درمان خانگی چرک و عفونت گلو

عفونت گلو
تعداد بازدید ها : تعداد بازدید ها : 74.2K

همه ما با آن احساس ناخوشایند گرفتگی و درد و خارش در گلو آشنا هستیم. چنین احساسی ممکن است ناشی از یک آلرژی فصلی یا سرماخوردگی ویروسی یا یک عفونت میکروبی شدید باشد. در میان این حالت ها، چرک و عفونت گلو، اگر درمان نشود، می تواند بسیار خطرناک باشد. این مقاله به شما آموزش می دهد که چگونه به وسیله درمان خانگی با کیسه های چرکی و عفونت گلو مقابله کنید.

درمان خانگی چرک و عفونت گلو

۱- از مسکن استفاده کنید

درمان عفونت گلو

برای مقابله با درد گلویتان شما ممکن است نیاز به استفاده از داروهای مسکن داشته باشید.پزشک شما ممکن است برای کاهش گلو دردتان که به دلیل عفونت گلو ایجاد شده مسکن تجویز کند،شما میتوانید از داروهای بدون نسخه همانند acetaminophen،  ibuprofen، aspirin  استفاده کنید.

  • دوز های توصیه شده در اقلام با نسخه یا داروهای بدون نسخه را رعایت کنید و از حد توصیه شده تجاوز نکنید.
  • اگر باردار هستید از هیچ گونه مسکنی به غیر از استامینوفن استفاده نکنید.
  • لازنج یا قرص های گلو هم چون حاوی بی حس کننده هستند برای ناراحتی های گلو مناسب هستند.

۲- آب نمک قرقره کنید

عفونت گلو

یک فنجان آب گرم را با یک قاشق چای خوری نمک مخلوط کنید. تا زمانی که نمک کاملا حل شود مخلوط را هم بزنید.هر یک ساعت یکبار مخلوط را قرقره کنید.ترکیب نمک و آب گرم سبب کاهش درد و ناراحتی گلویتان می شود.

۳- مایعات گرم بنوشید

گلودرد

نوشیدنی های گرم جریان خون گلو را افزایش می دهد این کار سبب آسان شدن مبارزه ی بدن با عفونت گلو می شود.نوشیدن یک فنجان چای قبل از خواب البته بدون کافئین به کم شدن گلودرد در طی شب کمک میکند.

۴- از دستگاه های بخار استفاده کنید

دستگاه بخور

تنفس هوای خشک اصلا کمکی به بهبودی شما نمیکند.گلوی شما ممکن است بیشتر تحریک شود و دردناک تر شود.از یک دستگاه بخار برای مرطوب کردن هوا استفاده کنید این کارسبب کم شدن التهاب و درد گلویتان خواهد شد.اگر دستگاه بخار ندارید،میتوانید از یک ظرف کم عمق در وسط اتاقتان استفاده کنید.آب در هنگام تبخیر شدن هوا را نیز مرطوب می کند.

  • شما میتوانید از مرطوب کننده هایی که به صورت خنک یا گرم موجود هستند استفاده کنید .

مراقب خودتان باشید

۱- آب مصرف کنید

گلودرد

علاوه بر استفاده از مایعات گرم شما باید برای هیدراته شدن مقدار زیادی آب مصرف کنید.نوشیدن مقدار زیاد آب عمل بلع را آسان میکند و به مبارزه با عفونت نیز کمک میکند.

۲- به میزان کافی بخوابید

عفونت گلو

هنگامی که دچار عفونت گلو شده اید ، بدن شما برای مقابله با بیماری به مقدار زیادی استراحت نیازمند است.در طول روز و در شب هنگام سعی کنید به میزان بیشتری استراحت کنید.در هنگام بیماری و گلو درد به خودتان فشار زیاد وارد نکنید،در خانه بمانید و از سرکار رفتن و مدرسه رفتن تا حد ممکن اجتناب کنید.

۳- ازغذاهایی که بلع آسانی دارند استفاده کنید

عفونت گلو

هنگامی که شما گلو درد و عفونت گلو دارید شما باید از غذاهای که سبب التهاب و تحریک گلو می شوند خودداری کنید مثلا غذاهای اسیدی یا غذاهای حاوی ادویه .از غذاهای که آسان بلعیده می شوند همانند سس سیب ،جوی دوسر ،سوپ ها ، سیب زمینی پوره شده ،ماست ،تخم مرغ پخته استفاده کنید.استفاده از بستنی چوبی و بستنی های کرم دارهم میتواند سبب کم شدن درد و احساس راحتی در گلویتان شود.

۴- از هر نوع ماده ی التهاب دهنده و تحریک کننده ای که سبب خشن شدن گلویتان میشود خودداری کنید

درمان عفونت گلو

هنگام استراحت و بهبودی از سیگار کشیدن ، استنشاق دود یا مواد تمیزکننده ی قوی خودداری کنید.این چیزها سبب بدتر شدن کیسه های چرکی و ماندگار شدن آنها خواهد شد و زمان بهبودی را به درازا خواهد کشاند.

رسانه دکتر سلامت

: این مطلب را به اشتراک بگذارید

۶ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید