چگونه انواع کاندوم را بخریم؟

انواع کاندوم
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 17.3K

انواع کاندوم در داروخانه ها دیده می شود. وقتی شما در قسمت راهروی لامپهای فلورسنت کاندوم در داروخانه هستید، قلب شما بدلیل اینکه گزینه های زیادی برای انتخاب دارید و می خواهید کسی متوجه نشود که بیش از ۱۰ دقیقه اینجا ایستاده اید به تپش می افتد. کاندوم هایی از اندازه ها، بافتها ، رنگها و عطر و بوهای  مختلف که می تواند انتخاب را برای آدم دشوار کند. هم اکنون شما جای مناسبی هستید! برای اینکه بدانید چه نوع کاندومی باید بخرید تا هم سایز و استیل شما باشد، و زمانی که بعدا دوباره به داروخانه می آیید می توانید انتخاب مطمئن تری داشته باشید.

پیدا کردن اندازه و لمس مناسب در انواع کاندوم

۱- ببینید که کاندوم با چه مواد سازنده ای برای شما مناسب است.

عکس کاندوم

انواع کاندوم واز مواد مختلف ساخته شده است. همه آنها کمی احساس متفاوتی نسبت به هم دارند، برای همین بهتر است چندین نوع مختلف را از فروشگاه تهیه کنید تا متوجه شوید که بهترین آنها کدام است و سلیقه های مختلف خود را ببینید. زمانی که بدرستی مورد استفاده قرار بگیرند، همه آنها برای جلوگیری از بارداری به طور مساوی مؤثر هستند. گرچه برای کاهش بیماری های مقاربتی (انتقال بیماری از طریق جنسی -STD) بعضی از آنها مؤثرترند.

 • لاستیک لاتکس معمول ترین ماده برای ساختن کاندوم است. این کاندوم ها ارزان و مؤثرند (زمانی که بدرستی استفاده شود). اما اگر شما یا شریک شما به لاتکس(لاستیک خام) حساسیت دارید باید گزینه دیگری را انتخاب کنید.
 • کاندوم های پوست بره (Lambskin) یک گزینه طبیعی برای کسانی است که به لاتکس حساسیت دارند و از لاستیک صرف نظر می کنند. گرچه کاندوم های پوست بره از بیماری های مقاربتی جلوگیری نمی کنند. در صورتی که رابطه متعهد دارید و هر دو آزمایش دادید این گزینه را انتخاب کنید.
 • کاندوم های پلی اورتان (Polyurethane) قوی تر و ضخیم تر از کاندوم های لاتکس هستند، و برای کسانی که به لاتکس حساسیت دارند مناسب است. مواد آن به اندازه دمای بدن گرم می شوند، در نتیجه زمانی که شما از این کاندوم استفاده می کنید احساس می کنید که ازهیچ پوششی استفاده نکرده اید. ایراد آنها این است که این کاندوم های پلی اورتان از لاتکس گرانتر هستند.
 • کاندوم های Tactylon قابلیت کشش بیشتری نسبت به انواع کاندوم های دیگر دارند، و بر اساس شکل آلت منطبق هستند. آنها اندازه طبیعی تری نسبت به انواع کاندوم های دیگر را دارند. آنها همچنین مشکل تر پیدا می شوند و گرانتر از کاندوم های لاتکس هستند.

۲- اندازه مناسب پیدا کنید.

کاندوم

بیشتر کاندوم ها اندازه معمولی آلت هستند، که طولشان از ۴ تا ۷ اینچ می باشد. اندازه عادی کاندوم را امتحان کنید و اندازه آن را تعیین کنید. اگر آن راحت غلتید و در جایش محک قرار گرفت، احتمالا اندازه عادی کاندوم برای شما مناسب است. اگر احساس گشادی کرده و حالت لغزش داشت، اندازه کوچکتر آن را امنتحان کنید. چنانچه طوری تنگ بود که دردناک، و یا به نظر می آمد که می خواهد پاره شود، اندازه بزرگتر آن را امتحان کنید. امتحان اندازه های مختلف برای پیدا کردن اندازه مناسب بسیار مفید است. در سایت های خاصی شما می توانید اندازه های مختلف انواع کاندوم را جستجو کنید.

 • شکل کاندوم نیز یکی از فاکتورهای اندازه بودن آن است. برند های مختلف کمی شکلشان متفاوت است، برای همین بهترین کار این است که اندازه های مختلف را تجربه کنید تا بهترین اندازه را برای خود بیابید. در حالت تنگی بیشتر انواع تقریبا اندازه هستند. تنها این باقی می ماند که کدامشان طبیعی ترین حالت و بهترین حس را داراست.
 • اگر کاندوم را برای شخص دیگری تهیه می کنید، معمولا اندازه متوسط بهتر است، اگر شما می دانید که شریک شما بسیار بزرگ و یا کوچک سایز است، برای اندازه مناسب می توانید چند نمونه تهیه کنید.
 • اندازه کاندوم ( خوب جا شدن آن) نقش بسیار مؤثری را در تأثیر کاندوم دارد. اگر کاندوم بیش از حد بزرگ است، ممکن است در حین مقاربت خارج شود در حالیکه اگر کاندوم بیش از حد کوچک باشد امکان پاره شدن دارد. چنانچه کاندوم به اندازه کافی طویل نباشد که کل آلت را پوشش دهد، مایع سیال بدنی ممکن است به شریک شما منتقل شود. عدم رعایت این گفته ها می تواند باعث کاهش میزان حفاظت شما باشد.

اندازه:

 1.  برای محاسبه دقیق اندازه آلت، ابتدا آلت شما باید در حالت نعوظ باشد ( در حالی که آلت در حالت خوابیده است اندازه صحیح آن نیست).
 2.  طول آلت را با خط کش و یا متر اندازه گیری کنید. خط کش و یا متر را ابتدای آلت خود بگذارید (جایی که به بدن شما متصل شده، آن را به استخوان شرمگاهی فشار دهید زیرا در واقع چربی ها می توانند طول آلت شما را پوشش دهند).
 3.  دور کمر آلت را با یک ریسمان ( یا چیز باریکتری) و یا یک متر نرم اندازه گیری کنید.  ریسمان را به آرامی در کلفت ترین قسمت آلت خود در حالیکه هنوز ایستا است یک دور بزنید.

اندازه:

 • کاندوم های ساخت امریکا

کاندوم های کوچک

اندازه طول: ۳ اینچ – ۶.۵ اینچ

اندازه قطر: ۴.۱ اینچ – ۴.۷ اینچ

نمونه ها: کاندوم هایی که کوچک و یا نرم معرفی می شوند..

کاندوم های عادی:

اندازه طول: ۴ اینچ – ۷ اینچ

اندازه قطر: ۴.۴ اینچ – ۵ اینچ

نمونه ها: کاندوم هایی که اندازه را تعیین نکرده اند.

کاندوم های بزرگ:

اندازه طول: ۴ اینچ – ۸ اینچ

اندازه قطر: ۴.۷ اینچ – ۵.۳ اینچ

نمونه ها: کاندوم هایی که بزرگ و یا مگنوم معرفی می شوند.

کاندوم های X-Large:

اندازه طول: ۴ اینچ – ۹ اینچ

اندازه قطر: ۴.۹ اینچ – ۵.۶ اینچ

نمونه ها: کاندوم هایی که خیلی بزرگ و یا XL معرفی می شوند.

( با توجه به مقررات FDA کاندوم های فروخته شده در آمریکا باید بین ۴۷mm و ۵۷mm در ورودی پهنای سطح باشند. در نتیجه کاندوم هایی که به طور شخصی با قطر ۴.۱ اینچ و یا بیش از ۵.۶ اینچ باشد در آمریکا وجود ندارد.)

 • کاندوم های ساخت اروپا

پکیج های کاندوم در اروپا باید برچسب اندازه طول و پهنا را داشته باشند. با انتخاب صحیح پهنا شروع کنید، همچنین چک کنید که طول آن نیز کافی باشد. برای دست یابی به کاندوم با پهنای مناسب، محیط دایره خود را به ۰.۴۲ ضرب کنید و دنبال کاندومی باشید که حاصل پهنای آن +/- ۲mm باشد.

۳- به کاندوم های زنانه هم توجه داشته باشید.

کاندوم زنانه

معمولا کاندوم های زنانه مثل کاندوم مردانه استفاده نمی شود، ولی برای یک زوج می تواند گزینه مناسبی باشد. کاندوم زنانه در داخل مهبل قرار گرفته  و همچنین قسمتی از ارگان جنسی زن را پوشش می دهد. به طور مؤثری از بارداری و بیماریهای مقاربتی  محافظت می کند.

 • کاندوم زنانه می تواند تا ۸ ساعت قبل از مقاربت گذاشته شود. این گزینه خوبی برای کسانی است که تمایل ندارند در زمان تحریک متقابل قبل از عمل جنسی وقفه ای برای کاندوم گذاشتن ایجاد گردد.
 • کاندوم های زنانه از پلی یورتن ساخته می شوند، مانند کاندوم مردانه، خیلی ها احساس طبیعی تری و حالت لاستیکی کمتری نسبت به لاتکس دارند.

رسانه دکتر سلامت خانواده

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید