چگونه طبیعى آرایش کنیم؟

آرایش طبیعی
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 1.15K

یک چهره ى تازه همیشه مُد است.اگر میخواهید به راحتى آرایش کنید یا به سادگى آرایش جدیدى را امتحان کنید،آرایش چهره اى طبیعى براى شما فوق العاده خواهد بود.البته که حتى آرایش طبیعى نیز به زمان و تمرین نیاز دارد.به مرحله ى یک بروید تا شروع کنیم!

 • قسمت اول
  آرایش صورت

١.آرایش قبلى تان را پاک کنید.

مواد پاک کننده ى آرایش یا آب روى یک تکه پنبه بریزید.پنبه را به صورت دایره هاى کوچک روى صورت خود بکشید تا آرایش قبلى خود را پاک کنید.با توجه به نوع پوست و سلامت آن،روزانه ٢ بار آن را با محصولات مناسب مرطوب کنید.اگر صورتتان مشکلاتى مثل جوش یا جوش سرسیاه دارد،صورتتان را لایه بردارى کنید.

٢.صورتتان را مرطوب کنید.

آرایش طبیعی

از یک مرطوب کننده ى غیر معطر و غیر روغنى به اندازهى یک نخود،روى صورت خود بمالید.مرطوب کننده هاى معطر میتوانند پوستتان را برانگیخته کنند و باعث آلرژى و حساسیت شوند.مرطوب کننده هاى چرب نیز پوست را تشویق به جوش زدن میکنند.

 • براى داشتن چهره اى طبیعى تر،به جاى استفاده از کرم هاى پایه،از یک مرطوب کننده ى رنگى استفاده کنید.مرطوب کننده هاى رنگى حین یکسان کردن پوست،با آرایش مخلوط میشوند و معمولا داراى ضد آفتاب هستند.مرطوب کننده هاى رنگى براى دخترهاى خوش شانسى که پوست سالم ترى دارند،بهترین است.

٣.روى هر لکه و اطراف چشمتان کرم پوشاننده استفاده کنید.

آرایش طبیعی

استفاده از کرم پوشاننده قبل از استفاده از کرم هاى پایه،باعث میشود استفاده از کرم هاى پایه محدود شود.مطمئن شوید که رنگش دقیقا رنگ پوستتان باشد.وقتى از کرم پوشاننده استفاده میکنید،مطمئن شوید که فقط روى لکه ها استفاده میکنید نه اطراف آن.این کار از درست شدن هاله روى صورت یا بیشتر به چشم آمدن لکه،جلوگیری میکند.میتوانید به طور انتخابى از بکینگ پودر استفاده کنید.

 • مواظب باشید که از کرم پوشاننده بیش از اندازه استفاده نکنید.فقط نیاز دارید تا لکه ها را بپوشانید.

۴.روى قسمتهاى چربتر پوست،از پودر پایه استفاده کنید.

آرایش طبیعی

قبل از شروع بهتر است ارزیابى کنید که آیا از رنگ پایه ى مناسب استفاده میکنید یا نه.زیر نور طبیعى بروید و پایه را روى پوستتان امتحان کنید تا مطمئن شوید از رنگ مناسبى براى پوستتان استفاده میکنید.کمى پایه روى گونه تان استفاده کنید و صورتتان را از زوایاى مختلف بررسى کنید تا مطمئن شوید که رنگش با پوست هماهنگ باشد.

 • از انگشتتان یا یک پَد اسفنجى استفاده کنید.آن را به پایه آغشته و روى صورتتان بمالید و مخلوط کنید تا زمانى که به نظر میرسد با رنگ پوستتان یکى شده است.مطمئن شوید که تا زیر خط چانه تان هم ادامه میدهید.اگر درست در لبه ى صورت متوقف شوید،خط واضحى از محل تمام شدن پایه مشخص میشود.طورى آن را درست کنید که انگار ماسک زده اید.
 • اگر زیر چشمهایتان پف کرده است یا در رنگ ناهماهنگى دارد،روى خط دایره اى زیر چشمتان،با استفاده از پودر پایه ٣ نقطه بگذارید و آن را با استفاده از انگشت حلقه،با پوست مخلوط کنید.

۵.از کرم برنزه استفاده کنید.

آرایش طبیعی

بعضى از افراد منتظرند تا بعد از آرایش چشم از کرم برنزه یا رژ گونه استفاده کنند.استفاده از کرم برنزه راهى عالى براى طبیعى کردن آرایش است.به آرامى کرم را روى تمام صورت بمالید.(میتوانید براى طبیعى به نظر رسیدن برنزه،از آن فقط روى استخوانهاى گونه و منطقه ى T مانند صورت استفاده کنید)هرچند اگر کرم برنزه روى صورت افراد رنگ پریده به صورت نامناسبى استفاده شود،میتواند ظاهرى احمقانه به آنها دهد.قبل از بیرون رفتن با آرایش برنزه،آن را در خانه استفاده کنید تا ببینید بهتان مى آید یا نه.اگر طورى که به نظر مى آید را دوست ندارید،این مرحله را رد کنید.

۶.رژگونه بزنید.

آرایش طبیعی

اگر از برنزه کننده راضى نبودید،از رژ گونه استفاده کنید.کرم رژگونه بهتر از پودر رژ گونه است.زیرا ماندگارى آن بیشتر است و همچنین به شما ظاهرى تازه تر میدهد.از کرم رژگونه ى رنگ شامپاینى استفاده کنید.کمى روى انگشت حلقه تان بزنید و به استخوانهاى گونه تان بمالید.توجه داشته باشید که نباید از برنزه کننده و رژگونه باهم استفاده کنید.یکى را انتخاب کنید.

١.با مداد قهوه اى،سیاه یا خاکسترى خط چشم بالا را بکشید.

آرایش طبیعی

بعضى زنان ترجیح میدهند این کار را نکنند زیرا چشم فقط با ریمل طبیعى تر از با خط چشم به نظر میرسد.سایر متخصصین میگوند از ژل خط چشم قهوه اى رنگ استفاده کنید.مداد کمتر از خط چشم مایع یا ژل طبیعى به نظر میرسد و ژل زودتر با پوست مخلوط میشود.٢/٣ خط بالایى و ١/٣ خط پایینى چشمتان را خط چشم بکشید و با یک تکه پنبه خط را محو کنید.

٢.براى بزرگتر به نظر رسیدن چشمهایتان،از یک خط چشم سفید استفاده کنید.

آرایش طبیعی

از خط چشم یا سایه ى سفید براى خط داخلى گوشه ى چشمتان استفاده کنید تا به چشمهایتان ظاهرى براق تر بدهید.

 • همچنین بعضى افراد دوست دارند از کمى خط چشم یا سایه ى سفید زیر استخوان ابرو استفاده کنند تا چشمهایشان هوشیار تر و براقتر به نظر رسد.

٣.استفاده از سایه را در نظر بگیرید.

آرایش طبیعی

براى داشتن چهره اى تخصصى تر،از ٢ لایه سایه استفاده کنید.رنگهایى که انتخاب میکنید بسته به رنگ پوستتان میتواند طلایى،قهوه اى یا نقره اى باشد.از یک رنگ ملایم و خنثى روى تمام پلک و درست بالاى پشت پلکتان استفاده کنید و از یک رنگ کمى تیره تر براى پشت پلک و اطراف بالاى پشت پلکتان استفاده کنید.به یاد داشته باشید که براى داشتن چهره اى طبیعى تر،رنگها را باهم مخلوط کنید.

۴.مژه هایتان را فر کنید و از یک لایه ریمل استفاده کنید.

آرایش طبیعی

فر کردن مژه ها ظاهر را هوشیار تر و درخشان تر نشان میدهد.اگر میخواهید مژه هایتان بالاتر از پوستتان باشند،یک لایه از ریمل مورد علاقه تان روى مژه ها استفاده کنید.

 • اگر از ریمل استفاده میکنید،با استفاده از قلم موى مخصوص یا قلم موى ابرو،از انبوه شدن ریمل جلوگیرى کنید.
 • روش سوم
  آرایش لب

١.از رژ لبى با رنگ ملایم و محو استفاده کنید.

آرایش طبیعی

از استفاده از رژ لبهاى گچى یا براق بپرهیزید.رژ لبهاى معمولى بهتر اند زیرا تمام روز دوام دارند و ظاهرى طبیعى تر به شما میدهند.از رنگى استفاده کنید که به رنگ لبتان نزدیک تراست.

٢.براى وسط لبتان از کمى رژ براق استفاده کنید.

آرایش طبیعی

این کار را قبل از بیرون رفتن، در خانه امتحان کنید.بعضى افراد از براق بودن قسمت وسطى لب خوششان نمیاید.هر کارى که احساس و ظاهرى بهتر بهتان میدهد انجام دهید.

٣.از چهره ى شاداب،تازه و درخشانتان لذت ببرید.

آرایش طبیعی

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید