درمان خانگی تبخال

درمان خانگی تبخال
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 1.87K

درمان خانگی تبخال یا هرپس یکی دیگر از راه های درمان می باشد. تبخال ها معمولا روی لب یا ناحیه تناسلی دیده می شود که برای از بین بردن تبخال چندین راه وجود دارد که شامل درمان تبخال توسط پزشک و راه های مثل درمان خانگی را شامل می شود. ما در این مقاله به راه های درمان خانگی تبخال اشاره کرده ایم.

۱- یکی از راه های درمان خانگی تبخال گیاه اکیناسه می باشد.

درمان تبخال

استفاده طولانی مدت از این گیاه سبب مبارزه با سرماخوردگی و عفونت می شود .این گیاه در طی صدسال گذشته خواهان زیادی پیدا کرده.مردم این گیاه را به صورت عصاره ،تنتور ،عرق گیاهی مصرف میکنند.اگرچه بسیاری از مردم ازاین گیاه برای درمان هرپس استفاده می کنند ولی تاکنون هیچ مستند و تحقیق علمی مبنی بر درمان هرپس با این گیاه به دست نیامده است.

۲- استفاده از جوش شیرین برای درمان خانگی تبخال.

تبخال تناسلی

جوش شیرین از آن دسته موادی است که استفاده گسترده ای دارد از بوگیر یخچال گرفته تا ازبین بردن بوی بد زیر بغل.همانند استفاده از خمیر دندان برای درمان آکنه .جوش شیرین سبب خشک شدن رطوبت و ترشحات زخم میشود و به محو شدن سریع آنها کمک میکند.جوش شیرین به عنوان یک عامل خشک کننده و تمیز ،جاذب هنوز هم به عنوان گزینه های درمانی توسط دکترها پیشنهاد نمیگردند.

۳- استفاده از lysine یا L-lysine به منظور جلوگیری از شیوع بیماری.

تبخال لب

lysine یک آمینواسید ضروری برای انسان است که اعمال زیادی در بدن انجام میدهد همانند جذب کلسیم از کلاژن و تولید کارتنین .lysine با بلوک کردن آرژنین سبب جلوگیری از شیوع بیماری می گردد.با وجود این باز هم محققان معتقدند که لیسین در جلوگیری از هرپس مناسب است تا اینکه شیوع این بیماری را درمان کند.

۴- برای جلوگیری از آغاز بیماری از چای کیسه ای استفاده کنید.

علت تبخال

بعضی معتقدند که تنیس موجود در چای سبب درمان شیوع بیماری میگردد. برای استفاده :

  • آب را جوش کنید و چای کیسه را درون آن بیاندازید.
  • کیسه چای را زیر آب سرد خنک کنید تا زمانی که گرمایش را از دست دهد.رطوبت چای کیسه ای را بگیرید.
  • چای کیسه ای را برای چند دقیقه در موضع بگذارید.
  • چای کیسه ای را برداشته و محل را با حوله تمیز یا سشوار خشک کنید.

۵- برای درمان زخم از کرم آلوئه ورا استفاده کنید.

درمان سریع تبخال

این کرم برای درمان هرپس در آقایان مفید است.استفاده از کرم و خشک کردن آن بعد از استفاده سبب کاهش شیوع بیماری میگردد.

۶- استفاده از مونولارین 

از بین بردن تبخال

مونولارین شامل گلیسرول و لوریک اسید است و تشکیل روغن نارگیل میدهد.روغن نارگیل دارای خواص آنتی ویروس و آنتی باکتریال است.پخت و پز با روغن نارگیل و نوشیدن آب نارگیل سبب بهبود سیستم ایمنی میگردد.استفاده مستقیم روغن نارگیل روی موضع زخم سبب پاک شدن سریع تبخال میگردد.

  • در جستجوی قرص مونولارین باشید. که در فرم های ژلی و کپسول وجود دارند میتوانید آنها را به  شیربادام یا آب نارگیل اضافه کنید.توجه داشته باشید که مکمل موردنظر با داروهای مورداستفاده تان تداخل نداشته باشد.

۷- به یک گیاه شناس مراجعه کنید.

درمان خانگی تبخال

شما ممکن است مایل باشید با یک گیاه شناس در مورد امکان

پیدا کردن یک راه حل گیاهی برای تبخال مشورت کنید .زخم تبخال معمولا فوق العاده دردناک است. بسیاری از گیاهان ذکر شده در آیورودا، برای هزاران سال استفاده شده است برای تسکین سوزش، خارش و احساس حس سوزن سوزن شدن را تجربه میکنند. گیاهانی مانند Chandana (چوب صندل)، Devadaru (Cedrus devdar)، Nagarmotha (سعد rotundus)، Guduchi (Tinospora cordifolia)، گیاهان گروه فیکوس مانند bengalenis فیکوس و انجیر مقدس (فیکوس religiosa)، Sariva (Hemidesmus هندی )،  Utpala (نیلوفر آبی )، Yesthimadu (Glycirhiza glabra)، قدرت خنک کنندگی خوبی بر روی پوست دارند. مخلوطی از گیاهان فوق به نسبت مساوی به شیوه زیر برای کمک به تسکین زخم تبخال و تاول می تواند آماده و مورد استفاده قرار بگیرد.

با گیاه شناس خود راجع به راه های ممکن برای استفاده از این گیاهان مشورت کنید:

  • جوشانده: ۱ قاشق چایخوری از پودر. (در شعله کم) با ۱۶ اونس آب گرم جوشانده شود تا زمانی که ۴ اونس از آن باقی بماند. از این جوشانده برای شستشوی محل مورد نظر استفاده کنید.
  • خمیر: پودر را با شیر مخلوط کنید، به آن آب بیافزایید . این خمیر را به منطقه آسیب دیده بمالید.زمانی که درد شدید و سوزش وجود دارد این خمیر را مورد استفاده قرار دهید.
  • توصیه می شود که از این روش هنگامی که منطقه آسیب دیده مرطوب است استفاده شود.

رسانه دکتر سلامت خانواده

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید