چگونه همسر خوبی باشیم؟

بهترین همسر
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 6.3K

همسر خوب بودن، بسیار آسان است حتی اگر شریکتان بی نقص باشد. برای اینکه همسر خوبی باشید، باید یاد بگیرید که موثرانه ارتباط برقرار کنید، عاشقانه هایتان را زنده نگه دارید و بهترین دوست شریکتان باشید و به صورت همزمان شخصیت خودتان را حفظ کنید. اگر می خواهید بدانید انجام دادن همزمان همه این کارها چگونه ممکن است، فقط این قدم ها را دنبال کنید.

شما همچنین می توانید برای اطلاعات بیشتر به مقاله های چگونه یک زن را به اوج لذت برسانیم؟، تمام خواسته های زنان در تخت خواب و دلایل سرد شدن زنان در رابطه جنسی که توسط سایت رسانه دکتر سلامت تهیه شده است، مراجعه کنید.

چگونه همسر خوبی باشیم؟

ارتباط موثرانه:

1- احساسات و نیازهایتان را به صورت موثر بیان کنید.

بهترین همسر

شریک شما قدرت غیب گویی ندارد، اگر چیزی می خواهید بیان کنید، اگر چیزی درست پیش نمی رود با شریکتان در میان بگذارید. دست از گذاشتن نشانه ها بردارید و با خودتان نگویید که “خودش خواهد فهمید” یا “خودش به سمت من خواهد آمد“. اگر می خواهید بتوانید احساساتتان را بروز دهید باید با لحنی مثبت صحبت کنید و به چیزی که شریکتان می گوید گوش دهید. در اینجا به راه هایی برای انجام دادن این کار می پردازیم:

 • در صحبت ها و پیام هایتان از من استفاده کنید. به جای اینکه به او بگویید به شما و نیازهایتان توجه نمی کند، در صحبت ها و پیام هایتان از من استفاده کنید. برای مثال به او بگویید: وقتی تا ساعت 6:30 بعد از ظهر نمی بینمت، احساس می کنم به من بی توجهی می کنی.
 • به صحبت هایش گوش دهید. وقتی به شما چیزی می گوید حرفش را برایش تکرار کنید تا بداند که شما به طور دقیق متوجه حرف هایش شده اید. برای مثال بگویید: شنیدم که گفتی در مدیریت مالی به مشکل خورده ایم به این خاطر بیشتر کار می کنی.
 • قضاوت نکنید. قبل از اینکه شروع به صحبت کنید اجازه بدهید او صحبتش را تمام کند. بعد از اینکه صحبتش تمام شد یک راه حل پیشنهاد دهید. برای مثال: اگر قرار است تو را بیشتر ببینم می توانم با هزینه های کمتری هم زندگی کنم.

2- سر موضوعات بی اهمیت جنگ نکنید.

بهترین همسر

بعضی موضوعات ارزش جنگیدن را دارند و بعضی از آنها خیر. اگر قرار است به طور دائم در مورد مسائل بی اهمیت به شریکتان سیخونک بزنید، شریکتان در موضوعات مهمتر به حرف های شما گوش نخواهد داد.

 • انتقاد می تواند یک رابطه را نابود کند. تا زمانی که ظرف ها تمیز و نشکسته هستند نیازی نیست به شریکتان توضیح بدهید که چگونه باید ماشین ظرفشویی را درست پر کند. به او اجازه بدهید کارها را طبق شیوه خودش انجام بدهد.
 • یاد بگیرید به طور سازنده انتقاد کنید. یاد داشته باشید که منطقی و آرام برخورد کنید. چون احساسات خروشان می توانند به آسانی یک مکالمه را به یک جدل تبدیل کنند. اگر از هر کار کوچک و بزرگ او انتقاد کنید، او خواهد برآشفت.
 • باید یاد بگیرید که شریکتان را به خاطر کارهایی که درست انجام می دهد بیشتر تشویق کنید. این کار باعث خواهد شد او از اینکه در کنار شما باشد خوشحال تر باشد.

3- هنگامی که در مورد موضوعی با شریکتان بحثی دارید، درک کننده باشید.

بهترین همسر

یاد بگیرید به طور موثر دعوا کنید. نگذارید خشم آنقدر جلوی چشمانتان را بگیرد که بعدا حسرت حرف هایی که زدید را بخورید. حتی زمانی که با شریکتان موافق نیستید باید به عقیده و دیدگاه او احترام بگذارید. برای اینکه همسر خوبی باشید باید به یاد داشته باشید که ممکن است هیچ وقت روی موضوعات خاصی تفاهم نداشته باشید. هیچ زوجی عقاید و باورهای کاملا مشترکی ندارند پس باید یاد بگیرید که بتوانید از پس موقعیت هایی که در آن دیدگاه مشترکی ندارید، بر بیایید.

 • یاد بگیرید که در زمان مناسب با او صحبت کنید. هیچوقت زمانی که می دانید او پر از استرس است، یا قبل از شام یا جلوی فرزندانتان مشکلات را به روی او نیاورید و با او بحث نکنید.
 • باید بتوانید هنگامی که اشتباهی کرده اید به آن اقرار کنید. باید بتوانید آرام و منظقی رفتار کنید تا اگر قدم اشتباهی برداشته اید بتوانید به آن اعتراف کرده و معذرت خواهی کنید.

4- با شریکتان صحبت کنید، هیچوقت پشت سر او صحبت نکنید.

بهترین همسر

تحت هیچ شرایطی با خانواده و دوستانتان در مورد شریکتان با لحن منفی صحبت نکنید. این کار بی احترامی و بی وفایی به شریکتان محسوب می شود. هنگامی که ازدواج می کنید باید به شریکتان وفادار باشید نه به خانواده و دوستان اجتماعی تان.

 • بدگویی در مورد شریکتان به دوستان یا خانواده تان نه تنها مشکلی را حل نخواهد کرد، بلکه در نظر آنها رابطه شما بیشتر رنگ منفی خواهد گرفت.
 • دوستان و خانواده تان ممکن است فکر کنند می دانند چه راهکاری برای شما بهترین است، اما آنها رابطه شما را به خوبی شما نمی شناسند و ممکن است به طور غیر عمدی به شما راهکارهایی بدهند که وضعیت را بدتر از این کند.

پذیرنده باشید:

1- انتظارات واقع گرایانه داشته باشید.

بهترین همسر

هیچ کدام از هر دوی شما بی نقص نیستید. انتظارات غیر واقع گرایانه می تواند یک رابطه را ویران کنند. اگر انتظاراتتان غیر واقع گرایانه هستند باید انتظارات قابل دستیابی را برای خودتان تنظیم کنید.

 • یادتان باشد که هیچ رابطه ای به طور 100% بی نظیر نیست. اگر می خواهید که در همه مواقع شما و شریکتان خوشحال باشید، این موضوع امکان پذیر نیست.
 • انتظارات مالی واقع گرایانه ای داشته باشید. اینکه از نظر مالی با جایگاه مورد علاقه تان 5 سال فاصله داشته باشید کاملا طبیعی است. پس باید بتوانید یاد بگیرید که از چیزهایی که دارید لذت ببرید به جای اینکه توقع چیزهای بیشتری داشته باشید.

2- سعی در تغییر شریکتان نداشته باشید.

بهترین همسر

او را همانگونه که هست بپذیرید و به او بگویید دوست ندارید تحت هیچ شرایطی تغییر کند. او چیزهای زیادی برای عرضه خواهد داشت اگر به او اجازه بدهید خودش باشد. هر انسانی در حال رشد است، همانطوری که شما هستید. اگر او را همانگونه که هست بپذیرید او در عوض بی قید و شرط دوستتان خواهد داشت.

 • بدانید که شما و شریکتان کاملا شبیه به هم نیستید و ممکن است دیدگاه های متفاوتی داشته باشید و دنیا را از زاویه متفاوتی نسبت به یکدیگر ببینید. این چیز خوبی است، اینکه با کسی باشید که دیدگاه متفاوتی نسبت به شما دارد رابطه تان را غنی تر خواهد کرد
 • بین اینکه از شریکتان بخواهید دائما در حال تمیز کردن فضای دور و برش باشد یا اینکه عاشق پیاده روی باشد در حالی که او از بیرون رفتن متنفر است تفاوت زیادی وجود دارد. شما می توانید از او توقع داشته باشید در موضوعات مختلف پیشرفت کند، اما نباید از او توقع داشته باشید عاشق تک به تک کارهایی که شما می کنید، باشد.

3- با تغییرات همسو شوید.

بهترین همسر

ممکن است با سختی های زیادی مواجه شوید. از مرگ یکی از والدین تان تا سختی های مالی. ازدواج تان اگر یاد بگیرید چگونه منعطف باشید و کنار یکدیگر بایستید دوام خواهد داشت.

 • یادتان باشد هر اتفاقی هم که بیافتد شما و شریکتان با هم در عنوان یک تیم به جنگ آن خواهید رفت، نه به عنوان افرادی که در یک جنگ در رو در روی یکدیگر می جنگند.
 • با تغییرات زندگی عشقی تان همراه شوید، حتی اگر هنوز واقعا عاشق یکدیگر باشید ممکن است شریکتان تمایلی به عشق بازی شبانه یا 27 بار بوسیدن شما در طول روز نداشته باشد. اما شما می توانید عشق تان را همانند روز اول قوی و محکم نگه دارید.
 • با تغییرات بدن تان همسو باشید. حتی اگر سخت ورزش کنید ممکن است بدن های 50 ساله تان همانند وقتی که 25 ساله بودید به نظر نرسند و این هیچ ایرادی ندارد.

4- این را بپذیرید که داشتن فرزند زندگیتان را تغییر می دهد.

بهترین همسر

هنگامی که یک فرزند داشته باشید رابطه شما و شریکتان تغییر خواهد کرد. این بدان معنی نیست که رابطه شما دو نفر بدتر خواهد شد، بلکه بدین معناست که بیشتر زمان خالی شما دو نفر صرف فرزندتان خواهد شد.

 • برای اینکه برای این تغییر آماده شوید، برنامه ریزی کنید که زمان آزادتان را با فرزندتان بگذرانید.
 • فعالیت های جالبی را بیابید که همه خانواده در کنار یکدیگر می توانند به انجام دادن آنها مشغول شوند.
 • با یکدیگر صحبت کنید تا به همراه یکدیگر تیم قوی برای بزرگ کردن فرزندتان بسازید و در نقش “پلیس خوب” و “پلیس بد” فرو نروید.

5- اشتباهات مشترک تان را بپذیرید.

بهترین همسر

اگر می خواهید همسر خوبی باشید باید بتوانید اشتباهات شریکتان را بپذیرید و هنگامی که از شما عذرخواهی می کند به او بگویید که چطور می تواند این اشتباه را دوباره تکرار نکند و او را فراموش کنید و به سمت جلو حرکت کنید.

 • سعی کنید اشتباهات خودتان را نیز بپذیرید. سعی نکنید همسر بی نظیری باشید که نمی تواند به اشتباهاتش اعتراف کند.
 • اینکه به اشتباهاتتان اعتراف کنید به رشد هر دوی شما به عنوان یک زوج کمک خواهد کرد.

همنشین خوبی بودن:

1- بدون اینکه نیازهای خودتان را نادیده بگیرید به نیازهای شریکتان نیز توجه کنید.

بهترین همسر

اگر رابطه جنسی بیشتری می خواهد یا دوست دارد زمان بیشتری با دوستانش بگذراند یا می خواهد فعالیت مفید جدیدی را دنبال کند به دنبال راه های انجام آن بگردید. از شما ممنون خواهد بود و خوشحالتر خواهد شد. باید بتوانید به نیازهایش رسیدگی کنید بدون اینکه کاری کنید که خودتان ناراحت شوید.

 • اگر از شما رابطه جنسی بیشتری می خواهد، به امکان انجام دادنش فکر کنید یا اینکه چرا این خواسته به مذاق شما خوش نمی آید. خودتان را برای راضی شدن او مجبور به انجام دادن کاری که دوست ندارید نکنید. بلکه با یکدیگر صحبت کنید تا راهی پیدا کنید برای اینکه هر دوی شما خوشحال باشید.
 • اگر می بینید زمان کافی را با دوستانش نمی گذراند، به او زمان بدهید تا با دوستانش باشد و شما نیز با دوستانتان وقت بگذرانید.
 • اگر می خواهد تفریحات خودش را داشته باشد به او اجازه بدهید این کار را انجام بدهد، او از انجام این فعالیت رشد خواهد کرد و این به رشد رابطه شما دو نفر کمک خواهد کرد.

2- بهترین دوست شریکتان باشید.

بهترین همسر

صمیمیت خالصانه و دوستی عمیق با او بنا کنید.

 • علاوه بر اینکه باید دوستی های خوب دیگری نیز داشته باشید، در انتهای شب شریکتان کسی خواهد بود که به سویش خواهید رفت.
 • کسی باشید که شریکتان با او بیشتر از همه خوش می گذراند. باید تنها شخصی باشید که او به سمتش می رود، هنگامی که می خواهد بخندد یا گریه کند.

3- آرزوهای مشترکی داشته باشید.

بهترین همسر

در راستای آرزوهایتان قدم های مشترک بر دارید. در مورد آنها صحبت کنید. رویا پردازی کنید و برای آنها برنامه داشته باشید.

 • اینکه آرزوهای جدا از شریکتان برای خودتان داشته باشید کاملا طبیعی است، اما باید مطمئن شوید که آرزوهایتان با یکدیگر تداخل ندارند.
 • حتی اگر آرزوهایی که دارید غیر واقعی هستند در مورد آن ها صحبت کنید.

4- شخصیت خودتان را حفظ کنید.

بهترین همسر

اگر شریکتان فردا ترک تان کند، آیا شما دوستانتان را دارید که ماهی یک بار آنها را ببینید؟ مهمانی های دوستانه ای دارید که در آن ها شرکت کنید؟ اگر به عنوان یک شخص، شخصیت خاص خودتان را داشته باشید چیزهای زیادی وارد یک رابطه خواهید کرد، در غیر این صورت شریکتان همیشه تلاش خواهد کرد کمبودی را جبران کند که نمی تواند. اگر تفریحات، دیدگاه و شخصیت مستقلی داشته باشید، همدم بسیار خوبی خواهید بود.

 • اگر شریکتان فکر می کند او تنها اتفاق خوبی است که در زندگی شما افتاده، پس حتما فکر می کند که در این رابطه گیر کرده است.
 • به انجام دادن دوباره فعالیت های مورد علاقه تان بپردازید. ممکن است نتوانید همه آنها را انجام دهید، اما از انجام دادن فعالیت هایی که واقعا برایتان مفهوم دارند، غافل نشوید.

5- با یکدیگر برای مدیریت استرس همکاری کنید.

بهترین همسر

مردان و زنان همه روزه با استرس درگیرند. با یکدیگر همکاری کنید تا از استرس روزانه تان بکاهید. اگر در طول رابطه یکی از شما همیشه استرس دارد و دیگری دلیل آن را درک نمی کند یا به همکاری او نمی آید، پس شما به یک مشکل برخواهید خورد.

 • هنگامی که شریکتان استرس دارد، سعی کنید با او صحبت کنید و یا راه حل هایی برای از بین بردن استرس او پیدا کنید یا هنگامی که بیش از حد خسته است، بیشتر مراقب او باشید.
 • هنگامی که استرس دارید لطفا به شریکتان بگویید تا او بتواند در کارهای خانه به شما کمک کند.

برای معاشقه وقت گذاشتن:

1- برای قرار های عاشقانه تان وقت بگذارید.

مهم نیست چقدر شغل تان استرس زاست، چند سال دارید یا چند فرزند دارید. حتما باید برای یک شب با شریکتان وقت بگذارید. اگر فرزند ندارید برای هر هفته برنامه ریزی کنید یا اگر فرزند دارید هر دو هفته زمان خوبی به نظر می رسد. یک لباس شیک، یک آرایش زیبا و رفتن به یک مکان لاکچری می تواند ارتباطتان را نو نوار کند.

 • حتما نیاز نیست قرار شما با شریکتان عاشقانه باشد، فقط کافیست فعالیتی را بیابید که از انجام دادن آن با یکدیگر لذت می برید.

2- برای رابطه جنسی برنامه ریزی کنید.

بهترین همسر

ممکن است فکر کنید رابطه جنسی به صورت خود به خود پیش می آید، اما اینطور نیست و هنگامی که در یک زندگی مشترک رابطه جنسی وجود نداشته باشد، طرفین ممکن است حس نارضایتی و طرد شدگی بکنند.

 • در هر رابطه، هر طرف انتظارات متفاوتی دارد. سعی کنید به همراه یکدیگر مقداری که با آن خوشحال هستید را بیابید. افرادی که در یک رابطه به نیازهای شریکشان توجه می کنند در رابطه خوشحال تر خواهند بود.

3- تخت خواب تان را مکانی مقدس فرض کنید.

بهترین همسر

اگر کارهای باقیمانده، اسباب بازی های کودکتان، خبر های شبانه، لپ تاپ و تلفن را به درون تخت بیاورید این کار می تواند به طور جدی به رابطه تان آسیب بزند و دیگر تخت خوابتان مکانی مقدس نخواهد بود. اختصاص دادن مکانی در منزل تان برای خواب و رابطه جنسی به ارزش و حیاتی بودن رابطه تان خواهد افزود.

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید