راه های درمان خانگی زگیل تناسلی

زگیل تناسلی
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 14.8K

زگیل تناسلی زخم هایی هستند که در ناحیه ی تناسلی بدن رشد می کنند. پس از مورد حمله قرار گرفتن توسط این ویروس، سخت ترین مورد برای کنار آمدن با آن، شرمندگی از داشتن آن است. اگرچه این مسئله جایی برای شرمندگی ندارد، قبل از اینکه دیر شود و کنترل این بیماری از دستتان خارج شود، خود را در مقابل این بیماری ایمن سازید و به دنبال راه های درمان آن باشید.

استفاده از کرم ها و روغن ها

۱- از راههای بدون نسخه استفاده کنید

 زگیل های تناسلی

HPV آنقدر در حال ترویج است که که تعداد محصولات در دسترس برای آن به سرعت در حال گسترش و افزایش است. به یک داروخانه ی نزدیک بروید و به دنبال داروهایی برای زگیل تناسلی در کنار آسپرین و نئوزپورین باشید.

 • شکایت بسیاری از استفاده کننده ها از این محصولات این است که زمان زیادی میبرد تا اثر کند. معمولا قبل از متوجه شدن اثر، چند هفته ای باید صبر کنید. اگر زمانش را دارید،این محصولات بدون درد و تائید شده توسط سازمان غذا و دارو هستند.

۲- به دنبال داروهایی که سالسیلیک اسید دارند باشید

 زگیل های تناسلی

این درمان یکی از ایمن ترین و محبوب ترین راه هاست اما میتواند ماهها طول بکشد تا اثر کند .Compound W و Occlusal محصولاتی هستند که برای نرم کردن زگیل تناسلی و از بین بردن احتمالی آنها، از سالسیلیک اسید استفاده می کنند. سالسیلیک اسید ماده ای است که در اکثر داروهایی که برای رفع جوشها استفاده می شوند، وجود دارد.

 • برای استفاده از سالسیلیک اسید، بهتر است ابتدا زگیل ها را با آب بشویید، دارو را استفاده کنید و بگذارید در طول شب بماند. آن ناحیه را بانداژ کنید یا با لباسی بپوشانید که به ملافه تان مالیده نشود.

۳- از duct tape استفاده کنید

در سال ۲۰۰۷، مجله ی USA Today مقاله ای راجع به این وسیله برای از بین بردن زگیل تناسلی منتشر کرد و این چسب ۲۰% موارد جواب داده است. به هر حال یک پنجم بهتر از هیچی است.

 • در این روش شما duct tape را به مدت ۶ روز روی زگیل ها قرار میدهید. بعد از گذشت ۶ روز،duct tape را با سوهان ناخن از روی زگیل ها پاک کنید. این کار را آنقدر ادامه دهید تا زگیل تناسلی کاملا از بین بروند.

۴- روغن کرچک را امتحان کنید

این ماده سالها براى مقاصد پزشکى زیادى استفاده شده است. اگر نمیتوانید بویش را تحمل کنید (بهتر است غلیظ باشد!) آن را با روغن خوشبویى مانند نعنا مخلوط کنید. راههاى متفاوتى براى انجام این روش وجود دارند:

 • یک توپ پنبه اى را به روغن کرچک آغشته کرده و آن را روى زگیل ها بچسبانید.٣ بار در روز یا به مقدار نیاز آن را عوض کنید.
 • با جوش شیرین خمیرى درست کنید و روى زگیل تناسلی بمالید. هرچند ساعت این کار را تکرار کنید.براى مالیده نشدن به لباسهایتان، آن ناحیه را بانداژ کنید یا با گاز بپوشانید.

۵- از روغن درخت چاى استفاده کنید

 زگیل های تناسلی

اگر شنیده اید که این ماده براى مقابله با جوش عمل میکند،عملکردى مشابه براى زگیل تناسلى اما با سوزشى کمتر از سوزش سرکه ى سیب،دارد.تحقیقات راجع به صحت این مطلب همچنان ادامه دارد،اما امید بخش اند.

 • مانند روغن کرچک آن را استفاده کنید-یک توپ پنبه اى را به آن آغشته کنید و روزانه تا زمانى که زگیل ها کاملا از بین رفتند،روى زگیل ها قرا دهید.زمان استفاده از آن به اندازه ى زگیل ها بستگى دارد که معمولا از چند هفته تا چند ماه طول میکشد.

از موادى که در آشپزخانه تان دارید،استفاده کنید

۱- از سرکه ى سیب استفاده کنید

 زگیل های تناسلی

بعد از رفتن به سوپر و خرید سرکه ى سیب، براى درمان زگیل تناسلی آماده اید. اگر میتوانید بویش را تحمل کنید، درست مانند استفاده از روغن کرچک، کمى پنبه را به آن آغشته کنید و آن را در طول شب روى زگیل ها قرار دهید. صبح آن را بشویید.زگیل ها باید کاملا طى ٣-٢ هفته از بین بروند.(طى چند ساعت باید تغییر در آنها مشاهده شود)

 • این روش میتواند دردناک باشد. اگر در شب امتحان کردید اما نتوانستید سوزش آن را تحمل کنید،در روز در بازه هاى ١۵ دقیقه اى افزایشى از آن استفاده کنید.

۲- از روغن ویتامین E و سیر استفاده کنید

 زگیل های تناسلی

سیر نسخه ى آشپزخانه اىِ duct tape است.اگر میخواهید از داروهاى غربى( و خون آشام ها!)دور بمانید،از سیر استفاده کنید.براى تامین ویتامین E،روغن ماهى که سرشار از ویتامین E است،جایگزین مناسبى است.

 • براى استفاده از این روش،روغن را به آرامى روى زگیل تناسلی بمالید.گاز را روى زگیل ها(و سیرها)قرار دهید و به آن براى ۴٨ ساعت دست نزنید.بعد از ۴٨ ساعت گازها را در بیاورید و دوباره این کار را انجام دهید.

۳- یک پیاز را حلقه حلقه کنید

 زگیل های تناسلی

بعد از سیر نوبت پیاز است.ممکن است از لحاظ علمى ثابت نشده باشد اما مادربزرگها و زنان خانه دار این مواد را قبول دارند.یک پیاز را حلقه حلقه کرده و تکه هایش را روى زگیل ها قرار دهید و رویش را با بانداژ ببندید.آن را رها کنید تا اثر کند و هرچند ساعت یکبار آن ها را عوض کنید.

۴- از حمام جودوسر استفاده کنید

اگر تا الان از اعجاب جو دو سر براى سلامتتان مطلع نبودید،بدانید که براى پوستتان نیز عالى است.این کار زگیل ها را از بین نمیبرد اما حساسیت،درد و خارش را کاهش میدهد.

 • اگرغوطه ور شدن درون وان آب گرم باعث تمیز شدن موهاى زائدتان نمى شود،از یک قاشق جو دو سر و آب براى تراشیدن موهاى زائدتان استفاده کنید.داشتن پوستى تمیز،سالم و تازه میتواند از ایجاد زگیل هاى احتمالى آینده،پیشگیرى کند.

بهبود شرایط در مورد زگیل تناسلی

۱- مواظب باشید که داروها را روى چه ناحیه اى استفاده میکنید

 زگیل های تناسلی

اگر از کرم ها و محصولاتى که از بین برنده ى زگیل ها هستند استفاده میکنید،مطمئن شوید که آنها را فقط روى زگیل ها استفاده میکنید.اگر از آنها روى سایر قسمتها استفاده شود باعث قرمز شدن پوست،جوش زدن و تورم میشود و همچنین به دردهایتان نیز اضافه میشود.

 • قبل از استفاده از این داروها،مطمئن شوید که زگیل تناسلى دارید! استفاده از سرکه ى سیب روى ناحیه ى تناسلى و تحمل سوزش آن در شب،بسیار سخت است و شما نباید این درد را بخاطر اشتباه گرفتن زگیل با موارد دیگرى تحمل کنید.مثل یک موى زائد که به شکل نامناسبى رشد کرده و شما آن را با زگیل تناسلى اشتباه گرفته اید.

۲- محل زگیل هایتان را نخارانید

اگر این کار را بکنید باعث ترکیدن زگیل ها و انتشار ویروس و افزایش زگیل تناسلی میشوید.از حمام جو دوسر،حمام با نمک هاى آرامش بخش یا کمپرس یخ براى کاهش خارش استفاده کنید.

 • پخش شدن ویروس مسئله اى است که باید نگرانش باشید.لباس زیرتان را به صورت جداگانه و با آب داغ بشورید و همچنین بیشتر از ٨-۶ ساعت از یک لباس زیر استفاده نکنید.

۳- ناحیه ى تناسلى تان را خشک نگه دارید

یک محل مرطوب محلى مناسب براى رشد باکترى است.اگر محل را خشک نگه ندارید،مشکل را بیشتر میکنید.از حوله یا خشک کن استفاده کنید.اگر زگیل ها خشک باشند،زودتر بهبود مى یابند.

 • اگر از خشک کن استفاده میکنید،دماى آن را روى کم تنظیم کنید تا به خود آسیب نرسانید.

۴- رژیم غذایى سالم داشته باشید

 زگیل های تناسلی

در هر عفونتى،بدن باید با آن مقابله کند.در اکثر موارد،HPV خودبخود از بین میرود.هرچند ممکن است اگر درمانى انجام ندهید،موردتان بدتر و بدتر شود.نیازهایتان را پوشش دهید و سیستم ایمنى بدنتان را قوى نگه دارید.

 • رژیم غذایى سالم داشته باشید.یعنى از میوه ها،سبزیجات،غلات، ویتامین ها و مواد معدنى استفاده کنید.هرچه احساس بهترى داشته باشید،بدن زودتر میتواند خودش را بازسازى کند.
 • با رعایت بهداشت و شستشوى دائم دستهایتان،خود را از مریضى ها در امان نگه دارید.هرچه بدن با ویروسهاى کمترى مجبور به مقابله باشد،بیشتر میتواند روى زگیل تناسلی تمرکز کند و آنها را زودتر از بین ببرد.

۵- به پزشک مراجعه کنید

 زگیل های تناسلی

مطمئنا بهترین راه براى درمان زگیل تناسلى،استفاده از داروهاى با نسخه مثل Aldara,Efudex و Podofilox است.ثابت شده است که این داروها با روشى به موقع و ایمن،با زگیل ها مقابله میکنند.بعلاوه پزشکتان میتواند اطلاعات زیادى راجع به چگونگى برخورد با این مسئله-چه از لحاظ ذهنى و چه فیزیکى-در اختیارتان قرار دهد زیرا این شرایط میتواند سخت باشد.

 • از این گذشته،هنوز هیچ اظهارات پزشکى،این درمانهاى خانگى را ثابت نکرده اند.مراجعه به پزشک به شدت توصیه میشود،زیرا حتى اگر موفق به از بین بردن زگیل ها شوید،هیچ ضمانتى براى از بین رفتن ویروس در بدنتان وجود ندارد.

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

۱۰ دیدگاه

 • آیا مردان هم دچار این عارضه میشوند؟؟
  اگربله درکدام ناحیه بروز میکند وشکلش دقیقا چگونه هست؟
  چون در قسمت شیار آلتم دانه های ریز آبکی وجود دارد و در قسمت زیر آلتم غده های خرد وکلان گوشتی وجود داره .
  البته به سفلیس مبتلا هستم.
  ممنون میشم کمکم کنید.

 • میخام به اونایی که زیگیل مقعدی دارن بگم اصلا نگران نباشید با سرکه سیب رفع میشه فقط یکم سوزناکه اما ارزششو داره.خیالتون راحته راحت کامل از بین میره

 • سلام ببخشید من یکی کنار کشاله رونم دارم یکیم روی لبه ی کوچیک التم هیچوقت با کسی تماس جنسی نداشتم رفتم دکتر گفتن ک زگیله و فقط از طریق تماس منتقل میشه به دکتر دیگه ای رفتم گفتن زگیل نیست و زائده هست اما حالا چن تا خیلی کوچکترم دراوردم از سرکه سیب و دارچین استفاده کردم ی هفته ای میشه اما بزرگ شدن و سفت و خارشم دارن خیلی میترسم چکار کنم اول کوچیک و نرم بودن اما حالا…

 • با سلاممیخواستم از شما یه کمکی بخوام دور تا دور التم رو جوش های کوچکی فرا گرفته و سرشون سفید هست رفتم دکتر فریز کرد بعد چند روز با هم از اول اون جوش ها زدن میشه بقین باید چیکار کنم کلا اعصابم به هم خورده ٩ماههکه اینجوریه نا پدید میشه بعد از اول در میاد

 • من همشونو امتحان کردم تاثیری نداشت حتی سرکه سیب اصن نسوخت نمیدونم این دونه ها اصن زگیل هست یا نه دکتر هم خجالت میکشم برم

 • یه خال کوچولو مدتی هست فکنم ۱سالی من دارم یکبارم با ژیلت زدمش اومد دوباره نمیدونم خال یا زگیل لطفا راهنمایی کنید فکرم مشغول شده

دیدگاهتان را بنویسید