چگونه پیرسینگ بینی تان را تمیز کنید؟

پیرسینگ بینی
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 12.4K

بسیار مهم است که پیرسینگ بینی تان را تمیز نگه دارید وگرنه بهبود ممکن است تاخیر پیدا کند یا پیرسینگ تان عفونت کند.خوشبختانه،تمیز کردن پیرسینگ بینی به زمان و تلاش کمی نیاز دارد – پس هیچ بهانه ای وجود ندارد! برای شروع به مرحله ی ۱ در پایین مراجعه کنید.

 • قسمت اول
  تمیز کردن پیرسینگ بینی

۱)روزانه ۲ بار پیرسینگ تان را تمیز کنید.

پیرسینگ بینی

پیرسینگ بینی باید ۲ بار در روز تمیز شود – یکبار در صبح و یکبار در بعد از ظهر – تا زمانی که کاملا بهبود یابد.اگر کم پیرسینگ بینی تان را تمیز کنید،ممکن است کثیف و عفونی شود درحالیکه اگر بیش از حد آن را تمیز کنید،میتواند به حساسیت و تاخیر در بهبود منجر شود.

۲)یک محلول نمکین آماده کنید.

پیرسینگ بینی

آسانترین راه برای تمیز کردن بینی تان،استفاده از یک محلول نمکین است.برای درست کردن محلول نمکین،یک چهارم قاشق چای خوری نمک یدیده نشده را در ۸ اُنس(۱ فنجان) آب گرم حل کنید.متناوبا،میتوانید از داروخانه یک محلول آب نمک استریل(سِرُم شست و شو) خریداری کنید.

۳)دستهایتان را بشویید.

پیرسینگ بینی

قبل از این که به پیرسینگ تان دست بزنید،ضروری است که دستهایتان را با صابون آنتی باکتریال بشویید.در غیر این صورت،باکتری های موجود روی دستتان ممکن است در تماس با پیرسینگ قرار بگیرند(که الزاما یک زخم باز است و میتواند باعث عفونت شود)

۴)یک پنبه ی توپی را به محلول آب نمک آغشته کنید.

پیرسینگ بینی

یک توپ پنبه ای بردارید و آن را داخل محلول آب نمک کنید.به آرامی پنبه را روی پیرسینگ فشار دهید و برای ۴-۳ دقیقه آن را نگه دارید.زمانی که میخواهید پنبه را بردارید مراقب باشید که به سوزن یا میخ پیرسینگ گیر نکند.

۵)بینی تان را با دستمال تمیز،خشک کنید.

پیرسینگ بینی

پس از تمیز کردن،با یک پنبه ی توپی تمیز،دستمال یا حوله ی کاغذی،ناحیه ی اطراف پیرسینگ بینی تان را خشک کنید.از حوله برای انجام این کار استفاده نکنید،زیرا حوله میتواند محل رشد باکتریها باشد و به میخ یا سوزن پیرسینگ منتقل شوند.

۶)برای از بین بردن کبره ها،از گوش پنبه استفاده کنید.

پیرسینگ بینی

همچنین شما باید برای از بین بردن کبره ها،زیر پیرسینگ تان را تمیز کنید وگرنه میتواند پوست را پاره کند و باعث تورم پیرسینگ شود.

 • میتوانید اینکار را با آغشته کردن یک گوش پنبه به محلول آب نمک و استفاده از آن برای تمیز کردن پشت میخ یا حلقه ی درون سوراخ بینی استفاده کنید.
 • گوش پنبه را به شدت فشار ندهید زیرا ممکن است میخ را از بینی تان خارج کنید.

۷)از کمی روغن اسطوخودوس برای پیشرفت بهبود استفاده کنید.

پیرسینگ بینی

روغن اسطوخودوس پیرسینگ را نرم و روان می کند،حساسیت را کاهش میدهد و باعث پیشرفت بهبود میشود.پس از تمیز کردن،با استفاده از گوش پنبه،کمی روغن اسطوخودوس به پیرسینگ بمالید.

 • میخ یا حلقه را بچرخانید تا روغن وارد پیرسینگ شود،سپس روغن های اضافی را با دستمال یک تمیز پاک کنید.(در غیر این صورت ممکن است پوست را تحریک کند)
 • روغن اسطوخودوس در سوپرمارکت،مغازه ی غذاهای سالم یا در داروخانه ها پیدا میشود.مطمئن شوید حتما روی بطری “BP” یا “دارویی” درج شده باشد.
 • قسمت دوم
  آگاهی از موارد پرهیز

۱)از استفاده از ضد عفونی کننده های قوی بپرهیزید.

پیرسینگ بینی

ضدعفونی های قوی مانند Bactine،bacitracin،هیدروژن پراکسید،الکل یا روغن درخت چای برای تمیز کردن پیرسینگ بینی نباید استفاده شوند زیرا ممکن است باعث حساسیت یا آسیب به پوست شوند و بهبود را به تاخیر بیاندازند.

۲)از استفاده از آرایش برای پوشاندن پیرسینگ خودداری کنید.

پیرسینگ بینی

اجازه ندهید مواد آرایشی با پیرسینگ تماس پیدا کند زیرا میتواند آن را مسدود کند و باعث عفونت شود.این مورد برای ضد آفتاب و سایر محصولات آرایشی بهداشتی نیز صادق است.

۳)تا زمانی که پیرسینگ کاملا بهبود نیافته است،میخ یا حلقه ی پیرسینگ را خارج نکنید.

پیرسینگ بینی

اگر میخ یا حلقه ی پیرسینگ خارج شود،پیرسینگ بینی میتواند در عرض چند ساعت بسته شود.

 • اگر بخواهید میخ را پس از این که سوراخ شروع به بسته شدن کرد،وارد پیرسینگ کنید،میتواند موجب درد،تورم و عفونت شود.
 • بنابراین،مهم است که از خارج کردن میخ یا حلقه از پیرسینگ،تا زمان بهبودی کامل که میتواند ۲۴-۱۲ هفته باشد،خودداری کنید.

۴)از رفتن به درون وان آب،جکوزی داغ و استخر خودداری کنید.

پیرسینگ بینی

باید از فرو بردن سرتان داخل آب استخر،جکوزی داغ یا وان حمام خودداری کنید زیرا معمولا حاوی باکتری هستند که میتواند به عفونت منجر شود.اما اگر ضروری است،میتوانید پیرسینگ بینی تان را با یک بانداژ پوشاننده ی زخم ضد آب(موجود در داروخانه ها) بپوشانید تا از آن محافظت کنید.

۵)از خوابیدن بر روی روبالشتی کثیف خودداری کنید.

پیرسینگ بینی

روبالشتی های کثیف منبع احتمالی دیگری از باکتریها هستند،پس مهم است که به طور منظم روبالشتی تان را عوض کنید.

۶)از دست زدن های غیر ضروری به پیرسینگتان خودداری کنید.

پیرسینگ بینی

از لمس کردن یا بازی کردن با پیرسینگ تان بپرهیزید – شما باید فقط زمانی به آن دست بزنید که پس از آنکه دستهایتان را شسته اید،در حال تمیز کردن آن هستید.در مدت روند بهبود،لازم نیست که میخ یا حلقه ی پیرسینگ را بچرخانید.

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید