چگونه از یک شکستگی پاشنه ی پا بهبود یابیم؟

شکستگی پاشنه ی پا
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 10.6K

شکستگی استخوان پاشنه یا calcaneus،میتواند آسیبی باشد که زندگی تان را بسیار تغییر دهد.بسیار شایع است افرادی که شکستگی پاشنه دارند،عمل کنند تا قسمت های شکسته شده را دوباره به یکدیگر متصل کنند و شانس ایجاد آرتریت در آینده را کاهش دهند.اگرچه این شکستگی به یکی از ناتوان کننده ترین آسیب ها منصوب شده است،کارهای ساده ی روزانه ای وجود دارند که میتوانید برای راحت تر کردن روند بهبود،آنها را انجام دهید.

  • مراحل

۱)در ذهن داشته باشید که سن عامل مهمی است.

 شکستگی پاشنه ی پا

اول از همه،افراد جوان تر معمولا زمان بهبودشان کوتاه تر است و صرف نظر از عمل کردن یا نکردن،نتیجه در طولانی مدت بهتر خواهد بود.هرچند،عوامل دیگری نیز وجود دارند که تاثیر مهمی در روند بهبودی می گذارند.

۲)تغذیه ی مناسب داشته باشید.

 شکستگی پاشنه ی پا

داشتن رژیم غذایی سرشار از ویتامین D و کلسیم برای بازسازی استخوان بسیار مهم است.ماهی و لبنیات منابع بسیار خوبی هستند.استفاده از مکمل های ویتامینی مانند ویتامین C برای بازسازی استخوان و بافت ها بسیار مهم است و میتواند مفید باشد.همچنین میتوانید این ویتامینها را از خوردن سبزیجات و میوه های زیاد نیز دریافت کنید.

۳)قوزک پایتان را تمرین دهید.

 شکستگی پاشنه ی پا

زمانی که قادر بودید این کار را انجام دهید،انجام یکسری تمرینات حرکتی برای کاهش درد مهم است.زمانی که پزشک تائید کرد،شما باید حداقل روزانه ۱ یا ۲ بار تمرینات حرکتی را انجام دهید که معمولا چند هفته پس از آسیب دیدگی است.لازم نیست این حرکات شدید باشند.شما فقط دارید روی بدست آوردن توانایی استفاده از آن قسمت از بدنتان کار می کنید.

۴)فیزیوتراپی انجام دهید.

 شکستگی پاشنه ی پا

اینکار برای بهبودتان بسیار مهم است،چه در منزل و چه در مطب فیزیوتراپ باشد.اگر فیزیوتراپتان یک کشِ استقامتی به شما داده است،تمرین های زیادی مانند بستن کش نزدیک استخوان قوزک پا و باز و بسته کردن آن تا جای ممکن،وجود دارند.این فقط یکی از تمرین هایی است که برای بهبود مهم است.همچنین،مهم است که برای مطمئن شدن از درست انجام دادن تمرینات برای کاهش شانس آسیب دیدگی،به فیزیوتراپتان مراجعه کنید.

۵)از لحاظ ذهنی سالم بمانید.

 شکستگی پاشنه ی پا

بسیاری افراد برای ۳-۲ ماه قادر نیستند سرکار بروند یا به زندگی معمولشان بازگردند.بسیاری هرروز در خانه می مانند و تب کابین(ابهام زدایی) مزمن را تجربه می کنند.این زمانی عالی برای تمرکز کردن روی خودتان است!چه کارهایی است که همیشه می خواستید انجام دهید ولی هرگز زمانش را نداشتید؟میتوانید یک سرگرمی جدید مانند بافتنی،نوشتن شعر،پازل درست کردن با کسانی که دوستشان دارید یا بازی های ویدیویی انجام دهید.ممکن است بعضی وقت ها حس کنید که کلافه شده اید زیرا کارهایی که میتوانید انجام دهید محدود هستند.برای آرام کردن خودتان،میتوانید سعی کنید فعالیت های سرگرم کننده ی جدید کشف کنید.

۶)اصول پایه ای روند بهبود را بشناسید.

 شکستگی پاشنه ی پا

برای مثال،حدودا پس از ۱۲-۸ هفته،قادر به راه رفتن خواهید بود اما با درد و خشکی زیاد.اینجا جایی است که فیزیوتراپی بسیار مفید خواهد بود.هرچند،فیزیوتراپی میتواند دردناک باشد و راجع به هر دردی که دارید باید با فیزیوتراپتان صحبت کنید.بهبود کامل معمولا ۱ سال طول می کشد.با توجه به مقاومت آسیبتان،از پزشکتان بپرسید که چه دوره ی بهبودی را باید انتظار داشته باشید.

  • ممکن است سخت باشد به کاری برگردید که مجبورید در آن همه ی روز روی پاهایتان بایستید.میتواند مفید باشد که از پزشکتان بخواهید نسخه ای به شما بدهد تا به کارفرمایتان دهید تا کارهای سبک تری به شما محول کند.
: این مطلب را به اشتراک بگذارید

۲ دیدگاه

  • با سلام و تشکر.لطفا در مورد فیزیوتراپی شکستگی پاشنه پا ،بیشتر حرکت یا ورزش می گذاشتید تا کسانی امثال بنده که پول فیزیوتراپی ندارند!بیشتر استفاده کنند.در هر صورت از شما سپاسگذاریم.❤

دیدگاهتان را بنویسید