آرایش و زیبایی تکنیک آرایش

چگونه چشم را آرایش کنیم؟

آرایش چشم

صورتتان را تمیز و آرایش چشم قبلی تان را پاک کنید.از مرطوب کننده استفاده نکنید،مگر اینکه ۱۰ دقیقه زمان دارید تا بگذارید به طور مناسب جذب پوست شود،اما استفاده از کرمهای اولیه و پوشاننده را در نظر بگیرید.از یک قلم مو برای سایه زدن پلک، پشت پلک و استخوان ابرو استفاده کنید.همه را ترکیب کنید،سپس با خط چشم مایع یا مداد،خط چشم را بالای پلکتان بکشید.مژه هایتان را با فر مژه،فر کنید،سپس ریمل بزنید.

  • روش اول
    روشهای اولیه

۱)با پوست تمیز شروع کنید.

آرایش چشم

قبل از شروع آرایش،با یک شوینده ی ملایم یا دستمال های پاک کننده ی آرایش، کل صورتتان را بشویید.به صورت مخصوص به باقی مانده ی ریمل یا خط چشم توجه کنید.اگر با پاک کردن باقیمانده ی آرایش چشمتان مشکل دارید،از آب سرد یا یک لوسیون معمولی روی یک تکه پنبه استفاده کنید.اگر دور چشمتان پوست خشکی دارید یا از اگزما رنج میبرید،کمی مرطوب کننده زیر چشمتان،بین گوشه های چشم و شقیقه هایتان بمالید.از مرطوب کننده روی پلک هایتان استفاده نکنید-زیرا باعث چرب شدن آن میشود و زمانی که آن را آرایش میکنید،آرایش آن بهم میریزد.

  • به طور انتخابی میتوانید روی پلکتان از کرم های پایه استفاده کنید.این کرمها پوست را نرم میکنند و پایه ای برای چسبیدن آرایش ایجاد می کنند.اگر از پایه استفاده میکنید،از آن روی پلکتان تا استخوان ابرو استفاده کنید.

آرایش چشم

۲)رنگ پوست اطراف چشمتان را یکسان کنید.

آرایش چشم

از کرم پوشاننده برای حلقه ی تیره ی زیر چشم و ناحیه ی ای که گوشه ی چشمتان به بینی میرسد،استفاده کنید.(کرم پوشاننده را از جایی بخرید که بتوانید نمونه ی آن را روی مچ دستتان امتحان کنید.کرمی را بخرید که بتواند رگهایتان را به خوبی بپوشاند.)از انگشتتان یا یک قلم موی مخصوص برای ترکیب آرایش به سمت گونه ها و بینی تان استفاده کنید.کرم پوشاننده را با استفاده از یک پودر که رنگ گوشتی و ملایمی دارد،تنظیم کنید.کمی از این پودر برای پلکتان نیز استفاده کنید.

۳)از سایه استفاده کنید.

آرایش چشم

میتوانید از یک یا چند رنگ استفاده کنید.در این قسمت یک سایه ی ۳ رنگ توضیح داده میشود.

  • از یک رنگ معمولی برای پلکتان استفاده کنید.پلکتان از بالای مژه ها تا استخوان ابرو است.(انحنای ظریف بین پلک و استخوان ابرو)یک صورتی ملایم،قهوه ای روشن یا هر رنگ ملایم دیگر برای این ناحیه انتخاب کنید.

آرایش چشم

  • از یک رنگ ملایم روی استخوان ابرو استفاده کنید.اکثر افراد ناحیه ای از استخوان ابرو دارند که به طور مناسبی زیر ابروهایشان قرار دارد.این ناحیه را برجسته کنید و آن را با استفاده از رنگ سفید مرواریدی،طلایی ملایم یا هر رنگ ملایم دیگری که با رنگ خط چشمتان هماهنگ باشد،روشن کنید.

آرایش چشم

  • از رنگ تیره برای پشت پلک استفاده کنید.برای ته نشین شدن کمی رنگ تیره پشت پلکتان،از کمی پودر تیره تر استفاده کنید. از قسمت بیرونی پشت پلک شروع کنید و حدود دو سوم به سمت گوشه ی داخل چشم،در امتداد کمان چشم ادامه دهید.بنفش،قهوه ای یا رنگ تیره ی دیگری که با ۲ رنگ انتخابی دیگرتان هماهنگ باشد،انتخاب کنید.

۴)رنگ ها را ترکیب کنید.

آرایش چشم

اگر از بیش از یک رنگ استفاده کرده اید،از انگشتتان یا یک چتکه،کمی برای ترکیب کردن رنگ ها استفاده کنید.این کار آرایشتان را طبیعی و یکدست میکند.

۵)خط چشم بکشید.

آرایش چشم

برای کشیدن خط چشم میتوانید از خط چشم مایع،مداد یا حتی سایه ی مرطوب استفاده کنید.هرکدام را که انتخاب میکنید،اگر کشیدن خط چشم نقطه ای را انتخاب میکنید،از سمت مژه های بالایی تان کشیدن خط نازکی را به صورت کنترل شده شروع کنید.به عقب بروید و با کشیدن دوباره ی خط چشم،جاهای خالی را پر کنید.برای آرایش بیشتر،میتوانید پایین چشمتان را نیز خط چشم بکشید.

۶)مژه هایتان را فر کنید.

آرایش چشم

از یک فر مژه برای گرفتن مژه های بالایی تان استفاده کنید.حدود ۵ ثانیه فر مژه را نگه دارید.اگر چشمتان را نیمه باز نگه دارید،دسترسی به مژه هایتان آسانتر میشود.به یاد داشته باشید همیشه قبل از ریمل زدن مژه هایتان را فر کنید نه بعد از آن.

۷)ریمل بزنید.

آرایش چشم

میتوانید از ریمل زیاد یا کم استفاده کنید و همچنین مارک ها و مدلهای مختلفی از جمله برای حجم دادن،طول و حدود وجود دارد.از محصولی که دوست دارید استفاده کنید.از پایه ی مژه هایتان شروع کنید و به آرامی به سمت بالا بکشید.برای تاثیر بیشتر آرایش،مژه های پایینی تان را نیز ریمل بزنید.اگر میخواهید چند لایه ریمل بزنید،زمانی این کار را بکنید که لایه ی اول هنوز خیس است.کشیدن ریمل روی لایه های خشک شده باعث انبوه شدن ریمل میشود.

۸)پایان

آرایش چشم

  • روش دوم
    روشهای ویژه

۱)برای کشیدن خط چشم از روشهای ویژه استفاده کنید.

آرایش چشم

۲)نکات و فن های بیشتری برای کشیدن سایه یاد بگیرید.

آرایش چشم

۳)از سایه ی دودی بدون کشیدن خط چشم استفاده کنید.

آرایش چشم

۴)یک آرایش چشم روشن رنگین کمانی را امتحان کنید.

آرایش چشم

۵)به سایه و خط چشمتان برق چشم اضافه کنید.

آرایش چشم

۶)آرایش چشم روی چشمی با پشت پلک کم را یاد بگیرید.

آرایش چشم

۷)از آرایش چشم برای برجسته کردن و بزرگتر جلوه دادن چشمهایتان استفاده کنید.

آرایش چشم

ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید:
: این مطلب را به اشتراک بگذارید
در صورت مفید بودن مطلب امتیاز دهید :
Rate this post

نظر خود را بیان کنید