا به شریک زندگی تان آسیب می رسانید. شما سخنان را از روی عصبانیت گفتید اما به این معنی نیست که همسرتان فراموش کند سخت است و می تواند آسیبی پایدار به رابطه شما ایجاد کند. اگر شما در نهایت چیزی را که به آن معنایی که میگویید نیست، حتما عذر خواهی کنید.
 • وقتی استدلال می کنید، به موضوع نگاه کنید و شخصا به شریک زندگی خود حمله نکنید.
 • برای برقراری ارتباط قوی، قبل از گفتگو، باید از افکار و احساسات شریک زندگی خود آگاهی داشته باشید. شما باید بتوانید زبان و بیان شریک زندگی خود را بخوانید تا بتوانید بگویید که آیا چیزی اشتباه است یا خیر، و احساس راحتی کنید.

۶- مسائلی را که در مورد زندگی زناشویی است، با دیگران در میان نگذارید و از ان به عنوان یک سلاح استفاده نکنید

زندگی زناشویی

اگر شریک زندگی شما چیزهایی بسیار خصوصی و مهم را می گوید، به شما اعتماد کرده است، نباید این اعتماد را از طریق گزارش دادن آن به شخص دیگری فقط به این دلیل که واقعا درباره آن فکر نکردید، از بین ببرید. اگر چیزی دردناک و شخصی بود، پس از یک استدلال از آن به عنوان سلاح استفاده نکنید، یا به شریک خود خیانت نکنید. با توجه به این واقعیت که شریک زندگی شما اطلاعات مهمی را با شما درمیان میگذارد، اطمینان به او بدهید و به این اعتماد احترام بگذارید.

 • شما باید فردی باشید که همسرتان بیشتر از هر کسی در جهان به شما اعتماد دارد. هیچ کاری انجام ندهید تا این اعتماد را به خطر بیندازید. اگر اشتباه کردید، مطمئن شوید که برای آن عذرخواهی می کنید.

۷- با روحیه شریک زندگی خود سازگار باشید

زناشویی

اگر احساس می کنید که درمورد چیزی با همسرتان در اشتباه هستید، وقت خود را صرف در آغوش گرفتن او کنید و بپرسید که چه چیزی مهم است، شاید هم وقت آن باشد که بیشترین توجه خود را به او جلب کنید. این فرصت را نادیده نگیرید اگر شریک شما آماده صحبت نباشد، پس شما لازم نیست که آن را فشار دهید و همه چیز را بدتر کند، اما شما باید نشان دهید که وقتی آمادگی دارد، در آنجا خواهید بود.

دوست داشتن

۱- گفتن “من عاشق تو هستم”را فراموش نکنید

هرگز از از گفتن جملاتی مثل «من عاشق تو هستم» دوری نکنید، زیرا همسر شما باید این را همیشه احساس کند. تلاش کنید تا به شریک زندگی خود بگویید که چقدر او را دوست دارید، حداقل یک بار یا دو بار در روز “دوستت دارم” را به او بگویید و این اطمینان را حاصل کنید که شما کم کم، شریک زندگی خود را در چشم نگاه می کنید، و به معنای واقعی دوست داشتن را حس کند. وقتی  از خانه بیرون میروید میتوانید «دوستت دارم» را در یک پیام بنویسید، و وقت خود را صرف گفتن این جمله کنید تا همسرتان بداند که چقدر او را به معنای واقعی دوست دارید.

 • این تلاش کوچک برای گفتن این سه کلمه مقدس می تواند تفاوت زیادی در رابطه شما ایجاد کند.
 • فقط این کلمات را به زبان نیاورید بلکه ان را با تمام وجود به همسرانتان القا کنید، چرا که انها تفاوت این دو را کاملا احساس می کنند.

۲- روز خود را با بوسه ای گرم و یا آغوش شروع کنید

وقتی که روز خود را این گونه اغازمی کنید، برای شما خوشحالی و شادابی می اورد و بهتر میتوان با دیگران مهربان بود. اگرچه ممکن است بخواهید با قهوه صبحانه و یا روال عادی زندگی خود را شروع کنید، اما فقط صرف چند دقیقه برای در آغوش گرفتن، بوسیدن، یا در بستر خوابیدن با همسر خود می تواند به شما کمک کند روزی را بدون لغزش پشت سر بگذارید. اگر در تمام روز یکدیگر را مشاهده نمی کنید، این حرکات دلپذیر می تواند یک تصور ماندگار را ایجاد کند تا زمانی که دوباره یکدیگر را ببینید.

 • با بوسیدن شریک زندگی خود به مدت شش ثانیه در موقع صبح، می توانید شور و شوق را در رابطه خود ایجاد کنید. فقط به او نگویید “بیا عسل “بوسه بر روی گونه او بزنید؛ مطمئن شوید که به این معنی واقعی رسیده اید، حتی اگر شما در عجله هستید.

۳- برای همدیگر وقت بگذارید

عشق

همانطور که رابطه شما نزدیک تر می شود، متوجه خواهید شد که تعهدات بیشتری وجود خواهد داشت که شما تنها با داشتن و صرف وقت می توانید به انها عمل کنید. با این حال، هر هفته باید مطمئن شوید که این زمان را صرف همسر خود می کنید، حتی اگر مجبور باشید برخی از زمان ها را با دوستان یا خانواده خود را حذف کنید، تا این اتفاق بیفتد. به یاد داشته باشید که در جشن تولد دوست شما یا خوردن کباب در خانه پدر و مادرتان، صرفا صرف وقت با همسرتان نیست.

 • اگر احساس می کنید برنامه هایتان به شدت فشرده هستند و وقت با هم بودن را ندارید، باید سعی کنید حتی در حد چند دقیقه زمان را صرف همسر خود کنید. شما باید در حد یک پیاده روی سریع در طول یک سفر خانوادگی یا یک وقت کوتاه در یک مهمانی را به همسر خود بدهید، و ان صرف او کنید.
 • یک تاریخ را مشخص کنید. برنامه های خود را بریزد و در ان تاریخ مشخص خود را وقف همسرتان کنید و با یکدیگر ان را بگذرانید.

۴- قدرت لامسه را دست کم نگیرید

اطمینان حاصل کنید که به آغوش گرفتن، لمس، بوسه، نگه داشتن، و یا فقط به همسر خود تا آنجا که می توانید نزدیک شوید. ین اتصال فیزیکی می تواند رابطه شما را قوی نگه دارد و می تواند شما را به یکدیگر نزدیک کند، حتی اگر همیشه در این حالت نیستید. اگر شما دور و سرد هستید و حتی با همسرتان در کنار هم قرار نمی گیرید، رابطه شما هم دور از هم خواهد شد.

 • همه ی افراد دوست ندارند که در عموم یک دیگر را بغل بگیرند و هم دیگر را لمس کنند. حتی اگر شما یک hugger بزرگ(مهارت کافی در بغل کردن) و یا یک شخص PDA نیستید، مطمئن شوید که همسرتان را تا حدی که ممکن است، راضی کرده اید.
 • بدون شک می توان گفت که حفظ یک زندگی جنسی سالم نیز می تواند به شکوفایی روابط شما کمک کند. با شریک زندگی خود در مورد آنچه که دوست دارید و دوست ندارید، باز و صادق باشید.

۵- فراموش نکنید و چیزهای کوچک را که هرکدام از شما لبخند می زنید و دوست دارید، انها را انجام دهید

روابط جنسی

یک بوسه بر روی دستان همسرتان بزنید و یا قبل از اینکه به کار خود برسید، یک یادداشت عاشقانه در روی آینه بگذارید، هرگز نباید از کارهای کوچک خود بکاهید، مهم نیست که چقدر خسته شده اید آیا در مورد رابطه خود احساس راحتی می کنید؟ شما هرگز نباید تنبلی کنید وقتی که شما ازدواج  می کنید، اطمینان حاصل کنید همیشه همسرتان احساس خاص و دوست داشتنی داشته باشد.

 • اگر بیش از حد مشغول انجام برخی از موارد معمول برای شریک زندگی خود هستید، سعی کنید آن را در مواقعی که زمان بیشتری دارید، انجام دهید. اجازه دهید شریک زندگی شما بداند که شما آگاه هستید که شما به اندازه کافی مورد توجه قرار نگرفته اید و می خواهید آن را بپوشاند.

۶- اجازه دهید شریک زندگی شما بداند که چقدر از او قدردانی می کنید

زناشویی

اطمینان حاصل کنید که شریک زندگی شما می داند چقدر از چیزهایی که هر روزه او انجام می دهد قدردانی می کنید، مانند شستشو ظروف یا درست کردن تخت خواب. این کار ها را به عهده نگیرید و به شریک زندگی خود بگویید که واقعا دوستش دارید و از او قدردانی می کنید و از همه کمک هایی که به شما می دهد سپاسگزارید. البته، شما همچنین می توانید با انجام برخی کارها به همسر خود که قدردانی می کند، پاسخ دهید.

 • شما حتی می توانید از شریک زندگی خود با یادداشت عاشقانه بخاطر تمام چیزهایی که او برای شما انجام داده است تشکر کنید، از اینکه مراقبت از سگ را در حالی که بیمار بود و یا برای برنامه ریزی جشن تولد جادویی شگفت انگیزی که برای شما تدارک دید.

۷- با یک هدیه کوچک به نشانه قدردانی، یکدیگر را شگفت زده کنید

زندگی چیست

این باعث می شود که لحظات خاصی را با هم داشته باشید. هدایا نباید عجیب و غریب یا ناراحت کننده باشند. همیشه در این فکر باشید. چیز کمی برای ایجاد گرمی و خاطرات شیرین می تواند راه طولانی را طی کند. برای شنیدن آنچه که همسر شما مایل است توجه کنید و هدیه غیر منتظره برای او در زمان مناسب بخرید.

 • اگر چه رویدادهای ویژه مانند روزهای تولد یا سالگرد، می تواند وقت خوبی برای دادن یک هدیه باشد؛ گاهی اوقات هدایای متفکرانه همه فقط به خاطر آن است. پس همسر شما احساس نمی کند که شما فقط به خاطر اینکه شما مجبور به انجام این کار بودید هدیه خریده اید.

۸- هنگامی که همسر شما نیاز دارد، به او کمک کنید

زندگی

اگر شوهرتان یک هفته شلوغ داشته باشد، باید درک آن را داشته باشید و زمان بیشتری را صرف آشپزی یا انجام کار خانه کنید. هنگامی که شما زمان مشغله زیاد دارید، باید همین کار را برای شما انجام دهد. اگرچه شما باید یک توازن کار پیدا کنید که برای هر دوی شما منطقی باشد، اگر شما از همسرتان مراقبت می کنید، زمانی که او به شما بیشتر نیاز دارد، تلاش بیشتری انجام دهید.

 • همسر شما حتی ممکن است انکار کند که او نیاز به کمک اضافی دارد، اما اگر شما می توانید ببینید که او نیاز دارد، آشپزی، مراقبت از سگ، و یا اجرای برخی از کار های اساسی در هفته را انجام دهید.

ساخت آخرین چیزها

۱- وقت خود را برای انجام کار خود بگذارید و اجازه دهید همسرتان کار خود را انجام دهد

زندگی مشترک

ممکن است فکر کنید که شما و شریک زندگی شما باید به طور کامل با هم کار کنند تا بتوانند یک زندگی شاد داشته باشند. با این حال، اگر واقعا می خواهید پیوند خود را حفظ کنید، باید سطح استقلال خود را حفظ کنید. اگر شما و شریک زندگیتان کاملا به هم وابسته باشید، زمان لازم برای کار شخصی خود ندارید، سپس شما احتمالا وابسته به یکدیگر خواهید شد و احساس هویت خود را از دست خواهید داد.

 • اگر هر دو وقت خود را صرف علاقه خود کنید، و شما همچنان ادامه دهید، رشد می کنید. شما نمیخواهید همان فردی باشید که طی بیست سال گذشته بوده اید، ایا میخواهید؟
 • به علاوه، اگر شما و همسرتان زمان بیشتری را جداگانه صرف می کنید، می توانید زمان بیشتری را با هم صرف کنید. هنگامی که همیشه با هم هستید، ساده تر می توانید یکدیگر را به رسمیت بشناسید.
 • شما مجبور نیستید همسر خود را هر بار که با دوستان خود سرگرم هستید، کنار خود نگه دارید، چون که فقط به خاطر اینکه ازدواج کرده اید. اگرچه هر دو شما باید در زندگی اجتماعی یکدیگر قرارگیرید، مهم این است که وقتی را برای “زمان مرد” یا “زمان دختر” بگذارید، بنابراین شما همچنان باید ایجاد دوستی و شبکه پشتیبانی دوستی خود را ادامه دهید.

۲- عشق را حفظ کن

اگر می خواهید ازدواج خود را به آخر برسانید، باید تلاش کنید که عاشقانه باشید. در حالی که همه چیز تغییر خواهد کرد پس از اینکه همسرتان را برای مدت زمان طولانی قبول کرده اید و یا هنگامی که با هم فرزند دارید، شما هنوز هم باید تلاش کنید تا همسرتان احساس خاصی کند، شما باید شب های خود را نگه دارید و با هم معاشقه داشته باشید اگرچه دوره زمانی ان طولانی باشد. این می تواند ازدواج شما را هیجان انگیز، سکسی، و سرگرم کننده نگه دارد. در اینجا مواردی وجود دارد که میتوانید انجام دهید:

 • اطمینان حاصل کنید که شب های تاریخی خود را دنبال می کنید. هر هفته، یا شبانه روزی که دارید، تاریخ خود را با همسر خود حفظ کنید و مطمئن شوید که هر بار همان کاری را که می خواهید انجام می دهید.
 • حتی زمانی که در منزل هستید، زمان عاشقی را پیدا کنید. آیا شما در حال تماشای یک کمدی رمانتیک و یا شام با شمع های روشن هستید، مهم این است که چیزها را هیجان انگیز نگه دارید حتی زمانی که در خانه هستید.
 • سعی کنید کارت های واقعا معنی داری هر سال در سالگرد خود بنویسید. وقت بگذارید تا دلایلی را که همسرتان را دوست دارید ان را بنویسید.
 • این می تواند به سادگی رمانتیک باشد تا روابط شما احساس تازه و خود به خودی داشته باشد. رفتن به سفر آخر هفته، ثبت نام برای یک کلاس رقص از روی دوست داشتن، یا باز کردن یک بطری خوب از شراب فانتزی بدون برنامه ریزی برای همسرتان می تواند رابطه شما را بسیار عاشقانه و هیجان انگیز کند.

۳- سازش برای یکدیگر

زندگی نامه

اگر واقعا میخواهید رابطه تان را به آخر برسانید، باید زمانی که لازم است، یاد بگیرید که به خطر بیافتید و برای یکدیگر خود را قربانی کنید. رابطه شما همیشه سرگرم کننده و آسان نخواهد بود و زمان هایی وجود دارد که شما نیاز دارید که بنشینید و مکالمه جدی در مورد آنچه که بعدا انجام می دهید داشته باشید. این که آیا شما تصمیم می گیرید کجا زندگی کنید، زمانی که فرزند داشته باشید و یا تصمیم گیری های حرفه ای که شما را به عنوان یک خانواده تحت تاثیر قرار می دهد، مهم است که شما و همسرتان ارتباط قوی داشته باشید و قبل از اینکه تصمیم بگیرید، نیازهای خود را بدانید.

 • این که آیا شما یک تصمیم بزرگ یا کوچک را انتخاب می کنید، شما باید اطمینان حاصل کنید که هر دو از شما پیش از تصمیم گیری به یک نتیجه رسیده اید.
 • گوش دادن مهم است اجازه دهید همسر شما احساسات خود را بدون وقفه یا مخالفت شما بیان کند. قبل از اینکه بگویید چه چیزی در ذهن شما است، او را کاملا بشنوید.
 • هنگامی که به مصالحه می آید، مهم است که به یاد داشته باشیم که اغلب بهتر است خوشحال باشیم تا اینکه کارمان منطقی و درست باشد. از خود بپرسید که آیا واقعا میخواهید در مورد چه چیزی یا برای چه چیزی با ان مبارزه می کنید؟ یا شما فقط خسته هستید؛ همانطور که گفته شد باید با همسر خود سازش داشته باشید.

۴- دوستان و خانواده های یکدیگر را به زندگی خود اضافه کنید

کتاب زندگی

همانطور که شما و همسرتان در رابطه خود به جلو حرکت می کنید، مهم این است که شما می توانید خانواده و دوستان خود را به زندگی زناشویی و زندگی روزمره خود اضافه کنید. اگرچه شما مجبور نیستید بهترین دوستان خود را با خانواده های یکدیگر و یا هر یک از دوستان یکدیگر را دوست داشته باشید، شما باید کاری کنید تا احساس کنید که خانواده شما بخشی از یک خانواده بزرگتر است، و دوستان شما به دوستان متقابل تبدیل شوند. این میتواند به شما کمک کند تا ازدواج امن تری داشته باشید و دارای یک شبکه دوستی پشتیبان قوی باشید و در صورت نیاز از ان استفاده کنید.

 • اگر همسرتان را دوست دارید، پس شما باید تلاش کنید که خانواده و دوستان همدیگر را دوست داشته باشید. اگر او یک خانواده یا گروهی از دوستان خاص شما را به چالش بکشد، پس بهتر است که بدانید که از کجا آمده اید و با همسرتان صحبت کنید تا بتوانید رابطه قویتری با آنها برقرار کنید بدون اینکه آنها را کنار بگذارید.

۵- در زمان های خوب و بد کنار همسرتان باشید

زندگی

اگر می خواهی ازدواج کنی، پس شما باید آنجا باشید، زمانی که همسرتان با یک پچ چالشی مواجه است به جای آنکه انتظار آن را بکشد کنار او باشید. آیا او با مرگ در خانواده مواجه است یا در انتخاب شغل خود شک دارد. مهم این است که در این زمان دشوار حامی فهمیده ای هستید. دانستن اینکه شما چه زمانی برای همسرتان حامی هستید، برایتان سخت است. شما نمی توانید انتظار داشته باشید که همسرتان همیشه در خلق و خوی خوب باشد، و شما باید این اطمینان را به او بدهید، زمانی که او به شما نیاز دارد حامی هستید.

 • البته، اگر شما به الگویی که در آن یک همسر همیشه از دیگری حمایت می کند، باشید، می تواند کمی خسته کننده باشد. اگر احساس می کنید همیشه در نقش حمایتی هستید، در مورد آنچه همسرتان می تواند انجام دهد و به شما کمک کند صحبت کنید.

۶- انتظارات واقع بینانه را حفظ کنید

اگر می خواهید شاد و شیرین زندگی کنید، بدانید که هر روز در پارک قدم زدن بسیار مفید است. این بدان معنا نیست که شما باید انتظار داشته باشید که ازدواج نافذ، تاریک و ناامید کننده باشد، اما این بدان معنی است که شما باید برای این واقعیت آماده باشید که برخی از مبارزات وجود خواهد داشت، چند روز ناراحتی و چند روزی که حتی نمیتوانید در اتاق همسرتان باشید. کاملا طبیعی است که ۱۰۰٪ از زمان را نداشته باشید، و مهمتر از همه این است که شما هر دو می دانید و مایل به کار در این زمینه هستید.

 • اگر شما انتظار داشته باشید که ازدواج شما کاملا روزمرگی باشد، پس فقط خود را برای ناامیدی آماده می کنید.
 • به یاد داشته باشید که همسر شما دارای نقص است، دقیقا مثل شما. اگر به کمال فکر می کنید، فقط خود را ناراحت خواهید کرد. اگر همسر شما دارای نقص باشد، می خواهی او را به کار برسانی، مانند همیشه دیر است، پس صادق باش، گفتگو آزاد داشته باشید، در مورد آنها و تغییر عادت های بد که می توانید تغییر دهید.

۷- یاد بگیرید که با هم رشد کنید

زندگی

احتمال دارد با فردی که ازدواج کرده اید و تعریفی که از خود داشته اید تا چند سال اینده نتوانید خود را انگونه بسازید. افراد تغییر می کنند، دانش را جمع آوری می کنند و از تجربیات خود یاد می گیرند که ممکن است سالها ادامه یابد؛ آنها حتی ممکن است دیدگاه خود را در مورد چیزهای مختلف، از اندیشه های خود در مورد داشتن فرزندان و وابستگی های سیاسی خود تغییر دهند. اگر می خواهید یک ازدواج سالم داشته باشید، باید قبول کنید که هم شما و هم همسرتان به طور طبیعی در طول سالها تغییر خواهند کرد؛ مهم این است که شما با هم رشدکنید، نه جدا از یکدیگر.

 • درک روشهایی که همسرتان در حال تغییر است. اگر احساس می کنید که مشکلاتی وجود دارد و او تبدیل به فردی می شود که دیگر نمی دانید، حتما در مورد آن صحبت کنید.
 • همانطور که شما رشد می کنید، در حالی که سفرهای شخصی خود را نیز ادامه دهید، همچنین همسر شما می تواند به شما کمک کند که با یکدیگر همکاری کنید. آیا پخت و پز با هم را دوست دارید، دنبال تیم ورزشی مورد علاقه خود هستید، مهم است که یک روال را پیدا کنید که می تواند به شما به عنوان یک زن و شوهرکمک کند.

مهمتر از همه این است که شما و همسرتان همچنان به یکدیگر عشق بورزید و درک این واقعیت را داشته باشید که هر دو در زندگیتان در حال سر رفتن است. اگر شما شرکای واقعی هستید، هر دو به افرادی قوی تر، توانا و دوست داشتنی تر تبدیل می شوید.

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید